Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z grubsza - nie jest źle. 9-cio biegowy napęd - nieco żywotniejszy niż 10. To na plus.

Przód sztywny ale zawsze można to zrekompensować odpowiednimi piankowymi chwytami.

na pewno będzie zwinniejszy i szybszy niż Orkan. Generalnie jak mało po lużnym chodniku, 90% asfalt i pedały podpowiadają, że mieszczuch/bandit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza - nie jest źle. 9-cio biegowy napęd - nieco żywotniejszy niż 10. To na plus.

Przód sztywny ale zawsze można to zrekompensować odpowiednimi piankowymi chwytami.

na pewno będzie zwinniejszy i szybszy niż Orkan. Generalnie jak mało po lużnym chodniku, 90% asfalt i pedały podpowiadają, że mieszczuch/bandit

Liczyłem na Ciebie :) Coś w tym budżecie przychodzi Ci jeszcze do głowy? Orkan to był dobry strzał w tamtym budżecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak lubisz jeździć, chodzi głównie o jakość dróg i ilość km w trasie i w jakiej kondycji masz np. stawy

Chciałbym szybciej niż na Orkanie, 90% asfalt i ścieżka rowerowa. Ze stawami problemów nie mam i nie chcę mieć. Które stawy masz na myśli?

 

Jeśli miałbyś wskazać upgrade do Orkana 5, to co byś polecał? Do 4k.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Canyon jest ciekawy, wszystko do siebie pasuje, wystarczy dobrać tylko odpowiednie buty (płaska/twarda podeszwa)

 

U mnie występuje ogólny problem ze stawami wszystkim i generalnie po 50 km w jeżdzie po równym asfalcie po prostu boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Wrzucę swoje kilka groszy: te 4k to taka IMO trochę głupia kwota, bo kupisz fajny rower na alu ramie z kompozytowym widelcem, ale trochę mało, jak na cały rower na karbonie, a jednak jakbym miał kupować drugi rower na twarde nawierzchnie, to bym się ani chwili nie zastanawiał i wybrał karbon. Nie mówię, że Canyon zły, bo nie jest, ale dla porównania: https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-560-cf-id_8377758.html

@necrosinner - próbowałeś brać coś na te stawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon przejeżdżony na Romet Orkan 5 2015, teraz szukam czegoś szybszego i oczko wyżej, ale nadal w tym temacie. Znajomy polecił niemiecką markę Canyon. Macie jakieś doświadczenia? Co myślicie o tym modelu?

 

https://www.canyon.com/pl/fitness/roadlite/roadlite-al-5.html

 

d91947408d2d23455b3fa0d29ed752b5.jpg

 

Bardzo fajna maszyna, tylko problem jest taki, że trzeba kupić w ciemno. Oni tylko wysyłkowo sprzedają te rowery więc będzie bez przymiarki. Ja zbieram się do sezonu i też myślałem o drugim rowerze (MTB Carbon wyższe modele Canyona).

 

Swoją drogą wygląda super. Niebieski kolor mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sezon przejeżdżony na Romet Orkan 5 2015, teraz szukam czegoś szybszego i oczko wyżej, ale nadal w tym temacie. Znajomy polecił niemiecką markę Canyon. Macie jakieś doświadczenia? Co myślicie o tym modelu?

 

https://www.canyon.com/pl/fitness/roadlite/roadlite-al-5.html

 

d91947408d2d23455b3fa0d29ed752b5.jpg

Bardzo fajna maszyna, tylko problem jest taki, że trzeba kupić w ciemno. Oni tylko wysyłkowo sprzedają te rowery więc będzie bez przymiarki. Ja zbieram się do sezonu i też myślałem o drugim rowerze (MTB Carbon wyższe modele Canyona).

 

Swoją drogą wygląda super. Niebieski kolor mega.

Jest jeszcze jeden problem. W razie problemów wysyłasz rower do Szczecina. Zdaje się, że na własny koszt. Poza tym oprócz ceny za sam rower płacisz chyba jakoś 130 zlotych za przesyłkę.

 

Dlatego będę chciał sprawdzić taki rowerek.

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/fastroad-slr-2

 

40e2db65bd01afdc1da0dee727150b3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sezon przejeżdżony na Romet Orkan 5 2015, teraz szukam czegoś szybszego i oczko wyżej, ale nadal w tym temacie. Znajomy polecił niemiecką markę Canyon. Macie jakieś doświadczenia? Co myślicie o tym modelu?

 

https://www.canyon.com/pl/fitness/roadlite/roadlite-al-5.html

 

d91947408d2d23455b3fa0d29ed752b5.jpg

Bardzo fajna maszyna, tylko problem jest taki, że trzeba kupić w ciemno. Oni tylko wysyłkowo sprzedają te rowery więc będzie bez przymiarki. Ja zbieram się do sezonu i też myślałem o drugim rowerze (MTB Carbon wyższe modele Canyona).

 

Swoją drogą wygląda super. Niebieski kolor mega.

Jest jeszcze jeden problem. W razie problemów wysyłasz rower do Szczecina. Zdaje się, że na własny koszt. Poza tym oprócz ceny za sam rower płacisz chyba jakoś 130 zlotych za przesyłkę.

 

Dlatego będę chciał sprawdzić taki rowerek.

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/fastroad-slr-2

 

40e2db65bd01afdc1da0dee727150b3a.jpg

 

 

Też fajny ale tutaj sporo się płaci za markę. Myślę, że jak chcesz wydać 4 - 5 tyś na rower to można lepiej. Sprawdź sobie rowerki marki Radon.

 

http://www.radon-bikes.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klasyczna szosa nie może być? Rowery planet x na szosa.org zbierają bardzo dobre opinie tutaj przykład na sram rival: http://www.planetx.co.uk/i/q/CBPXRT80SPRT/planet-x-rt-80-sram-11-rival-road-bike-last-love-edition lub http://www.planetx.co.uk/i/q/CBPXLDNRIV/planet-x-london-road-sram-rival-11-bike Coś jeszcze można kombinować z wysyłką, że jak przyślą CI w częściach to sporo taniej

Edytowane przez bartiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chcheckitout Też chyba u nas niedostępne? W końcu kupię raczej coś co będę mógł wypróbować i serwisować/naprawiać w Wawie. 4k to max.

 

@bartiss Ja nie chcę klasycznej szosy.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że owszem. Mam Wheelera za 1400 zł, jak kupowałem to stwierdziłem, że więcej niż 1500 nie zapłacę. Bo to górna granica opłacalności, a dolna śmieszności. A to, że rower za kilka tysięcy jest 500 razy lepszy od takiego Wheelera zbywam po prostu śmiechem. Jazda cieszy i na takim.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm w cenie. A wydawajcie sobie. Jak się komuś przez to ego powiększy, to niech ma.

Uuu, ktoś tu dziś wstał lewą nogą. Może kac?

Zapominasz, że jesteś na forum audio. Nie takie kwoty wydajemy na słuchawki, a przecież ich nie potrzebujemy. Wystarczyłyby CAL!

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 zł za rower? Dla mnie to jak buty za 1000 zł do biegania, czyli lans. Sam biegam w takich z Lidla za 70 po lesie. No ale kto bogatemu zabroni.

 

Pffff. A ja słucham na empetrójce za 15 zł z Auchan po co mi DX80 ? Zresztą rower od Radona to straszny lans. Kto zna tę markę ?

 

No i znów mi się ciśnie porównanie z samochodami. Po co płacić 500 000 zł za nowego Mercedesa jak można jeździć Tico :)

 

@Chcheckitout Też chyba u nas niedostępne? W końcu kupię raczej coś co będę mógł wypróbować i serwisować/naprawiać w Wawie. 4k to max.

 

@bartiss Ja nie chcę klasycznej szosy.

 

No niestety wyprawa do Niemiec jak chcesz na miarę. Ceny super i czytałem na forach, że warte każdej złotówki. Cena do osprzętu ciężka do pobicia.

 

Bywam w Szczecinie ale jakoś nie mogę się zebrać żeby tam podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego: https://www.specialized.com/pl/pl/bikes/fitness/sirrus-elite/115201

i zerknij sobie inne ich podobne modele - bo jest w czym wybierać

 

Spece są świetne ale drogie. Jakiś czas temu napaliłem się na ramę i budowanie roweru ale jakoś odstąpiłem od tego pomysłu finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecilby ktos jakis fajny bidon? zalezy mi by byl wykonany z jakis dobrych nietoksycznych materialow, fajnie jakby trzymal w miare temperature plynu (pokojowa) przez jakas godzine. generalnie chodzi mi zebym nie musial lac wrzatku zeby sie napic za godzine plynu w temp pokojowej przy takiej pogodzie jak teraz no i o ten nietoksyczny, nie przenikajacy aromatowo do plynu material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś kiedyś na takim rowerze? Ja z bólem serca 3000zł na szosę wydałem, ale w przypadku rowerów takie kwoty mają uzasadnienie.

Przy okazji się pochwalę co przez zimę poskładałem, zostały jeszcze tylko hamulce:)

attachicon.gifDSC_0024.JPG

attachicon.gifDSC_0027.JPG

Całkiem fajny . Jak się sprawuje grupa 105 (5800). Właśnie składam szosę i zastanawiam się miedzy właśnie 105 a Veloce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI w przyszły weekend bo na tygodniu dojdą hamulce:) Wybrałem tę grupę bo najłatwiej trafić "używki" oraz jest tania w serwisie. Nawet udało się zakupić kasetę i przednią przerzutkę ultegry 6800 :) Jeszcze w temacie budżetowych rowerów, poniżej zdjęcie mojego mtb, przejeździłem nim całą zimę, miał na wiosnę trafić pod młotek, ale po kompletnym serwisie szkoda mi skurczybyka bo kosztował mnie całe 800zł, niech narzeczona pojeździ w sezonie, a i mi się dla odmiany od szosy na jakiś czas przyda :woot:

DSC_0015.JPGDSC_0172.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy w Warszawie któryś sklep ma Lazaro Integral V3? Wydaje się to najsensowniejsza opcja do 1.5 k zł, ale nie potrafię namierzyć sklepu, gdzie można go "przymierzyć"

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecilby ktos jakis fajny bidon? zalezy mi by byl wykonany z jakis dobrych nietoksycznych materialow, fajnie jakby trzymal w miare temperature plynu (pokojowa) przez jakas godzine. generalnie chodzi mi zebym nie musial lac wrzatku zeby sie napic za godzine plynu w temp pokojowej przy takiej pogodzie jak teraz no i o ten nietoksyczny, nie przenikajacy aromatowo do plynu material.

Spójrz na ofertę Camelbak, mają takie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności