Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

mod EX85


douglaz

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku mi ten mod nie odpowiadał, ale chyba muszę się z nim przeprosić ;). Przyzwyczaiłem się do E4c i zmuszony do powrotu do EX85 doświadczałem charakterystycznego zamulenia tych słuchawek. Po zaklejeniu ten "objaw" zanika, muzyka staje się bardziej dynamiczna i talerze nie brzmią jakby były na siłę chowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem dobre rozwiązanie dziurki zaklejone ale więcej małych dziurek porobionych bas schodzi nisko ale nie zamula.Chociaż pewnie jeszcze się to zmieni bo jak już zauważyłem zostawiłem 2 noc słuchawki z odtwarzaczem włączone głośność 19/20 dzisiaj rano zakładam i nagle olśnienie skąd nagle wziął się ten bas schodzi znacznie niżej i bardziej przypomina bas a nie pukanie w karton jak świeżo po wyciągnięciu.Aha i dużo pytań odnośnie ex82 vs ex85 niewiem ale NX3 są znacznie lepsze od MDR-NC020 dołączanych do seri S73x sprawdzalem z wieżą zero trzesków charków jak to sie zdarzało w NC020.No i bas mocniejszy ale tamte wydawały mi sie bardziej zamulające grały jakoś bez życia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby tak nakleić coś , co przepuszcza powietrze a jednocześnie tłumi dźwięk ?

jakiąś grubą tkaninę ?

ja kleiłam taśmą elektroizolacyjną , ale od przodu , tam gdzie jest rezystor akustyczny

pomysł z zaklejaniem tyłu niezły jest , o izolację chodzi mi najbardziej

 

może dało by się założyć gąbkę od pchełek od tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina może być ciekawym rozwiązaniem, ale musiałaby być faktycznie dość gruba, coś jak filc albo coś podobnego.

 

Wydaje mi się że zaklejanie wylotu, czyli zmniejszanie jego średnicy, będzie skutkowało ograniczeniem wysokich tonów, a więc zwiększaniem zamulenia (ale to tylko moje przypuszczenia, najlepiej Gdak opisz efekt takiego zabiegu) Usunięcie tego filtra z przodu może być ciekawym pomysłem, w połączeniu z zaklejeniem bassreflexu może dać jeszcze lepszy efekt.

 

To wszystko przypomina mi moje zabawy w modowanie RP-HTX7, ostatecznie ze wszystkich modów zaklejenie 2 z 3 bassreflexów dało najlepszy z możliwych efektów. Gąbki za przetwornikiem tłumiły natomiast efekt pogłosów, czego w ex'ach raczej nie ma.

 

Osobiście zrobiłbym tak: usunął rezystor akustyczny z przodu, zakleił bassreflex i zrobił w nim otworek, który byłby ok 2/3 wielkości standardowego otworka. efektem powinna być bliższa scena, więcej wysokich i niżej schodzący bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wywaleniu tego papirusa z tulejki, pokombinowałbym jeszcze z pakowaniem do srodka jakiejs gąbeczki... badz innego ustrojstwa, mam gąbeczke która wytargałem z padow z akg k140 i stwierdzic musze ze w moich fake ex85 wplywaja troche na odmulenie dzwieku ;), ale tez w łągodzenie i zakremowienie dzwieku. Zwreszta, przyjda do mnie she9800 to sie sam tym pobawie.

 

co do wycinania dziurek w zaklejaczu bas reflexu, myślę ze pomysł z jakaś szmatką będzie lepszy, takie myślę bardziej naturalne rozwiązanie, nierobiące zbytniego U z dzwieku. Filc będzie odpowiedni, ewentualnie jakaś miękka gęsta gąbeczka, delikatna w dotyku. Bawie sie teraz na okrągło moimi ortho k140 i mam co wytłumiac i zaklejac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka nie wdaje mi się dobrym materiałem, niezależenie jaka - ma za duże pory, nic nie będzie tłumić, będzie przepuszczała za dużo powietrza...

 

 

a tam, gesta, do tego docisnieta na tasmie klejącej, tylko tak zeby te 2 swiata kierunki były niezaklepane przez ta tasme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi nie o ten rezystor akustyczny , który jest w rurce wchodzącej do kanału usznego ,

ale ten który jest wewnątrz okrągłej komory słuchawki . Widać go przez takie eliptyczne otwory od przodu słuchawki.

wyjąć go się nie da , bo jest w środku , trzeba by było otworzyć słuchawkę , a tego nie zrobie , bo za drogie :(

Za to zakleiłam te otwory czarną taśmą elektroizolacyjną.

Efektem jest zwiększenie basu , ale nie można zakleić do końca . bo niemiło pompuje uszy.

Izolacja się poprawiła , ale bardzo mało , a o to mi głównie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi nie o ten rezystor akustyczny , który jest w rurce wchodzącej do kanału usznego ,

ale ten który jest wewnątrz okrągłej komory słuchawki . Widać go przez takie eliptyczne otwory od przodu słuchawki.

wyjąć go się nie da , bo jest w środku , trzeba by było otworzyć słuchawkę , a tego nie zrobie , bo za drogie :(

Tak myślałem na początku, że o ten Ci chodzi, ale potem jakoś zrezygnowałem z tego pomysłu :P mój błąd - Nie mam ex'ów to mogę jedynie polegać na mojej wyobraźni ;)

Klejenie od przodu tego wydaje mi się nic nie zmieni w dźwięku, ale izolację może poprawić.

Efektem jest zwiększenie basu , ale nie można zakleić do końca . bo niemiło pompuje uszy.

Izolacja się poprawiła , ale bardzo mało , a o to mi głównie chodziło.

O tym mówiłem wcześniej, zaklejenie całości wytnie bas, ale odmuli zupełnie,no i poprawi izolację, efektem ubocznym będzie wyższe niewątpliwie ciśnienie akustyczne na bębenek.

Trzeba spróbować zakleić to jakąś tkaniną, faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem na początku, że o ten Ci chodzi, ale potem jakoś zrezygnowałem z tego pomysłu :P mój błąd - Nie mam ex'ów to mogę jedynie polegać na mojej wyobraźni ;)

Klejenie od przodu tego wydaje mi się nic nie zmieni w dźwięku, ale izolację może poprawić.

 

O tym mówiłem wcześniej, zaklejenie całości wytnie bas, ale odmuli zupełnie,no i poprawi izolację, efektem ubocznym będzie wyższe niewątpliwie ciśnienie akustyczne na bębenek.

Trzeba spróbować zakleić to jakąś tkaniną, faktycznie.

 

 

JA jak zakleilem wszystkie otwory, z dolu z tylu dostałem takiej studni na dzwieku ze sie tego zniesc nie dało... najgorsze było cisnienie w uchu, po chwili ból ucha, ale izolacja na poziomie ep-630 była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakleiłem otworki tym hmmm "przylepcem" ze zwykłego plastra na rany przepuszczającego powietrze w moich ex-082.No nie znam się na tym wsyztskim zbyt, ale góra dostała kopa jest jej więcej bas zniknął powiedzmy w stopniu dość dużym , ale to nie dla mnie cholernie bolą mnie uszy od słuchania "zmodowanych" ex'ów wolę t przecierpieć słabszą izolacje większy bas i najwyżej w video na RB wycinam troszkę dolne pasmo . dziękuję za uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potraktowałem w ten sposób Sony MDR-EX500 bo były dla mnie zbyt basowe i efekt bardzo przyjemy , dla porównania dodam że mam też EX85 i one są pozbawione basu w porównaniu z EX500 .Dlatego nie bardzo rozumiem po co zaklejać EX85.

Dzięki za fajny pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja tam nie czuje zadnego pogorszenia komfortu, jezeli chodzi o cisnienie, sluchawki graja jak dla mnie idealnie, poszukiwania sluchawek do taczki 4g chyba sie skonczyly, teraz graja zupelnie rowno, nic nie jest podkreslone, w polaczeniu z ich wielka scena sa to jak narazie najlepsze sluchawki dokanalowe do ipoda jakie mialem, przypominaja mi troche audeo tyle ze z basem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności