Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon S9


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co słyszałem, to na KAŻDY sprzęt jest defaultowo 2 lata gwarancji i jak jakiś sklep daje mniej, to znaczy że leci sobie w kulki i próbuje oszukać klienta. Sam miałem sytuację, że EURO RTV AGD dawało rok gwarancji na Sennheisery MX400, które padły mi po trochę ponad roku (jedna słuchawka przestała grać). Sklep niby dawał rok, ale na pudełku jak byk było napisane "2 years warranty" więc pomyślałem "fuck this" i poszedłem złożyć reklamację. Koleś od obsługi klienta nawet się nie kłócił tylko wziął, spisał papiery i po 2 tygodniach miałem nowe słuchawki. Także podejrzewam, że "rok gwarancji" to tylko tani chwyt sklepów. Klient uwierzy, sprzęt padnie mu po 1,5 roku i nie pójdzie wymienić "bo przecież dawali tylko rok gwarancji", a sklep się cieszy. Chociaż z drugiej strony towar i tak odsyłany jest chyba do producenta, więc nie wiem co sklepowi do tego... Muszę to dokładnie sprawdzić, bo nie chcę siać niepotrzebnego zamętu :)

 

Podobnie jest z butami. Ile razy nie kupowałem to mówili że rok gwarancji, aż pewnego razu dowiedziałem się że na buty zawsze są 2 lata i żeby nie wierzyć sprzedawcom.

 

W sumie to sam nie wiem co mam już myśleć, bo gdyby tak było to aż dziwne że nikt się jeszcze tym nie zajął. Trzeba to dokładnie sprawdzić bo za dużo już teorii spiskowych się nasłuchałem ;)

 

 

Producent sprzętu elektronicznego ma prawny obowiązek udzielić na niego dwuletniej gwarancji na terenie całej UE. Sprzedawce jednak obowiązuje jedynie konieczność przyjęcia roszczenia z tytułu rękojmi, a ta ma roczny termin. Stąd pewnie rozbieżność. Jeśli sprzęt popsuje Ci się po upływie jedengo roku możesz skorzystać już tylko z gwarancji danej Ci przez producenta. Jeśli przed upływem roku - masz wybór między gwarancją i serwisem producenta, a rękojmią, jaką obowiązany jest udzielić sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wykupujesz gwarancję tylko i wyłącznie u producenta. Chyba, że sklep, w którym kupujesz oferuje Ci przedłużenie rękojmi - na to bym jednak nie liczył. Chyba, że kupujesz np. meble w sklepie producenckim - wtedy tak jakby gwarancja=rękojmia ale w przypadku elektronicznych zabawek raczej sytuacja w Polsce niemożliwa.

 

Żeby uprzedzić wątpliwości - salon firmowy, autoryzowany punkt itp. nie są tym samym co sklep producencki - posiadają innego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie wiem, czy pytanie było do mnie, odpowiem. Do S9 przypasowało mi coś w stylu skarpety/torebki, co miałem na Classica i w tym sobie na razie siedzi. W sumie jestem ciekawy jaką ładowarką mogę go ładować, jeśli żadna nie jest dostępna. :rolleyes: Mam jakąś usb do ipoda, muszę spróbować ;). Ponadto w Ameryce już dość dawno wyszło firmware 2.10, które wprowadza między innymi obsługę Divx 3, obsługę widgetów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chwilowo kupiłam w media markt taki prosty, "mięsisty" pokrowiec kierowany do ipoda--nazywa się to puro--nabuk sleeve

w środku jest mechate ;) na zewnątrz jakby lekko "gumowane" w dotyku

dla mnie wystarczy

natomiast chciałabym kupić folię dedykowaną--cowona -na ekran i plastikową osłonę [na tył i boki]

 

dedykowany skórzany pokrowiec nie podoba mi się zupełnie

 

zainstalowałam firmware 2.20

jest już dostępne do ściągnięcia -COWON S9 Firmware V2.30 Beta-

to jego efekty:

http://www.cowonglobal.com/download/Firmwa...n_s9_guide.html

ale nie wiem czy wersję beta warto instalować(?)

 

ja noszę w czymś takim--co się nazywa--puro--nabuk sleeve

Puro_Nabuk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporzo ten soft, zmiany sa widoczne i troche sie dodalo opcji. Jedna mp3 nie chciala mi grac , wyskakiwal blad o niepoprawnym pliku. Po update gra.

 

Na stronie audiophile i byl link do gry flashowej Klonoa. Po wrzuceniu do folderu flash player troche oglupial. Mialem same krzaki - tak jakby sie jezyk zmienil , wieszal sie ,ze reset cos pomogl i piosenek nie widzial. Musialem zrobic formata .

 

Ktos probowal ta gre odpalic ? Zacna z czasow PSX .

 

W ogole wrzucacie jakies gry theme ? Mozna linka podac , ja wiekszosc biore ze strony : http://iaudiophile.net/forums/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nei bawie sie w pokrowce . IMO nie ma sensu ;] . Wystarczy tylko jakas folia na przod i tyle . Co do zabawy w gierki flashowe itp to to olalem ;] ,niepotrzebny bajer imo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w komplecie nie ma foli ochronnej na ekran?

 

była folia--ale moja miała pod spodem mikro bąbelki powietrza i pogarszała obraz--więc ją zdjęłam

 

a ja po kieszeniach noszę psią smycz--i notorycznie mam prawie wszędzie jakieś drobiny piasku--a kwarc jak wiadomo doskonale porysuje wszystko--a taki ekranik porysowany po paru tygodniach używania to chyba nie cieszy nikogo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ktora ma pod soba pecherzyki powietrza trzeba potraktowac karta platnicza albo czyms takim - po pecherzykach :D

 

próbowałam prasować ;) ale i tak się zachowały--potem okazało się, że to co brałam za obraz nieco znieksztalcony pęcherzykami to jednak uroda własna tego urządzenia--nie wyświetla czysto linii -zwłaszcza ciemnych, cienkich- po skosie

 

po prostu nie ma opcji pełnych powiększeń [50,100%]--tylko "losowe" i robią się schodki -nie widać dobrze wyrysowanych szczegółów--w spinnie maksymalne powiększenie jest to--100% i wszystkie te same fotki wyglądały idealnie w szczegółach--tu nie są rysowane "czysto"--ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo i bylo znosnie z ta folia, ale jak juz pisalem wyzej , zamulalo prace ekranu , po 2 dniach naroznik sie odklejal ... wiec olalem folie , naklejanie nowej i temat pokrowca. To tylko urzadzenie ;p

 

Nowy soft za to zrobil mi dwa razy zwieche.

 

Zdj okladek albumow wygladaja tragicznie :( Nie to co w ipodzie touch.... I ipod gral mi glosniej.... Tylko tutaj muza jest jakby "pelniejsza" wiec zostanie, bo ladniej gra. Tylko ciszej od ipoda i okladki wygladaja badziewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak jest z glosnoscia w tym cowonie porownujac go do d2 i clixa 2. Słuchałem ostatnio Toucha to wlasnie byl problem z glosnoscia( tzn jest przyrost byl wyjatkowo nierownomierny i to mi sie min nie podobalo). Sluchalem na sennhaiserach cx 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon s9 w stosunku do d2 i clixa 2 wypada ciszej. Jesli mialbym porownac glosnosci to sluchajac clix'a 2 na 15-tce ,mam to samo w cowonie s9 na 19-stce ;]. Obydwa maja 40-to stopniowa skale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon s9 w stosunku do d2 i clixa 2 wypada ciszej. Jesli mialbym porownac glosnosci to sluchajac clix'a 2 na 15-tce ,mam to samo w cowonie s9 na 19-stce ;]. Obydwa maja 40-to stopniowa skale .

 

Tylko, że iRiver i Cowon odmiennie podchodzą do tej samej skali. U Cowona rośnie wykładniczo, a u iRivera logarytmicznie - więc to tylko pozory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że iRiver i Cowon odmiennie podchodzą do tej samej skali. U Cowona rośnie wykładniczo, a u iRivera logarytmicznie - więc to tylko pozory...

 

tak z ciekawości spytam :)-bo nic się na tym nie znam

a czemu stosują odmienne "zasady" w tej kwestii--ma to jakieś przełożenie czy przyczynę [techniczną]?

--czy taka po prostu polityka przyjęta przez daną firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, czy warto kupować tą S9 tkę? jak uważacie?

ja byłem dziś w sklepie i porównywałem do mojej x5L iAudio i s9 nie powaliła mnie na kolana ale może eq dobrze nie ogarnąłem tak na szybko...

jak wam się tego używa - jakie macie wrażenia z muzyki - dynamika, głębia basu, dynamika basu etc? daje to radę czy poczekać na jakiś nowy model...?

 

czy filmy z nowym firmware hulają dobrze? (trzeba je konwertować czy nie...i czy napisy trzeba renderować z filmem czy jakoś już ogarna pliki textowe)

 

pozdrawiam wszystkich!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem s9 też niezbyt długo, ale przy X5 zdecydowanie mnie nie zachwycił, grał zdecydowanie bardziej płytko (aczkolwiek na pewno nie powiem, że źle). X5 to dalej jeden z najlepiej grających playerów i nie wiem czy jest sens go zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności