Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myslalem, ze in flames sie spalilo a tu prosze... mila niespodzianka. Czasem kapele maja takie odchyly :D

 

Mnie w zeszlym roku dosc sporo plyt zawiodlo. Liczylem na bardziej udany rok... Czekam co panowie i pani z Crematory wymysla... Revolution byla bardzo nietypowa, wprawdzie jak mam dobry humor to lubie jej posluchac ale belive nie przebila i poprzednich plyt tez nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widze ,że temat troche ucichł :)

 

W takim razie zaproponuje wam płytkę zespołu The Gathering "Mandylion" - IMO jedna z lepszych płytek matalowych jakie kiedykolwiek powstały. Prokursor zespołów metalowych opartych na kobiecym wokalu. Każdy utwór dopięty na ostatni guzik ,niesamowity klimat ,cudowny wokal (debiut Anneke van Giersbergen w The Gathering) ,genialne aranżacje - po prostu trzeba posłuchać (jestem fanem The Gathering od paru lat i jestem cały czas pod wrażeneim tej płytki :) )

 

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny lancuszek dzisiaj dostalem:

 

Przesyłajac tą wiadomośc pozbawiasz Tokio Hotel

Jednego Posiłku, a przesyłając tą wiadomośc do

wszystkich ludzi na liscie pozbawiasz ich 25$.

Albo zagłodzimy s****ieli albo w*******imy ich w

nedze.

 

Taka muzyka powinna byc zabronina :D Zrobi z mlodych ludzi szatanistow.

 

Swoja droga kamelot ktos slyszal? Ostatnio widzialem teledysk i juz zaopatruje sie w ich plytki... jami.

 

Obiecany tekst wkleje jak forum sie podniesie :( Dyski im padly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek wysłany do wszystkich znajomych na gg. Nienawidzę tokio hotel ta muzyka powinna być zabroniona tak samo jak ich troje, mandaryna i disco polo. Metalu niestety nie słucham jedynie nu-metal KoRn i to wszystko. Jakoś żadna kapela mi nie podchodzi wolę techno, rap oraz r&b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matej7: ja uwazam, ze szeroko pojeta muzyka metalowa jest tak bogata, ze kazdy znajdzie kierunek dla siebie ;) Jezeli podoba Ci sie korn to i powinno spodobac Fear Factory (moge polecic tylko Digimortal) a z polskich Frontside - Zmierzch Bogow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokio Hotel :lol:

przecież to nie metal ;)

ale łańcuszek piękny, posiada 100% artyzmu

 

co do tematu, oto lista słuchanych przeze mnie zespołów metalowych (i pochodnych)

 

Anam Cara

As I Lay Dying

Beloved

Blissed

Brutal Fight

Comeback Kid

Dodgin' Bullets

East West

Extol

Figure Four

Hanover Saints

Haste The Day

He Is A Legend

Holy Blood

Jesus Wept

Living Sacrifice

Mewithoutyou

Mortal Treason

Nodes Of Ranvier

Norma Jean

Officer Negative

Seventh Seal

Showbread

Sinai Beach

Soul Embraced

Staple

Stretch Arm Strong

The Awakening

These 5 Down

Tourniqet

Underoath

Visionaire

Visionary

xDisciplex AD

Zao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matej7: ja uwazam, ze szeroko pojeta muzyka metalowa jest tak bogata, ze kazdy znajdzie kierunek dla siebie ;) Jezeli podoba Ci sie korn to i powinno spodobac Fear Factory (moge polecic tylko Digimortal) a z polskich Frontside - Zmierzch Bogow.

to ja moge polecic "demanufacture" i "hatefiles"... bardzo szybkie elektroindustrialne nawalanie Fear Factory

 

 

btw czy ktos zna moze kapele Primus?

wspaniala wrecz wirtuozerna gra na gitarach, zwlaszcza tych 4 strunowych (do 6strunowych)

polecam plytke "antipop" naprawde warta posluchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primus nagrał jingiel do south parka :D Muzyka jakiej słucham to szeroko ( czytać dosłownie ) heavy metal. Od The Cream czy Jeffa Becka do takich extremów jak Carcass, Disgorge czy Odbyt ( mam jeden album w kolekcji " Krowa Nekrofil " ). Jedyne czego nie lubie to obecnego rynku muzycznego pełnego komercji i różnych dziwactw ( Slipknot, CoF, Dimmu Borgir, Korn, LP, LB itd. itp. ). Nie wydaje mi się abym był kiedykolwiek w stanie się do niego przekonać. W muzyce przede wszystkim cenie sobie ekspresje, wirtuozerie i technike oraz ( w przypadku tych ekstremalnych kapel ) bezkompromisowość muzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj jak dla mnie Dimmu Borgir to ******sta kapelka muze maja calkiem mila dla uszka death'u i black'u nie specjalnie slucham ale ich black + taka mila symfonika to fajne polaczenie :)

a korn tez ujdzie raz na jakis czas dzieki jednemu, maja chyba najciezsze gitary jakie slyszalem ich basowe grzmoty sa miodziooo, az widac jak sie na niebie blysko... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza gitara Romero jest nie do pod****nia. Mogę się posunąć o stwierdzenie że miejscami prześcigają Dream Theater. Jesli idzie o muzyke progresywną to moge polecić jeszcze kapelke Magellan ( tylko jeden album mam ale fajnie grają ) i Dali's Dilemma. Nie wiem czy ktoś słyszał Savatage, troche wiecej mają do czynienia z klasycznym metalem ale niektóre dzieła to perełki progresywnego grania ( przynajmniej dla mnie ).

 

 

ignacy007 na The Odyssey tytułowy to jest poprostu niebo w uszach. Ostatnie pięć minut to dla mnie mistrzostwo. Piękne pełne patosu klawisze i ten galop na gitarach. Można sie zachwycać w nieskonczoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna kapela nie ma co ;) Teraz zaslu****e sie w Kamelocie, Kanale Audytywnym (to akurat zupelnie inna muza), Stratovariusie i Edguyu :D

 

Ogolnie DT mnie nie kreci. Jakos mi nie przypada ta kapela do gustu po prostu. Swietni technicy, poczucie harmonii itd. ale ta muza do mnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności