Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

D2 i problem z kartą SDHC


mp3fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Coś dziwnego stało się z moja kartą SDHC. Działa w odtwarzaczu, lecz nie jest widziana w komputerze. Komputer sugeruje format. Nie chce jednak formatować, bo mam tam pliki, których nie mam na kompie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś dziwnego stało się z moja kartą SDHC. Działa w odtwarzaczu, lecz nie jest widziana w komputerze. Komputer sugeruje format. Nie chce jednak formatować, bo mam tam pliki, których nie mam na kompie. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

zalatw sobie czytnik kart i zgraj na dysk, a potem format karty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatw sobie czytnik kart i zgraj na dysk, a potem format karty :D

 

Poszedłem do znajomewgo z czytnikiem kart SDHC, karty winxp nie widzi, sugeruje format przy kliknieciu w wolumin

 

może być błąd systemu plików.

 

Co tzn, jak naprawić system plików. W D2 znalazłem na kracie katalog TCSYSDIR a go nie tworzyłem.

 

P.S - Za pomocą programu EasyRecovery zauwazyłem, ze karta nie ma przypisanego systemu pliku, jest jako nieokrelony a powinno byc przeciez FAT32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partition Magic 8.0 nie wykrywał mi karty, tylko twardy dysk.

 

W końcu sformatowalem (szybkim) kartę SDHC na FAT32. Jest widoczna w systemie i działa, ale jeszcze nic na nia nie wgrywałem, prubuje odzyskać pliki. Programy typu easy recovery, badcopy znajdują moje mptrójki, ale zmieniają nazwy na file1.mp3, file2.mp3 i robi się straszny bałagan.

 

Jest jakis program , który odzyska strukturę katalogów i nazwy plików jak w oryginale? Wszystko ładnie miałem posortowane i w mordę wszystko szlak trafił ;/

 

Karta utraciła system plików po kilkiukrotnym włożeniu ją do czytnika w laptopie, nie wiem czy to przypadek, ale na przyszłość będę chyba ją czytał przez kabel w D2 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła do mnie karta pamięci SDHD A-data 4 GB. Nagrałem na nią muzykę i filmy. Na odtwarzaczu widać tylko muzykę, a filmów, nie. Dlaczego?

 

A przekonwertowałeś filmy ?

Jeżeli wchodzisz do katalogu na karcie przez muzykę, no to filmów nie będziesz widział, to działa tak jak w wyszukiwarce na komputerze (jeżeli wybierzesz pokaż .jpeg i wyświetlają Ci się tylko jpegi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy są odpowiednio przekonwertowane. Widać je dopiero w momencie jak przegram je na pamięć wbudowaną.

 

Sęk w tym, że jak jestem w Video to nie ma tam czegoś takiego jak "Video Library" (odpowiednik Music Library) więc nawet nie mogę przeskoczyć do innego katalogu, tudzież karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Movie List wyświetla u mnie jedynie filmy z katalogu VIDEO pamięci wbudowanej. Innymi słowy po wejściu do sekcji video, wywołuję przyciski i wchodzę w "browser" -> "movie list" -> "mode" -> w tym momencie mam do wyboru jedynie opcję "bookmark list", nic więcej.

 

Mogę zrobić filmik jak ktoś nie wierzy.

 

Wersja firmware 2.57.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
...

 

Karta utraciła system plików po kilkiukrotnym włożeniu ją do czytnika w laptopie, nie wiem czy to przypadek, ale na przyszłość będę chyba ją czytał przez kabel w D2 ;/

...

 

Choć odpowiedź może nie być aktualna to wszystkim amatorom SDHC zalecam wcześniej sprawdzić specyfikacje czytnika np w laptopie - w większości przypadków to czytniki, które sprzętowo obsługują tylko SD (co innego Windows, który zna systemy plików FAT16 i FAT32 i pokaże dobrze zawartośćkarty, ale przy zapisie czytnik pomiesza system plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności