Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Synergiczne zestawienia - Tabela


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Jest niby w innym temacie ale jest troche inna koncepcja => tam dyskusja i propozycje, tutaj na 1 stronie zawsze świeży plik z tabelą.

Dlatego proszę o przyklejenie oraz zamknięcie możliwości dodawania nowych postów (wyłączając edycję). Chodzi tylko o plik.

 

A tutaj dane:

ranking__ocena_skal__szkoln__6_st_.rar ^^ wersja z 17.08.2008, 20:55 (28 zmian)

ranking_forummp3store.rar ^^ wersja z 01.08.2008, 1:38

 

Dokument online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

niestety jestem obecnie kompletnie bez czasu ani środka by zaktualizować tabelkę (brak office). Proszę zatem kogoś, kto mógłby uzupełnić tabelkę i wysłać ją mi, aby tą wstawić na pierwszy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moja propozycja:

IFP 899 + ex85 => co najmniej ~5.5/6

Uzasadnienie:

Miałem okazję posłuchać tych doków na vedii v39, e10, T10 etc(w sumie na wszystkim co mam w sygnaturce)

Jeżeli miałbym porównać synergię do v39 to napiszę jedynie tyle, że na ifp'ku jest coś czego brakowało na vedii => piękny, miejscami nawet głębszy bas.

W porównaniu do e10 dźwiękowo zmierzają w tym samym kierunku jednak imo synergia z ifp jest o jeden stopień lepsza.

Jeżeli ktoś ocenił e10 + ex85 na 6 (dość długo miałem okazję słuchać i dałbym jakieś 4,5/5) to ja musiałbym dać IFP 899 + ex85 proporcjonalnie 7. Może nie jestem jakimś ekspertem, ale miałem okazję już posłuchać trochę "dobrego" sprzętu, więc mam swoje zdanie. Ostatnio chciałem wymienić ifp na t60(już mi przeszło :), bo trochę mi pamięci brakuje, a tak się składa, że posiadam T10 2BG, który podobno gra jak T60. Różnica jest kolosalna. T10 2GB + ex85 oceniłbym na max. 3,5. Utwór Korn'a - Twisted Transistor ma na początku taki charakterystyczny podźwięk, który wprawił membranę w takie wibracje, że niemal czułem drgania rozchodzące się w środku przewodu słuchowego :P (oczywiście mowa tu o ifp). Nie słyszałem jeszcze połączenia ifp z jbl (podobno wyśmienite), więc nie mam porównania, ale mogę śmiało polecić ifp + ex85. Dodam, że używam exów z comply foam.

 

btw ifp z mp3 vbr 192 kbps zjada na śniadanie T10 z ogg q4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak percepcje potrafią bardzo się różnić. Dla mnie połączenie EX85 i 082 z iFP 899 było nie do zniesienia (zbyt ciepłe i przesłodzone), za to dobraną parą do tych słuchawek były Samsung Yp-Z5 i Trekstor Vibez.

 

Pewnie odkryłem w sobie basshead'a :P Jednak w porównaniu do T10 IFP ma taką fajną bezpośredniość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odkryłem w sobie basshead'a tongue.gif Jednak w porównaniu do T10 IFP ma taką fajną bezpośredniość

Właśnie o to mi chodzi ;) fajny, ciepły dźwięk ;) Teraz już wiem co kupić. Jedyny minus to mała pojemność IFP ;( jak sprawują się EXy z E10 - czy równie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności