Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się przyzwyczaić do grind-u (taki charakterystyczny ryk wokalisty).

Chyba raczej growlu. :)

Reggie, a które Płyty Immortala najbardziej polecasz?

Wg. mnie Sons Of The Northern Darkness, przede wszystkim, na początek.

Tu sie zgodze... ta plyta moim zdaniem najlepsza ich plyta. Kolejna dobra jest "At the heart of winter" a za najslabsza uwazam "Blizzard Beasts".

...dziwi mnie, że tylko ReGie podał Metallice huh.gif

Metallice to mam tak sentymentalnie, sluchalem jej dawno temu. Jej stare albumy sa swietne (tak do mastera) i lubie sobie czasem cos z nich puscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grind to też rodzaj metalu :)

 

No tak, ale growl to nie rodzaj metalu tylko bardzo charakterystyczny vokal :) Dla niewtajemniczonych jednocześnie ciekawych polecam charyzmatyczny głos Chrisa Burnes'a (ex-Cannibal Corpse, Six Feet Under) no i oczywiście krzykacza George'a Fishera

 

Swoją drogą... czy był ktoś gdzieś tam kiedyś na koncercie formacji Deformed? Jeśli tak... czy nadal grają perkusję z plejbeku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem dzisiaj płytke Roadrunner United - The All-Star Sessions, jestem w trakcie przesłuchiwania i stwierdzam że to co na niej jest - po prostu wymiata. MUSICIE tego posłuchać! :ph34r:

 

Spójrzcie tylko na trackliste i wykonawców > http://muzyka.pl/index.php?m=newsy&k=metalhard&id=4490

cudo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap słuchania nu-metalu mam za sobą, teraz jakoś mnie to nie kręci.

 

...ale niektóre składy wyglądają dosyć ciekawie

W sumie wiele osób tak miało (ja też :P )

 

Czasami jeszcze liznę Soulfly'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię gdy kumpel, po koncercie w barze po kilku głębszych, pokazuje mi NU METAL w wykonaniu Linkin Park, w tym momencie kocham ten styl!!!  :lol:  :lol:  :lol:

Z szacunkiem do fanów gatunku. Zawsze powtarzam, że o gustach sie nie dyskutuje... :)

Za wzór i "ojca" nu metalu uwazam Korna Nie uważam linkin park za nu metal. Jest to połączenie rapu ,hiphopu i ciężkiego brzmienia. Z całym szacunkiem ,ale takie połączenie daje w rezultacie jedno wielkie ****o.... *tak jak pure hiphop i te sprawy :P) Ludziom się to podoba ,ale ja uważam to za profanację "metalu"

 

To tylko i wyłącznie moja opinia i nie musicie się z nią zgadzać :D

 

SOAD też ma unikalny styl ( w sumie nie spotkalem się z podobnym :P ) i nie mozna przejsc obok zespolu obojętnie albo go lubisz albo totalnie ci nie odpowiada. Ale mi się b.podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przedmówcą sie zgodze co do SOAD ;), nowa płytka bardzo dobra a reszta to: Metallica, Iron Maiden, Children Of Bodom, Cradle Of Filth, Carcass, Vader (zwłaszcza ostatnia), Dies Irae (meksykańskie, nie polskie) Dream Theater, i oczywiscie najlepszy gitarzysta swiata (wg mojego skromnego zdania) Buckethead (choc nie wszystkie płyty ma metalowe) no i jesli ktoś lubi brudną odmianę muzyki to polecam Papa Wheelie (formacja ex basisty Metalliki) tzw punkmetal, no i jeszcze 2 kapele Jasona IR8 oraz Sexoturica, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie "odkryłem" 2 nowe kawałki Dimmu Borgir- mam tak że co jakiś czas przekonuję się do coraz to nowego utworu tej kapeli (choć oczywiście są takie które mi nie odpowiadają).Goście w świetny sposób potrafią wkomponować klawisze (które nie są zbytnio wyeksponowane, cukierkowe) i partie orkiestrowe (na szczęscie bez chórków ;) ) z gitarami i pekusją która oprócz n******nki świetnie napędza większość partii.Wiem że tru norwegian blackmetals uważają że DB to kicha ale mi się podoba mimo że ogólnie blackowe klimaty średnio mi podchodzą (może dlatego że od słuchaczy tego rodzaju muzyki oczekuje się określonej postawy ideologicznej :D - ja nie odczuwam potrzeby bycia groźnie wyglądającym człowiekiem tylko dlatego że ludzie którzy tworzą muzykę która mi się podoba mają taki image sceniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś lubi Pro-Painowe klimaty? Wiem, że to nie prawdziwy metal, ale ja czasem mam ochote na rześki hardcore :)

 

A ja właśnie "odkryłem" 2 nowe kawałki Dimmu Borgir- mam tak że co jakiś czas przekonuję się do coraz to nowego utworu tej kapeli (choć oczywiście są takie które mi nie odpowiadają).Goście w świetny sposób potrafią wkomponować klawisze (które nie są zbytnio wyeksponowane, cukierkowe) i partie orkiestrowe (na szczęscie bez chórków wink.gif ) z gitarami i pekusją która oprócz n******nki świetnie napędza większość partii.

 

Ja ich uwielbiam za to, że mimo nap****anki, potrafią grać również rytmicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Blind Guardian i temu podobne miałem jazdy tylko przez jakiś czas, jednak power nigdy nie był moim ulubionym typem <_< stosunkowo późno załapałem co takiego jest w death, że jest takie w deche :lol: zresztą ostatnio coś drastycznie osłabły preferowane przeze mnie rytmy - aktualnie zagłębiam się w Pink Floyd B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności