Skocz do zawartości

VEDIA - blisko 3% rozpoznawalności marki w pierwszym roku!


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkład popularności "Odtwarzaczy MP3"

 

Raport został przygotowany przez serwis Skapiec.pl dla firmy VEDIA S.A. Obejmuje on dane dotyczące popularności odtwarzaczy mp3 wśród użytkowników serwisu. Zawiera ranking marek w tej kategorii, w zestawieniu rocznym 2005-2008 oraz z uszczegółowieniem przebiegu zmian w okresie 2008-01-01 do 2008-12-31.

 

Według danych uzyskanych przez Skapiec.pl- preferencje zakupowe użytkowników Skapiec.pl pokrywają sie lub nieznacznie odbiegają od danych dotyczących populacji polskich konsumentów.

 

Serwis skapiec.pl może pochwalić się 1,3 mln unikalnych użytkowników odwiedzających nasz serwis co miesiąc, dzięki temu właśnie, dane przez nas prezentowane obrazują sytuacje na rynku badanych produktów.

 

Na chwilę obecną daje tylko zajawkę tematu, który rozbudujemy jakoś w najbliższym czasie i wtedy też pojawi się news i możliwość dyskusji.

 

Średnia popularność (na podstawie skapiec.pl) marki VEDIA w 2008 roku to 2,18%. Pierwszy kwartał to średnia 1,47% aby w czwartym kwartale oscylować już w okolicy 2,89%.

Ważną sprawą dla nas jest to, że już w roku 2008 - VEDIA znalazła się w pierwszej 10 najczęściej poszukiwanych marek. Udało nam się "przeskoczyć" wiele marek istniejących na rynku dużo dłużej niż my a także kilka globalnych z zupełnie innym potencjałem promocyjnym.

 

Przypomnę, że marka VEDIA powstała w październiku 2007 roku. Zatem do stycznia 2008 roku marka istniała raptem 3 miesiące.

 

Nie ukrywam, że cieszię się, że praca całej VEDIA S.A. przynosi efekty - szczególnie te z zakresu promocji (ach to ego ;)). Liczymy, że współpraca z firmą zewnętrzną sprawi, że rok 2009 zamkniemy z jeszcze lepszym wynikiem. Nie ukrywamy, że jest to dla nas ogromny sukces w pierwszym roku istnienia marki VEDIA osiągnąć wynik stawiący nas w czołówce znanych i poszukiwanych marek nie tylko OEMowych. Liczymy, że zaoferowanie w tym roku łącznie pięciu autorskich modeli, sprawi, że nasza oferta będzie jeszcze bardziej ciekawa.

 

Całość dużo bardziej opiszemy w oficjalnym newsie. Teraz tylko "zjawiam temat" bo dostałem na PW sporo pytań w tej sprawie. Poniżej prezentujemy zestawienie wybranych marek na podstawie danych z raportu serwisu skapiec.pl za lata 2005 - 2008.

 

playery_2005_2008_forum.jpg

Na podstawie raportu serwisu skapiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra otwieram temat bo w zasadzie troszkę nie mam czasu przygotować w tym tygodniu czegoś większego. Dla nas (w sensie VEDIA S.A.) ten raport to z pewnością nie wyrocznia, ale spora wskazówka.

 

Blisko 300 krotny wzrost rozpoznawalności marki (z 0% do 2,99%). To bardzo miłe zaskoczenie awansować do pierwszej 10 marek w Polsce. I bardzo miło być trzecią firmą oferującą OEMy w Polsce.

 

Wiemy, że nasza oferta, że teraz mocno podzieli, zamiesza i zmieni - ale wierzymy, że i z tym sobie prowadzimy. Liczymy, że 2009 rok zakończymy na poziomie solidnych 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko 300% wzrost rozpoznawalności marki (z 0% do 2,99%)

 

Jak można z zera dodając 300% zrobić 2,99%? :)

 

To bardzo miłe zaskoczenie awansować do pierwszej 10 marek w Polsce. I bardzo miło być trzecią firmą oferującą OEMy w Polsce.

 

W sumie i tak nie ma dużo tych producentów u nas w kraju tak patrząc obiektywnie. Macie sławę dzięki V39 i SRS'ach. :) Innych odtwarzaczy nie widywałem w Koszalinie ( no może poza jakimś C6, ale to w MM ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co mi chodziło z tymi 300% to jak sobie przypomnę to powiem, albo poprawię.. ale o coś mi chodziło.

 

Do do producentów to jest ich nie wielu (iriver, cowon, mpio, creative, sony, sandisk, samsung, philips itp).

Ale jest baaaaaardzo dużo marek OEMowych - przez skąpca notowanych jest ponad 60 marek w 2009 roku. Często marki z jednym - dwoma produktami, ale jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no więc właśnie. Moje myślenie musiało mieć jakąś logikę - jednak nie w trakcie kolacji.... tak czy inaczej dumni jesteśmy :)

 

Nasze wymarzone cele na ten rok są dużo wyższe niż 5%, ale w dobie zawirowań walutowych i "kryzysów" wolimy patrzeć także realnie, a w głowie mieć to co chcemy ;)

 

Wszystko przed nami. Teraz najwięcej czasu poświęcamy na reorganizacje oferty, nowe kierunki rozwoju i ten wspomniana wyjątkowa wersja A10 :)

 

 

 

EDIT: Pytacie na PW o kolejność "TOP 10" nie specjalnie do czasu newsa chce tu kogoś reklamować ;) Mogę powiedzieć, że Creative jest numer jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix > Nie. Po prostu tu są wybrane marki. Nie TOP10 czy inne tematyczne zestawienie.

 

 

Rain PL > Szczerze mówiąc nie do końca wiem :) Póki co odpalimy tymczasową wersję vediaglobal a pod koniec marca już na nowym CMSie w pełni działającą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

v39 zrobiła swoje i ma dobrą opinie oraz nadal sie dobrze sprzedaje.

Podobnie wśród pchełek mają srs-200

Teraz mam nadzieje ze B6 bedzie czymś pięknym :P i bedzie lepszym bratem v39 :D

No i jeśli dopracuja a10 to i7 ma godna konkurencje ;)

No a jak to wszystko sie uda to vedia odniesie spory skok w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na: http://blog.zsieci.net/?p=218

 

Według podsumowania przygotowanego przez Bartka, nasza pozycja się umocniła w nowym roku.

Z 2,9% wzrosła do 4,4% w styczniu i do 4,1% w lutym. Zobaczymy jaki będzie marzec.

Ale liczymy, że uda nam się osiągnąć wyznaczony pułap 6% a może i bardziej optymistyczny 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nawet 20% :)

Ale trzeba być elastyczniejszym (Vedia i tak jest) - na przykład produkować EmPeTrujki (:P) dla dzieciaków i biedaków za np. 30zł.

To będzie hard-core'owy odtwarzacz - tylko odtwarzanie i nic więcej, ale jaki za to niezawodny :)

Sukces gwarantowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności