Skocz do zawartości

Dubstep


Cannabizzz776i99

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię tego remixu Paradise Circus, brzmi to dla mnie jak profanacja. :P Dużo bardziej wolę sprawdzać sprzęt na oryginale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xmag nie zgodzę się, odmian dbstp'u jest coraz więcej i skrillex nie jest na najniższym miejscu (po prostu nadaje się do innych miejsc - idąc na kolosa, jadąc samochodem, na domówce itp.). Fakt nie nadaje się do kameralnego słuchania wieczorem, choć to też zależy od nastroju. Co mi się jedynie nie podoba u fanów skrillexa i podobnych jemu wykonawców to całe hipsterstwo, które wytworzyło się wokół tego gatunku, ale niestety gdzieś Ci ludzie w czarnych zerówkach musieli znaleźć swoją niszę.

 

[edit] Ten Broken Note dość ciekawy, dzięki.

Edytowane przez Witchinster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xmag: Nie jestem fanem dubstepu, ale ostatnio dostałem płytę korna i przyznam, że ten utwór wpadł mi w ucho bo ma niezły wykop. Dopiero po Twoim poście sprawdziłem kim jest Skrllex i ma od dość dobrą reputację, ale nie słyszałem innych jego kawałków poza tymi z płyty Korna, z której tylko utwór z mojego posta mi się spodobał. Także ani nie krytykuje ani nie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witchinster: Ja bym bardziej powiedział, że to nie odmian dubstepu jest coraz więcej tylko jego odłamów, które de facto trudno już dubstepem nazwać (w tym miejscu ktoś bardziej ogarnięty ode mnie zarzuca paroma nazwami )

Czy Skrillex nadaje się do słuchania w innych miejscach to już zależy od gustu. Jak dla mnie gościu produkuje kawałki całkowicie niestrawne. A mariaże w Kornem/hannah montana/(niepotrzebne skreślić) otwierają tylko worek z kawałkami produkowanymi na zasadzie: "hej ta nasza nowa popowa płytka się nie sprzedaje, zróbmy do niej "dubstepy"!"

 

Broken Note i jego album Terminal Static rekomenduję - choć utworów czysto dubstepowych to tam niewiele ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czemu nie podobają wam się kawałki Skrillexa. Dzięki niemu zaczęłem się interesować Dobstepem (a nietylko deathcorem).Ma kilka naprawde niezłych kawałków (np. Reptile, w którym pojawiło się nawet słynne Mortalowe "Toastie!") ale też kilka gorszych (jak np. Scary Monsters and Nice Spirites). Macie tutaj kilka linków:

http://www.youtube.com/watch?v=tK_3OC6dIw8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobają się tylko bardziej rytmiczne i melodyjne kawałki od rasowego dubstepu, Skrillex po prostu wprowadził innowacyjny styl, dodał melodię z syntezatora i przyspieszył tempo. Od siebie Flux Pavilion - I Can't Stop:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VJlA3Fn868w

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Skrillex to dubstep lub nie dubstep, ale mniejsza z tym. Ale ostatnio zaczęły mi się podobać kawałki Mt Edena. Sierry Leone już w wakacje słuchałem. Oto ona:

 

Jeszcze remix oryginalnego utworu z pierwszego Tetrisa od Doctora P:

 

I od Xkore utwór Hello:

http://www.youtube.com/watch?v=w37BfFLpas4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, niepotrzebnie użyłem słowa "wprowadził", właśnie obczaiłem Rusko i cholernie spodobał mi się jego kawałek "Hold On".

 

Od siebie Datsik featuring Flux Pavilion - Crunch:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Choć im Dubstep popularniejszy, tym gorszy i przestałem go praktycznie słuchać- dorzucę coś od siebie. Co do skrillexa uważam że gra wszystko na jedno kopyto, wykorzystując jeden preset w jakimś swoim śmiesznym programiku. Rusko kiedyś spoko a teraz produkuje wałki z Britney Spears i Rihanną :)

 

Excision aka skrillex possij

 

Niestety nie znalazłem pełnej wersji na yt.

 

Powykręcany ale dla mnie ******ście zrobiony wałek.

 

Troszke ambitniejsze brzmienie- naprawdę świetny kawałek i artysta.

 

Po prostu- joker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hey ppl! Znowu odkopuję :D

Jestem zażenowany tym co się teraz dzieje na scenie dnb i dubstep.

Właściwie jaki dubstep? Chyba ten gatunek przestał już istnieć, za to powtał inny - Skrillstep i jego różne podgatunki typu Zomboystep, KnifePartystep i pare innych :)

Co się stało z resztą niegdys tak popularnych i cenionych artystów jak Benga, Skream, Kode9, Burial, Joker, Martin, Nero, Rusko, Downlink. Już nawet Xilent się zje$%ł.

Nie ma co słuchać, trzeba grzebać po starych albumach, ciężkie czasy nadeszły Panowie :).

Ostatnio dorwałem albumik Mistabishi - Trip. Ogólnie średnio, ale Industry Whore, który podrzucam gniecie ładnie.

 

Może ktoś dorwał ostatnio coś wartościowego bo mam już dość skrillexów i jego przy****sów - z całym szacunkiem dla fanów.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co słuchać, trzeba grzebać po starych albumach, ciężkie czasy nadeszły Panowie :).

Może ktoś dorwał ostatnio coś wartościowego bo mam już dość skrillexów i jego przy****sów

Dokładnie, tyle śmiecia jest obecnie wydawane, że szkoda pisać, ale ze świeżynek to album Reso - Tangram, całkiem zacnie klepie.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rzmJoFxNuXc

 

A aktualnie słucham Govinda - Resonance i mimo, że to mieszanka gatunkowa - to jest dobrze :)

 

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności