Skocz do zawartości

Jakość dźwięku- T60 i iaudio 7


frager

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe radio, ok zgodzę się (nie udało mi się odebrać żadnej stacji, potem dałem sobie spokój z dalszym próbowaniem)

Kabelek słuchawkowy służy jako antena w tym odtwarzaczu. Pomachaj w różne strony i powinno być w porządku. Tutaj przypomina mi się scena, gdy na dworcu łapałem sygnał machając nad głową wysoko kabelkiem, a ludzie patrzyli się jak na debila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czemu? :> kodek dzwiekowy to kodek dzwiekowy - nie ma prawa zeby gralo inaczej. no chyba ze zalaczymy sobie jakies dopalacze czy inne *******y. o ile jeszcze powiedzmy ze w bardzo ograniczonym zakresie mozna sobie zmieniac dzwiek w stacjonarnych wzmacniaczach ze scalakow to w przypadku mp3playerow ta opcja odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy zajrzec do tej madrej tabelki, by zobaczyc ze codec maja taki sam ale SoC juz zupelnie inny. No chyba ze faktycznie SoC dla samego dzwieku nie ma zadnego znaczenia ,a w przypadku dzwieku liczy sie tylko i wylacznie codec. Ale z opisow getza w przytoczonym przez ciebie watku wynika, ze soc tez moze miesc spory wplyw na dzwiek. Do tego dochodzi inny soft i inne smieci na torze dzwieku.

 

Tak czy siak T60 i Clix 2 nie brzmia tak samo. Moze to magia ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne soft samego playerka ma duży wpływ na jego brzmienie... bo czym jest elektronika bez odpowiedniego oprogramowania. I tak 2 firmy mogą mieć dwa identyczne pod względem bebechów grajki, ale napiszą inne softy i odtwarzacze graja już z goła inaczej.

 

Dla mnie i7 gra lepiej od sansy clip, irivera t30/60 i irivera clix II... ale to moja czysto subiektywna opinia, lecz oparty na odsłuchu wspomnianych grajków, no i jeszcze jedno świetny eq w i7 jest dany po to by z niego korzystać, a i7 sam w sobie nie jest ciemnym, a raczej jasnym i grającym bardzo przestrzennie playerem, serwującym w dźwięku bardzo dużo szczegółów.

 

Inni mają zapewne z goła inne zdanie, lecz tyle ode mnie ;) . Nie będzie mnie przez 5 miesięcy ale mam nadzieję, że cos wniosę do tej dyskusji moim postem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb, Ty chcesz obalić wszystko to, co było pisane na forum od kilku lat. Te same komponenty nie oznaczają takiego samego dźwięku, a że nie wiesz dlaczego, to nie znaczy, że tak nie jest. Porównanie clixa2 do serii T to żart.

 

Tadeus, jak wyżej. SoC to też nie wszystko, może być ten sam, i będzie grał inaczej, wystarczy że inne kondensatory będą obok stały.

 

Skoro komponenty decydują o wszystkim, to ja może sobie kupię przetwornik Etona, do tego wstęga, wkręcę do skrzynki z desek i będę miał w domu Ancient Audio - Little Wing. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi do głowy jeszcze 2 pytania:

- Czy player jest podatny na zarysowania gdy nosimy go w kieszeni bez futerału?

- Jaka jest rzeczywista pojemność w MB?

 

ja chodzę na spacerki z psem, godzinkę dziennie, noszę w kieszeni i póki co ani ryski od tego. Materiał obudowy wbrew pozorom jest dość twardy i nie tak łatwo się rysuje także z tym bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 ma lepsza jakosc dzwieku niz T60, choc i ten drugi nie gra zle. Jezeli rzeczywiscie clix2 gra lepiej niz T60 to zastanowilbym sie nad nim lub iAudio. Sa to bardzo odmienne grajki wiec to juz kwestia indywidualna. Radio w i7 jest tej samej, dobrej jakosci co T60 (w bezposrednim prownaniu zarowno jakosc odbioru i czulosc sa praktycznie takie same) lecz i7 ma o 4 miejsca wiecej do zapisania stacji :) Dyktafonu nie porownywalem bo nie mialem potrzeby ale dzieki lepszej baterii nagrasz dluzej na i7. Dodam, ze do i7 nie tak latwo dobrac sluchawki, zeby zagral bardzo dobrze na flat (jak dotoad udalo sie to EX85 od Sony). Sam odtwarzacz to nie wszystko jezeli szukasz najlepszej jakosci dzwieku, wazniejsze jest dobranie odpowiednich sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie w takim razie dlaczego przy testowaniu np kart dzwiekowych nie podaje sie dokladnych informacji nt komputera - no bo w koncu plyta glowna ma "zbawienny" wplyw na brzmienie dzwiekowki, prawda? :P A moze nawet jest krytyczna pod wzgledem jakosci dzwieku, a karta muzyczna jest w ogole nieistotna - w koncu kodek dzwiekowy nie ma wplywu na dzwiek, prawda? no i oczywiscie T60 gra tragicznie, a Clix2 to bostwo dzwiekowe, pomimo ze maja te same "dzwiekowki"... ;) dobrze zauwazyliscie - w pewnym sensie prowokacja, bo smiesza mnie posty typu "cowony graja tragicznie, a irivery (czy jakas inna marka) to cos wspanialego", a opinia o brzmieniu grajkow mam wrazenie, ze czesto sie bierze z wlasnie tego typu "legend"... nie mowiac juz o powtarzaniu zaslyszanych opini nt odtwarzaczy, zamiast wyrazania swoich mysli. :P no chyba ze tylko ja mam tak uposledzony narzad sluchu, ze roznice miedzy sluchawkami sa dla mnie oczywiste, a miedzy grajkami juz niekoniecznie (a przynajmniej nie na pierwszy rzut ucha)... nie ma sensu dalej drazyc tematu, bo juz widze, ze znajda sie osoby, dla ktorych krytyczne dla dzwieku bedzie to czy kabel sluchawkowy przypadkiem nie dotyka drewnianego stolu...

Porownanie do etona jest co najmniej smieszne. To tak jakbym powiedzial, ze wzmacniacz na sankenach C3182 gra identycznie, a topologia, prowadzenie mas nie ma zadnego znaczenia. zapominasz ze uklad dzwiekowy w mp3playerach to zwykłe scalaki, w ktorych brzmienie za wiele ingerowac sie nie da - mozna to porownac do popularnych kostek TDA7294 czy LM3886, ktore graja tak i tak, i to czy w zasilaniu bedzie bateria 20 000uF czy 30 000uF nie bedzie mialo wiekszego znaczenia... Dodam tylko ze uklady w mp3playerach sa jeszcze bardziej uproszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 ma lepsza jakosc dzwieku niz T60, choc i ten drugi nie gra zle. Jezeli rzeczywiscie clix2 gra lepiej niz T60 to zastanowilbym sie nad nim lub iAudio. Sa to bardzo odmienne grajki wiec to juz kwestia indywidualna. Radio w i7 jest tej samej, dobrej jakosci co T60 (w bezposrednim prownaniu zarowno jakosc odbioru i czulosc sa praktycznie takie same) lecz i7 ma o 4 miejsca wiecej do zapisania stacji :) Dyktafonu nie porownywalem bo nie mialem potrzeby ale dzieki lepszej baterii nagrasz dluzej na i7. Dodam, ze do i7 nie tak latwo dobrac sluchawki, zeby zagral bardzo dobrze na flat (jak dotoad udalo sie to EX85 od Sony). Sam odtwarzacz to nie wszystko jezeli szukasz najlepszej jakosci dzwieku, wazniejsze jest dobranie odpowiednich sluchawek.

 

w/g mnie i7 gra lepiej od t60 (i7mialem w wersji 8 i 16gb), t60/4gb zostal jako "dyzurny" na wyjazdy - bateria (miejsce i7 "zajal" ponownie d2), natomiast co do radia, niestety i7 ma naprawde slabe radio (tak samo jak d2, troche lepsze ma a3) - jak chyba wiekszosc cowonow. radio z t60 jest wyraxnie czulsze.

 

co do kolejnej tezy - zgoda - i7 jest dosc kaprysne co do sluchawek. ja y60 upodobalem sobie z px100 gdy je mialem, i7 sluchalem z igrado(teraz sa napedzane przez d2) - i sobie chwalilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie do etona jest co najmniej smieszne.

No tak samo śmieszne jak Twoje tezy na temat brzmienia playerów.

To tak jakbym powiedzial, ze wzmacniacz na sankenach C3182 gra identycznie, a topologia, prowadzenie mas nie ma zadnego znaczenia.

No i już sobie odpowiedziałeś. W playerach to też ma znaczenie.

zapominasz ze uklad dzwiekowy w mp3playerach to zwykłe scalaki, w ktorych brzmienie za wiele ingerowac sie nie da

Bzdury, czy to mp3 player, czy to DAC zewnętrzny, czy kompletny CDek, duże znaczenie ma topologia i zasilanie kostki DACa, i nie ma znaczenia, że to "zwykły scalak". Ciekawe, że jedne aplikacje TDA1541 grają super, a inne dennie. Przecież to zwykły scalak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności