Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Synergiczne zestawienia - Tabela


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to mi chodzi ;) fajny, ciepły dźwięk ;) Teraz już wiem co kupić. Jedyny minus to mała pojemność IFP ;( jak sprawują się EXy z E10 - czy równie dobrze?

 

Exy z e10 spisuja sie dkladnie tak jak napisal to Nel_Nero jeśli chodzi o ifp i exy... sama słodycz i bass.

Imo te słuchawki nadają sie tylko do chłodnych grajków jak ipod 1gen, vedia v39, czy kilka grajków samsunga.

Z iRiverami jest za słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja napiszę kilka słów o synergii trzech różnych słuchawek z IFP'kiem.

 

1. Koss KSC 75

2. JVC FX55

3. Sennheiser HD-25-1-II

 

 

Zanim zacznę właściwy opis, proszę pamiętać, że jest to tylko moja subiektywna ocena i to co podoba się mnie, może nie spodobać się Tobie.

 

 

Ad.1. Zestaw gra bardzo przestrzennie, szczegółowo, separacja instrumentów na wysokim poziomie. Trochę brakuje wypełnienia, takiego mięsistego wykopu. Góra zdecydowanie wysuwa się plan pierwszy i dominuje. Czasem jest tak sterylna, że aż nieprzyjemnie kłuje w uszy. Bas jest, owszem, dobrze kontrolowany, z pewnością nie wylewa się na inne pasma, ale jak dla mnie jest go za mało. Średnica raczej neutralna, jednak zdecydowanie bardziej "aktywna" w swoich górnych pasmach.

 

Moja ocena: 4/6

 

 

Ad.2. To zupełnie odmienna prezentacja muzyki, w porównaniu do zestawu pierwszego. Jest ciemno, ciepło i słodkawo. Muzyce brakuje przestrzeni i powietrza. Wszystko jest niejako zlepione w jedną masę. Basy zdecydowanie górują i mam wrażenie, że jednak trochę wylewają się na średnicę. Za to słuchawki mają fajnego kopa. Góra jest schowana, jakby naktyta kocem. Średnica jest trochę cofnięta i zdominowana dołem. Połączenie dobre tylko dla bassheadów - słodkich dziurek ;)

 

Moja ocena: 2,5/6

 

 

Ad.3. Od czego by tu zacząć. Są gusta i guściki muzyczne, każdy z nas ma inną percepcję muzyki i inne preferencje, ale śmiem twierdzić, że ten zestaw przypadł by do gustu każdemu. Ja nie odnajduję tutaj słabych punktów. Długo zastanawiałem się jak najtrafniej jednym słowem określić to połączenie. I w końcu znalazłem. A brzmii ono... naturalnie.

Nic nad niczym nie dominuje. Każde pasmo jest idealnie odseparowane i takie naturalne właśnie. Nie ma żadnego przesładzania i żadnych innych niespodzianek. Basy są tam gdzie powinny i jest ich dokładnie tyle ile być powinno. To samo dotyczy góry i średnicy. Słuchając tego połączenia czuję się jakbym usiadł na widowni, w idealnie akustycznej hali, zamknął oczy i chłonął filharmonię krystalicznie czystych dzwięków. Dla mnie jest to połączenie idealne.

 

Moja ocena: 6/6

 

 

Wszystkie testy przeprowadzone na ustawnieniu equalizera na normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

(kolejna próba reanimacji interesującego i użytecznego tematu ):

 

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie: jak się sprawdzają Audeo z E10? iRiver je odpowiednio napędza?

 

I ode mnie: E10 + KSC75 - conajmniej 5/6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

audeo i e10 to w mojej opinii 6/6. Dla mnie zestaw wręcz perfekcyjny. Odtwarzacz i słuchawki pięknie się nawzajem uzupełniają. Właśnie zbieram kasiorę żeby do niego wrócić albo zastąpić czymś godnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam uważnie to forum, dzieki opiniom forumowiczów nabyłem sobie świetny sprzęt, jednego jednak nie mogę zrozumieć - skąd takie pochlebne recenzje Sennheiser HD 25-1 II? z ipodami nie gra to ciekawie, polecany do tych słuchawek E10 grał świetnie, z jedynym, ale znaczącym wyjątkiem - basem, słychać tylko wielkie buczeniem, dudnienie...tragedia.

Do czego te słuchawki pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No tak nie dziwię się odpowiedzi, raczej chodziło mi o to dlaczego jest aż taka różnica pomiędzy nimi (6 a 3,75). Po prostu czytałem opinie że są to słuchawki bardzo podobne dźwiękowo (zwłaszcza że w drugim pliku, rankingu forum mp3store jest już 6 do 6 :blink: ). I teraz pytanie czy mam czytać pomiędzy wierszami te zestawienia czy raczej skierować się bardziej na jeden plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te zestawienie o dupkę potłuc drodzy koledzy bo i tak wszystko zależy od naszych preferencji/upodobań i nic ponadto, co ciekawe nikt nie raczył wspomnieć o słuchawkach pasujących (dobrze grających) z iPhone lub iPod Touch ?

Żenada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu tak niegrzecznie? Ktoś się napracował przy tym zestawieniu, po to żeby inni mieli ułatwiony wybór a ty od razu wyskakujesz z tonem jakby cię skrzywdzili. Proponuję w takim wypadku albo się wypowiedzieć na temat tych dobrze grających zestawień, albo zamilknąć jeśli nie potrafisz w sposób kulturalny skrytykować czyjegoś działania. Pamiętaj, że jest to forum, i każdy kto coś tutaj tworzy, robi to dobrowolnie, a nie zarobkowo, więc nie masz prawa wymagać tego aby coś się pojawiło lub nie. Z miłą chęcią poczytam co masz do powiedzenia na temat synergii, chociaż nie widzę w tym sensu, przecież całe to zestawienie można o dupę potłuc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu tak niegrzecznie? Ktoś się napracował przy tym zestawieniu, po to żeby inni mieli ułatwiony wybór a ty od razu wyskakujesz z tonem jakby cię skrzywdzili. Proponuję w takim wypadku albo się wypowiedzieć na temat tych dobrze grających zestawień, albo zamilknąć jeśli nie potrafisz w sposób kulturalny skrytykować czyjegoś działania. Pamiętaj, że jest to forum, i każdy kto coś tutaj tworzy, robi to dobrowolnie, a nie zarobkowo, więc nie masz prawa wymagać tego aby coś się pojawiło lub nie. Z miłą chęcią poczytam co masz do powiedzenia na temat synergii, chociaż nie widzę w tym sensu, przecież całe to zestawienie można o dupę potłuc...

W pełni się zgadzam.

 

Co do Nano 1g + KSC75. Ja wystawiłem temu zestawieniu wysoką ocenę i uważam, że na taką zasługuje.

Na moje ucho Nano gra z KSC75 lepiej niż większość playerów jakie testowałem a na pewno znacznie lepiej od Clipa, który mi się nie podobał w tym połączeniu. Swoje wrażenia opieram na wielogodzinnych odsłuchach. Miałem ten sprzęt kilka(naście) dobrych miesięcy. Obecnie słucham KSC75 na Video i też jest bardzo fajnie. Oczywiście nie mówię, że moja opinia jest jedyną słuszną bo gust odgrywa w dźwięku dużą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te zestawienie o dupkę potłuc drodzy koledzy bo i tak wszystko zależy od naszych preferencji/upodobań i nic ponadto

Rzeczywiście, wiele zależy od upodobań. Ale, o ile dobrze rozumiem, w tej tabelce chodzi o takie połączenia odtwarzacz/słuchawki, które w sumie dają w miarę możności neutralne brzmienie (a więc dobrano je tak, by charakterystyki obu urządzeń wzajemnie się uzupełniały - kliniczny przykład: iPod Nano 1G / Koss Porta Pro). Natomiast zgadzam się, że np. bassheada uszczęśliwi połączenie playera o niskiej charakterystyce z podobnymi słuchawkami. Jednak wydaje mi się, że nie o to akurat chodzi w tym zestawieniu.

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć róznice ocen kpp i ksc75 w stosunku do nano 1gen

czytałem opinie że są to słuchawki bardzo podobne dźwiękowo

Zetknąłem się z oboma modelami i nie potwierdzam. Koss Porta Pro to "miękkie" słuchawki z silnym basem i dlatego dobrze uzupełniają się z odtwarzaczem grającym twardo, sopranowo. KSC75 mają o wiele mniej basu (wynika to również z tego, że słabiej przylegają do uszu) i dlatego wiele osób poleca je do odtwarzaczy o bardziej miękkim, ciepłym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 + MxM + PX100

(AD8397,BG STD + BG N)

Zestaw bez wzmocnienia jest już dobry. Samo wzmocnienie trochę daje, ale delikatna koloryzacja MxMa sprawia, że zapominam o sprzęcie lepszej jakości i delektuję się smaczkami takiej prezentacji. Jest taka... czarująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak już temat został odkopany to dodam iRiver Clix 1st gen + Koss KSC75 -> 5/6

Dla mnie połączenie idealne, choć niektórym może nie przypaść do gustu ze względu na lekkie podkolorowanie dźwięku.

Bas schodzi nisko, jak trzeba to porządnie walnie, niekiedy ma ładny pogłos. Średnica lekko podkolorowana, wyraźnie z przodu. Najbardziej podoba mi się wokal. Jest wyraźnie zaznaczony, jak trzeba ma moc i energię, innym razem jest delikatny i chwytający za gardło ;P Wysokie tony są jak dla mnie w wystarczających ilościach, nie są nachalne czy ostre, ładnie wybrzmiewają. Na szczególną uwagę zasługuje scena muzyczna - jest bardzo szeroka i czuć przestrzenność dźwięku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iaudio X5/Rio Karma + KSC 75 = kompres na uszy :) Nieraz lepiej wychodzi to na Karmie, nieraz na X5. Więcej funu oczywiście w X5. W Karmie nieraz brakuje tego AD/HD, więc w pracy słucham z X5.

 

Genialny wokal. W zasadzie dla samego wokalu warto kupić te słuchawki. Scena (moim zdaniem) na szerokość kreowana w sposób podobny do PX100, za to znacznie lepiej "w głąb". Niekiedy wysokie nie wyrabiają, ale za te pieniądze można wybaczyć. W zakresie poszczególnych częstotliwości znaczna różnica w stosunku do PX czy PMX na plus. Ładnie, bardzo ładnie... Do tego stopnia ładnie, że MDR-V900 czy Triple leżą w pudełku nieużywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem iAudio M5 + KSC75 i rzeczywiście brzmienie było bardzo miłe. Bas wyraźniejszy i w większej ilości niż na Clixie. Ogólnie dźwiękowo bardzo podobnie do Clixa, choć wydawało mi się, że dźwięki były lepiej odseparowane. Odczułem, że prezentacja była nawet jeszcze bardziej skierowana na "fun" jednak brakowało mi tego klimatu z iRivera.

 

Jakbym miał zrobić ranking osobiście przesłuchanych połączeń to iAudio + KSC75 byłby na pewno w czołówce, lekko za iRiverem Clix + KSC75, ale to już kwestia gustu.

 

Kolejne dobre połączenie to iPod Shuffle 1G + Creative Zen Aurvana. Słuchałem zenów z clipem i towarzyszyło mi ogólne wrażenie ospania dźwięku. Po zapewnieniu aurvanom odpowiedniej ilości "prądu" potrafią naprawdę zaskoczyć - i tak było w przypadku shuffle. Clue programu jest średnica - brzmi po prostu magicznie :) barwnie, szczegółowo i jest ładnie wyeksponowana. Basu jest wystarczająco, jednak jest uczucie pewnej "oszczędności" w tym zakresie. Genialnej jakości to on może nie ma, ale jako dopełnienie średnicy spełnia swoje zadanie. Góry nie ma zbyt dużo, przestrzeń nie jest kreowana szeroko i z rozmachem, za to przekaz jest bardzo "intymny" - nie wiem jak to nazwać... tak jakby wokalista śpiewał specjalnie dla nas, nadaje to muzyce specyficznego klimatu. Separacja na bardzo dobrym poziomie. Genialnie sprawdza się to w balladach. Po pierwszych dźwiękach Machine Head - Hallowed be thy Name po prostu odpłynąłem - pierwszy raz na sprzęcie przenośnym. Następne takie uczucie miałem dopiero po posłuchaniu połączenia Clixa i KSC - KLIMAT, KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT!

 

PS Znacie jakieś doki brzmiące podobnie do Zen Aurvana? Chętnie bym je kupił ponownie do Shuffle, ale są bardzo awaryjne.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Fajnie, dzięki za info, przymierzałem się do E2 i Sansy, tego drugiego zakupiłem synowi pod choinkę. Jakby je jednak dodać do zestawienia to możnaby wyciągać jakieś dalej idące wnioski. Wiele osób ma te słuchawki. Mnie interesuje kwestia nano 1st i 6th gen. Ktoś słuchał? Jeśli chodzi o mnie to mogę powiedzieć coś na temat Ipoda mini 1st gen i ten zestaw prezentuje się całkiem nieźle, zwłaszcza po wgraniu Rockboxa. Bass jest bardziej soczysty, player jest dość ciepły. Natomiast w kwestii porównania to mogę je ewentualnie porównać do Sansy Clip+ ale po świętach, i do HTC HD2 - tutaj już nie jest kolorowo, co innego jak podłączę FiiO E5, dźwięk zyskuje soczystości, jest pełniejszy dół. Oczywiście, w każdym przypadku góra i środek są znakomite, a rozmiar sceny robi naprawdę wrażenie. Czasem brakuje dołu (HD2- ale to nie player tylko telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności