Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Któreńś To Podróba Inszego


ZyGmUnT

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Dzisiaj byłem w empiku w galerii mokotóff. Tłoczno było jak cholera ale moją uwagę przykół playerek, który był kostką. Przykuł dlatego, że wyglądał IDENTYCZNIE ja dah-1500 a ze stajni MobiBlu nie był. Zapomniałem jakiej był firmy, bo nazwe tą widziałem tylko przez moment a tłok panujący ogólnie w całej galerii i poziom wkurzenia z tym związany negatywnie wpłynął na moją pamięć - ale obiecuje, że przy najbliższej okazji zupdejtuje posta.

 

Player ten kosztował 300 pare zeta za 256mb ( tak mi sie wydaje bo patrzyłem na niego zza perów 4 osób a te gabloty w empikach za widowiskowe nie są.

 

I teraz nasówa się pytanie - tóry player jest podróbą którego ?? O MobiBlu w zasadzie nikt nic nie wie poza tym, że już funkcjonuje jako tako na rynku polskim, miał testy na PClabie oraz jest uwazględniany w gazetach. Ale z drugiej strony w dziale elektronicznym Empiku nie pojawiła by się chyba jakaś podróba pomiędzy markowymi playerami ( irivery, ipody oraz creativy <- jakkolwiek byście narzekali na jakość coponiektórych z nich trza przyznać, że markowe są ). Wprawdzie czasami pojawiają się tam takie playery jak Sandisk ale to dlatego, że ta firma jest jednym z większych producentów pamięci flash ( ogólnie flash a nie tylko pendrivów ).

 

Więc jak to jest ?? Któren czerpał z ideologii drugiego ?? Bo przecie to, że w Polsce pierwyj był Mobiblu jeszcze o niczym nie świadczy - u nas zawsze elektronika pojawia się z opóźnieniem i to po zawyżonych cenach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pixmania.com/pl/pl/152568/art/s...q-be-256-m.html

 

nie żebym się czepiał ale gdzieś już o tym na forum pisałem :) Q-Be było drugie, nie wiem kto wymyslił, ale z tego co pamietam Q-Be pokaząło sowjego grajak sporo poźniej. Nie wiem czy kupili licencje czy zwyczajnie zapozyczyli... ale specilanie sie z tym nie kryja bo nawet na targach sie wystawiaja z tym :)

 

tu ktorka recka: http://www.intomusic.co.uk/scripts/q-be-mo...-mp3-player.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja podpowiadam, ze marki o ktorych piszecie zwane sa we Francji generique, to znaczy, ze kazda firma moze kupic sobie partie i oznakowac jako wlasne (np. sklepy internetowe, sieci handlowe). Jako ciekawostka: jako "generique" moga byc wypuszczone na rynek partie towaru (inaczej oznakowane) nawet znanych marek, a nie posiadajace pelnego atestu, lub pochodzace z wadliwej partii, ktora nie jest w 100% pelnowartosciowa seria produktow, ale z ktorymi to wadami sprzet moze dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o jakos nie. a jesli chodzi o to czy to oni sprzedali licencje czy nie to ..... wie ;)

 

rownie dobrze w makro mozna kupic odtwrazacz "oxygen" ktory wyglada jak N10... a iriver nigdy nie sprzedawał licencji na ten model ;)

 

Takich akcji jest cała masa. Nie tak dawno podsyłałem KHRoNowi kilka takich kfiatków :) ... jedn jest na forum :) apropo nowego Creativa.

 

 

Przykadły? Monolith MX7000 czy moze nie?

http://www.iti.com.hk/en/cpjs_product.asp?...productSort=339

 

MPIO FY300 czy moze nie?

http://www.iti.com.hk/en/cpjs_product.asp?...productSort=339

 

;)

Edytowane przez ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności