Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

W domu, wygodnie na fotelu, drugie słuchanie to już było z podniesiną dawką adrenaliny, było lepiej.

Generalnie płyta nie jest tak tragiczna [może dramatyzuję], spokojnie mogła powstać przed Load, mogła by być też mniej rozwleczona, mniej "kwadratowa", gitara basowa fajnie chodzi.

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Metallica - technicznie chłopaki są perfekcyjni, tylko że w tym wieku trudno wykrzesać prawdziwe emocje, zbuntować się przeciwko czemuś........ to tyle w temacie. Można sobie wmawiać, że ta płyta nie jest taka zła, bo nie jest, ale kolejnym kamieniem milowym thrash metalu nie będzie. To, że korzystają ze zlepków starych pomysłów to też normalne dla facetów z ich stażem - wszystko co mogli wymyślić już chyba dawno temu wymyślili.

 

Tak samo Iron Maiden "The Book of Souls" - najlepsza płyta Maidenów od lat, jeśli nie dekad, ale i tak po kilkunastu przesłuchaniach odejdzie w zapomnienie, nie to co wcześniejsze albumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica nie gra thrash metalu od..... dawien dawna (właściwie to zagrał na dwóch płytach, specjalnie pomijam "czwórkę" bo tam już chcieli się odciąć od tego gatunku co średnio im wyszło)

Edytowane przez necrosinner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Encyclopedia Meatllum to gra, co prawda nie w czystej postaci, ale jednak:

 

http://www.metal-archives.com/bands/Metallica/125

 

Zresztą chyba nie o to chodzi żeby się łapać za słówka. Fakt faktem, to niezła płyta, ale bardziej techniczna niż płynąca z głębi serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Metal Archives serious business, szczególnie jeśli chodzi o (niektóre) recenzje ;)

Co do Metalliki, to nie słuchałem od kilkunastu lat - chyba S&M był ostatnim albumem, z którym się zapoznałem, i chyba nie mam ochoty na więcej. W tej chwili to nie jest granie dla mnie.

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tak nie było żeby sie ruszył z domu tylko po płyę specjanie. A tu proszę dziś po Metallice pomknąłem. I jest ok. Arcydzieła sie nie spodziewałem po panach z takim starzem i z taka kasą że to i tak sukces że chce im sie jeszcze coś tworzyć. Całość jednak w moich uszach się broni a co ważniejsze całkiem dobrze brzmi. Głupi tylko ja że dałem sie naciągnąć na edycje 3 płytową. W bonusach w większości lajfy niestety. Nic to, ja tam jestem zadowolony i do narzekań się nie dołączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Metalliki, to nie słuchałem od kilkunastu lat - chyba S&M był ostatnim albumem, z którym się zapoznałem, i chyba nie mam ochoty na więcej. W tej chwili to nie jest granie dla mnie.

Ja sobie z nimi dałem siana wraz ze śmiercią Burtona. A jak wiemy z historii Burton napisał zalążki (może nawet całe kawałki) na ich czwórkę. Niestety musieli to skopać brzmieniem, takim a nie innym pomysłem na płytę, niefortunnie dla nich zrobili nią podwaliny pod techniczy thrash metal. "Piątka" to już jest wieś i najlepsze zagrania z "Trójki", dlatego ten "thrash" jeszcze jest tam słyszalny. Następne trzy pominę bo klimaty typowo amerykańskie, taka moda była i hajp. Bardzo mnie boli jeśli ktoś uważa jeśli ktoś uważa, że ten okres był interesujący i najlepszy dla Metallicy. Następnie mamy album, który muzycznie chciał wrócić do ich najlepszych wg mnie lat ale z bagażem wcześniej popełnionych "niemetalowych" nut. Popełnili też rewolucję z brzmieniem, które mimo wad odsłuchowych dodaje więcej pikanterii, "ciężkości" (tak..... w cudzysłowiu). I tą płytę, tj muzycznie nagrali teraz, jest o wiele lepiej nagrana i przez to widać po komentarzach ludziskom się podoba. Muzycznie mamy totalną wirówkę, bo powtórzony ostatni okres (ten po śmierci Burtona) z dosłownymi cytatami z pierwszych trzech płyt plus (o zgrozo) cytatami znanych utworów(naliczyłem 30 i końca nie widać) znanych zespołów. Jakby nie było traktuję tą najnowszą płytę tak jak "Garage inc.), taki medley. Nawet ta kiczowata okładka (wkładka) do tego nawiązuje, miało wyjść CTHULHU a wyszło .... Chcieli przyciągnąć nowych słuchaczy, to mają bo dla nich Ta płyta jest. Dla równowagi dali cytaty dla starych (chyba sporo przygłuchych i ślepych). Jak widać muzyką da się podrobić to duszę już nie.

Ja uwielbiam ich i mam szacunek za klimat jaki panuje na dwójce i trójce.

Pogoń za każdym $ widać po wrzuceniu teledysków do każdego utworu na youtube, zresztą bardzo tandetnych.

Ilustracja dokładnie oddająca "ich" najnowsze "dzieło":

wvbs7m.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Metallica nie ma nic wspolnego z Trashem i nowa płyta jest jak dla mnie bardzo kiepska. Dla mnie płyty roku w tej kategorii to najnowsze wydania zespołów: Exumer, Death Angel, Testament (chociaż ta ich nowa płyta mało zaskakuje w sensie urozmaicenia kawałków ) no i nasz rodzimy Acid Drinkers, który mnie chyba najbardziej pozytywnie zaskoczył.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomasznowak244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak rozwinęła się sporawa dyskusja, od czasu płyty Ihsahna nie było tylu postów nt. jednej płyty :D
Ja wychodzę z założenia, że Meta czy jakikolwiek inny zespół mogłaby i rapować, byleby to był dobry rap. A ostatnia płyta to dla mnie kilkanaście kawałków brzmiacych niemal identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wrzucał, fakt. A o tym, że zagrają we Wrocku i - przede wszystkim - w Warszawie (:P) wiadomo jest już od ponad tygodnia ;) Wg organizatorów zamianie uległy daty koncertów (wg danych z innego forum, tj. 29.03 Wrocław, 30.03 Warszawa), choć na Facebooku widnieje co innego. Widzę, że doszedł też koncert w Poznaniu 27.03. Dziwna sprawa, ale nie zmienia faktu, że moja obecność jest wręcz obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności