Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na umówionym oglądaniu rowerka nr 3 czyli Sync 3.0. i niestety zawiodłem się. Po dojechaniu na magazyn okazało się, że Synca 3.0 nie mają, mimo zapewnień że jest...

 

Historia skończyła się jednak szczęśliwie, bo wróciłem do domu ze starszym bratem - Diamondback SYNC 4.0 w przyzwoitej cenie :-)

 

81_1_L.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z samych zdjęć cięzko (a wręcz niemozliwe) będzie dokładnie stwierdzić, co się zacina, co wyregulować a co nadaje się tylko do wymiany.Najlepiej dac rower osobie,która sie na tym zna.

Mozesz tez oczywiście sprawdzic podstawowe rzeczy: oczyścić i nasmarować łańcuch, sprawdzic prace sterów, przerzutek, ustawienie hamulców itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój rower

Fajny! Ogólnie lubię Treki.

Widelec to Sektor ? Sam jeździłem przez jakiś czas na Sektorze w Bullsie wild cup 2, bodajże 15 cm skoku, bardzo fajny amor, tylko miałem trochę problemu z czułością na małym ugięciu, był taki klejący. Koła tradycyjnie 26'' czy 27,5'' ?

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zajechałem kasetę Sram PG II 990. Nie przyjęła skubana nowego łańcucha. Jakaś alternatywa z szitmano czy sunrace, czy iść w zaparte w ten sam model? Szczerze skłaniam sie ku Slx 9rz. Podobno świetny stosunek jakość-cena. Cs-M770 tez jest spokojnie w moim zasięgu. Co polecacie na 9tkę? Kaseta SLX, XT czy Sram? A może szosowa Miche lub Campagnolo? Lubię szybko śmigać i szczerze ...spokojnie kaseta może się zamknąć na 27-28 maks. Napęd mój to Korba Xt m770, łancuch sram PC991, tylny szifter Sram X9. Sprawa pilna gdyż jestem w posiadaniu trzech kaset: m770, deore grupowa i ten nieszczęsny Sram... I żadna nie bangla na niższych biegach.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał XT-ka. SLX wg mnie zupełnie się nie opłaca bo XT jest na pająku, przez co jest dużo lżejsza. No chyba, że coś z szosowych. Ale tutaj nie mam zbytnio rozeznania, zwłaszcza w 9 rz,

Ja widzę pająka. A różnica w wadze jest marginalna dla zwykłego usera. Za to opinie ma świetne.image.jpeg

 

Pająk wg ciebie jest wyznacznikiem jakości? Sram Red nie ma pająka ?

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopłacalne. Albo cała kaseta albo nic. Nie chce zbyt miękkiej kasety jeżeli chodzi o przełożenia. A jedynie slx czyli Hg-cs80 ma kilka rodzajów rozpiętości. Mnie interesuje ta 11-28. Lepsza na płaskie w miarę tereny. Góry będę zaliczał raz w sezonie wiec szkoda mi trochę szybkości na rzecz wspinania. Kwestia jak ona wypada wagowo. Niby katalogowo 245gr...a wg weight weenies realnie 230!

 

http://weightweenies.starbike.com/listings/components.php%3Ftype=cassettes

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecieć jakieś przełajówki? Zastanawiam się nad kupnem szybkiego, lekkiego roweru na miasto, szosę, lekki teren. Spodobała mi się Merida Cyclo Cross 500, jednak wydawanie ponad 5 koła jest bolesne, szczególnie, że w zawodach raczej brać udziału nie będę.

Szukam czegoś z wagą ok. 10kg, karbonowym widelcem, tarczami. Nie zależy mi na klasie osprzętu pokroju Shimano 105. Maks 4000zł.

 

j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przełajówkami niestety jest ten kłopot, że to nadal dość niszowa grupa przez co są dość drogie. Ogólnie można zapolować na swój rozmiar na allegro bo nieraz trafiają się jakieś okazje.

Z gotowców w sumie mógłbym polecić Fujii: http://rower.com.pl/fuji-cross-1-5-disc-28-493660 (na allegro wisi 58 kilka stówek taniej).

Można tez rowerek złożyć ale to wymaga cierpliwości, czasu (szukanie okazyjnych części) i nieco zdolności mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie myślałem o allegro, jednak przy takich pieniądzach muszę mieć fizyczny dostęp do sprzedawanego roweru, zbyt dużo cwaniaków już widziałem. Przełajówki myślę powoli zaczną pojawiać się coraz częściej, dość uniwersalne rowery.

 

Patrzyłem na tego Fuji, zastanawia mnie, jaki jest powód ładowania do takiej półki cenowej hamulców mechanicznych. W Meridzie to samo. Czyżby łatwość naprawy w terenie? Nie używałem nigdy Avidów BB5 / BB7, więc ciężko mi się też o nich wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki powód? Hydraulików z klamkomanetkami nie pogodzisz. A canti wiadomo jak działają w błocie, a to jest naturalne środowisko przełaja ;) Te Avidy ponoć są całkiem spoko.

 

Ja mam przełaja złożonego na najtańszej dostępnej ramie czyli Accent CX-One. Poza tym to złożyłem go z gratów, które walały się w piwnicy i jeździ :) I to nawet fajnie. No i mam właśnie canti i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się zna na amortyzatorach ? Problem polega na tym, że w widelcu Rock Shox XC 30 o połowę zmniejszył się skok. To rower ojca, przyznam, że nie dbał o niego, ja mu czasem przeczyściłem/przesmarowałem golenie Brunoxem Deo, ale zwykle były zabłocone. Gdy był przesmarowany bardzo fajnie pracował, było 10 cm skoku. Teraz nie ważne jak mocno bym chciał go ugiąć, zawsze zatrzyma się na połowie. Zauważyłem też, że blokada przestała działać. Manetka oczywiście chodzi, widzę jak ciągnie linkę ale nic się nie dzieje, wcześniej oczywiście działała. Co to może znaczyć i jak to naprawić ?

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak czasami używałeś brunoxa to słaby pomysł. Brunox owszem usuwa brud ale razem z olejem z uszczelek które to ten brud mają zatrzymywać. Albo używac brunoxa cały czas albo wcale... Tak jak NuBreed napisał coś z tłumikiem ale ja bym się samemu za to nie brał tylko oddał do serwisu bo jak zaniedbany amortyzator to lepiej zrobić full serwis a do tego trzeba często specjalnych narzędzi i trochę wiedzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za rady. Myślicie, że takie przeserwisowanie w serwisie może być kosztowne ? Nie wiem czy warto, jeśli zaśpiewają mi 200 zł, podczas gdy tego amorka właśnie za trzy stówki kupiłem i w dodatku na koło 29" .. to już chyba lepiej dojeździć i kupić w przyszłości nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie serwis amora kosztował 45 zł, wymienili uszczelki i olej i stwierdzili, że ziarnko piasku wyrobiło goleń od środka i przepuszczało powietrze, obecnie stracza na 12km :), wymieniłem amor na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już chyba lepiej dojeździć i kupić w przyszłości nowy.

Byle tylko to "dojeżdżenie" nie skończyło się u dentysty lub ortopedy. :ph34r: Z przodem w jednośladach nie ma żartów. Wszelkie awarie od frontu (stery, widelec, hamulce koło) są dużo bardziej niebezpieczne, niż te od zadka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O amora bym się nie martwił. Jednak masz racę co do przodu. Ostatnio w górach na swoim Bullsie o kołach 29" zjeżdżałem drogą brukową, dość stromą i długą. Najgorsze to, że kiedyś skrzywiłem lekko przednią obręcz. Rozpędziłem się na niej ok 75-80 km/h. Jak na rower to zawrotna prędkość, aż wzrosła mi adrenalina, ciężko miałem utrzymać kierownicę tak szarpało i dziwnie woziło mną.... okazało się, że zjeżdżałem już na przebitej dętce i było zauważalnie mniej powietrza niż zwykle stąd te niepewne prowadzenie, nie mogłem podejmować gwałtowniejszych manewrów bo skończyłoby się to upadkiem, mogłem tylko po prostej jechać. Dopiero po fakcie uświadomiłem sobie jak było niebezpiecznie. Ta kostka po której zjeżdżałem była taka poszarpana, nie gładka.. sunąłbym po niej jak po papierze ściernym. Następnym razem zachowam więcej rozwagi, bo mogłem też kogoś potrącić, nie da się przewidzieć usterki. Masz rację awarie frontu mogą być opłakane w skutkach :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności