Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ZEN 4GB - obsługa kart SDHC


Lagu

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 4GB wersję ZEN'a. Dokupiłem 16GB kartę SDHC SanDisk Ultra II. Według specyfikacji Creativa powinna być widoczna. Jednak nie mogę znaleźć żadnych opcji, które umożliwiałyby mi zobaczenie karty i ew. wrzucenie plików z muzyką na kartę. Co zrobić, żeby zobaczyć tą kartę w tym odtwarzaczu MP3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w ustawieniach wyświetlacza (konfiguracja menu) czy nie odznaczyłeś pola "karta pamięci".

 

Rzeczywiście mój błąd. Teraz karta jest widoczna. Dzięki za podpowiedź.

 

Tym razem wszystko jest pozaznaczane (odnoście karty pamięci w urządzeniu). Niestety o ile w Zenie widzę zawartość karty o tyle po podłączeniu do komputera widzę jedynie wbudowaną kartę pamięci. Czy jest możliwość zobaczenia zawartości karty SDHC w komputerze, czy trzeba dokupić czytnik kart i za jego pomocą wrzucać pliki multimedialne?

 

Czytałem także na forum, że jest strasznie ograniczona obsługa plików zawartych na dodatkowych kartach, np. brak możliwości układania list odtwarzania, itp. Czy jest to prawda (na dzień dzisiejszy nie mam czytnika kart więc nie mogę sam tego sprawdzić)? A jeżeli tak, to czy wymiana firmware'u (obecnie mam najnowszy oficjalny) na alternatywny (prosiłbym wtedy o linka) mogłaby coś pomóc?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem i tego co pisze w innych postach to podobno nie da się robić list odtwarzania ani wyszukiwać plików po nazwach. dlatego wg. mnie najlepiej kupić kartę pamięci i wgrywać na nią tylko filmy...

a co do tego że nie widać w komputerze karty to dosyć dziwne, bo powinno wykrywać. weszłeś w "mój komputer" w ZEN-a i nie było tam karty pamięci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego że nie widać w komputerze karty to dosyć dziwne, bo powinno wykrywać. weszłeś w "mój komputer" w ZEN-a i nie było tam karty pamięci ?

 

Niestety próbowałem na różne sposoby i nic. W moim komputerze widać jedynie zawartość pamięci wbudowanej. To samo jest nawet jak wgram jakieś mp3...

 

Ale tak to jest jak się człowiek napali na coś, kupi, a potem żałuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też myślałem, że się nie da a jednak da się. Wejdź w "Karta pamięci" a tam wybierz "Dysk wymienny". Tam sam odtwarzacz wyświetla: "Zezwala na dostęp do karty pamięci za pośrednictwem komputera. Podłącz kabel USB". Jak podłączysz, Zen zacznie zachowywać się jak pendrive czyli pokaże się ikona "bezpieczne usuwanie sprzętu" a sprzęt będzie widoczny jako "dysk wymienny". Po przejrzeniu zawartości karty itp. kliknij tą zieloną strzałkę "bezpieczne usuwanie..." i odłącz jak każdy inny pendrive. Po odłączeniu normalnie wychodzisz z menu i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności