Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking transportów cyfrowych pod DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam EMU 1212m jako transport i jako DA/AD w produkcji audio oraz uzywam zewnetrznego DACa dla odsluchow bardziej audiofilskich. Porownywalem do North Stara M192 oraz Thety DS Pro V, do Beresforda nigdy bezposrednio nie mialem okazji. Walnac krotka charakterystyke ?

 

Z przyjemnością poczytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Panie i Panowie... nie bede pisal recenzji, napisze tylko w locie cos z glowy.

 

Najpierw moze krotka charakterystyka poszczegolnych urzadzen w swoich kategoriach.

 

1) EMU 1212m daje to, czego po prozentacji studyjnej mozna sie spodziewac i oczekiwac.

W porownaniu do audiofislkich przetwornikow prezentacje jest nastawiona na szczegolowsc i bezposredniosc. Nie znajdziemy tutaj dodawania wypelnienia barwy by cos ladniej zabrzmialo lub sprawilo przyjemnosci, wodotryskow czy wysublimowanego klimatu rodem z niektorych audiofislkich DACow. Nie jest to takze wierny realizm, gdyz prezetnacja studyjna ma sluzyc osobie pracujacej z dzwiekiem - aby ulatwic realizacje czy produkcje. Szczegoly podane sa na tacy, brak jest upiekszaczy i stosowana jest zasada lepiej mniej niz na styk niz cos mialoby byc przejaskrawione. Generalnie jest to zupelnie inny sposob prezentacji niz audiofislkie przetworniki. Porownujac do innych kart segmentu pro i pol-pro - a jak by nie bylo nieskromnie piszac, "kilka" ich przerobilem EMU wypada zaskakujaca dobrze. Pod wieloma wzgledami jest dla mnie lepsza niz wysokie modele RME i Lynxa, ktorych pozbylem sie wlasnie na rzecz EMU. Lynx gra troche bardziej muzykalnie a RME jeszcze jasniej i przejzysciej. Oczywiscie jak pisalem wczesniej nawet ten ciut bardziej muzykalny Lynx to kropka w morzu do audiofilskiego DACa.

 

Oczywiscie sa systemu i sluchawki ktore potrzebuja wrecz tego typu prezentacji (np. Senki, Denony) a sa takie ktore z czyms takim zagraja kategorycznie zle i beznadziejnie (np. Grado).

 

Jezeli ktos lubi szczegolowosc na dobrym poziomie i zrodlo grajace po prostu studyjnie to muzykalnosc moze sobie jeszcze tuningowac odpowiednim wzmacniaczem.

 

2) North Star M192 i Theta Digital DS Pro V

 

North Star prezenteuje kompletnie inne podejscie do prezentacji dzwieku niz EMU. Jest to w pelni audiofislki DAC i to do tego na pewno nie low-endow :)

Jest to jeden z tych DACow (a wiele ich nie ma) ktore idealnie sprawdzaja sie w trudnej muzycze klasycznej. To wlasnie na nim skrzypce brzmia jak skrzypce a fortepian jak fortepian. Nie ma tutaj przesady czy zbednego przerysowywania gabarytow intrumentow czy tez nadrysowywania ich brzmienia oraz nie ma tez suchosci czy skaposci. Ten DAC gra muzyke klasyczna tak jak brzmi ona w rzeczywistosci. Porownujac do EMU jest to grania znaczaco mniej bezposrednie, na wiekszej przestrzeni, z lepiej oddana barwa i stonowane. Tam gdzie trzeba pokazac jakis detal w odpowiednim momencie bedzie pokazany, nie ma "kawa na lawe" - wysublimowanie i dystynkcja pierwszej wody, po prostu klasa w sensie audiofislkim :) Muzykalnosc wyraznie wieksza niz w EMU ale podana w zrownowazony i wywazony sposob. Technicznie EMU oczywiscie wypadnie lepiej.

 

Theta wyposazona w niezliczona ilosc zasilajacych traf i kilka pokladowych DSP gra tak jak glosi motto firmy "Digital done right". Dostajemy swietnie wyprodukowany dzwiek cyfrowy...ale nic poza tym. To jest gdzies w polowie miedzy North Starem a EMU. Beresford czy DAC Majkela ktore slyszalem sa jeszcze dalej od EMU czy Thety i dalej za North Starem w sensie "muzykalnosci". Theta to moim zdaniem Benchmark DAC1 zrobiony prawidlowo - tak wlasnie powinien grac Benchmark, tyle ze nie gra :)

Wcale tez nie mozna powiedziec, ze Theta jest zla - do lampowego wzmacniacza ktory gra neutralnie jest wlasnie w sam raz. Podobnie EMU czy North Star z lampowymi grajacymi barwnie wzmacniaczami daje bardzo ciekawe rezultaty.

Porownujac do Beresforda czy Majkelowego DACa - "one maja to juz w sobie" :)

 

Ja jako, ze jestem fanem lampowych wzmakow grajacych troche w stylu "oldskool tube sound", preferuje raczej zrodla grajace neutralnie :)

 

Teraz, kiedy zmieniam system i sprzedalem swoje Grado GS1000 i planuje teraz sie zSennheiserowac, uzywajac wlasnie klasycznie lampowego OTLowca Woo Audio 2, sprzedaje takze North Stara i zaprzegam EMU jako zrodlo, gdyz taka mieszanka w kontekscie Sennheiserow sprawdza sie wedle mojego gustu bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pomyślałem ze jak tutaj zapytam to da to jakiś skutek, wiec:

 

Czy byłby ktoś skłonny pożyczyć Pclinka ( jakiegokolwiek ) na parę dni? dotarły do mnie AKG k340 i na nich słyszę przepaść miedzy zero podpiętym do CD 650 philipsa a moim biednym audigy4, temu bardzo ciekawią mnie tajemne moce pclinka.

 

pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze jak tutaj zapytam to da to jakiś skutek, wiec:

 

Czy byłby ktoś skłonny pożyczyć Pclinka ( jakiegokolwiek ) na parę dni? dotarły do mnie AKG k340 i na nich słyszę przepaść miedzy zero podpiętym do CD 650 philipsa a moim biednym audigy4, temu bardzo ciekawią mnie tajemne moce pclinka.

 

pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

 

Przecież najlepiej napisać do GRADO__Fan-a

 

On sprzedaje i wypożycza sprzęt za kaucją.

 

Jak znajdę czas to umieszczę ofertę na mój niemodyfikowany PCLink za 100 PLN wraz z przeyłką w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież najlepiej napisać do GRADO__Fan-a

 

On sprzedaje i wypożycza sprzęt za kaucją.

 

Jak znajdę czas to umieszczę ofertę na mój niemodyfikowany PCLink za 100 PLN wraz z przeyłką w komisie

 

Wiem, wiem ze Grado_Fan wypożycza, jak zdobędę fundusze to pewnie to zrobię, ale nie zanosi sie na to szybko i temuż napisałem bo być może znajdzie sie jakiś samarytanin który wypożyczy sprzęt za opłacenie kosztów wysyłki.

 

Kupienie Akg było bardzo nie kontrolowanym wydatkiem.. no ale nie mam czego żałować.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło do mnie właśnie DVD Yamaha dvd-s795. Myślałem, że nie poleży u mnie zbyt długo ale... ma nadzwyczaj przyjemną dziurkę :). Świetne wypełnienie, ze świetnie kontrolowanym dołem, lekko zaostrzoną górą (tak jak lubię). Jedyny mankament to nieco wypchnięta średnica.

 

Przyszło mi dzisiaj w Saturnie posłuchać nieco z dziurki DCD500 Denona. W porównaniu do tej Yamaszki to istna pomyłka.

 

Do rzeczy jednak:

 

Czy jest ktoś, kto miał styczność z tym modelem DVD i słuchał go z Beresem? Zamierzam odbudować sobie domowe HiFi, i z tego co wiem Yamaha jako źródło powinna mi podpasować, nie wiem tylko czy gdybym wpinał w tor beresa - nie będzie jakichś nieporozumień :)

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło do mnie właśnie DVD Yamaha dvd-s795.

Czy jest ktoś, kto miał styczność z tym modelem DVD i słuchał go z Beresem? Zamierzam odbudować sobie domowe HiFi, i z tego co wiem Yamaha jako źródło powinna mi podpasować, nie wiem tylko czy gdybym wpinał w tor beresa - nie będzie jakichś nieporozumień :)

 

Najlepiej wypożycz Beresa od GF. Sam posłuchaj (najlepiej ze swiatełkiem Beresa). Sam wiesz, ze są gusta i guściki ;)

 

Nie ma to jak odsłuch w zaciszu domowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Wiem, że w moim systemie jest do wymiany transport, DAC i amp. Czy to przez USB, czy przez pclink, jakość jest słaba. Tylko czasem przez pclink osiągałem jakąś milszą barwę. Ostatnio siedzę dłużej na PS2+7520. Zdziwiła mnie miejscowa lepsza lokalizacja odległości dźwięków (coś jak crossfeed). Zapuściłem kilka Audio-CD i rzeczywiście barwa się polepszyła. Mniej śmieci, jest ogólnie lepiej, ale jeszcze pare nie jest tak, o czym się rozpisałem na innym forum.

 

Wracając do tematu, u mnie PS2 >> pclink/USB. Jak się ma do tego PS3 i XBox360, może niedługo sprawdzę. Jakie polecacie dobre transporty z PC klasy minimum emu0404m, ale może to być dedykowane urządzenie tylko dla transportu. Czy do 200zł coś można znaleźć dosyć dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić:

 

- Taralab USB to SPDIF/TOSLINK/I2S Converter

 

- Trends UD-10.1 Lite USB Audio Converter

 

- Poppulse USB DIGITAL TRANSPORT PC LINK II I2S SP-II

 

- M2Tech hiFace - tu link do porównania transportu z EMU 0404 USB:

 

http://www.head-fi.org/forums/f7/usb-spdif-converters-shoot-out-emu-0404-usb-vs-musiland-monitor-01-usd-vs-teralink-x-vs-m2tech-hiface-449885/

 

- Musiland Monitor 01 USD 24/192 USB to SPDIF

 

- Morello USB-SPDIF 24bit/192khz Enabler - Max - taka ciekawostka - wizualnie chyba najbardziej wypasiony konwerter (cena też "wypasiona"...)

 

 

Myślę że wszystkie wyżej wymienione to bardzo dobre transporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka miesięcy to porównanie. Zauważyłem, że z tym samym transportem radzi sobie 2 razy lepiej Lampucera Maxi niż 7520, czyli jest 2 razy mniej śmieci: brak ich na średnicy, ale zostały na niskiej gorzej. W tym przypadku o wiele lepiej radziło sobie EMU0404m z Lampucerą, które tu miało ilość zniekształceń co najmniej 10 razy mniejszą. Nie sprawdzałem 0404m z 7520.

 

Poszukam czy niektóre z tych transportów są dostępne w okolicy (Polska, Europa) i w jakiej cenie. Zastanawiam się, czy wszystkie wady 7520 wynikają z ogromnej podatności na jitter, czy po prostu to tak słabo gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio pojawił się ciekawy transport I2S do DAC o nazwie Taralab Native w całkiem przyzwoitej cenie.

 

http://cgi.ebay.pl/Taralab-Native-24bit-96k-USB-Spdif-I2S-Converter-DAC-/120637580829?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c168f661d#ht_6718wt_911

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to solidny Master clock, kondensatory Sanyo OS-CON, możliwość zasilania zewnętrznego a nie tylko przez USB no i wyjście I2S!

 

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tym urządzeniu? Bo informacji w necie o nim niestety jak na lekarstwo...

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na AS jest zawodnik, który zaprojektował takie urządzenie na TAS1020B w trybie asynchronicznym

Niedługo powinno wystartować zamówienie.

Biorę jedną taką płytkę (albo dwie) dla siebie, mogę Ci też poskładać, chyba, że umiesz lutować SMD (ja się uczę dopiero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Po testach, mogę polecić Philipsa CD618 jako transport.

Po modyfikacji jak w opisie ze strony http://www.jacquesstompboxes.com/oscillo.htm jest naprawdę bardzo dobrze.

Mod łatwy do samodzielnego wykonania, a CD618 można upolować w okolicach 100 zł.

Edytowane przez Pisces
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem nabyłem wątek i znalazłem informacje o CD650. Zupełnie przypadkiem porównałem go w zeszłym tygodniu z CD300 Yamahy wlasnie jako transport po coaxialu i byłem w szoku o ile lepiej zagrał Philips. Jakos do tej pory wydawało mi sie, że nie powinno być różnic.

Trafiłem nabyłem wątek i znalazłem informacje o CD650. Zupełnie przypadkiem porównałem go w zeszłym tygodniu z CD300 Yamahy wlasnie jako transport po coaxialu i byłem w szoku o ile lepiej zagrał Philips. Jakos do tej pory wydawało mi sie, że nie powinno być różnic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada odtwarzacz blu-ray ze średniej półki w roli transportu? Wiem, że oppo nieźle daje radę, ale dla mnie za drogi. Myślę raczej o czymś takim jak panasonic bdt 570 za ok.1400 zł. Te nowsze odtwarzacze mają funkcje streamera i odczytu plików po usb z pamięci masowych. Ciekawe czy jakość sygnału audio na wyjściu cyfrowym będzie przyzwoita zarówno przy odtwarzaniu płyt cd jak i przy odtwarzaniu plików z dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalne rozwiązanie to DVD. BD jest przebajerzony w sensie zarówno konstrukcji transportu, jak i samej elektroniki, żeby go kupować tylko do audio. Niemniej, ze względu na funkcjonalności można wejść w BluRay'a. Za około 500zł będziesz miał Sony z 3D, DLNA, slotem na kartę WiFi, USB hostem i kompletem wyjść S/PDIF. Do tego obsługa DSD, ale wyprowadzenie cyfrowe tylko po konwersji do PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalne rozwiązanie to DVD. BD jest przebajerzony w sensie zarówno konstrukcji transportu, jak i samej elektroniki, żeby go kupować tylko do audio. Niemniej, ze względu na funkcjonalności można wejść w BluRay'a. Za około 500zł będziesz miał Sony z 3D, DLNA, slotem na kartę WiFi, USB hostem i kompletem wyjść S/PDIF. Do tego obsługa DSD, ale wyprowadzenie cyfrowe tylko po konwersji do PCM.

 

Dokładnie. Ja kiedyś używałem nieśmiertelnego DV-310 od Pioneera, można go dostać za grosze i łatwo poddać upgrade`owi. Moim zdaniem bardzo trudno dorównać konwerterowi usb/spdif średniej nawet klasy transportowi dyskowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności