Skocz do zawartości

Jaki firmware proponujecie do Rockchipowych Mp4'ek (Cineo, C6, RM9


RippeR37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie proponujecie firmware wgrać do odtwarzacza Pentagram Eon Cineo zamiast 2.3X (które nie obsługuje u mnie kart MicroSDHC... :/). Nie będę czekał do wyjścia firmware 2.4 (które i tak może nie rozwiązać problemu) od Pentagrama... Teraz jakie wgrać oprogramowanie które obsłuży mi taką kartę i w miarę żeby było "świerze" (tzn nie stara wersja). PS. Jaki jest changelog firmware 2.2 od Pentagrama względem firmware 2.19 (takie można ściągnąć i działa mi z microSDHC)? 2.2 Dobrze chodziła (co prawda te piski), ale zawsze coś... Proszę o pilną odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem jestem :P 2GB player + 4GB karta ;p tylko 2 to raczej mało... :P

 

PS. No ok, ale jak wrzuciłem fw 2.19 to działało bez problemu. Jak sprawdzić czy to wina karty? :/ No i jak to jest z gwarancją na takich kartach? :> Oddaje i dostaje nową? :/

Czym formatowałeś tą kartę, i jaka jest nazwa partycji na tej karcie ?

Mam pustą kartę, mogę sprawdzić czy przypadkiem nie ma to związku z partycją na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tak, że aktualizacje z 2.2 do 2.3 robiłem z nią w środku... Po tym jak po 2 uruchomieniach nie chciał się włączyć to kombinowałem, jak wykombinowałem, że bez karty działa to zacząłem z nią się bawić... Formatowałem wiele razy o różnych wielkościach sektorów :). Partycja? Ehm nie za bardzo wiem o co Ci chodzi -_- tzn wiem co to, ale na takiej karcie jest tak jakby tylko jedna o wielkości 3.85gb bez nazwy (formatowałem ją za pomocą czytnika kart microSD/microSDHC i ostatni raz gdy ją formatowałem to przez odtwarzacz kilka dni temu)... :/ Dodam, że miałem inne karty w domku microSD (512mb i 1GB i chodzą na nim ok :/) ale to microSD więc sam nie wiem... A microSDHC raczej nie mam skąd wykombinować 2giej żeby sprawdzić czy będzie działała... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tak, że aktualizacje z 2.2 do 2.3 robiłem z nią w środku... Po tym jak po 2 uruchomieniach nie chciał się włączyć to kombinowałem, jak wykombinowałem, że bez karty działa to zacząłem z nią się bawić... Formatowałem wiele razy o różnych wielkościach sektorów :). Partycja? Ehm nie za bardzo wiem o co Ci chodzi -_- tzn wiem co to, ale na takiej karcie jest tak jakby tylko jedna o wielkości 3.85gb bez nazwy (formatowałem ją za pomocą czytnika kart microSD/microSDHC i ostatni raz gdy ją formatowałem to przez odtwarzacz kilka dni temu)... :/ Dodam, że miałem inne karty w domku microSD (512mb i 1GB i chodzą na nim ok :/) ale to microSD więc sam nie wiem... A microSDHC raczej nie mam skąd wykombinować 2giej żeby sprawdzić czy będzie działała... :/

Skoro formatowałeś to musi by założona partycja... (powinna by założona jako podstawowa, FAT32). Na różne wielkości sektorów ??? Dla 4 GB karty 4KB jest typowym rozmiarem klastra. Upgrade na wersję 2.3 zdejmował wewnętrzną systemową partycję w CINEO (musiał ja nieco powiększyć), może uszkodził/zmienił CI partycję na tej karcie.

Spróbuj usunąć partycję z karty i utworzyć nową FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę usunąć taką partycję i utworzyć nową? :> Najlepiej odezwij się na gg (10979362) i jakoś łatwiej mi wytłumaczysz pewnie :P Lub jeśli wolisz to na forum :D Dodam, że próboałem włożyć kartę do Samsunga U600 brata i wyskoczyło, że coś nie tak z kartą i czy formatować ją -_- (czy jakoś tak) to się nie bawiłem z tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie formatować w mój komputer!

 

Tylko: Panel sterowania > narzedzia administacyjne > zarzadzanie komputerem > zarzadzanie dyskami

Tu uratowałem karte (4GB z cyfrówki), zminiłem literę, rodzaj dysku (FAT itd) i inne.

Sam zobacz xD

 

Mam nadzieje że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korpi - przedtem otóż formatowałem w MK ;/ Czyli zawaliłem już? Czy po prostu muszę spróbować tak jak radziłeś?

 

PS. Usunałem partycję i utworzyłem nową (fat32) za pomocą Partition Menager (poszło dość szybko z tym, nawet czekać nie musiałem...) i nic... :/ Dalej to samo... :/ Sam już nie wiem co zrobić -_- Na FW 2.19 które przedtem ściągnąłem działała karta :/ sam nie wiem :E gdybym miał 2.2 wrócił bym z miejsca (niby piski ale cóż :P) a tak :E ;/ nie chcę aż tak daleko..> :E

 

Spróbuje jeszcze sformatować kartę jak radził Korpi :P Może coś da :/ A jak nie to sam już nie wiem... Serwis odsyła i pisze, że karta ma 4GB a odtwarzacz współpracowywuje z kartami max 2gb :/ sam nie wiem... Od serwisu raczej pomocy nie dostane, na nowe FW od Pentagrama nie liczę (2.31 wyszło po części dzięki moim rozmową z serwisem pewnie... chociaż i tak nic nie dało...)

 

Istnieje może coś takiego jak zarządanie zwrotu pieniędzy jeśli sprzęt po odesłaniu do serwisu i powrocie dalej nie działa (nie wiem czy mi się uda bo i karta jest microSDHC a nie MicroSD :/)?

 

Dobra, sformatoawłem kartę przez PS tak jak korpi poradził - nic... Partycja też zawiodła...

 

O dziwo (nie wiem czy przedtem o tym pisałem) zdarza mi się, że jak lekko posunę kartę zaraz po tym jak nie będzie chciał się włączyć to się włączy sam, tyle, że karta nie będzie wykrywana... :E :/ Coś mi się zdaje, że partycja systemowa jest zryta i przy szukaniu kart coś wywala i nie chce włączyć się (zazwyczja jest mrugnięcie jak normalnie przed włączenie - oznaka "żywego" ekranu tzn, że działa ;p :D) a zaraz po tym trup... ;E i 8 sekundowe przytrzymanie (teoretycznie nie 8 a mniej :P bo te 8 sobie liczę troszkę szybciej (coś koło 5/6 ;p jak trzymam 8 nic nie daje :P) i wstaje :P

 

Może inaczej, może zrobić format partcji systemowej odtwarzacza i wrzucić kopię jej od kogoś kto taki odtwarzacz posiada (może coś przy instalacji się je... :E) Sam nie wiem, popróbować zawsze można a wyrzucić kasę w błoto mi się nie uśmiecha (lub tracić gwarę :/ jeszcze sie uwali przy zmianie fw na innego producenta i będzie... :E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej przez Ramos RM970 SDK albo CineoDM przez funkcje restore firmware spróbuj jeszcze raz wgrać (TYLKO Z WYJĘTĄ KARTĄ!). Wtedy formatuje partycje, usuwa i tworzy nową. Tak będzie bezpieczniej.

 

Sprawdzałeś tą kartę w czytniku?

Próbowałeś ją włożyć z włączonym playerem?

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie proponujecie firmware wgrać do odtwarzacza Pentagram Eon Cineo zamiast 2.3X (które nie obsługuje u mnie kart MicroSDHC... :/). Nie będę czekał do wyjścia firmware 2.4 (które i tak może nie rozwiązać problemu) od Pentagrama... Teraz jakie wgrać oprogramowanie które obsłuży mi taką kartę i w miarę żeby było "świerze" (tzn nie stara wersja).

 

sprawdziłem u siebie na sofcie 2.3 i 2.31 w obu przypadkach karta SanDisc 8GB microSDHC c4 (zrobiona w FAT32 w czytniku) działała poprawnie, sprawdziłem też ze zwykła 1GB microSD i też lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CineoDM - próbowałem z wyjętą kartą (tzn robiłem) z 30 razy tak (zanim odkryłem, że wystarczy resetnąć go 8 sekunowo i można włączać :D)

 

W czytniku działa (z tym, że nie miałem okazji mieć włączongo czytnika przez 3 uruchomienia kompa, ale i tak pewnie zadziala bo komp wykrywa usb w windowsie dopiero :P)

Po włożeniu karty gdy player jest wl. dziala, ale po wylaczeniu juz go nie idzie zazwyczaj odpalic (czasem sie zdaza ze uda mi sie w ogole 4-5 razy wlaczyc a potem dead) ;/

 

Spróbuje przez Ramos SDK :E A jak nie to postaram się załatwić jakąś kartę microSDHC i spróbować, jak będzie działać to daje moją na gware ... ;/

 

PS. Ja mam microSDHC 4GB class 6 (najszybsza) od SanDiska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Haj.

Można jakoś wgrać fw Ramosa w wersji 2.5 na wersję 2.31 Eon Cineo?

Nie udaje mi się to ani poprzez wgranie do katalogu Cineo [nie wykrywa update], ani poprzez Restore i Update, czy to w Cineo DM, czy to w RK27DM. W Device Managerach wywala, że fw jest starsze, niż to w mp4, gdy klikam Restore lub Update, to wypisuje, "Resource accessing.", po czym wywala błąd "Resource access failure!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mi się udało wgrać soft od ramosa 2.5 na cineo 2.31 bez większych problemów.

Jedynym problemem było pełno chińskich znaczków (lub kwadracików) w ramos970 SDK :)

Podejrzewam, że ramos970 sdk to ten sam soft co cineo device manager - wygląda

identycznie, nawet numer wersji ma ten sam... ale nie sprawdzałem :)

U mnie update wyglądał tak:

1. instalacja Ramos970 SDK (do znalezienia na forum albo googlach),

2. ściągnięcie ramos fw 2.5 (jak wyżej),

3. uruchomienie ramos970 sdk, wybranie ścieżki do ściągniętego fw,

4. podłączenie playera (podłączył się normalnie, wykrył dwa dyski)

5. w ramos sdk powinien się pokazać jako RK27 albo coś podobnego

6. kliknąłem przycisk z prawej (prawdopodobnie Restore :-) )

7. odpowiedziałem OK na wszystkie pytania w postaci kwadracików :),

8. w pewnym momencie player się odłączył, podłączył ponownie i spytał o instalację sterownika,

9. przeklikałem więc proces instalacji sterownika wskazując ścieżkę ProgramFiles/Ramos970SDK/Driver (coś w ten deseń, dokładnie nie pamiętam),

10. w międzyczasie ramos970 sdk rzucił błędem updateu, ale player zdążył się zainstalować w systemie jako rk27 usb chip (czy jakoś tak),

11. kliknąłem prawy przycisk (Restore) raz jeszcze i znów odpowiadałem Ok/Yes na wszystkie pytania.

12. po około 40-50 sekundach player zamrugał nowym intro a program pokazał jakieś okienko informacyjne - prawdopodobnie o treści "update skończony, możesz teraz odłączyć playera".

13. na wszelki wypadek poczekałem jeszcze kilka sekund i odłączyłem.

 

Działa do dziś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebię trochę stary temat, ale nie widzę sensu pisać nowego...

Znalazłem ostatnio nowy soft od Ramosa, w wersji 3.7: http://ramos.com.cn/download/rm970/RM970V2.0_VER_3_7.rar

Identyczna nazwa modelu (mimo doklejonego V2.0) skusiła mnie żeby spróbować to zainstalować, tak też zrobiłem.

Wszystko pięknie się udało, ale niestety nie jestem w stanie znaleźć różnic między wersją 2.5 a 3.7

(numer wskazuje, że powinny być znaczne). Tak więc identycznie z wersją 2.5:

- nadal nie ma radia (dla mnie 'whatever'),

- przy chodzeniu po menu dalej piszczy,

- nie zapamiętuje opcji "AutoShutdown Time" (czy jakoś tak).

Nowa, i tu zdecydowanie na plus, jest szata graficzna menu, ale to chyba za mało żeby aż tak szaleć z numerowaniem wersji??

 

Oczywiście instalację, jak poprzednio, przeprowadzałem na Eon Cineo (2GB) za pomocą RamosSDK opisanego w poprzednim poście.

 

EDIT:

Pojawiła się nowsza wersja softu, 3.8 i 3.9...

3.8 - ekran świeci na biało :)

3.9 - niby działa, wygląda jak stara (2.5) ale nie widzi karty SD...

Generalnie kicha, zostaję przy 3.7. Jak wyżej - update'y przy pomocy RamosSDK.

 

 

Pozdrawiam,

sulti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności