Skocz do zawartości

Tani kabel 2xRCA=>2xRCA


baols

Rekomendowane odpowiedzi

miałem zamiar podłączyć w podobny sposób, planowałem połączyć ekran z masą jedynie po stronie źródła i zrobić pseudo kierunkowy kabel (do takiego sposobu dokopałem się na AS).

W każdym razie zrobię po twojemu, dzięki za instrukcje.

Taaak, odkopać głupotę na AS wcale nie jest trudno. Tymczasem polecam podglądnąć jak to robi Oyaide albo Acrolink gdy dają dwużyłowy kabel na RCA. Ja te wszystkie warianty kierunkowe przerabiałem, zawsze wychodzi jakaś kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, odkopać głupotę na AS wcale nie jest trudno. Tymczasem polecam podglądnąć jak to robi Oyaide albo Acrolink gdy dają dwużyłowy kabel na RCA. Ja te wszystkie warianty kierunkowe przerabiałem, zawsze wychodzi jakaś kaszana.

To prawda, na AS jest zbyt dużo ludzi, każdy ma inne zdanie, obstaje za swoimi racjami i poleca co innego. Ja osobiście nie posiadam żadnego doświadczenia w tym temacie i potwornie ciężko było mi wyłapać w gąszczu informacji ta jedyna właściwa, przeciętnemu człowiekowi ciężko stwierdzić co jest głupotą a co wartościową informacją.

Prawda jest taka ze jak się nie przekonasz na własnej skórze to się nie dowiesz. Np. początkowo brałem pod uwagę min. taki kabelek => RK50 (również polecany na AS), może i jest dobry, nie twierdze ze nie, ale nie uśmiecha mi się wyrzucać kasy w błoto kiedy za kilka zł drożej mogę mieć dobry kabel przy którym mam pewność ze zadowoli mnie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

 

Z tego co przeczytałem jednym z najekonomiczniejszych i dobrych rozwiązań by zrobić interkonekt będzie zakup:

a ) Conducfil 8896 - czy tylko sklep Amper? Jeśli tak, to ewentualnie ma ktoś na zbyciu 1mb lub mógłby kupić i wysłać?

b ) Neutrik NYS-373 (profi to kiedyś sobie zrobię)

c ) czym to lutować, ma być z jakimiś specjalnymi dodatkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. No cóż na Moonlight'a przyjdzie poczekać, ale póki co do Mikroforuma spróbuję zrobić IC na NYS373 (to te na 100% http://sklep.rms.pl/index.php?p2902,wtyk-c...ys373-pozlacany ?) + muszę zdobyć Conducfil 8896.

 

A jeszcze pyt. czy ten kabel nadawałby się na IC np. do Irivera IFP, gdy chcemy nagrywać przez jego wejście liniowe i do tego dobre są mini-jacki NYS - 231 BG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób łączenia tego kabla do jacka nie jest optymalny, lepiej sobie zrób na 3014 - kanały na żyły, a masa na ekran. W zasadzie to w ten sposób wyczaiłem, że ten 3014 jest dobry i mi przyszło do głowy zesznurować nim CAL. Wcześniej używałem jakiegoś Beldena, ale Conducfil go miażdży jako IC do mini-jacków. Jeśli to ma być jack->2*RCA, to bym pojechał 2x 3014, jvx32tv ma taki kabel, zapytaj go jak mu się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności