Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

No 28" to raczej odpada. AFAIR to strasznie delikatne sprzęty, a ja nie będę jeździł nim po mieście, bo od tego to samochód jest, albo burakowozy.

 

I wolałbym coś markowego raczej.

Poza tym miałem 70mm amor na przodzie daaaawno temu i było to zdecydowanie za mało, a ważyłem wtedy 65kg.

http://allegro.pl/giant-nrs1-full-bomber-deore-lx-xt-element-disc-i1515411234.html o czymś takim myślałem, chyba, że jakiś niegejowski hardtail.

Ale to by naprawdę musiał niegejowski być.

na przykład to mi wygląda jak rower.

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-wheeler-eagle-40-2010.html

 

Nie musza być te czy takie, ale podobna zasada: ja wiem ,ze staro wyglądam ,ale taki cross z linka od kolegi, to dla mojego Taty :)

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

sztyca do najlżejszych nie należy 27,2x410 waży 269g ale może ją skrócę do około 350 bo nie jest mi potrzebne 410 a jednak okazja cenowa przyczynia sie do zakupu.

Przy 330 mm waga takiej sztycy to 190g

 

Na dzień dzisiejszy tak wygląda moja zabawka

waga całości <12kg przy 17,5 cala

możliwe że jeszcze dostanie białe mostek i kierownicę amoeba vitra albo jak bedzie mnie stać to Ritchey WCS wet white

DSCN0598.JPG

DSCN0601.JPG

DSCN0602.JPG

DSCN0603.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie jednak kwestia tych przełożeń. Czy miałoby sens rozebranie zwykłej, np. 8- biegowej kasety i poskładanie jej od nowa na tylko 3 wybranych trybach? Chciałbym osiągnąć trzy przełożenia, które umożliwiałyby mi zarówno błyskawiczne ruszanie z miejsca jak i możliwość rozpędzenia się na długiej prostej. Do tej pory jeździłem na holenderskiej Gazelle, gdzie w torpedzie były właśnie 3 przełożenia i ten system mi najbardziej odpowiada, jednak bezobsługowa torpeda okazała się zawodna i nie mogę na niej ostatnio polegać.

Taka przeróbka to niestety dużo zabawy a efekt wcale nie musi być dobry. Kwestia bębenka, wielkości tych trzech wybranych tarcz względem siebie, bo samo profilowanie zębów może nie wystarczyć, tylnej przerzutki, manetkę można z odpowiednim naciągiem jakoś zdobyć. Duża szansa, że będzie to źle działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać kasetę. Od dwóch godzin czytam sobie o Street Scraperze i wydaje mi się, że to mogłoby być to. Zauroczyła mnie cała grupa Shimano Alfine, na bank będę miał tylną piastę z 8- mioma biegami.

 

Mógłbym w zasadzie od razu wziąć tego Scrapera ale jest kilka rzeczy, które chciałbym zmienić. Na pewno będą to hamulce - tarcze odpadają. Nie potrzebuję, ciężkie, nie chcę, na miasto zbyt lansiarskie, nie dla mnie. Myślałem nad szczękami szosowymi jednoosiowymi ale nie wiem czy w ramie jest dziura na ich zamocowanie. I czy takie hamulce w ogóle się nadają do czegoś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam pytanie. Czy używacie rękawic krótkich? Przymierzam się do zakupu, bo moje stare się w poprzednim sezonie rozpadły. Zależy mi na przewiewności i dobrym dopasowaniu z racji większych dystansów. Myślałem nad nowymi liniami Giro model Monaco (na obrazku), lub jakimiś Foxami. Giro przeglądałem w sklepie kiedyś ale wydawały mi się strasznie delikatne, Foxy troszkę pancerniejsze, ale nigdy ich nie miałem i nie wiem jak z oddychaniem. Czy możecie coś polecić? Cena nie gra roli.

 

upt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić rękawiczki (i w ogóle ciuszki) Shimano.

Niektórzy wieszają psy na tej firmie ale z własnego doświadczenia,

po "testach" Foxów, Speców itp stwierdziłem że Shimano

robi solidnie.

Krótkie rękawiczki mam trzeci sezon. Prane regularnie do tej pory

nie odkształciły się, nie rozdarły.

Kosztowały jakieś 60 zł.

Nieźle robi też Giant (tzn ktoś kto robi dla Gianta).

Mam takie z długim palcem i są uszyte jak na miarę - leżą idealnie.

 

Nie polecam natomiast Kellys, zdecydowanie.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawic to mam długopalczaste szimanochy deore xt, potwierdzam ze firma dałą radę.

 

Kurop, wielki mostek, wszystko wysoko, milion podkładek i riser, kolory też średnio. Widzę, że masz koło 190wzrostu, pewnie się widzieliśmy na meecie na PP ale nie kojarze wszystkich. Śmiesznie wygladać musisz przy tym wzroście w pozycji jaką wymuszają zainstalowane części. Trekingowo bardzo. Sztyca Thomsona zniknie w tym "bałaganie"

Edytowane przez maciej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to troche nie trafiles bo mam 175 cm i ramę 17,5. :)

Mostek lubię długi bo jest mi wygodniej w bardziej pochylonej pozycji. Będą zmiany i założe nowy chyba ujemnie. Kiera bedzie prosta.

Podkładki mi założyli w serwisie bo im sie chyba nie chciało rury ciac. Tak ze trzeba bedzie jeszcze popracować nad tym.

Dzięki za opinie.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki mozesz przedkładać do woli pod lub nad mostek w dowolnej ilości i kolejności, dla mnie mostek na minus to podstawa, a w czwartek jeszcze obnizylem kierwonice przestawiajac 2 podkladki czyli o 1cm, efekt baaardzo dobry, wieksze pochylenie i lepiej sie pogania. 187 wzrostu tego wymagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki holdegron. W ostatnim sezonie miałem droższe od accenta, mimo to strasznie szajsowne i bardzo rozciągliwe. Foxy też podobno lubią się ciągnąć i warto kupować mniejszy rozmiar. Niedługo będę w sklepie to pooglądam te shimanowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimanki też się naciągają i trzeba to brać pod uwagę.

Chyba nie ma takich co się nie naciągają...

Niemniej po "wstępnym" naciągnięciu trzymają formę.

Z perspektywy czasu polecam dobrać przy zakupie taki

rozmiar aby wchodził mocno pasownie, później będzie jak ulał.

 

Kiedyś można było kupić rękawiczki Uvex - też bardzo dobra jakość (naówczas).

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jakby ktoś jeszcze szukał jakiegoś rowerka xc to polecam zwrócić uwagę na polską markę MBIKE. Firma powstała chyba w 2006 a w 2009 zdobyli już tytuł rower roku wg. miesięcznika Bikeboard. Sam stałem się ostatnio posiadaczem modelu renegade 0.6 i muszę stwierdzić że miło to śmiga. w rozmiarze 19 cali rower z pudła waży około 11,5kg. Rama jest bardzo sztywna przez co może ucierpieć tyłek no ale coś za coś, rower napędza się jak głupi. Jest jeszcze jedna rzecz na którą powinni zwrócić uwagę rowerowi nowicjusze: kąty ramy są dosyć "wyścigowe" przez co rower staje się dosyć nerwowy na zjazdach. Po prostu wymaga trochę umiejętności od bikera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku również i ja dołączę do szanownych cyklistów :D Jutro będę miał u siebie paczkę z takim cudeńkiem. Swoją drogą, ktoś kiedyś składał taki rower zapakowany przez producenta? Ponieważ jestem rowerowym nowicjuszem, nie wiem czy sobie poradzę, żeby to wszystko wyregulowaćtongue.gif Kurdupel jestem, 176 mam, także wziąłem ramę 18".

Edytowane przez ignacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kross przyjechał ze zdjętymi pedałami (lewy ma lewy gwint), odkręconym przednim kołem (szybko-zamykacz), zdjętą kierownicą (w zależności od mostka - 2 albo 4 śrubki). Być może będziesz musiał wyregulować hamulce (służy do tego śrubka imbusowa na "ramionach"). No i standardowo: sprawdzenie ciśnienia w kołach. Reszta powinna być ok (pod warunkiem, że zrobili wstępną regulację przed wysyłką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

dziwne, że tu się o to pytam, ale może ...

 

szukam szosówki(może być prosta kierownica). Byle do szybkiej jazdy, solidna, do przeciskania się między samochodami w mieście. Najlepiej używane. Cena? Powiedzmy 1000. Teraz jeżdzę na starym 20-30 letnim fisherku pożyczonym od znajomego.

Z góry dzięki za propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności