Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Audeze LCD2 Closed Back - PREORDER Więcej informacji... ×
Astell&Kern SR15 i słuchawki Billie Jean gratis Więcej informacji... ×
SoundMagic E11 i E11C preorder Więcej informacji... ×
mp3fan

D2 i problem z kartą SDHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś dziwnego stało się z moja kartą SDHC. Działa w odtwarzaczu, lecz nie jest widziana w komputerze. Komputer sugeruje format. Nie chce jednak formatować, bo mam tam pliki, których nie mam na kompie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam

Coś dziwnego stało się z moja kartą SDHC. Działa w odtwarzaczu, lecz nie jest widziana w komputerze. Komputer sugeruje format. Nie chce jednak formatować, bo mam tam pliki, których nie mam na kompie. Ktoś ma jakiś pomysł?

zalatw sobie czytnik kart i zgraj na dysk, a potem format karty :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zalatw sobie czytnik kart i zgraj na dysk, a potem format karty :D

Poszedłem do znajomewgo z czytnikiem kart SDHC, karty winxp nie widzi, sugeruje format przy kliknieciu w wolumin

może być błąd systemu plików.

Co tzn, jak naprawić system plików. W D2 znalazłem na kracie katalog TCSYSDIR a go nie tworzyłem.

P.S - Za pomocą programu EasyRecovery zauwazyłem, ze karta nie ma przypisanego systemu pliku, jest jako nieokrelony a powinno byc przeciez FAT32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma jakiegoś programiku, który bez utraty danych (formatu) potrafi przywrócić FAT32?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partition Magic chociażby, chociaż to też zależy. Z systemu RAW raczej tego nie przywrócisz.

Spróbuj zrobić scandiska wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partition Magic 8.0 nie wykrywał mi karty, tylko twardy dysk.

W końcu sformatowalem (szybkim) kartę SDHC na FAT32. Jest widoczna w systemie i działa, ale jeszcze nic na nia nie wgrywałem, prubuje odzyskać pliki. Programy typu easy recovery, badcopy znajdują moje mptrójki, ale zmieniają nazwy na file1.mp3, file2.mp3 i robi się straszny bałagan.

Jest jakis program , który odzyska strukturę katalogów i nazwy plików jak w oryginale? Wszystko ładnie miałem posortowane i w mordę wszystko szlak trafił ;/

Karta utraciła system plików po kilkiukrotnym włożeniu ją do czytnika w laptopie, nie wiem czy to przypadek, ale na przyszłość będę chyba ją czytał przez kabel w D2 ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj przyszła do mnie karta pamięci SDHD A-data 4 GB. Nagrałem na nią muzykę i filmy. Na odtwarzaczu widać tylko muzykę, a filmów, nie. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wczoraj przyszła do mnie karta pamięci SDHD A-data 4 GB. Nagrałem na nią muzykę i filmy. Na odtwarzaczu widać tylko muzykę, a filmów, nie. Dlaczego?

A przekonwertowałeś filmy ?

Jeżeli wchodzisz do katalogu na karcie przez muzykę, no to filmów nie będziesz widział, to działa tak jak w wyszukiwarce na komputerze (jeżeli wybierzesz pokaż .jpeg i wyświetlają Ci się tylko jpegi )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filmy są odpowiednio przekonwertowane. Widać je dopiero w momencie jak przegram je na pamięć wbudowaną.

Sęk w tym, że jak jestem w Video to nie ma tam czegoś takiego jak "Video Library" (odpowiednik Music Library) więc nawet nie mogę przeskoczyć do innego katalogu, tudzież karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Movie List wyświetla u mnie jedynie filmy z katalogu VIDEO pamięci wbudowanej. Innymi słowy po wejściu do sekcji video, wywołuję przyciski i wchodzę w "browser" -> "movie list" -> "mode" -> w tym momencie mam do wyboru jedynie opcję "bookmark list", nic więcej.

Mogę zrobić filmik jak ktoś nie wierzy.

Wersja firmware 2.57.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...

Karta utraciła system plików po kilkiukrotnym włożeniu ją do czytnika w laptopie, nie wiem czy to przypadek, ale na przyszłość będę chyba ją czytał przez kabel w D2 ;/

...

Choć odpowiedź może nie być aktualna to wszystkim amatorom SDHC zalecam wcześniej sprawdzić specyfikacje czytnika np w laptopie - w większości przypadków to czytniki, które sprzętowo obsługują tylko SD (co innego Windows, który zna systemy plików FAT16 i FAT32 i pokaże dobrze zawartośćkarty, ale przy zapisie czytnik pomiesza system plików).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi