Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Skuteczne wygrzewanie słuchawek GRADO


GRADO__Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pewności do czego były podłączone te sennheisery bo słuchałem ich w Media markcie a tam byly sluchawki za taka scianka i nie bylo zadnego sprzetu czy cos. Ale wyczytalem ze w media markcie maja dosc slabe zrodlo. A co do mojego zrodla to faktycznie jest to integra, ale dosc sprawna i mam rowniez glosniki 2.1 x-230 na ktorych bass jest... spory :) A na starszych sluchawkach jakies creative slabe byl juz lepszy bass wiec sadze ze jest to kwestia mocnego wygrzania. Czy mozliwe ze moje HD 215 beda sie dluzej wygrzewaly niz HD 485?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności do czego były podłączone te sennheisery bo słuchałem ich w Media markcie a tam byly sluchawki za taka scianka i nie bylo zadnego sprzetu czy cos. Ale wyczytalem ze w media markcie maja dosc slabe zrodlo. A co do mojego zrodla to faktycznie jest to integra, ale dosc sprawna i mam rowniez glosniki 2.1 x-230 na ktorych bass jest... spory :) A na starszych sluchawkach jakies creative slabe byl juz lepszy bass wiec sadze ze jest to kwestia mocnego wygrzania. Czy mozliwe ze moje HD 215 beda sie dluzej wygrzewaly niz HD 485?

 

Pójdź do kogoś z dobrym audio (może być już dziurka z Pianocrafty) i posłuchaj ich.

 

Moze byc tak, ze twoje HD są całkiem niezłe i pokazują niedostatki źródła ...

 

Ja bym na wygrzewanie aż tak nie liczył w tym wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no szkoda bo takie albumy na pewno nie znajdą się w mojej playliście jak i każdej osoby, która zna się chodź troszkę na muzyce, a nie jak w Twoim przypadku, wioskowej "przytupance" na której pewnie non stop się bawisz :)

 

Taki z ciebie znawca muzyki, a własnej playlisty nie potrafisz złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda bo takie albumy na pewno nie znajdą się w mojej playliście jak i każdej osoby, która zna się chodź troszkę na muzyce, a nie jak w Twoim przypadku, wioskowej "przytupance" na której pewnie non stop się bawisz

 

Panie znawco, ucz mnie!Co jest dobre, a co złe, bo jak widzę, to jesteś alfą i omegą, a bawisz się tylko przy odgłosie kropel ******stości spadających z ciebie na podłogę, o wszechmocny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to padają manią wygrzewania taką że juz niedlugo będą układane ciagle takie "specjalne" playlisty. Po prostu nie potrafisz załozyc na głowe słuchawek i słuchac ? i przyzwyczajać swój słuch do nich i wygrzac te pare procent które wpływa na dźwięk w jakimś stopniu.

 

Im bardziej padasz manią wygrzewania słuchawek tym mniej realnie będziesz oceniał prawdziwy efekt wygrzania danych słuchawek a bardziej będziesz poddawać się swojemu mózgowi który sam zagra jak bedziesz chciał a prawdziwego wygrzania i ułozenia będzie 15% Których nie wychwycisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję żebyśmy wspólnie nagrali płytę do wygrzewania naszego sprzętu marzeń. W końcu sami wiecie jak to jest istotne ;) . Albo jeszcze lepiej, nagrywajmy muzykę na zamówienie, bo przecież playlista do wygrzewania Creative zupełnie zniszczy dźwięk na HD800, i odwrotnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jestem znawcą od wygrzewania słuchawek, dlatego piszę, wiadomo rzeczą jest, że prędzej czy później owe słuchawki się wygrzeją, Buaszeyos współczuje Ci. Widocznie trafiłem do osób młodych, dla których sposób wygrzewania nie jest istotny. Nie jestem osobą, która popada w jakiś dziwny sposób wygrzewania: ile czasu, kiedy jaka muzyka, byłem jedynie ciekawy tego jaką wy muzykę preferujecie do wygrzewania słuchawek. Sory ale z dziećmi też trzeba mieć do czynienia :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jestem znawcą od wygrzewania słuchawek, dlatego piszę, wiadomo rzeczą jest, że prędzej czy później owe słuchawki się wygrzeją, Buaszeyos współczuje Ci. Widocznie trafiłem do osób młodych, dla których sposób wygrzewania nie jest istotny. Nie jestem osobą, która popada w jakiś dziwny sposób wygrzewania: ile czasu, kiedy jaka muzyka, byłem jedynie ciekawy tego jaką wy muzykę preferujecie do wygrzewania słuchawek. Sory ale z dziećmi też trzeba mieć do czynienia :) Pozdrawiam

 

Próbowałem już Pink noise i White noise (rodzaj sygnału) itp., ale moim zdaniem najlepiej/najszybciej wygrzewa się słuchawki na ostrej muzie (Slayer, Morbid Angel, Death itd. ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jestem znawcą od wygrzewania słuchawek, dlatego piszę, wiadomo rzeczą jest, że prędzej czy później owe słuchawki się wygrzeją, Buaszeyos współczuje Ci. Widocznie trafiłem do osób młodych, dla których sposób wygrzewania nie jest istotny. Nie jestem osobą, która popada w jakiś dziwny sposób wygrzewania: ile czasu, kiedy jaka muzyka, byłem jedynie ciekawy tego jaką wy muzykę preferujecie do wygrzewania słuchawek. Sory ale z dziećmi też trzeba mieć do czynienia :) Pozdrawiam

Dałeś już wystarczająco jasno do zrozumienia, że nie jesteś znawcą ani w kwestii wygrzewania słuchawek, który swoją drogą jest procesem, który tak czy inaczej nastąpi, lecz w zależności od "metody" nastąpi on prędzej, bądź później, ani w kwestii muzyki. Jeżeli ktoś twierdzi, że poprzez "nie odpowiednie" wygrzewanie słuchawek można je zepsuć, to życzę powodzenia w przyszłym rozróżnianiu kierunku oplotów kabli audio (lewo, bądź prawoskrętny). Panie grimreaper (zwracam się do Ciebie w ten sposób, gdyż nie podałeś wieku w profilu) wystarczyło inaczej odnieść się do mojej ironicznej wypowiedzi odnośnie playlisty muzyki do wygrzewania (Boys, Doda, Shaza), a nie było by całego zajścia. Współczuć to mogę co najwyżej Tobie, gdyż kolega Buaszeyos pomimo młodego wieku (co ja gadam, on ma 19 lat) ;) Cię nie uraził, co Ty w swojej wypowiedzi uczyniłeś. Nie świadczy to o Tobie dobrze i ukazuje Twój poziom.

Piszesz, że nie popadasz w "paranoję" wygrzewania, to po co prosisz o swoistą playlistę muzyki? Mam pytanie, czy jak kupujesz nowe auto, to jeździsz nim tak, by silnik się w 100% dotarł? Szczerze wątpie. Zapewne jeździsz autem tak jak Ci pasuje, więc to samo zrób ze słuchawkami. Dorosła, wróć dojżała osoba nie napisałaby czegoś w stylu "Sory ale z dziećmi też trzeba mieć do czynienia", po czym wnioskuję, że niedawno ukończyłeś 18 lat i myślisz, że jesteś ... wie kim. I na koniec daruj sobie swoje ironiczne pozdrowienia, skoro wcześniej kogoś obrażasz.

 

P.S. Ciekawe od kiedy to na wioskowej przytupance grają "pieski małe dwa".

P.S.2. Nie oceniaj, bo będziesz oceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Majkel, coś słabo Wam to idzie... Zbudowanie playlisty do wygrzewania słuchawek / Może wcale ich nie wygrzewaliście i dlatego Majkel jako jedyna osoba, która wygrzała już swoje słuch. odp. w tym temacie.

Playlista mi nic nie daje, bo nie korzystam z PC jako źródła stacjonarnego, więc i też tworzyć jej mi się nie chce. Ja zapętlam jeden krążek CD, bo tak mogę. Podałem przykładowe albumy z dobrym do rozciągania basem. Może być też coś z Black Eyed Peas, dwa ostatnie albumy, no i masa muzyki typu "artysta jednego utworu" ze składanek trance. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jestem znawcą od wygrzewania słuchawek, dlatego piszę, wiadomo rzeczą jest, że prędzej czy później owe słuchawki się wygrzeją, Buaszeyos współczuje Ci. Widocznie trafiłem do osób młodych, dla których sposób wygrzewania nie jest istotny. Nie jestem osobą, która popada w jakiś dziwny sposób wygrzewania: ile czasu, kiedy jaka muzyka, byłem jedynie ciekawy tego jaką wy muzykę preferujecie do wygrzewania słuchawek. Sory ale z dziećmi też trzeba mieć do czynienia Pozdrawiam

 

Tutaj raczej nie ma co porównywać osób młodych do niewiadomo kogo. Nie jednokrotnie ci "starzy" z całym szacunkiem nie wiedzą nic o słuchawkach więc nie ma co uogólniać.

 

Jak już wspomniałem w wielu tematach

 

przeczytaj ten od 2 strony KLIK i przekonaj sie jak bardzo w takim podejściu będzie cię mózg oszukiwał w stosunku do prawdziwej zmiany dźwięku na korzyść lub niekorzyść. Wygrzewanie ma na pierwszym planie na celu uelastycznienie przetwornikow bo gdybys uzył zbyt dlugiej mocy diametralnie obniżył byś ich trwałość i poszło by to na niekorzysć odtwarzanego dźwięku. Podobnie jak z autem i dotarciem. Autem pojedziesz szybko bez problemu ale jak go nie dotrzesz i nie dasz mu popracowac przez ten przysłowiowy 1000 (nawet jak to nowe silniki) to obnizysz jego trwałosci i osiagi na przyszłosc za kilkadziesiąt tysiecy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

na pewno nie jestem znawcą od wygrzewania słuchawek ......

 

No to postaram się pomóc , tym bardziej , że ktoś mnie prosił o plik ...

 

Tym plikiem wygrzewa się słuchawki powoli zwiększając poziom sygnału , czas wygrzewania dla słuchawek stacjonarnych

jest długi i trwa to co najmniej 50 godzin , temperatura wygrzewania w granicach 25-30 stopni.

Można stosować do słuchawek każdych , z wyjątkiem tych , które mają :

a) zamulony bas

b ) zbyt ostre wysokie

C) a+b razem

 

Plik jest duży 13MB i zupełnie nieciekawy akustycznie :) Proszę nie pobierać bezsensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest stwierdzone naukowo ( :P ), że da się ze słuchawek wyciągnąć średnicę podczas wygrzewania? Bo szczerze mówiąc, to w es10 mi jej baaardzo brakuje, nawet kosztem zmniejszenia ilości basu.

 

Da się jeśli satysfakcjonuje Cię przyrost o 1-2 dB :D , ale czasem nie używaj tego pliku co dałam , bo on robi dokładnie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest stwierdzone naukowo ( :P ), że da się ze słuchawek wyciągnąć średnicę podczas wygrzewania? Bo szczerze mówiąc, to w es10 mi jej baaardzo brakuje, nawet kosztem zmniejszenia ilości basu.

 

Da się jeśli satysfakcjonuje Cię przyrost o 1-2 dB :D , ale czasem nie używaj tego pliku co dałam , bo on robi dokładnie odwrotnie :)

 

Interesi mnie byle jaki przyrost w tym paśmie ^^ Tylko żeby gorzej nie było, bo słuchawki pójdą w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności