Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Może ten temat, gdzieś już jest (jeśli tak, to proszę o wykasowanie). W związku z tym, że moja płytoteka może nie jest za szeroka i powoli mi się nudzi, chciałbym się spytać tych, którzy słuchają metalu o, jeśli nie podanie mi podobnych kapel do moich ulubionych, to może choć kilka swoich najlepszych zespołów grających tą, może nie najpopularniejszą, ale "wieczną" (jak dla mnie) muzykę.

 

Moje ulubione kapele to (niekoniecznie we właściwej kolejności):

 

Dimmu Borgir (ten jest na właściwym miejscu) :)

Nightwish

Therion

Samael

Crematory (mi się podoba:) )

 

Myślę, że widać, że ich styl opiera się albo o klawisze, albo o orkiestrę (chóry również) no i oczywiście o gitary:). Zna może ktoś inne zespoły podobnie grające?

 

A jeśli nie to może podajcie swoje propozycje.

 

Serdecznie pozdrawiam

goku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że słuchamy B) ja w tym siedzę już jakieś 9 lat, może to nie za długi staż, ale jakby nie patrzeć jest to połowa mojego życia :) osobiście słucham rocka, metalu, jazzu, darkwave a czasami i jakaś klasyka się trafi :) ogółem rzecz biorąc to na początku miałem dość małe pojęcie o tej scenie i, jak niemal każdy, zaczynałem od najpopularniejszych kapel, standardowo kojarzących się z tym nurtem :P z czasem horyzonty się troszku poszerzyły :D

 

co do pytania - możesz spróbować

polskiego Asgaard,

Bathory (chociaż to już raczej viking),

Blind Guardian (jak dla mnie trochę za bardzo wchodzi w power <_< ),

Borknagar niedawno nagrał całkiem dobrą płytkę,

My Dying Bride,

Carpathian Forest

 

poza tym moim zdaniem warto zapoznać się z tymi:

Born from Pain,

Voivod,

Bloodbath,

Enslaved,

Gehenna,

Lamb of God,

Danzig,

Nile,

Meshuggah,

Opeth,

Rotting Christ,

Unsane

 

wypisałem jedynie te ostrzejsze z kapel, których słucham ponieważ z posta wywnioskowałem, że o taką muzykę właśnie Ci chodzi :)

 

niech inni również podzielą się kapelami, które cenią, lubię poznawać nowe rzeczy, nie muszą walić po garach, chodzi ogółem o dobrą muzykę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal to baaaardzo ale to bardzo szerokie pojęcie w dzisiejszych czasach. Gatunek ten ewaluował w wielu, niekoniecznie przyjemnych, kierunkach. Osobiście przetrawiłem masę mięcha, z której większość uważam za szlam, aczkolwiek mam kilka ulubionych typów (niekoniecznie metalowcyh, jednakże metalowo-pokrewnych):

 

- Yngwie Malmsteen (numer JEDEN na wieki)

 

- Joe Satriani

- Michael Romero

- Shawn Lane

- Allan Holdsworth

- Al Di Meola

- Andres Segovia

- Steve Vai

 

- Blackmore's Night

- Opeth

- Nile

- Cannibal Corpse

- Immortal (sentymentalnie, słuchałem za ****iarza)

 

Fanom gatunku, naprawdę gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wielbicielom metalu zapoznanie się z następującymi płytami:

 

- Children of Bodom - Hatebreeder (polecam to każdemu, kto słucha metalu i nie spotkałem się z osobą, która stwierdziłaby, że mu się nie podoba),

- Warmen - Unknown Soldier,

- Battlelore - Sword's Song,

- Iron Mask - Hordes of the Brave (Chemicc, jeżeli tego nie znasz, to radzę posłuchać),

- Leaves' Eyes - Lovelorn,

- Chalice - Augumented (odkryłem bardzo niedawno i muszę powiedzieć, że całkiem, całkiem),

- Within Temptation - The Silent Force.

 

Wybrałem kilka naprawdę dobrych płyt zespołów mniej lub bardziej znanych szerszej publiczności, które miałem przyjemność katować ostatnio (Children of Bodom - Hatebreeder to raczej więcej, niż ostatnio, bo już dobre kilka lat :)), i mam nadzieję, że jeżeli ich nie znacie, to szybciutko nadrobicie zaległości.

 

 

 

 

A jak ktoś z was lubi ciekawostki muzyczne, to polecam sprawdzić zespół Janne Da Arc (Hard Rock/Metal, ale taki trochę Popowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Ildjarn - brzmi zachęcająco :D ostatnio czytałem o francuskiej kapeli Vlad Tepes, zebrała trochę pozytywnych opinii, więc myślę, że warto byłoby się z ową zapoznać

 

poza tym lubię słuchać Behemotha, wielu ludzi biega pokrzykując, że zwalają od zagranicznych kapel wszystko co nagrali, moim zdaniem robią kawał dobrej, wyróżniającej się z kupy młócki, muzyki. Potrafią połączyć death/black z dźwiękami, które wybitnie urozmaicają tą mieszankę. Na szczęście na świecie są bardziej doceniani niż w ojczyźnie, będąc jednocześnie jednym z lepszych dźwiękowych towarów eksportowych w Polsce. To jest moje zdanie =P

 

tak na marginesie to niedocenianie własnych produktów mamy chyba we krwi <_< chociaż uważam, że 'artystom' pokroju mandaryny to sie akurat należy =/

 

nie lubię natomiast jakoś specjalnie Vadera, nigdy nie mogłem się przekonać w pełni do ich stylu - chociaż może w końcu i do tego dorosnę =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Within Temptation - The Silent Force.

 

Ten album mam od Khrona :)

Wypas.. ale wydaje mi się, że to bardziej gotyk niż metal ;)

 

Dla mnie hard rock i hardcore różni się od metalu.

Niektórzy mylą te pojęcia i kapele typowo lajtowe nazywają metalowymi, ale one takimi nie są..

 

Ja polecam z "light" metalu:

- Stryper (to bardziej hard rock, ale jest trochę ciętych riffów i full elektrycznych gitar), szczególnie ten najnowszy album "Reborn"

- Disciple

- Demon Hunter

- Dead Poetic

- Project 86

- Pillar

- Haste The Day

- As I Lay Dying

- Spoken (hardcore)

 

Z black metalu i death metalu:

- Zao

- Living Sacrifice

- Extol

- Norma Jean

- Underoath

 

Uwaga na grind ;) Nie przestraszcie się jak wam coś ryknie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Within Temptation - The Silent Force.

 

Ten album mam od Khrona :)

Wypas.. ale wydaje mi się, że to bardziej gotyk niż metal ;)

Zawsze można powiedzieć, że to gothic metal jest :), ale mniejsza o to ... jeżeli Ci pasuje "Within Temptation - The Silent Force", to posłuchaj też ich płyty "Mother Earth" oraz polecanych wcześniej przeze mnie: "Chalice - Augumented", "Leaves' Eyes - Lovelorn" (również najnowsza płyta "Leaves' Eyes - Vinland Saga" jest niezła) - powinny Ci pasować.

 

 

 

A tak apropos: Immanuel miałeś okazję sprawdzić te Sennheisery 465? Zamówiłeś jakieś słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonono, nareszcie jakis ciekawy temat... :)

Slucham tylko i wylacznie metalu i mam juz tego dosc sporo, a ciagle mam problemy z tym ze nie wiem co wlaczyc.

pelnej listy tu nie bede wrzucac bo mnie zganicie za zly wplyw na wasze scrolle. :P

Co do polskich wykonawcow to ja twierdze ze mamy sie czym pochwalic (przynajmniej w scenie metalowej ;) )

W moich zbiorach mozna znalezc takie polskie kapele jak: Dies Irae, Vader, Behemoth, Lost Soul, Decapitated, Lux Occulta, Bessat (blackowa rzeznia z Gliwic, raczej malo znana).

Co do pokreconej muzyki z roznymi dziwnymi elementami to polecam Limbonic Art-"in abhorrence dementia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje klimaty :D meliodyjny/gotytcki/power metal :]

 

\m/

 

kolejność "przypadkowa" ;]

Nightwish, Within Tempttation, Evanescence, Epica, Rhapsody, Sonata Arctica, Avantasia, Masterplan, Altaria, Crematory, Apocalyptica, Korpiklaani... bosz... i conajmniej dwadzieścia kapel, których nazwy wypadły mi z wrażenia z głowy albo dopiero je odkryłem (albo zbyt dawno je słuchałem) ;]

 

sprawdzę na dysku (tydzień-dwa nie mam neta) i wam napiszę żeby było wiadomo czego szukać (a nuż że sie coś spodoba ;] )

 

 

:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sama lista wykonawcow moze jakos przejdzie :P

Sory za te krechy, ale nie chcialo mi sie ich usuwac....

Amon Amarth\ Amorphis\ Ancient\ \Apocalyptica\ \Arch Enemy\ \Artrosis\ \Atrocity\ \Bal Sagoth\ \Behemoth\ \Besatt\ Borknagar\ \Cannibal Corpse \Carcass\ \Carpathian Forest\ \Children of Bodom\ \Crematory\ \Crionics\ \Dark Funeral\ \Dark Tranquility \Darkthrone\ \Death\ \Decapitated\ \Deicide\ \Deranged\ \Diabolic\ \Dies Irae\ \Dimmu Borgir\ \Disgorge\ \Dissenter\ \Dragonlord\ \Edge Of Sanity\ \Emperor\ \Esquarial\ Exhumed\ Fear factory\ \Fleshgrind\ \Golgotha\ \Gorgoroth\ \Hell-born\ \Hunter\ \Immortal\ \Incantation\ \Kreator\ \Krisiun\ \Lacuna Coil\ \Limbonic Art\ \Lost Soul\ \Lux Occulta\ \Malevolent Creation\ \Marduk\ \Mayhem\ \Melechesh - Djinn\ \Metallica\ \Mortification\ \Nightwish\ \Nile\\Nokturnal Mortum\ \Nomad\ \Obituary\ \Obscenity\ \Old Man's Child\ \Pagan Forest\ \Peccatum - The Moribund People\ \Rebeliun\ \Rhapsody\ \Rotting Christ\ \Runemagick\ \Satyricon\ \Slayer\ \Solar Dawn\ \Thanateros\ \Thorns\ \Tower \Trauma\ Vader\

Vesania\ \White Skull\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając nazwy zespołów, można się przestraszyć :P

Ja słucham metalu bardzo rzadko, chociaż muszę przyznać, że niektóre kawałki są przednie..

Nie mogę się przyzwyczaić do grind-u (taki charakterystyczny ryk wokalisty).

 

Nieraz w ogóle nie słychać słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggie, a które Płyty Immortala najbardziej polecasz?

 

Wg. mnie Sons Of The Northern Darkness, przede wszystkim, na początek. Jeśli siedzisz w blacku troszkę dłużej to także Damned In Black, Battles In The North oraz At The Heart Of Winter. Jeśli natomiast kochasz ten gatunek, wszystko jest w sam raz dla Ciebie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wymienial wszystkich zespołów :P ale moje gusta oscylują w granicach power/melodic/heavy metal + parę zboczeń :P

 

Nightwish ,Sonata Arctica ,Rhapsody ,Megadeth ,Turbo ,Slayer ,Sepultura ,Apocalyptica... itp. itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobyłem też Joe Satrianiego (jak na spokojne wieczory mi pasuje jak ulał... zwłaszcza Cryin' smile.gif - rewelacyjny utworek )

 

Yhmm, jeśli lubisz gitarę, polecam całą wymienioną siódemkę, to wirtuzi tego instrumentu. Grają bardzo ambitną muzykę co w dzisiejszych czasach jest niestety rzadkością. Nie zawiedziesz się :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności