Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa m240 / m250 - odblokowanie radia w FW 3.2.8


YogiCK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że odtwarzacz już lekkawo trąca myszką, ale myśle że jednak trochę ludzi wciąż go używa.

 

Przeglądając z nudów abi>>forums znalazłem sposób jak odblokować radio w odtwarzaczach z FW 3.2.8. Jak wiadomo, przez długi czas była to jedyna wersja w której nie dało się tego dokonać, z powodu braku dostępu do amerykańskiej wersji tego softu. Sporo osób uwaliło swoje odtwarzacze wrzucając FW z innej serii (2.x.x lub 4.x.x). Poniżej instrukcja jak zamienić 3.2.8E na 3.2.8A i tym samym uzyskać dostęp do radia :D

 

1. Ściągamy paczkę z FW z pod tego linku: SANSM200_3.zip

2. Rozpakowujemy paczkę do dowolnego folderu.

3. Podłączamy odtwarzacz do komputera w trybie MSC (dla przypomnienia: Menu | Settings | USB | MSC).

4. Wrzucamy do głównego katalogu odtwarzacza plik SANSM200.rom.

5. Odłączamy odtwarzacz od komputera.

6. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie. Po jej pomyślnym zakończeniu odtwarzacz powinien się sam wyłączyć.

 

Skutkiem aktualizacji FW będzie dostęp do opcji radia :D

 

I całkiem przyjemne słuchanie radia, gdy znudzi nam się muzyka z naszych plików mp3 :P

PB250004.JPGPB250005.JPGPB250006.JPG

Uwaga !!! Aktualizacja FW skutkuje usunięciem zapisanych wcześniej plików, dlatego radzę zawczasu sobie je gdzieś skopiować!

 

Dla przypomnienia załączam paczki z amerykańskim FW dla pozostałych serii m230/m240/m250. Sposób aktualizacji FW jest taki sam jak w przypadku 3.x.x.

FW 2.x.x: SANSM200_2.zip

FW 4.x.x: SANSM200_4.zip

Uwaga !!! Nie wszystkie odtwarzacze z FW 4.x.x są wyposażone w układ radia. Co prawda w menu pojawi się opcja FM Radio, ale po jej wybraniu usłyszymy tylko ciszę.

 

Jak sprawdzić wersję FW ??

Menu | Information, pozycja Version.

 

Uwaga !!! Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia odtwarzacza. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

Znam, chociażby siebie samego :D Wszystko bez problemu stabilnie chodzi. Nie trzeba nic zmieniać, żadnych wpisów. Wrzucasz po prostu pliczek z FW do głównego katalogu odtwarzacza w trybie MSC i odpinasz od komputera. Zresztą masz wszystko napisane w topiku z tym FW.

 

Pozdrawiam,

YogiCK

 

 

Sprawdzone, 100% skuteczności, dzięki YogiCK.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

wczoraj próbowalem zaktualizowac oprogramowanie mojej sansy m240 z wersji 3.2.8E na wersję 3.2.8A. początkowo wszystko szlo dobrze lecz po odlączeniu mp3 od kompa pojawilo na wyswietlaczu że sie aktualizuje lecz w pewnym momecie wszystko zgaslo i teraz nie mogo go włączyc ani podłączyc do kompa. Czy da sie to jeszcze jakos naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej,

chcialam miec radio- wiec wgralam SANSM200_2.zip (mam sundisk m 240)- i nie dziala mi w ogole mp3:/, co moge zrobic?Czy w ogole cos sie jeszcze da zrobic??

Czekam z niecierpliwoscia na odp.

 

 

 

Wiem że odtwarzacz już lekkawo trąca myszką, ale myśle że jednak trochę ludzi wciąż go używa.

 

Przeglądając z nudów abi>>forums znalazłem sposób jak odblokować radio w odtwarzaczach z FW 3.2.8. Jak wiadomo, przez długi czas była to jedyna wersja w której nie dało się tego dokonać, z powodu braku dostępu do amerykańskiej wersji tego softu. Sporo osób uwaliło swoje odtwarzacze wrzucając FW z innej serii (2.x.x lub 4.x.x). Poniżej instrukcja jak zamienić 3.2.8E na 3.2.8A i tym samym uzyskać dostęp do radia :D

 

1. Ściągamy paczkę z FW z pod tego linku: SANSM200_3.zip

2. Rozpakowujemy paczkę do dowolnego folderu.

3. Podłączamy odtwarzacz do komputera w trybie MSC (dla przypomnienia: Menu | Settings | USB | MSC).

4. Wrzucamy do głównego katalogu odtwarzacza plik SANSM200.rom.

5. Odłączamy odtwarzacz od komputera.

6. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie. Po jej pomyślnym zakończeniu odtwarzacz powinien się sam wyłączyć.

 

Skutkiem aktualizacji FW będzie dostęp do opcji radia :D

 

I całkiem przyjemne słuchanie radia, gdy znudzi nam się muzyka z naszych plików mp3 :P

PB250004.JPGPB250005.JPGPB250006.JPG

Uwaga !!! Aktualizacja FW skutkuje usunięciem zapisanych wcześniej plików, dlatego radzę zawczasu sobie je gdzieś skopiować!

 

Dla przypomnienia załączam paczki z amerykańskim FW dla pozostałych serii m230/m240/m250. Sposób aktualizacji FW jest taki sam jak w przypadku 3.x.x.

FW 2.x.x: SANSM200_2.zip

FW 4.x.x: SANSM200_4.zip

Uwaga !!! Nie wszystkie odtwarzacze z FW 4.x.x są wyposażone w układ radia. Co prawda w menu pojawi się opcja FM Radio, ale po jej wybraniu usłyszymy tylko ciszę.

 

Jak sprawdzić wersję FW ??

Menu | Information, pozycja Version.

 

Uwaga !!! Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia odtwarzacza. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło dokładnie przeczytać instrukcję, a nie jak ta małpa bezmyślnie wrzucić pierwszy lepszy plik na odtwarzacz...

 

Sansa do kosza, ze względu na brak trybu serwisowego w serii m200 nie ma możliwości ponownego wgrania odpowiedniego FW.

 

Gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Dziękuje bardzo za pomoc! Postąpiłem według instrukcji i tuner FM się pojawił, w dodatku stereo :D

Mój model playera to sansa m250 2GB był z wersją bez radia... no a teraz wszystko pięknie śmiga.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności