Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Apple iPod Touch.


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli po dobrej cenie (nie orientuje sie, ile stoi 32 gb) to opłaca się IMHO. Jeżeli zaś miałby zmieniać 1 gen na 2 gen, nie opłaca mi się to całkowicie. Dodatkowe przyciski (podgłaśniające i na odwrót) oraz wbudowany Nike+ (kto będzie biegał z Touchem? :P ) nie są dla mnie aż tyle warte. Dobrze, że jest lepsza bateria, ale nadal nie jest ona zachwycająca. Mimo wszystko, polecam. Niemniej jednak, wersja 32 gb only - jak powrzucasz filmy, teledyski, muzę, oprogramowanie (np. wikipedia 2gb bez obrazków, z obrazkami ok. 4gb) to 16gb może być mało :)

 

Nie wspomniałem o najważniejszym - nie wiadomo jeszcze jak z dźwiękiem. Tzn. nie wiadomo, czy coś zmienili, czy zostawili chipa z 1gen. Jeżeli zostawili, to dźwięk jest bardzo w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest juz nowy touch. Wyglada standardowo... czyli ladnie :). A cos wiadomo o reszcie? moja dziewczyna jes w USA i moglaby mi go kupic, ale czy jest sens?

 

http://blog.khron.net/2008/09/10/nowe-prod...wki-dokanalowe/

 

rewelacji nie ma, w czasie prezentacji niezdrowo dużo czasu poświęcono integracji Nike+ z nowymi iPodami... to wszystko...

 

jedyna oczywista nowość to przyciski głośności, Genius (o ile masz konto w amerykańskim iTunes) i niewiadoma jakość dźwięku... i właśnie cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o najważniejszym - nie wiadomo jeszcze jak z dźwiękiem.

Kilka h temu wyciągnąłem swoje Philips SHP9800 i podłączyłem do Toucha. Powiem krótko: Już niczego w życiu nie chcę. :wub:

 

Idę się delektować muzyką i dźwiękiem, a szanownych Panów, w celu dyskusji na temat iPodów zapraszam do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ma, automatycznie wyczai napisy jeśli plik z napisami ma identyczną nazwę jak plik z filmem...

Miałeś na myśli to, że program konwertujący automatycznie zintegruje napisy z filmem, jeżeli plik tekstowy jest tej samej nazwy i znajduje się w tym samym folderze? Tak to zrozumiałem.

 

Poza tym - nie działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam, to ja może odświeżę temat, kupiłem i-Poda 1G 16GB i po włączeniu pojawia się ikona iTunes oraz kabla USB, czy ktoś może mi pomóc co z tym fantem należy zrobić? Podejrzewam że cała pamięć jest w nim wykasowana, dlatego mam prośbę, aby ktoś to wytłumaczył co i jak wgrywać, aby można było zacząć normalne użytkowanie. Z góry dziękuję i proszę bez złośliwych komentarzy, nie znam się kompletnie na tym, dlatego oczekuję szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: "Wystarczy zainstalowac itunes i wowczas podlaczyc ipoda. Jego zawartoscia zarzadzasz wlasnie przez ten program."

 

Rozumiem że ten program muszę mieć na komputerze i za jego pomocą dopiero dograć oprogramowanie? Sam iPod ma już jakieś w sobie... Czy są jakieś dodatkowe opcje do dogrania do odtwarzacza, które rozbudowują możliwości jego, proszę konkretną odpowiedź, co trzeba wgrać, gdzie i co konkretnie daje wgrane oprogramowanie, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cóż, im nowszy iOS tym bardziej zasobnożerny, dlatego w pewnym momencie dane urządzenie przestaje dostawać aktualizacje aby nie spaść poniżej pewnego poziomu wydajności. Plusy i minusy takiego rozwiązania każdy zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najnowsza wersja oprogramowania do tego iPoda to 5.1, jailbreak untethered powinien pojawić się na dniach (na razie istnieje w wersji tethered, czyli "na uwięzi"). Poprzez iTunes nie wgrasz starszej wersji oprogramowania jak najnowsza. Pewnie da się wgrać późniejsze, ale jak - tego nie wiem. Pytanie czy jest sens pozostawać na tym software, czy aktualizować do najnowszego/innego - tego też nie wiem (na pewno pod względem funkcjonalności owszem, jest sens. Np. wiele programów z marketu nie odpalisz na tym oprogramowaniu, ponieważ pisane są na przynajmniej 4.x).

 

JB szukaj najlepiej na stronie redsn0w lub jailbreaknation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Oficjalnie rozpoczynam akcję archeologiczną...

A teraz na poważnie. Mógłby mi ktoś przez PW bądź tutaj poinstruować jak ominąć opłaty związane z przejściem z iOS 1.1.5 do 3.1.3 (dla Touch 1G)? I czy jest w ogóle taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. znajdujesz i pobierasz firmware 3.1.3 ze strony http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

2. (ten krok można pominąć i wrócić do niego jak się nie uda) instalujesz stare iTunes, nie wiem jak stare, poszukaj sobie na sieci info jaka w tamtych czasach była wersja

3. podłączasz odtwarzacz do komputera, uruchamiasz iTunes, shift-klikasz "przywróć firmware" i wskazujesz pobrany plik

4. czekasz na zakończenie instalacji i masz 3.1.3

 

BTW tak personalnie od siebie - zastanowił bym się nad przejściem na 3.1.3 (a konkretnie to już wiem że bym tego nie robił), iPoda Touch 1G warto zostawić na oryginalnej wersji firmware'u a konkretnie na 1.1.5 czyli najnowszej jaka istniała z serii 1.x (specjalne poprawki tylko dla iPoda, iPhone nigdy nie dostał tej wersji firmware'u)

 

firmware 3.1.3 nie ma niczego co było by iPodowi do działania niezbędnie potrzebne, dodatkowo działa dużo gorzej niż 1.x a aplikacji z AppStore zgodnych z 3.1.3 stale ubywa (a niedługo może nie być już wcale - Apple oficjalnie zakończyło wsparcie firmware'u starszego niż 4.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. znajdujesz i pobierasz firmware 3.1.3 ze strony http://www.felixbrun.../iPod/firmware/

2. (ten krok można pominąć i wrócić do niego jak się nie uda) instalujesz stare iTunes, nie wiem jak stare, poszukaj sobie na sieci info jaka w tamtych czasach była wersja

3. podłączasz odtwarzacz do komputera, uruchamiasz iTunes, shift-klikasz "przywróć firmware" i wskazujesz pobrany plik

4. czekasz na zakończenie instalacji i masz 3.1.3

 

BTW tak personalnie od siebie - zastanowił bym się nad przejściem na 3.1.3 (a konkretnie to już wiem że bym tego nie robił), iPoda Touch 1G warto zostawić na oryginalnej wersji firmware'u a konkretnie na 1.1.5 czyli najnowszej jaka istniała z serii 1.x (specjalne poprawki tylko dla iPoda, iPhone nigdy nie dostał tej wersji firmware'u)

 

firmware 3.1.3 nie ma niczego co było by iPodowi do działania niezbędnie potrzebne, dodatkowo działa dużo gorzej niż 1.x a aplikacji z AppStore zgodnych z 3.1.3 stale ubywa (a niedługo może nie być już wcale - Apple oficjalnie zakończyło wsparcie firmware'u starszego niż 4.3)

 

Zrobiłem to dokładnie Twoim sposobem, zanim przeczytałem ten post (jakoś udało mi się dogrzebać takie info w czeluściach internetu). Nie spodziewałem się jednak, że 1.1.5 może być gorszy od 3.1.3.Faktycznie, używając AppStore co chwilę jakaś aplikacja woła o update. Z kolei z użyciem Safari nie działa FB (wywala przeglądarkę w momencie otwarcia powiadomień lub kliknięcia Lubię To). Aplikacja FB oczywiście nie działa z firmware 3.1.3.Chyba faktycznie popełniłem błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności