Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vedia T8 vs Vedia V39


silencer

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie, w T8 zyskasz na filmach (wiekszy wyświetlacz, większa rozdzielczoć, odtwarzanie filmów w większości bez potrzeby konwertowania, wyjście na TV), a stracisz na jakości dźwięku (jezeli T8 gra podobnie jak C6 to stracisz naprawdę dużo).

Może w T8 dopracują (z czasem) firmware lepiej niż w V39, którego wspieranie zostało już chyba definitywnie zarzucone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony V39 ma tylko 4GB ramu, gdzie dla mnie to już mało jest (uzbierałem trochę State of Trance with Armin van Buren) i te 8h w pracy to szybko leci :) + inne mp3. A tu 16GB + karty tez robi roznice.

 

Czy rzeczywiscie dzwięk w T8 jest porownywalnie kiepski do V39 ?

 

 

To ci wszystko powie www.google.pl Szukanie nie boli

 

Z dzieckiem nie gadasz wiec daruj sobie takie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 8GB ale ona musiała wyjść niedawno bo jak kupowałem w MP3Store była wersja 4GB i 2GB teraz jest tylko 2GB a na 3kropki jest 8GB.

 

Mam przeważnie bitrate 192.

 

1 plik trancu to coś 150-200MB - 2h muzy :) do tego dochodza jeszcze inne utwory. A i tak całej kolekcji nie zgrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy oglądanie filmów, zdjęcia, tudzież czytanie Ebook'ów będzie dla Ciebie priorytetem - wtedy definitywnie T8. Dźwiękowo po odsłuchu takiego C6 postawiłbym go na równi z Creativem Zen. Do muzyki jakiej słuchasz może i się nada, bo basu w nim sporo, gorzej z separacją, góra też jakaś przejaskrawiona i nieprzyjemna dla ucha w porównaniu z V39.

Pamiętaj, że jednak V39 ma SoC koreańskiej firmy Telechips. Po procesory tej firmy praktycznie zawsze sięgał Cowon w swoich produktach. T8 natomiast bazuje na chińskim Rockchipie, który obok Ingenica i Actionsa trafia do wszystkich odtwarzaczy chińskich producentów tego typu sprzętu. Jak czas pokazuje, rozwiązania stosowane przez Chińczyków nastawione są na razie na coraz sprawniejsze dekodowanie strumienia wideo, bez potrzeby konwertowania niż na jakość dźwięku.

Zapewne Vedii A10 i B6 bliżej będzie pod względem jakości dźwięku do V39 - chociażby z racji zastosowania porządnego SoC'u Sigmatela. Dojdzie też możliwość rozszerzania pamięci kartami.

Tak więc może warto będzie zaczekać na te odtwarzacze, na papierze wszystko wygląda wręcz idealnie. Zobaczymy jak będzie w praktyce jak to wypuszczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności