Skocz do zawartości

Pierwszy odtwarzacz kup MP4


robbo2k

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego warto kupić MP4 na początek ?

 

Po pierwsze będziesz miał okazje poznać najbardziej absurdalne i wkurzające wady tych odtwarzaczy.

Dopiero mając MP4 będziesz wiedział ,że autonomia 8h dla audio, trzeszcząca obudowa, pikseloza i filmiki w 10kl/s stanowią problem.

 

Wtedy juz bedziesz wiedzial na co zwracac uwage, a te 200zl wydane na MP4 bedzie dobrze zainwestowane w nauke.

A mozesz bedziesz w tym kilku procentacg głuchych i bedziesz zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim wypadku to było uczenie się na błędach.

 

pewno większość ludzi na forum "otarło" się o mp4 w rozumieniu - wywaliło na to kasę ;) tyle że jak najszybciej chcemy o tym zapomnieć :P

Ja co prawda nie obcowałem nigdy z "mp4", ale zdarzyło się mieć mp3 no-name, na jedno wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teza wbrew pozorom sensowna :) popatrzcie, ilu mamy tu nieraz "obroncow" mp4 - jak dobry tydzien to i kilku :) co potrafia nawypisywac w watku "dlaczego mp4 to kanał" - albo jakos tak podobnie.....

 

ci, krtorzy beda chcieli sie dowiedziec czegos sensownego przezd zakupem, trafia do nas i tak - ale tacy skorzystaja z tego.

 

czasem nie warto walczyc z wiatrakami - "donkiszoteria" nie zawsze poplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że określenie mp4 wzbudza w Was dreszcz emocji ale wg mnie jest to łatwiej wymówić i szybciej niż odtwarzacz multimedialny. Będę teraz uogólniał, większość z audiofili nie zostawia suchej nitki na e100 twierdząc, że to już nie jest to dzwiękowo i w ogóle to takie coś ... takie mp4. Wiem, że nie ma czegoś takiego jak mp4 i co z tego, to już weszło w obiegową świadomość i koniec kropka. Idąc Waszym torem myślenia trzeba by sobie skomplikować życie i wymawiać odtwarzacz plików mp3 i avi lub coś tam coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Idąc Waszym torem myślenia trzeba by sobie skomplikować życie i wymawiać odtwarzacz plików mp4 i avi lub coś tam coś tam.

 

Angielskojęzyczna społeczność ma takie fajne terminy jak DAP czy PMP doskonale okreslające czym sa obecnie przenośne odtwazracze, ale w polskim takich skrótowców niet :/

 

>Jeżeli jakiemukolwiek audiofilowi podoba się dźwięk jakiegokolwiek odtwarzacza przenośnego, to oznacza to niechybnie, że nie jest audiofilem.

 

Hehe, bo wg nich dobry sprzęt to musi ważyć tonę i odpowiednio wyglądać i kosztować a że często i tak gra jak kupa to już nie ma znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bo wg nich dobry sprzęt to musi ważyć tonę i odpowiednio wyglądać i kosztować a że często i tak gra jak kupa to już nie ma znaczenia :)

Widzę, że czegoś tu nie pojmujesz. Czy postrzegasz sprzęt klasy referencyjnej jako dużą "wieżę" z napisem Sony albo Panasonic? Z Twojej wypowiedzi wynika, że "audiofile" kupują drogi sprzęt, który i tak gra kiepsko, w dodatku w nawiązaniu do odtwarzaczy prznośnych... To nonsens.

Jeżeli już mówimy o rozmiarach, to większość wzmacniaczy lampowych nie ma zbyt wielkich gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z Twojej wypowiedzi wynika, że "audiofile" kupują drogi sprzęt, który i tak gra kiepsko

Przykładowo:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=44229&p=1

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=38972&p=1

:)

Oczywiście nie jest to regułą, ale...

Reszty nie skomentuję

Chodziło mi o takie potoczne myślenie mieniących się audiofilami: o mphujka, dno syf i zło. Spotakłem też komentarze, że jak np ipod podłączony do przetwornika (chyba nawet Wadii) nie może nawet znośnie zagrać, bo przecież to maleństwo jakieś a dobry odtwarzacz to jest na płyty, waży 10kg i tak dalej. Niestety to jest typowe i bardzo często spotykane myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale tu już możnaby dyskutować o tym kto jest audiofilem, a kto pseudo- audiofilem. Bo audiofilia nie ce****e się kupowaniem sprzętu "jak leci", byleby tylko był drogi i produkowany przez renomowaną markę, ale znajomością tematu i jego zagadnień, tak by każdy zakup, kompletowanie sprzętu było dokładnie przemyślane i dopasowane do preferencji akustycznych tej osoby. To tak jakbyś dostał z dnia na dzień, powiedzmy, Ferrari, i mówił że jesteś kierowcą wyścigowym... Tak, krótko mówiąc, można to zobrazować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo audiofilia nie ce****e się kupowaniem sprzętu "jak leci", byleby tylko był drogi i produkowany przez renomowaną markę...

Sądzę jednak, że w przypadku wielu osób nazywających siebie audiofilami, tak właśnie to wygląda. Przeciętny "audiofil" prawdopodobnie nie trzyma swojego sprzętu w odizolowanym pokoju wyłożonym wytłoczkami od jajek, tylko w salonie w widocznym miejscu, tak żeby goście od razu wiedzieli jaki jest ******sty, wyrobiony, obeznany i oczywiście bogaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie i odstosunkujcie się od mojej mp4 e100. To że to jest iriver nie oznacza że nie jest on multimedialny czy ktoś chce czy nie. Ja mam słuch absolutny jestem audiofilem i birofilem co nie przeszkadza mi słuchać muzyki z e100.

Ooooo! Pogratulować. ;)

Mam wielką prośbę. Mógłbyś porównać dźwięk kilku odtwarzaczy na temat dźwięku, których są pewne kontrowersje. Np. właśnie e100, i7, T60, Nano 3g, Classic, D2 w odniesieniu np. do jednego z najbardziej cenionych (Clix 2, E10, Karma, iRiver iHP, iFP, iAudio X5, Vedia V39 ewentualnie Clip, Fuze, Z5, Nano 1g)

Byłbym bardzo wdzięczny, pewnie nie tylko ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nic nie kupować a jak już to mp3 no name z którą mam najmniej problemów kosztowała mnie 100zł i nigdy nie żałowałem zakupu no chyba że wtedy gdy zobaczyłem 2gb wersję ... Miałem już fuze , e100 , v19 , c6 i z każdym coś nie tak ..... może mi powiecie że nie umiem się posługiwać albo że jestem tak wybredny że nic mi nie pasuje i dlatego co 2 dni są oferty mp3 sprzedawanych przez mnie ale szlak mnie trafia jak wydaje 300zł za mp3 która rysuje się leżąc na półce w ogóle nie używana , nie ma opcji resume , yoj nawigacyjny jest do dupy nie mówiąc o jakości dźwięku i o ciągle zawieszającym się menu może nie zawieszającym ale zamulającym tak że można białej gorączki dostać ........... mam teraz v19 co prawda jest to najgorsza ze wszystkich jakie miałem ale gra ... zbieram teraz kasę i kupie już na prawdę przemyślany sprzęt a nie tylko patrząc na wygląd czy będąc pod wpływem impulsu ....... Więc zanim cokolwiek kupisz zastanów się 100 razy bo potem możesz żałować wydanej kasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy E100 to mp4? ;)

 

Zapisz się na forum użyj nicka bo z powietrzem to nikt nie lubi rozmawiać. Gbyś przeczytał od początku wszystkie moje posty to skojarzyłbyś tą nazwę mp4. Równie dobrze można napisać, że nie ma czegoś takiego jak mp3 co najwyżej odtwarzacz plików mp3.

 

Poza tym audiofil to nie jest człowiek który doskonale słyszy muzykę tylko człowiek który bardzo ją lubi wręcz ma kręcka na jej punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności