Skocz do zawartości

Cowon S9


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tyle, że w telefonach jest Windows Mobile 6.1 a Cowon używa Windows CE 5.0.

 

Różnia zasadnicza. A dlaczego? Bo korzysta z procków RMI, a tam można mieć Win CE lub linuxa.

 

Z Win CE dostaje się bogaty zestaw sterników i gotowych modułów, po linuchem trzeba wszystko pisać od zera.

 

Inna sprawa, że jest Windows CE 6.0, ale jakoś RMI nie poleca go, ale nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dalej niewiele wiem :) linuxa w ogole nie biore pod uwage bo jednak wszystko co produkuja i programuja to pod windowsa. nawet nie wiedzialem ze sa juz linuxy na komorki...

ale skoro nie ma zadnej specjalnej roznicy miedzy 5.0 a 6.1 to mnie tez zwisa.

ale mi sie rozmarzylo jakby cowon zrobil komorke/pda........

S9 sliczny ale jak na to nakleic folie ochronna? ladne to nie bedzie....(z pamietnika pedanta maniaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że Windows CE to zupełnie inny system niż Windows Mobile. Tak jak Windows XP jest totalnie inny niż Windows Vista.

 

Do tego Mobile może i sprawdza sie jako komórka, ale do multimediów średnio (skutecznie zarzyna jakość tego co urządzenie może zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego...nie kupuje sie jednego urzadzenia do mp3, filmow, internetu, telewizji, radia, windowsa, osxa i potem nie wymaga sie zeby wszystkie komponenty byly na najwyzszym poziomie, moze tak bedzie w przyszlosci, ale narazie swiat jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji akurat to jest celowe dzialanie. bo obsluga gsm, to i tak w wiekszosci telefonow jest zaledwie dodatek i zajmuje znikoma ilosc miejsca. jak obecenie radio, ktore kiedys przeciez bylo sporym, ciezkim pudlem. nie byloby zadnym problem do takiego s9 dodac telefon, bylby odrobinke wiekszy i tyle. pozamiatany problem. hehe. ale cowon chyba nie bedzie planowac wojny z nokia, czy se. bo to wciaz zdecydowanie silniejsi przeciwnicy, i nie chodzi tylko o i ich technologie, ale swiatowa siec sprzedazy, kontaktow, kontraktow oraz renomy juz wyrobionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon S9

The S9 of Cowon is a mini-PMP competitor to Apple iPod touch. The latter is equipped with a touchscreen "Capacitive" AMOLED 16M color 16:9 by 3.3 "(480 x 272px), a curved design, a Dual Core processor 500Mhz with a capacity of 4GB, 8GB, 16GB and 32GB (later), a DMB-T/DAB tuner, an FM tuner, a microphone, Bluetooth 2.0 (A2DP, AVRCP Profile), an interface to flash, a sensor G-Sensor (a kind of accelerometer), a TV output and 9 EQ. It offers compatibility MP3, WMA, FLAC, OGG Vorbis, Lyrics, AVI, WMV, MP4/H.264 (Max 480 x 272, 30 fps), JPG, GIF, PNG and SMI. USB 2.0/UMS, its autonomy is to 40h against 8am audio video and its dimensions are 57.08 x 105.75 x 12.7 mm. It will be available in October in Europe, but no specific date or price.

 

Czyli na 99% w środku siedzi Telechips nowy (pewnie 79x), czyli będzie to konkurent dla iriver P10, iriver Spinn ....

 

G-sensow wskazywał by, że będzie "obracany interfejs". BT i AMOLED wskazywąły by, że cena będzie "zacna" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Double post .ksy ;)

 

No jak jest za co to można zapłacić ..., ja liczę na to, że tam wpakują co się tylko da :D

 

Pojawiły się specyfikacje ..., dam linki w pierwszym poście ..., jak dla mnie może być :)

 

O2 - nagrywał będzie do FLAC z mikrofonu, coś nie ma info o line-in ale mam nadzieję, że to dojdzie ja w D2 przez przejściówkę czy coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można być niewątpliwie pod wrażeniem inowacyjności ostatnich i tych zapowiadanych produktów...

 

... tylko czekam w takim razie kiedy pojawi się następca U5, który pozwoli firmie się utrzymać na rynku. Bo finansowo to zaczyna marnie wyglądać ;) Choć może wstrzymam się z ocenami na podsumowanie 2008 roku.

 

 

EDIT: Nagrywanie do FLAC .. WOW.. zaczynamy iść już grubo ich wyobraźnia ponosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę w końcu zaczyna się coś dziać.

 

Ja na początek pomarudzę: S9 bez gniazda na karty? Przecież to krok w tył! Na bank mogli tam wcisnąć chociaż microSDHC. Widzę że będą tylko po konwersji (i tak pewnie nie czyta napisów więc whatever), ale przynajmniej jest wide screen i to jeszcze AMOLED. 40h audio - ok, ale jak video będzie mniej niż 7 to znowu krok w tył.

 

Z innej beczki - "Tlenek" będzie fajnym nickiem dla O2 ale już widzę te ksywki S9. "Curved" to niezbyt fortunny slogan w naszym kraju hehe.

 

Nie no generalnie to mi się podobają, ale niech je jeszcze dopracują bo właśnie dla tych szczegółów zrezygnowałem z Meizu, dołożyłem 2,5 stówy, kupiłem D2 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenyyy, no ale do listopada to jeszcze 2 miechy :(, a tak oftopic, wiecie moze o co chodzi firmie SONY, przez ostatnie pol roku wydali 10 nowych odtwarzaczy ktore roznia sie kolorami i delkatnie zmodyfikowanym wygladem przyciskow. Na targach w Berlinie kolejna partia tego samego tylko z inna nazwa, czy oni nie widza co robi konkurencja? Chyba ze skupili sie tylko na LCD HD ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMOLED jest oszczędny ale bez przesady. Jeśli nie ma czytnika to może oznaczać, że się nie zmieścił i tyle. To Wam się wydaje, że na płytce wszystko się mieści ;)

 

Co do konwersji O2 będzie na pewno obsługiwać filmy bez konwersji z napisami, bo RMI to wspiera (wiem, bo robimy to w VEDIA V-1 i X-1). Telechips (czyli zapewne S9) nie wspiera filmów bez konwersji, więc nie ma problemu jeśli chodzi o napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności