Skocz do zawartości

W co sie ubieracie, czyli lans, lans i jeszcze raz lans:)


mister jaszczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cropp (chociaż teraz w większości kupują tam emo), Adidas, buty McArthur, plecak mam z Alpinusa.
Właśnie chodzi mi o erę Croppa sprzed emo-kids.
Przypomniało mi się: po czym poznać Polaka za granicą? Do sandałów ubiera skarpetki.

 

Sweter w serek to popularny "Konon style"?

Dla mnie u mężczyzny arafatka i japonki to totalne przegięcie.

P1030108.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS. Nie macie deja-vu. Po prostu zmieniałem coś naprędce w MATRIXIE ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra.. w najdłuższym by to zginęło, więc spytam tutaj.

 

Z tego co wiem kilka osób na forum ma bojówki helikona. Chcę sobie takowe sprawić (a dokładniej Special Forces Olive lub Black) i mam kilka pytań:

 

Czym się różnią materiały NYCO (50% nylon 50% bawełna) i RIPSTOP (100% bawełna) w praktyce? Które lepsiejsze?

 

Jakiego one są właściwie kroju? Czy są luźne, obszerne (takie hip hopowe), proste od góry do doły czy może zwężane przy końcach?

 

Czy ten czarny jest rzeczywiście czarny czy podchodzi lekko pod jakiś kolor (granatowy, ciemnozielony, szary)? Jest raczej matowy (wyblakły?) czy żywy? {trochę kobiece to pytanie :P }

 

Te sznurki u dołu nogawki są po to by obwiązać dookoła buta. Czy służy on także jako "ściągacz" nogawek (a może mają już jakiś ściągacz w sobie, którego nie zauważyłem)i?

 

Gdy braliście dokładnie na swoją miarę, to zostawało materiału na ładne ułożenie (zmarszczenie) nogawki na bucie czy wszystko było po wojskowemu - od linijki :P ?

 

Ok, jestem problematyczny... ale zdjęcia zdjęciami, a tu czekam na opinię ze strony praktycznej. :D

 

Z tego sklepu:

http://www.e-militaria.pl/index.php?cPath=21_43

 

Jeszcze bym czarny t-shirt kupił stamtąd, może ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogl by mi ktos w znalezieniu jakies czarnej koszuli cos na wzor tego http://allegro.pl/item427965595_new_extra_...it_m.html#photo tylko bez tego idiotycznego napisu na tyle -,- No i cena zeby nie przekraczala 200zł : D

znalazlem takie cos tylko ze to t-shirt http://allegro.pl/item428805712_new_extra_...ck_m.html#photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrhrh Kasztaniak jakie pytania, ja postaram sie na niektore odpowiedziec, chociaz doswiadczenie mam srednie.

 

Kupilem od nich bojokwi SFU z ripstopu oliwkowe, w sumie nienarzekam spodnie nawet w miare, zwlaszcza po naszyciu na nich rasta flagi %-)

W spriawie mateialu, 100% bawelny to imo najlepsza opcja na cieple letnie dni. Ripstop to nazwa splotu "w kratke" wyglada to jak tekstura na zwyklym materiale w ksztalcie regularnych kwadratow (widoczna z dosc bliska dodam), w teorii taki splot ma zapobiega pruciu (jak to sie pisze?) sie spodni, a jesli doszlo by do jakiegos przeciecia to zapobiegac rozchodzneiu sie dziury.

W praktyce niemialem szans sprawdzic tych teorii, bo poza proma wslizgami i dzwonami na rowerze na niewiele rzeczy te spodnie byly narazone.

50% dodatek nylonu, pewnie polepsza wlasnosci mechaniczne (wytrzymalosc) samego materialu, wiec niepotrzeba tu specjalnego splotu. Moja dziewczyna narzeka na sztuczne materialy jesli chodzi o prasowanie, ja szczerze mowiac nieprasuje niczego poza koszulami wiec niewiem :>

 

Powiem tak ja mam 175 wzrostu dla mnie spodnie M-regular sa troche za duze (dane z metki: M - REGULAR wzrost 174-184 obw. pasa 90cm) i w pasie i jesli chodzi o dlugosc, ale ze lubie taki styl to w sumie mi to jakos nieprzeszkadza. Spodnie sa same w sobie dosc szerokie i nogawki bardzo delikatnie zwezaja sie ku dolowi, niesa to "marchewki" wiec jesli masz zamiar nosic np. wysokie glany i wkladac w nie nogawki to niepolecam. AFAIR to jest jedyne ustepstwo kroju tych spodni w stosunku do wersji wojskowych. Te sznurki na dole sluza do zwezania nogawki, ewentualnie przydaja sie w momencie gdy podwijasz spodnie, w pasie masz 2 male paski i sprzaczki ktore tez sluza do regulowania obwodu (poz normalnym paskiem). Czy jest to kroj hip hopowy niemam bladego pojecia, niebardzo kumam co to wogoole jest, ale jedno jest pewne jesli niechcesz nie bedziesz miec obnizonego kroku az po kolana.

 

Ogladalem spodnie w sklepie z neonowkami, czarny byl czarny, moze nie smolisty, ale czarny. Ciezko natomiast powiedziec jak to bedzie wygladac po kilku praniach. Co do drugiej czesci ci nieodpowiem, bo o ile jeszcze +/- kuma mczym jest matowy kolor, o tyle zywy czarny to dla mnie oksymoron %-)

 

O "sznurkach" na nogawkach juz pisalem, powiem ze sciagaczy jako takich niema (jakies gumki itp.), dla mnie te sznureczki niespecjalnie sa robione po to zeby obiwazac kolo buta, poniewaz one sa wpuszczone w spodnie (jak gumka od majtek lol) i pozwalaja na regulacje obwodu, gdyby mialy sluzyc do obiwazywaia butow byly by po prostu przyszyte do nogawki.

 

Ja bylem w sklepie i przymierzalem te spodnie, small byly dla mnie za male w pasie, a dlugosc nogawek byla z tego co pamietam identyczna, albo minimalnie rozna.

 

Szczerze Ci powiem, ze przez net niekupowal bym ciuchow nigdy, niewiem skad jestes, ale wydaje mi sie ze powinienes kolo siebie jakis sklep z podobnymi ciuchami znalezc. Punk shop, jakis demobil, skladnice harcerska, czesto na placach targowych stoja ludzie sprzedajacy sprzet "wojskowy", w ostatecznosci zadzwon do helicony i zapytaj gdzie maja jakiegos dystrybutora w okolicy.

 

Z twojego linka znalazlem konkretnie ten model, ktory posiadam:

http://www.e-militaria.pl/product_info.php...products_id=117

 

Mam nadzieje ze pomoglem, powodzenia w poszukiwaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień mieszam style: jest trochę elegancji i trochę luzu ;) Lubię koszule (ile to się człowiek namęczy zanim jakąś kupi!) i żakiety, spodnie rurki (tylko nie za bardzo getrowate :P) i nieco luźniejsze (ale nie szwedy); kolory: czarny, fioletowy, niebieski, czerwony, czarny i czarny :P Buty - trampki, lub inne wygodne (sportowe). Torba - nieelegancka z Diverse'a.

Firmy: Troll, Top Secret, RE, Zara, H&M, Diverse i podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio podobają skejtowskie buty. Wszystkie ribuki, najki czy konwersy wyglądają przy skejtowskich butach jak tani badziew z bazaru. W ogóle to nie wiedziałem, że skejci to tacy modnisie. Zaszedłem ostatnio do paru skejtszopów w poszukiwaniu butów i byłem bardzo zaskoczony. Spodziewałem się desek, winyli i innych takich, a tam jak we francuskim butiku ;) bluzy, buty, spodnie, koszulki, bandanki jakieś, RĘKAWICZKI! (setki jakichś kompletnie mi nie znanych, drogich marek)- pełen andergrand, hehe. Nie jest tanio być skejtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki! Właśnie takiej rzeczowej wypowiedzi oczekiwałem. ;)

 

Fajnie, że lekko zwężają się ku dołowi i rozwiązanie ze sznureczkami też jest niezłe.

 

No niestety, będę kupował przez neta. Chyba trafię z rozmiarem, bo w przeciwieństwie do allegro w tym sklepie są dość dokładne kryteria wyboru.

 

Ogladalem spodnie w sklepie z neonowkami, czarny byl czarny, moze nie smolisty, ale czarny. Ciezko natomiast powiedziec jak to bedzie wygladac po kilku praniach.

W wojskowych spodniach chyba jednak nie powinien się sprać. :P I tak jestem bardziej na oliwkowe.

 

Dla zainteresowanych:

http://www.helikon.wroc.pl/ po wejściu w spodnie wojskowe i dany model (BDU, M65 i cargo) pokazane są różnice w materiałach, kolory, rys, techniczny, zdjęcie samych spodni i na kimś (nie we wszystkich przypadkach).

http://www.swistak.pl/aukcje/3264685,BOJOW...-roz-S-XXL.html tu są zdjęcia na kimś (facet chamsko wypchał kieszenie ;p), ale modelu BDU.

 

aha, i o tą bluzkę mi chodziło:

http://www.e-militaria.pl/product_info.php...products_id=198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio podobają skejtowskie buty. Wszystkie ribuki, najki czy konwersy wyglądają przy skejtowskich butach jak tani badziew z bazaru. W ogóle to nie wiedziałem, że skejci to tacy modnisie. Zaszedłem ostatnio do paru skejtszopów w poszukiwaniu butów i byłem bardzo zaskoczony. Spodziewałem się desek, winyli i innych takich, a tam jak we francuskim butiku ;) bluzy, buty, spodnie, koszulki, bandanki jakieś, RĘKAWICZKI! (setki jakichś kompletnie mi nie znanych, drogich marek)- pełen andergrand, hehe. Nie jest tanio być skejtem.

Te buty ze skejtszopów to takie strasznie "napompowane" są. Już wole adidas skate (serie sprzed kilku lat) albo reebok classic, najlepiej brązowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sparkstreet.pl/Buty%20Sable%20(...ly)_id-692.html

Niekoniecznie są napompowane właśnie. Takie jak w linku sobie sprawiłem. Oczarował mnie ich oczojebny kolor :)

 

http://www.dekline.com/footwear/cinto/112/231/

Te też wporzo - w ogóle fajne butki ta firma robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Hm, to i ja coś skrobnę.

 

Buty: Merrell, Diesel, Puma - Merrelle królują, nie do zajechania.

Skarpetki: Czarne Puma, Calvin Klein, Wilson - jako, że noszę ciemne buty nie preferuję jasnych skarpetek (mimo, że mam ich pełno).

Szorty: IDPDT, Quiksilver.

Jeansy: GAP, Diverse, Scotch&Soda, wole raczej proste bez żadnych dodatków typu łańcuchy, wzory, nadruki, plamy itp.

Bielizna: Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren (wszystko tanie i dobre).

Koszulki: Mam masę koszulek ze śmiesznymi nadrukami. A poza tym znajdzie się coś z Calvina, Aeropostale, Quiksilver, kilka polo American Eagle.

Koszule: Diverse (na codzień), Calvin Klein (nie na codzień ;)).

Bluzy: Abercrombie&Fitch, Diverse, Aeropostale. Mam coś z kapturem i coś bez, a także, uwaga, sweterek w serek i dobrze mi z tym.

 

Poza tym mam dwie torby: Diverse'a (którą noszę na codzień) i Ben Sherman (którą noszę bardzo rzadko).

 

Ogólnie staram się jakoś nie wyróżniać. Spokojnie, wygodnie, lużno ale nie szeroko.

 

Aha, i mam jeszcze japonki Nike. IMO idealne na plażę, do łażenia po domu, za domem, koło domu. Ale jakoś nie mogłem w nich wyjść na miasto, nie wiem czemu.

 

A arafatka w sumie nie jest zła, nawet mi się z początku podobała, ale kiedy zobaczyłem ilu ludzi z tym chodzi to mi się jakoś odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty:

Trampki Pumy, Nike dunk high, lacoste i zwykłe nike

Koszulki:

Najczęściej to polo różnych firm RL, TH, A&F, AE, Cottonfield, GAP

Spodnie:

Zwykłe proste nie rurki czasem zwężane przy nogawce i nie worki, GAP, Levis

Krótkie to CK i RL

Skarpety:

Kolory różne najczesciej stópki th i wilson

bluzy:

adidas orginals, jedna gapa i dwie jakieś z kaputerem do tego kilka sweterków

 

mam japonki i w lato w nich normalnie chodzę. Przecież nie będę chodził w sandałach! No proszę Was!

No to chyba wszystko.

Bym zapomniał, arafatek nie trawię.

Już wolę szaliczek do marynarki.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty ze skejtszopów to takie strasznie "napompowane" są.
jak to mój kumpel powiedział roztęchłe :P

 

Ja mieszam style

T-shirt: Element, Abercrombie & Fitch(kupowane w stanach bo w polsce tylko lipne podróby) Tommy Hilfiger

Koszule to część garderoby która najbardziej lubię :) Tommy Hilfiger, Abercrombie & Fitch (również ze stanów) Springfield.

Spodnie: Zara, Springfield, H&M lubię zdecydowanie slimy :)

Skarpetki: najczęściej "stópki" Stoprocent, Malita, Fenix.

Buty: Vans - IMO jedne z najbardziej stylowych i oldschoolowych butów i wcale nie roztęchłe.

Na jesień i wiosnę marynarka Zary z kapturem

 

BTW co do cropa teraz już tego tak namolnie nie robią ale kopiowali znaczki innych firm szczególnie właśnie elementa jeśli ktoś pamięta to tu może sobie porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności