Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, że większą szansa na chociażby Rotora. Fajny kawałek i doceniłem aż podwójnie :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@bob2000 zdolny jestem 😁 dzięki😉👍 

 

Z mojej strony czerwcowy album THY CATAFALQUE - Vadak🎶

https://tidal.com/album/176138753

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tytus1988 napisał:

@bob2000 zdolny jestem 😁 dzięki😉👍 

 

Z mojej strony czerwcowy album THY CATAFALQUE - Vadak🎶

https://tidal.com/album/176138753

 

Fajny klimat! Myślę że to dłużej powałkuję.

W zamian ode mnie, płyta na 6 z uśmiechem :D

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 takie płytki na 6 z uśmiechem to lubię 😁👍 Dzięki!!! 😉 🔥🎸🔥🤟

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaniepokojony. Po czwartym przesłuchaniu tego utworu nadal nic nie pamiętam. Tak jeszcze nie było. To może być w końcu pierwsza słabsza płyta ajronów. Oby nie. Żeby nie wiało takim tragizmem to z kawałków takiej gojiry czy inne mastodonta żadnego nigdy nie udało się niczego zapamiętać, ale żeby IM do poziomu takich kapel się stoczył??? Pewna era się kończy. Chociaż c..j z tym.

Up The Irons.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre na przebudzenie, w składzie m. in. wokalista Lee Dorrian znany z wczesnego Napalm Death i Cathedral oraz basista Scott Carlson znany z Repulsion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podpytać zaglądających w ten wątek ekspertów - czy znacie może więcej zespołów grających taki finezyjny technical death metal pokroju Obscura lub Beyond Creation? Z klasyki przychodzą mi na myśl Death, Cynic oraz Necrophagist, chociaż to też do końca nie to.

Bardzo podobają mi się takie kawałki, które mają ciekawą sekcję rytmiczną/melodyczną oraz groove (i przy okazji nie są tak przesadnie szybkie jak Archspire).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrumentalnie bardzo mi się podoba, tylko ten konkretny typ wokalu mi nie siada. :) Kojarzy mi się z niektórymi zespołami thrashowymi (typu Sadus), wolę już tępy growl w takiej Obscurze, czy B.C.
Mimo wszystko dzięki za polecenie - postaram się im przyjrzeć bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

@VexAv obczaj sobie Pestilence, Meshuggah i Behemotha (np. Evangelion).

Behemoth jako przykład technicznego death metalu?

 

Edytowane przez Elhaz_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubachim napisał:

Na Thelema.6 w sumie mocno w tamtych rejonach krąży. Nie jest to czysty tech death, ale bardzo dużo z nim wspólnego ma. Podobnie na Apostasy i troszkę na Evangelionie.

Koledze, który pyta bardziej chodziło o zespoły pokroju Death, Cynic, czy wspomniany później Atheist - tak to odebrałem. To, że swego czasu Behemoth próbował grać jak Morbid Angel nie robi z ich muzyki technicznego death metalu.

Jeśli chodzi o naśladowanie MA to Nergal nagrywając w 1997 roku w olsztyńskim studio Selani płytę Pandemonic Incantations pożyczył ode mnie cd Morbid Angel - Domination, aby przedstawić nagrywającemu materiał Andrzejowi Bombie jak ma zabrzmieć kawałek Chwała mordercom Wojciecha.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odrzucił klasyki, szuka czegoś w stylu zespołów które wymieniał :)

Tak mocno się tego trzymając to Decapitated na pierwszych kilku albumach pasuje. Jak nie będziemy sie tak mega sztywno trzymać "parametrów", to wspominane przez mnie albumy Hehemonta, które mocno z technicznego deathu czerpią, też mogą się spodobać.

 

To jak już jedziemy z szukaniem poleceń, to dla fana Between the Buried and Me znajdą się w stym stylu zespoły?

Czekam jak dziecko na Mikołaja na Colors II, ale w międzyczasie może jakieś świeże zespoły niebojące się eksperymentować się osłucha.

 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kubachim napisał:

Kolega odrzucił klasyki, szuka czegoś w stylu zespołów które wymieniał :)

Tak mocno się tego trzymając to Decapitated na pierwszych kilku albumach pasuje. Jak nie będziemy sie tak mega sztywno trzymać "parametrów", to wspominane przez mnie albumy Hehemonta, które mocno z technicznego deathu czerpią, też mogą się spodobać.

 

To jak już jedziemy z szukaniem poleceń, to dla fana Between the Buried and Me znajdą się w stym stylu zespoły?

Czekam jak dziecko na Mikołaja na Colors II, ale w międzyczasie może jakieś świeże zespoły niebojące się eksperymentować się osłucha.

 

Trzymając się polskiego podwórka i technicznego death metalu to może Violent Dirge albo Yattering warto sprawdzić.

Odchodząc od czystego death metalu, pozostając w kręgach muzyki ekstremalnej i technicznej zarazem warto pamiętać o Antigama i Nyia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elhaz_77 napisał:

Behemoth jako przykład technicznego death metalu?

Evangelion techniczny jest, chociaż faktycznie z tym death to przestrzeliłem :) Tak czy inaczej nawałnica leci pełną parą. 

@VexAv z ciekawości sobie jednak sprawdź. Podejdź do tego bez uprzedzeń. To muzyka na wysokim poziomie.

 

2 godziny temu, Elhaz_77 napisał:

To, że swego czasu Behemoth próbował grać jak Morbid Angel nie robi z ich muzyki technicznego death metalu.

Jeśli chodzi o naśladowanie MA to Nergal nagrywając w 1997 roku w olsztyńskim studio Selani płytę Pandemonic Incantations pożyczył ode mnie cd Morbid Angel - Domination, aby przedstawić nagrywającemu materiał Andrzejowi Bombie jak ma zabrzmieć kawałek Chwała mordercom Wojciecha.....

I brzmi bardzo okey. 

A Morbidów kiedyś więcej słuchałem, muszę sobie odświeżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elhaz_77 napisał:

eśli chodzi o naśladowanie MA to Nergal nagrywając w 1997 roku w olsztyńskim studio Selani płytę Pandemonic Incantations pożyczył ode mnie cd Morbid Angel - Domination, aby przedstawić nagrywającemu materiał Andrzejowi Bombie jak ma zabrzmieć kawałek Chwała mordercom Wojciecha.....

Oddał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności