Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kable cyfrowe Transport -> DAC


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tym co ustalilismy w watku o Beresie, pierwsze wyniki i tym sam nowy watek o kablach cyfrowych ktorych uzywamy miedzy transportem i DACiem

 

Pierwsze testy kilku posiadanych przeze mnie jak do tej pory kabli via RMAA.

Zestaw testowy to tunowany do PC Audio komputer z karta dzwiekowa EMU1212m z modulem synchronizacji do word clocka oraz zegarem Lucid GEN x192.

 

Poki co w testach wziely udzial:

 

1) Analysis Plus Digital Oval - coaxial

2) Profigold PGD5000 - optical

3) Furutech FA-220 - analogowy

4) Conducfil 8896 - analogowy

 

Poki co prezentuje tylko pomiary, wrazenie odsluchowe tez byly i trwaja w zasadzie dalej - ale o tym pozniej :)

Link do wynikow: http://www.fallow.biz.ly/Comparison.htm

Wyniki sa srednia 6 kolejnych pomiarow.

 

Mateiraly:

1) Analysis Plus Digital Oval

* http://www.analysis-plus.com/prod_digitalcable.html

* http://www.analysis-plus.com/index.html

* http://www.analysis-plus.com/design_main.html

* http://www.analysis-plus.com/design_whitepaper.html

* http://www.analysis-plus.com/design_physics.html

 

 

2) ProfiGold PGD5000

* http://www.profigold.pl/index.php5?theme=p...product_id=1162

 

3) Furutech FA-200 - analog

* http://www.furutech.com/a2008/product2.asp?prodNo=144

* http://www.rcm.com.pl/furutech/furutech_main.htm

 

4) Conducfil 8896 - analog

* http://www.conducfil.pl/conducfil,1043,172...t,produkty.html

 

5) Lucid Gen x192

*) http://www.lucidaudio.com/index.php?Show=216&Show1=406

 

6) EMU 1212m

*) http://www.emu.com/products/product.asp?ca...mp;product=9872

*) http://www.emu.com/products/product.asp?product=10576

 

Dojda jeszcze do mnie np. AudioQuest Optilink-5 high-endowy Toslink i Fadel Art Prodig lub Digital Reference One.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak i powiedzilem wczesniej, pierwsze wrazenie odsluchowe.

 

 

1) Profigold PGD5000 uznalem za konnekt wyjsciowy i w pewnym sensie referencyjny, gdyz wczesniej nie znalazlem roznic miedzy nim o udostepnionym przez GradoFANa beresowym optykiem.

 

2) AudioQuest OptiLink-5 http://www.musicdirect.com/product/72870 450 USD za metr. Jak by nie bylo najbardziej high-endowy Toslink jaki udalo mi sie namierzyc. W moim odczuciu bylo gorzej niz na PGD5000, pojawily sie wyostrzenia i bylo bardziej konturowo, chirurgicznie anizeli muzykalnie.

Hmmm. Byc moze ktos uzna to za lepiej, albo w innym systemie sie po prostu sprawdzi bardziej. Moze bardziej high-endowym ? :) Ja jednak odczulem pogorszenie. Kiedys Majkel posiadal takze inny "glass" konekt i odczucia rowniez nie bylo pozytywne. Byc moze model nizej - Optilink-3 polimerowy sprawdzilby sie lepiej.

 

3) Furutech FA-220 i Conducfil 8896 - czyli oba b.dobre konekty analogowe - jako cyfrowe hehe :) Nie bylo tak zle, znacznie lepiej niz przypuszczalem ze bedzie kiedy uzyje kabla analogowego jako cyfrowy coaxial. Jednak ogolnie ...no po prostu analogowych kabli jako coaxial po prostu nie uzywajmy :)

 

4) Analysis Plus Digital Oval - kupilem go na probe, poniewaz ciezko dostac w kraju a nawet w europie a zachecily mnie rekomendacje NASA czy zlecanie innych firm dla tej wlasnie dotyczace analizy komputerowej i modelowania ...kabli i przewodnikow.

 

Spodziewalem sie po wczesniejszych przygodach z Atlasem i kilkoma innymi coaxialami, ze bedzie biednie ale milo sie zaskoczylem.

Jest bardzo dobrze, nawet wiecej - to taki ProfiGold PGD5000 jednak, pokazujacy wiecej smaczkow i detali ale zachowujacy wypelnienie i muzykalnosc. Jest jak trzeba. Jednak czy roznica w cenie jest warto swieczki ? Obiektywnie roznice sa male - oczywiscie dla jednych beda wieksze dla innych marginalne. Roznica w cenie - nominalnie PGD5000 kosztuje 249 PLN a metrowy Digital Oval 190 USD. Na plus jest takze fakt, ze jezeli bawimy sie w PC Audio i chcemy np. uzywac resamplera to mozemy spokojnie wyciagnac tutaj wiecej niz tylko 48KHz jak w przypadku Toslinka.

Trudno zdecydowac czy doplata jest warto swieczki - wszystko zalezy od punktu widzenia. Cena ogolnie jak na lepsze coaxiale i tak nie jest wygorowana.

 

5) Fadel Art Reference One Digital

Kolejny bardzo dobry coacial. Nie zauwazylem zadnych wad - jest lepszy niz PGD5000 i lepszy niz Analysis Plus. Roznica miedzy nim a Analysis Plus jest mniej wiecej taka jak w przypadku roznicy miedzy PGD 5000 a Analysis Plus. Z tym, ze teraz mamy juz znaczna roznice w cenie. O ile w pierwszym przypadku to bylo 250PLN do 190USD to teraz mamy 190USD to okolo 3K PLN. Czy gra jest warta swieczki ? Odpowiedz oczywiscie wzgledna.

W kazdym razie najlepszy cyfrowy konekt z tych ktore sie przewinely.

 

6) Fadel Art Digilitz

Najtanszy cyfrowy Fadel Art - u nas 430 PLN. Ciekawilo mnie bardzo jak wypadnie. ---EDIT-- slucham go teraz ponownie i w sumie nie potrafie go zaklasyfikowac, na pewno jest dobry, czasem jest podobnie do Profigolda, czasem do Analysis Plus czasem moze nie gorzej - ale inaczej. Na pewno zly nie jest - jest po prostu inaczej, z czasem chyba coraz bardziej mi sie podoba.

 

7) Atlas Compas, ostatni jaki udalo mi sie dorwac - wyostrzenia, slabe wypelnienie ogolnie system gral z nim po prostu zle. Gorzej wyraznie niz na PGD5000 i Fadelu Digilitz.

 

 

Oczywsicie jeszcze raz podkreslam - roznice byly relatywnie male. Wiele osob powie, ze marginalne. Inni jednak moga stwierdzic, ze na tyle wazne iz zabawa warta swieczki.

 

DLA PRZYPOMNIENIA - WATEK NIE MA NA CELU WYWOLANIA DYSKUSJI CZY SA ROZNICE MIEDZY KABLAMI CYFROWYMI

Jezeli ktos chce obalac mity - niech chociaz najpierw wypozyczy i sprobuje.

 

Prawdopodonie roznice miedzy kablami bylyby wieksze na transporcie w postaci odtwarzacza CD bez buforowanych wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na takiej samej zasadzie, mnie sie najlepiej zgrywal z Beresfordem fadel art digilitz za 400zl:) Lepiej od kabli jakie dostalem od GF.

Poza tym bardziej pasowalo mi "analogowe" granie zwyklego kabla niz tego calego srebrnego, wiec to wszystko od pewnego poziomu jakosciowego indywidualne preferencje. Tak jak niektorym pasuje optyk, a mnie nie:)

 

High-endowy optyk za grubo ponad 1K PLN potrafi zagrac gorzej niz optyk od Beresa dla przykladu.

Coaxial w cenie 500 PLN potrafi zagrac wyraznie gorzej niz optyk (Atlas Compas) - nie mowie tutaj o roznicy gustow odnosnie sposob prezentacji tylko o klasie.

Inny coaxial potrafi zagrac tak, ze roznice faktycznie sa male miedzy nim a optykiem od beresa (Analysis Plus Digital Oval ~1K PLN).

Inny drozszy np. potrafi zagrac zdecydowanie grozej (wysoki Atlas) a inny wyraznie lepiej (Fadel Art Reference) - i na pewno nie sa to roznice male.

 

Ten poziom od jakiego roznice sie zacieraja to ponad kilka tysiecy PLN.

 

Wspomniany Fadel Art Digilitz gra troche po swojemu - ale robi to w ciekawy sposob, na tyle ciekawy ze moze wydac sie po prostu lepszy niz neutralnie grajacy kabel beresowy. Nie jest to takie typowe "robienie show" tylko po prostu prezentacja w ciekawy sposob. Mnie sie podobalo.

 

Rozwinieciem neutralnej prezentacji optykowego Beresa jest np. Digital Oval.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow, a ja Ci mówię, że temat nadajnika Toslink bywa "pojechany", podobnie zresztą jak i odbiorników optycznych. To jest kolejne urządzenie de facto, a koaksjal często gęsto idzie przez jeden kondensator prosto na odbiornik lub nadajnik SPDIF, w DACu i transporcie odpowiednio. Tak więc - nie sam interfejs zły, tylko jego implementacja czasem kulawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High-endowy optyk za grubo ponad 1K PLN potrafi zagrac gorzej niz optyk od Beresa dla przykladu.

 

@Fallow - z całym szacunkiem,ale może Oval za 1kPLN wyraźnie pokazał problemy na łączu Toslinkowym ...

 

Zeby wydać takie opinie trzeba by być pewnym jakości nadajnika i odbiornika Toslink-a.

 

Co do coaxiali to @majkel już pisał, że prócz problemów transmisji chodzirównież o"rozpływ" masy.

 

Co rozumiem nie ma miejsca przy optykach.

 

***********************

 

Mnie się nie podobało to co usłyszałem z Tara Labs RSC Air 75 (cyfrowy SPDIF Tary Labs za 1.3 kPLN), ale z perspektywy czasu, żałuję że nie potestowałem jej dłużej i nie poeksperymentowałem wtedy z kablami zasilającymi ...

 

Dystrybutorowi Audionemesisa bardzo się spodobał coaxial na jaki go namówiłem (taki jak mój srebrny Neotech z WBT 0110) ale twierdzi, ze w jego systemach (bardzo czułych i dokładnych) wspomniana Tara sprawdza się doskonale.

 

Natomiast zarówno mnie jak i dystrybutorowi nie spodobał się srebrny coaxial furutech-a na srebrnych WBT. Chociaż obydwaj doszliśmy do wniosku, ze móglby być ciekawy przy bardzo ostrych systemach (wygładza).

 

Dlatego z coaxialami z przedzialu do powiedzmy kilku tys PLN może być zabawa z doborem do całego systemu PLUS interkonekty.

 

Optyk Beresfordowy wydaje się bezpieczniejszym wyjsciem.

 

Ale ja zabawy się nie boję i nawet lubię. Niedługo potestuję OYAIDE DR-510 RCA (czyli najnowszy srebrny coaxial OYAIDE na srebrnych/rodowanych wtykach) i do tego ACROLINK 2110. Dałem się namówić dystrybutorowi Acrolinka i OYAIDE. @Rolandsingerowy 2400 (czy jakos tak) jest obecnie zbyt drogi a 2110 i OYAIDE dystrybutor miał jeszcze "Ze starych zapasów". Po starych cenach. I ponoć 2110 sprawdza się doskonale w róznych systemach a 2400 róznie ...

Obecnie przez chore kursy walut takie "stare zapasy" są dużo tańsze niż wszelakie eBay-e :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fallow - z całym szacunkiem,ale może Oval za 1kPLN wyraźnie pokazał problemy na łączu Toslinkowym ...

Zeby wydać takie opinie trzeba by być pewnym jakości nadajnika i odbiornika Toslink-a.

Co do coaxiali to @majkel już pisał, że prócz problemów transmisji chodzirównież o"rozpływ" masy.

Co rozumiem nie ma miejsca przy optykach.

Ogorek: Nie bardzo rozumiem, Oval to coaxial a nie optyk. Chodzilo Ci chyba cytujac moja wypowiedz o tego high-endowego optycznego AudioQuesta ? :)

Jezeli przeczytalbys takze moj post o tescie kabli, dowiedzialbys sie ze to gorzej oznacza:

W moim odczuciu bylo gorzej niz na PGD5000, pojawily sie wyostrzenia i bylo bardziej konturowo, chirurgicznie anizeli muzykalnie.

Hmmm. Byc moze ktos uzna to za lepiej, albo w innym systemie sie po prostu sprawdzi bardziej. Moze bardziej high-endowym ? :) Ja jednak odczulem pogorszenie. Kiedys Majkel posiadal takze inny "glass" konekt i odczucia rowniez nie bylo pozytywne. Byc moze model nizej - Optilink-3 polimerowy sprawdzilby sie lepiej.

 

Majkel,Ogorek:

 

Moge wkleic zdjecia wnetrza North Stara a EMU bez problemu mozna namierzyc w necie, pomoze Wam to stwierdzic czy toslink w North Starze i EMU jest skopany ?

 

Moje zdanie w tej chwili jest takie, ze oczywiscie iz transmisja optyczna jest lepsza. Tylko 99% implementacji w audio jest slaba chociazby z tego prostego wzgledu iz zdecydowana wiekszosc urzadzen (chodzi mi o DACi) nie lapie po Toslinku wiecej niz 48KHz. Dlaczego ? :) Czyzby swiatlo nie umialo ? :) Dziwi mnie ze stosuje sie takie slabe odbiorniki. Nadajnik w EMU obsluguje tez ADAT wiec spokojnie moze wyslac wiecej niz wiekszosc transmiterow z transportow CD.

 

Co do zasilania w sensie filtrow i okablowania, to juz podnioslo sie takze i u mnie poprzeczke wyzej.

 

Rolandsingerowy Acrolink 6N-2400II, ktorego btw. tez mialem kawalek czasu u siebie to IC analogowy a nie cyfrowy.

 

Ogorek, mowisz ze z coaxialami do kilku tysiecy PLN moze byc zabawa z doborem do calego systemu. No a z powyzej nie ? :)

Moim zdaniem ze wszystkimi z kazdego przedzialu cenowego, podobnie z toslinkami. Nie ma tutaj wyjatkow ani "zlotego" remedium na zmartwienia.

Wszyskto zalezy od konkretnego systemu.

 

Beresowy coaxial potraktowalem jako "baze" poniewaz u GradoFANa, Majkela i u mnie sprawdza sie jako neutralny - nie psuje. U mnie jest to dla uscislenia PGD5000. Miedzy nim a Beresowym nie wychwycilem zadnych roznic. No, poza cena bo beresowy jest 2 razy tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek: Nie bardzo rozumiem, Oval to coaxial a nie optyk. Chodzilo Ci chyba cytujac moja wypowiedz o tego high-endowego optycznego AudioQuesta ? :)

Jezeli przeczytalbys takze moj post o tescie kabli, dowiedzialbys sie ze to gorzej oznacza:

 

A tak o AudioQuest-a :) po prostu zakładam, ze Beresowy jest OK, powiedzmy daje 9x% informacji (gdzie x dowolna cyfra ;) )

A załóżmy taki Audioquest daje 100% Czyli nie powinien grac gorzej :o Podejrzewam ze ten cyfrowy nalot to wlasnie dokladniejsza transmisja.

 

Z ciekawosci -> co zrobiles z zasilaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak o AudioQuest-a :) po prostu zakładam, ze Beresowy jest OK, powiedzmy daje 9x% informacji (gdzie x dowolna cyfra ;) )

A załóżmy taki Audioquest daje 100% Czyli nie powinien grac gorzej :o Podejrzewam ze ten cyfrowy nalot to wlasnie dokladniejsza transmisja.

 

Z ciekawosci -> co zrobiles z zasilaniem ?

 

Ogorek: rozumujac w ten sposob, to Atlas Compass - coaxial ktory gral najostrzej :) Za okolo ~500 PLN w takim razie byl dokladniejszy niz ten Audioquest, Oval oraz Fadel Art Reference za kilka K PLN :) - bo gral z najwiekszym nalotem i ostroscia ? :) - mnie taki tok rozumowania nie za bardzo przekonuje.

 

Jezeli mam po prostu cienki kabel to dlaczego mam o to obwiniac system. Sprzedawca potem w rozmowie (MegaHZ w Katowicach) potwierdzil dokladnie moje odczucia co do tego kabla - opinia w 100% zgodna :) U nich na sklepowych roznych zestawach bylo tak samo.

 

Ogorek: Poki co mam nowa listwe oraz nowe kable zasilajace :)

 

BTW. Ten Fadel Reference to byl najlepszy cyfrowy IC jaki do tej pory slyszalem. Nie byl tam kompletnie zadnej ostrosci ani wyostrzen. Chetnie bym go kupil, ale nie stac mnie by wydac tyle na IC. Jest to najwyzszy model w ofercie Fadela a jednak zadnych smieci nie wyciagnal.

 

Wiec albo highendowy optyk Audioquesta pokazal wade mojego polaczenia toslinkowego, albo po prostu jest slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Ten Fadel Reference to byl najlepszy cyfrowy IC jaki do tej pory slyszalem. Nie byl tam kompletnie zadnej ostrosci ani wyostrzen. Chetnie bym go kupil, ale nie stac mnie by wydac tyle na IC. Jest to najwyzszy model w ofercie Fadela a jednak zadnych smieci nie wyciagnal.

 

Tak samo gra Fadel Art ProDig. Kupiłem go dwa miesiące temu za 700 PLN (używany z Fr, pierwszy wlasciciel, bezwypadkowy :P)

 

Pożyczyłem koledze i nie chciał go oddać, ja nie chcialem sprzedac ... dopóki nie zaproponował 1200 PLN :)

 

Wczesniej ucczciwie powiedzialem ile zapłacilem i ze nie chcę go sprzedawać. Bardzo podobnie gra (ale z lekkimi wyostrzeniami ale pozytywnymi) srebrny NEOTECH z WBT.

 

Tylko, ze ja kupowalem go od Gyuriego po 200 - 220 PLN (mam dwa, kupowałem w lato) a dla dystrybutora Audionemesisa za 300 (grudzien 2008/stycz 2009). Teraz pewnie byłoby jeszcze drozej.

 

Tych to na pewno nie sprzedam ...

 

EDIT >>

 

Fadel-e grają bardzo szlachetnie ale wlasnie bardzo subtelnie "wygładzają"

Mam w systemie Fadl Art Stream BiWire (głośnikowe). Podrasowywane wlasnie zeby mniej uszlachetnialy.

Generalnie bardzo cenię tę markę ale tylko w zakupach "uzywek" (ze względu na bardzo wysokie ceny nowych).

Swój nabyłem razem z interkonektem Crystal Cable za przysłowiowe grosze...

 

EDIT2 >>

 

Wspomniany Fadel ProDig jest też na wtykach WBT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ceny North Stara sa wyjatkowo dobre, pewnie dystrybutor ma jeszcze na stanie sztuki ze starego kursu walut.

 

Audionemesis tez chyba "trzyma cenę", nie wiadomo jak długo :(

@Rolandsingerowy Acrolink najtanszy jest w PL (2200 PLN :D )

 

Jak kursy będą oscylować wokó 4.5 5 PLN za EUR to "opłaca" się kupować to co zostało po starych cenach.

(parafrazując częstą, żartobliową opinię z forumONET-u "Kto nie kupił sprzetu grającego w 2008 to przegrał życie" :P)

 

@majkel -> ja bym się bał poprawiać takie urządzenie jak @fallow-a, trzeba by być dystrybutorem takich urządzen i miec ze dwa na przeróbki

 

Z tego co wiem, to jak GRADO__Fan spalił Stage 3 to był "w plecy" jednego Beresforda. A przy urządeniu @fallowa to byłoby bardziej "bolesne"

 

Wracajac do zabawy z kabelkami to OYAIDE DR-510 jest bardzo dobrym coaxialem za wyjątkiem problemów z basem ...

Najpierw posłuchałem go 8 godzin na róznej muzyce a potem poszukałem opinni na te-cie. I trafilem na opinię Pana Pacuły.

 

I miał dokładnie to samo zastrzezenie. Ja tego nie rozumiem, jak kabel cyfrowy może tak samo się objawiać w róznych systemach ale faktycznie tak jest.

(u mnie objawia sie podbiciem wyzszego basu kosztem niskiego, co przy Audionemesisie daje takie zaburzenie grającej gitary basowej)

 

Dziwię się, że próbowaliście interkonekty OYAIDE PA2 (chyba jakoś tak). Nawet dystrybutor OYAIDE na PL uwaza, ze firma ta nie robi szczególnie dobrych interkonektów ...

 

Natomiast nawet tanszy ACROLINK 2110 (tanszy prawie 3 razy od @Rollandsingerowego) zachwycił mnie przestrzennoscią, detalicznością, neutralnoscią a wszystko to nie okupione rysunkiem, czy np brzmieniem basu. Bardzo dobrze zgrywa się z Audionemesisem i moim cyfrowym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek, kabel koncentryczny traci na znaczeniu przy mocnym nadajniku i zastosowaniu transformatora separującego. Podejrzewam, że tak jest w Accuphase DP800, i ten kabelek cyfrowy co do Ciebie wysyłałem podłączony do mojego DACa czynił cuda po prostu. Właściciel Accu mi powiedział, iż wyprzedał do ostatka kable cyfrowe typu Fadel Reference, czyli po kilka kzł, bo nie poprawiały niczego względem tanich, dobrych 75 ohm, co zresztą powinno mieć miejsce. Ta cała cyfra w audio to nie jest tak jak w podręcznikach piszą, z racji ułomnych (tanich!) implementacji, no ale w takim DP800 (patrz cena) to już musi być zrobione po bożemu, i to słychać, i magicznego kabla nie potrzeba, który jakiś efekt doda, żeby było przyjemniej mimo iż nadal nie doskonale.

 

EDIT - PA-02 TR rozreklamował sam Wojciech Pacuła, na którego opinie się powołujesz. Nie zostawił ten kabel na mnie jednoznacznie dobrego wrażenia. Acrolink Rolanda jest świetny, ale nie do wszystkiego pasuje. Natomiast ja uważam Conducfila 8896 za kabel bardzo przeźroczysty, jeśli coś ginęło, to raczej Crystal musi coś dodawać. Na moich GS1000 po ostatnich przeróbkach DACa i wzmacniacza są czary i magia po prostu, a interkonektu używam tegoż właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja uważam Conducfila 8896 za kabel bardzo przeźroczysty, jeśli coś ginęło, to raczej Crystal musi coś dodawać.

 

Ojraczej nie :) Zresztą Acrolinka mam na dłużej więc mogę podesłać Crystala.

 

Pożyczałem wielu osobom (łącznie z systemami opartymiu na Accuphase lub Audio Note) i wszyscy jednoznacznie stwierdzili, ze pozbawiony jest charakteru i nic nie wnosi od siebie.

 

Generalnie podłączyłeś się pod bardzo dobry transport. Tylko, ze przy jego cenie możesz kupić kilka najlepszych coaxiali i średni transport ...

 

Przyjechal do mnie Accuphase E-250 ... ale nie ma on zanczenia na źródło (transport + DAC). Chcę zobaczyć co moze wycisnac z reszty systemu ...

 

EDIT >>

 

Nie wiedzialem,ze Pan Pacula opisywał OYAIDE PA2, co do coaxiala to najpierw się nim zainteresowalem a potem znalazłem opinię.

Niestety opinia jest (wg mnie) pozytywna ale nawet na moim slabym sprzecie ten bas jest nie do zaakceptowania (a w opinii bylo przypuszczenie ze to pewnie bedzie problem tylko przy bardzoprzezroczystych systemach).

 

No cóż zaspokoilem ciekawość i kabel odsyłam ...

 

Co do Acrolinka, bardzo miły dystrybutor stwierdil, ze lepiej zebym posłuchał IC Acrolinka nawet ten najtanszy niż najdroższy IC OYAIDE ...

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyślesz Crystala to mi będzie bardzo miło. :) Być może masz rację, co mi szkodzi sprawdzić. Recenzja Oyaide PA-02 TR jest na highfidelity, to jest interkonekt analogowy RCA, nie wiem jak wypada cyfrowy, ale z basem to akurat problemu na PA-02 nie było. On raczej chętnie konsumował mikrodetale, a w zamian grał grubym, jasnym i słodkim dźwiękiem. Ciekawe, że pan Pacuła nie wysłyszał tej koloryzacji, która jest ewidentna. Tyle że ludzie mawiają, że pod kątem odtworzenia barw dobrym słuchawkom głośniki nie podskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyślesz Crystala to mi będzie bardzo miło. :) Być może masz rację, co mi szkodzi sprawdzić. Recenzja Oyaide PA-02 TR jest na highfidelity, to jest interkonekt analogowy RCA, nie wiem jak wypada cyfrowy, ale z basem to akurat problemu na PA-02 nie było. On raczej chętnie konsumował mikrodetale, a w zamian grał grubym, jasnym i słodkim dźwiękiem. Ciekawe, że pan Pacuła nie wysłyszał tej koloryzacji, która jest ewidentna. Tyle że ludzie mawiają, że pod kątem odtworzenia barw dobrym słuchawkom głośniki nie podskoczą.

 

I wice-wersa, tzn pewne "rzeczy" denerwujące na kolumnach mogą być "niesłyszalne" na słuchawkach. Oczywiscie mam doświadczenia z low-end-em -> HD595.

 

Np. na nich coaxial OYAIDE wypada calkiem calkiem, wręcz z twardym basem :o

 

Chyba poczekam jeszcze kilka dni z decyzją ... Ten OYAIDE DR-510 zainteresował mnie o tyle, ze tez jest to srebro i to wyższej próby niż te z Neotech-a czy nawet FADEL-a.

 

A i wtyki RCA mają trzpień ze srebra (mnie przekonuje to ze to ten sam material co w przewodniku), a ten drugi styk jest rodowany.

 

Co do jakości nadajnika to tu jest test 3 róznych coaxiali na dzielonym odtwarzaczu za 110 tys. PLN (po starym kursie) << JADIS >>. I kazdy wypada inaczej a kazdy jest idealnie 75 Ohm ...

 

Co do interkonektów to na Crystalu jest idealnie czarne tło na acrolinku nie do konca (na słuchawkach). Ale jest to niuans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolandsingerowy Acrolink najtanszy jest w PL (2200 PLN :D )

Gdy kupowalem dla Rolandem i mnie z Japonii, placilismy wtedy jeszcze za nie 1.250 PLN za sztuke. To byly czasy :))

 

Dziwię się, że próbowaliście interkonekty OYAIDE PA2 (chyba jakoś tak). Nawet dystrybutor OYAIDE na PL uwaza, ze firma ta nie robi szczególnie dobrych interkonektów ...

Zachecila mnie do sprobowania przychylna recenzja Pana Paculy. Wtedy PA02 kosztowal 350 PLN. Do tej pory uwazam, ze nie sa to duze pieniadze jak na taki IC. Znam wiele znacznie drozszych i bardziej psujacych :)

 

Natomiast nawet tanszy ACROLINK 2110 (tanszy prawie 3 razy od @Rollandsingerowego) zachwycił mnie przestrzennoscią, detalicznością, neutralnoscią a wszystko to nie okupione rysunkiem, czy np brzmieniem basu. Bardzo dobrze zgrywa się z Audionemesisem i moim cyfrowym kablem.

2110 jest bardziej neutralny moim zdaniem niz 2400II. Byc moze dlatego, ze 2400II ma te same cechy co 2110 ale bardziej uwydatnione.

 

---Teraz troche bardziej ogolnie --

 

6N-2400II jest bardzo neutralny tonalnie, ale ma wlasne cechy takie jak uprzestrzennianie i podkreslanie poglosow, wybrzmien. Wcale nie do kazdego systemu to pasuje, w moim przy roznych urzadzeniach kilkukrotnie nie za bardzo sie wkomponowywal. Tanszy natomiast 2110 byl w porzadku - w sensie przekazywal mniej informaji i smaczkow, ale mial mniej odczuwalny charakter.

 

Ja do tej pory ciagle uwazam, ze najlepszy IC jaki mialem to Conducfil 8896. Ze wszystkich IC analogwych jakie mialem (w sygnaturce - jak Straight Wire Crecendo, Van den Hule, Furutechy, Furukawy, Acrolink...) oraz jakie testowalem a ktorych tam nie mam bo nie kupowalem (Tara Labs, Harmonix, Fadele, Audio Note i inne) nie spotkalem jeszcze tak neutralnie brzmiacego jak ten. Z czysytm sumieniem sprzedalem ostatnio znow Furutecha FA220 na rzecz Conducfila.

 

Lepszy w sensie bardziej przezroczysty - do tej pory nie jest mi znany, byc moze warto sprobowac jakiegos Transparenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel cyfrowy za 10 tysięcy złotych, tylko po to żeby jedynka i zero brzmiało na niej bardziej jedynkowo i zerowo niż na tańszych kablach :lol: :lol: :lol:

 

Przecież to niesamowita sztuka przesłać prawidłowo sygnał cyfrowy z nadajnika do toru analogowego DAC-a. Bez transportu i kabli za tysiące złotych jest to niemożliwe.

 

Czy Wy macie jakiekolwiek pojęcie o przekazie cyfrowym, czy tylko ufacie swoim uszom??.

 

Zrobienie testu na poprawność przesyłu cyfrowego jest bardzo proste i milion razy bardziej wiarygodne niż uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel cyfrowy za 10 tysięcy złotych, tylko po to żeby jedynka i zero brzmiało na niej bardziej jedynkowo i zerowo niż na tańszych kablach :lol: :lol: :lol:

 

Przecież to niesamowita sztuka przesłać prawidłowo sygnał cyfrowy z nadajnika do toru analogowego DAC-a. Bez transportu i kabli za tysiące złotych jest to niemożliwe.

 

Czy Wy macie jakiekolwiek pojęcie o przekazie cyfrowym, czy tylko ufacie swoim uszom??.

 

Zrobienie testu na poprawność przesyłu cyfrowego jest bardzo proste i milion razy bardziej wiarygodne niż uszy.

 

 

Sadze, ze Ty masz chyba male pojecie o tym co piszesz jezeli uwazasz ze poszczegolne bity w jakis sposob brzmia :) "jedynka brzmiala bardziej jedynkowo" :)

Chociaz, moze to byla jakas forma ironii :)

 

Gdybys mial pojecie o transmisji cyfrowej wiedzialbys chociaz to, ze to nie jest polaczenie dwustronne i odbiornik nie ma tutaj mozliwosci rozkazania nadajnikowi przeslania ponownie paczki ktora zostala odebrana z bledem.

 

Alez bardzo prosze - obejrzyj sobie testy RMAA kilku kabli cyfrowych oraz analogowych uzytych jako cyfrwe robionych na EMU1212m dodatkowo z zewnetrznym zegarem Lucida -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=44354 lub od razu wyniki -> http://www.fallow.biz.ly/Comparison.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie testu na poprawność przesyłu cyfrowego jest bardzo proste i milion razy bardziej wiarygodne niż uszy.

To zrób ten test - zdejmij sygnał z nogi doprowadzającej do nadajnika toslink, a po drugiej stronie z nogi sygnałowej odbiornika Toslink. Tak, wiem, według Ciebie transmisja jest bezbłędna. Pogratulować dobrego humoru, no i dalszych sukcesów w życiu osobistym i odsłuchowym! B)

 

@fallow, kolega ma o cyfrówce pojęcie marne, a o transmisji cyfrowej w budżetowym audio żadne. Takich na forach jest więcej, można się rozerwać czytając. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowalem dla Rolandem i mnie z Japonii, placilismy wtedy jeszcze za nie 1.250 PLN za sztuke. To byly czasy :))

 

Pogratulować inwestycji :)

 

Ja do tej pory ciagle uwazam, ze najlepszy IC jaki mialem to Conducfil 8896. Ze wszystkich IC analogwych jakie mialem (w sygnaturce - jak Straight Wire Crecendo, Van den Hule, Furutechy, Furukawy, Acrolink...) oraz jakie testowalem a ktorych tam nie mam bo nie kupowalem (Tara Labs, Harmonix, Fadele, Audio Note i inne) nie spotkalem jeszcze tak neutralnie brzmiacego jak ten. Z czysytm sumieniem sprzedalem ostatnio znow Furutecha FA220 na rzecz Conducfila.

 

Powiem tak, coś jest na rzeczy ze na słuchawkach brzmiał dobrze -> ale to sprawdzalem przez krótką chwilę

 

Ja generalnie słucham na kolumnach. I tu odczuwalem jakis trudny do okreslenie niedosyt informacji.

A ponieważ miałem wtedy kilka innych interkonektów to odesłałem @majkelowi chyba po jednym dniu słuchania (wręcz krótkim odsłuchu).

Może faktycznie to był błąd :(

Załuję teraz ze jak kursy były niskie to nie kupiłem WBT 0110. Chętnie podesłałbym wtedy @majkelowi zeby zrobił IC na conducfilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować inwestycji :)

Tyle, ze ja pozniej swojego sprzedalem za 800 PLN o ile dobrze pamietam. Moj byl na XLRach a pozniej juz mialem system Single Ended, wiec stal sie nieuzywalny.

 

Powiem tak, coś jest na rzeczy ze na słuchawkach brzmiał dobrze -> ale to sprawdzalem przez krótką chwilę

 

Ja generalnie słucham na kolumnach. I tu odczuwalem jakis trudny do okreslenie niedosyt informacji.

A ponieważ miałem wtedy kilka innych interkonektów to odesłałem @majkelowi chyba po jednym dniu słuchania (wręcz krótkim odsłuchu).

Może faktycznie to był błąd :(

Załuję teraz ze jak kursy były niskie to nie kupiłem WBT 0110. Chętnie podesłałbym wtedy @majkelowi zeby zrobił IC na conducfilu.

Wlasnie Ogorek! To jest mysl. Jako, ze tak lubie wspomnianego Conducfila chetnie zaserwowalbym mu jakies klasowe wtyki.

Znasz moze - bo znasz duzo takich ciekawych miejsc w sieci :D - jakies miejsce gdzie mozna w dobrej cenie nabyc dobre wtyki WBT albo Furutecha ?

Chyba, ze po prostu u wspomnianego kiedys Wegra.

Byc moze wystarczylby tez juz po prostu Neutrik Pro.

Tak czy siak te NYS-373 moznaby czyms zastapic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze ja pozniej swojego sprzedalem za 800 PLN o ile dobrze pamietam. Moj byl na XLRach a pozniej juz mialem system Single Ended, wiec stal sie nieuzywalny.

 

 

Wlasnie Ogorek! To jest mysl. Jako, ze tak lubie wspomnianego Conducfila chetnie zaserwowalbym mu jakies klasowe wtyki.

Znasz moze - bo znasz duzo takich ciekawych miejsc w sieci :D - jakies miejsce gdzie mozna w dobrej cenie nabyc dobre wtyki WBT albo Furutecha ?

Chyba, ze po prostu u wspomnianego kiedys Wegra.

Byc moze wystarczylby tez juz po prostu Neutrik Pro.

Tak czy siak te NYS-373 moznaby czyms zastapic :D

 

W audiosystemie WBT 0144 kosztują 200 PLN za 4 sztuki, ebay, internet -> za granicą -> 280, 330 :o

 

Czekam jeszcze na odpowiedź od Gyuriego. To co ... brać od razu 8 sztuk (dla mnie i dla Ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do zabawy z kabelkami to OYAIDE DR-510 jest bardzo dobrym coaxialem za wyjątkiem problemów z basem ...

Najpierw posłuchałem go 8 godzin na róznej muzyce a potem poszukałem opinni na te-cie. I trafilem na opinię Pana Pacuły.

 

I miał dokładnie to samo zastrzezenie. Ja tego nie rozumiem, jak kabel cyfrowy może tak samo się objawiać w róznych systemach ale faktycznie tak jest.

(u mnie objawia sie podbiciem wyzszego basu kosztem niskiego, co przy Audionemesisie daje takie zaburzenie grającej gitary basowej)

 

Dziwię się, że próbowaliście interkonekty OYAIDE PA2 (chyba jakoś tak). Nawet dystrybutor OYAIDE na PL uwaza, ze firma ta nie robi szczególnie dobrych interkonektów ...

 

Uff -> znalazłem nasze ostatnie dyskusje :)

 

A teraz ...

 

NINJESZYM BARDZO PRZEPRASZAM FIRMĘ OYAIDE za moje wpisy o OYAIDE DR-510.

 

Na moim sprzęcie nie ma on żadnych problemów z basem (jak uważałem wcześniej). Pokazał po prostu, że muszę zmienić ustawienia SUB-a.

Chodzi o fazę. Do tej pory uważałem ją za optymalną. OYAIDE pokazał,ze tak nie jest.

 

Wpadłem na to po tym jak doszło do mnie "czemu na słuchawkach nie ma problemu na kolumnach jest".

 

Genralnie jest to najlepszy coaxial który do tej pory grał u mnie w systemie. Zdeklasował mojego ulubionego NEOTECH-a na WBT 0110 (ale nadal jest to bardzo dobry kabel w cenie ponizej 300 PLN). Zdeklasował nawet Fadel Art ProDig-a (w moim systemie).

 

Jest idealny do Audionemesisa i Beresforda -> nie widzę w nim żadnych wad. Oczywiscie ma jedną -> cena. Ale kosztując połowę tego co Fadel Art daje dwa razy więcej radości (dla mnie). Jak USD było po 2.5 to kosztował zapewne coś koło 450 PLN. Obecnie to polecam potestować go (wypożyczyć można w Nautilusie w Krakowie -> pozdrawiam tę przemiłą instytucję). Ale kupić to raczej jak ktoś nie liczy się z pieniędzmi.

 

U mnie z bólem portfela ale zostaje ...

 

Chylę czoła przed opinią Pana Pacuły i może faktycznie w jakiś hiper systemach może coś słychać w tym basie. U mnie jest teraz DOSKONALE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności