Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pentagram - Eon SlideR.

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 xtechno

xtechno

początkujący

• 5 posty/ów

Napisany 08 lipiec 2008 - 13:47

Mam problem z wgraniem Firmware 1.11. Gdy kopiuje go do głównego katalogu i odłanczam odtwarzacz od komputera, wchodzę tak jak jest zawarte w instrukcji do ustawień systemowych i gdy naciskam "Aktualizuj" widnieje tylko informacja "brak firmware". Obecnie mam wersje 1.09.

Mam nadzieje że ktos mi tutaj pomoże ;)

#2 fakcior

fakcior

guin' undergroud

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 729 posty/ów
  • chcę - zbroję Boby Fetta

Napisany 08 lipiec 2008 - 13:53

Pewnie zła nazwa pliku aktualizującego.
Sources: MacBook Pro 13" + iPad 3rd gen. 32GB + iMod Video 5G 30GB
Amplifier/DAC: DIY RSA P-51 Mustang Clone + DIY cMoy
Headphones: Audio-Technica ESW9 + Earsonics SM3

#3 xtechno

xtechno

początkujący

• 5 posty/ów

Napisany 08 lipiec 2008 - 13:56

Pewnie zła nazwa pliku aktualizującego.

W to wątpie ponieważ ściągałem aktualizacje ze strony Pentagramu ( www.pentagram.pl ) i wgrałem go tak jak jest wypakowany.

#4 beamerkun

beamerkun

zaawansowany

• 254 posty/ów

Napisany 08 lipiec 2008 - 14:11

Główny katalog, czyli kopiujesz ten pilk .FIR prosto na x:\ , gdzie x to jakaś literka ;]
odtwarzacze: creative muvo tx 512mb -> sansa clip 1gb -> iriver t60 -> iPod Shuffle 512mb@1gb -> Sony A808 -> Sony E443
słuchawki douszne: sennheiser mx300 -> philips she9500 -> vedia srs-200e -> Creative ZEN Aurvana -> Head Direct RE2 -> Muzzio Cutedocks / Vedia SRS-300 oem / Sony DR-BT30Q / Soundmagic PL30

Fanklub Kultury Japońskiej "Tęczowe Nutki" :D

#5 xtechno

xtechno

początkujący

• 5 posty/ów

Napisany 08 lipiec 2008 - 14:30

No własnie tak robie - kopiuje do głównego katalogu.

#6 Gruby

Gruby

nowy

Napisany 10 lipiec 2008 - 11:41

Widzisz nie jestes sam mam dokladnie ten sam problem. Nie jest to wina nazwy pliku ani nic tych zeczy, tak naprawde to nie wiem czego to jest wina. Korespondowałem z producentem odtwarzacza i kazal zmienic nazwe pliku firmware ale to nic nie dalo. Pozniej sciagalem softa nawet z chinskiej strony producenta odtwarzaczy i tez nic (poniewaz pentagram kupuje nasz pmp w chinah i robi tylko nadruki z nazwa swojej firmy). W koncu kazano odesłac mi odtwarzacz na gwarancje wysyłam go jutro wiec zobaczymy za 2 tygodnie co jest nie tak.

#7 Seamus

Seamus

zaawansowany

• 397 posty/ów

Napisany 10 lipiec 2008 - 12:06

Tak z ciekawości zapytam, próbowałeś wgrywać firmware od Teclasta M30?
Jeżeli na nim odtwarzacz nie ruszył, to coś czuje, że to nawet nie jest rebrandowany Teclast
i podobieństwa kończą się jedynie na wyglądzie zewnętrznym tych odtwarzaczy :huh:
Phones: ~HD 595~//~CAL!~//~Philips SBC 3150~//~KPP~//~MDR-EX85SL~//~JBL220~//~Cx300~//~Ep-630~
DAPs:
~Vedia V39~//~iRiver H120+H320 Rockboxed~//~Monolith MX-7000~
AMP: ~Moonlight v.4~

#8 xtechno

xtechno

początkujący

• 5 posty/ów

Napisany 10 lipiec 2008 - 12:08

Właśnie wczoraj wysłałem odwarzacz do serwisu po krótkiej korespondencji z pomoca techniczną. Ehh... troche straciłem zaufanie do tej firmy, jak sprzęt będzie tak samo ******sty jak o nim piszą to szybko odzyskam to zaufanie.

#9 Gruby

Gruby

nowy

Napisany 10 lipiec 2008 - 13:14

Dokladnie probowalem wgrac oprogramowanie od Teclasta m30 ale tez nie poszło, a to jest rebrandowany Teclast sciagni sobie oprogramowanie 1.09 gdzie plik .fir nazywa sie m30(niechciało im sie nawet nazwy zmienic tylko spolszczyli chinskiego softa). A tak wogule to pisalem im czy nie istnieje jakis program do fleshowania pmpka z pod windowsa, ale wtedy dostałem odpowiedz prosze odesłac odtwarzacz do centrum gwarancyjnego.

#10 xtechno

xtechno

początkujący

• 5 posty/ów

Napisany 06 sierpień 2008 - 23:48

Sprawa po długim miesiącu wygląda tak.

O 10 rano obudził mnie kurier i zabrałem paczke do swojego pokoju, otwieram wszystki pięknie ( ten odtwarzacz wygląda bosko :D ) ładnie. Jakośc mnie zadawala ale i tak dokupie lepsze słuchawki.

A teraz gorsza czesc historii. Chce zaktualizować oprogramowanie do wersji 1.11 i mam ten sam problem co wcześniej. Wkur... Ehh... zdenerwowany dzwonie do pomocy technicznej, mówie o swoim problemie a koleś wyskakuje z tekstem "ale po co pan chce to zaktutalizować jezeli bez tego ma pan te same funkcje tylko bez gier" - no ja kur... kurka wodna dziękuje za taką firme!! Jeszcze mógł bym zadzwonić do sklepu w którym to kupywałem i poprosic o zwrot kasy ale takiej opcji nie mam bo z nowym sprzętem dostałem inną karte gwarancyjną i bez paragonu!! Ogólnie czuje się wychu... wyrolowany.

Poprostu czuje się jak frajer a przekleństwa same pchaja mi się na usta. Spróbuje jeszcze to zaktualizowac na kompie kolegi bo może z mojim cos jest nie tak, szanse sa marne ale moze zadziała.

Gdyby nie to wszystko to cieszył bym się bardzo bo sprzęt jest godny uwagi ( tylko lepsze słuchawki się przydadzą ;] ).

#11 wiecek91

wiecek91

nowy

• Interests:Muzyka, instrumentalistka (Trąbka), piłka nożna, counter-strike

Napisany 04 październik 2008 - 17:03

ja na szczęście zdołałem się pozbyć odtwarzacza boskiej firmy "Pentagram", miałem szczęście że w sklepie nie mieli takiego modelu i dostałem zwrot kasy :P
Było: Pentagram Vanquish R Wave 8GB 5115-8 (to był życiowy błąd) + stock

Jest: iRiver E100 2gb Black + microSDHC 8GB (Kingstone Class 4) + SoundMAGIC PL21

#12 kiko1278

kiko1278

początkujący

• 15 posty/ów

Napisany 08 październik 2008 - 17:57

Sprawa po długim miesiącu wygląda tak.

O 10 rano obudził mnie kurier i zabrałem paczke do swojego pokoju, otwieram wszystki pięknie ( ten odtwarzacz wygląda bosko :D ) ładnie. Jakośc mnie zadawala ale i tak dokupie lepsze słuchawki.

A teraz gorsza czesc historii. Chce zaktualizować oprogramowanie do wersji 1.11 i mam ten sam problem co wcześniej. Wkur... Ehh... zdenerwowany dzwonie do pomocy technicznej, mówie o swoim problemie a koleś wyskakuje z tekstem "ale po co pan chce to zaktutalizować jezeli bez tego ma pan te same funkcje tylko bez gier" - no ja kur... kurka wodna dziękuje za taką firme!! Jeszcze mógł bym zadzwonić do sklepu w którym to kupywałem i poprosic o zwrot kasy ale takiej opcji nie mam bo z nowym sprzętem dostałem inną karte gwarancyjną i bez paragonu!! Ogólnie czuje się wychu... wyrolowany.

Poprostu czuje się jak frajer a przekleństwa same pchaja mi się na usta. Spróbuje jeszcze to zaktualizowac na kompie kolegi bo może z mojim cos jest nie tak, szanse sa marne ale moze zadziała.

Gdyby nie to wszystko to cieszył bym się bardzo bo sprzęt jest godny uwagi ( tylko lepsze słuchawki się przydadzą ;] ).

zmień tą nazwę pliku z firmware'm z Slide-RA.FIR na M30.FIR lub M30A.FIR, umieść wszystkie zbędne pliki znajdujące się na odtwarzaczu w nowym katalogu a na poziomie root, zostaw tylko ten plik z firmware'm plus ten katalog z innymi plikami jeżeli po tym odtwarzacz w dalszym ciągu nie będzie chciał wykonać aktualizacji - czyt. nie widzi pliku do odeślij urządzenie na serwis z taką informacją, zostanie on prawdopodobnie wymieniony na sprawny z firmware'm w wersji 1.11

#13 kiko1278

kiko1278

początkujący

• 15 posty/ów

Napisany 08 październik 2008 - 17:59

ja na szczęście zdołałem się pozbyć odtwarzacza boskiej firmy "Pentagram", miałem szczęście że w sklepie nie mieli takiego modelu i dostałem zwrot kasy :P

jeżeli to jest życiowy błąd to chyba za krótko żyjesz :)

#14 Luki_2

Luki_2

początkujący

• 19 posty/ów

Napisany 12 styczeń 2009 - 14:49

Heh, z nimi da się wszystko załatwić, tylko trzeba chcieć...
Jak mi się skopsały słuchawki, to od razu wysłali bez sprawdzania nawet :-P ...
Jak miałem problemy z softem ( tzn. 2.19 miałem, a tam ekran za ciemny podczas oglądania filmów ) i 2.20 nie było na ich stronie, to mi nawet wymienili odtwarzacz na model z softem 2.20 :-P

Ogólnie właśnie system gwarancyjny mi się bardzo podoba, jak i sam odtwarzacz... a co do najnowszego softu 2.31 - dla mnie jest lepszy niż poprzednie.

#15 speed37

speed37

zaawansowany

• 376 posty/ów

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:48

Robia to tylko dlatego poniewaz zalezy im aby firma byla znana i miala dobre opinie
ODTWARZACZE TERAZ: Iriver e100 2gb black 1.21 GUI

ODTWARZACZE KIEDYŚ: Vakoss mp-4262 2gb Vakoss MP-4106 1gb

SŁUCHAWKI: Philips: shp 2000, Sennheiser cx300

#16 pawelVivo

pawelVivo

nowy

• odtwarzacz - eon slide-r

Napisany 29 marzec 2009 - 15:19

Też miałem problem z wgraniem softu 1.11 do slide-r. Zmieniłem nazwę pliku na M30.FIR i odtwarzacz dopiero "zobaczył" plik.
apollo ap 910 vanilla- apollo ap 950 vivo- pentagram eon slide-r

#17 enig123

enig123

początkujący

• 8 posty/ów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 21:49

Czyli w końcu polecacie Pentagram Eon Slide-R czy nie bo trudno się domyślić? Zamierzam kupić ten model (2-4GB) warto, jest funkcja widoku plików jak w komputerze (poukładanych w plikach itp.) ??

#18 Luki_2

Luki_2

początkujący

• 19 posty/ów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 00:01

No niby po to to robią, aby mieć dobrą opinię ( no cóż, większości firm zależy na kasie i na opinii... to logiczne )...
Aczkolwiek działa to w dwie strony - klient zadowolony również.
Ja właśnie po dawnej kradzieży Eon Cineo, dziś zamówiłem ten odtwarzacz i znów go będę miał...
Jestem wręcz pewny, że jak odtwarzacz do mnie przyjdzie - żałować nie będę, nie pomyślę ' o kur**, mogłem wziąć jednak coś lepszego w tej cenie ' ;-)

#19 szama

szama

nowy

• odtwarzacz - Eon Slider
  • słuchawki - w zestawie

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:15

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!
Nie chce tworzyć nowego się do tematu, ale mam problem, więc się podepnę.
Chodzi o to że chciałbym zrobić własny motyw do odtwarzacza Pentagram eon slider.
Próbowałem znaleźć plik BMPO.BIN tak samo jak w eonie cineo.tzn:Wgrałem plik rkusb do głównego katalogu odtwarzacza, wypiąłem mp4 z USB, zrestartowałem i podpiąłem jeszcze raz, ale ukryta partycja się nie ukazała.
Wie ktoś może co zrobić żeby się pojawiła? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Jimmi Dragon : (29 lipiec 2014 - 00:03) a ja sobie zrobiłem 2x10m kable głośnikowe... i grają :s
@  Kubasz : (28 lipiec 2014 - 22:04) zaraz zrobię moda i jutro go spokojnie posłucham, ale philips na cdm4/19 bardziej mi sie podoba od fabrycznego pionka
@  Undertaker : (28 lipiec 2014 - 22:01) Znowu nie wiem, czy DV-310 nie gra nieco inaczej, ktoś ode mnie kupował zmodowanego (moda w tym modelu wykonywał tditsr) i sobie bardzo chwalił. Olsztyniak, zdaje się.
@  Undertaker : (28 lipiec 2014 - 22:01) Ale fakt, żeto raczej tanie CD - przedział do 200 zł. Choć Pionek po modach wychodzi podobnie.
@  Undertaker : (28 lipiec 2014 - 22:00) Ja porównywałem Pionka (modowanego) z kilkoma CD, w tym z jakimś Technicsem właśnie na tym CDM'ie i Pionek jak dla mnie zagrał najlepiej.
@  Kubasz : (28 lipiec 2014 - 21:53) podłączyłem dv-300 do DACa i nie zachwycił mnie ... philips na cdm4/19 lepiej się spisuje jako transport ...
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:52) tylko szkoda, że "tanie" płyty mają zwykle spore wady w masteringu
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:51) na tole dynamika się też poprawiła
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:51) lepiej słychać różnicę, na pewno wyraźniejsza góra
@  Kubasz : (28 lipiec 2014 - 21:49) @Panataki ta nowa igła gra lepiej ?
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:49) tylko się zastanawiam, jak pozbywać się kurzu, który zbiera się na niej podczas odtwarzania?
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:48) igła przyszła i różnicę w wielkości widać gołym okiem
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:48) ale na razie muszę skończyć z wydawaniem
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:47) znalazłem sobie jak na razie taką stronkę http://www.audiophil.../superdeals.cfm
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:46) czytałem o tambu, że to jest jedna z najlepiej zrealizowanych płyt jakie wyszły...
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:45) @kubasz, czego Ty teraz nie masz :P
@  Kubasz : (28 lipiec 2014 - 21:41) ja mam Kingdom Of Desire :D za około 90-100 zł do oddania :P
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 21:41) remastery*
@  Kubasz : (28 lipiec 2014 - 21:41) @Panataki :D
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 21:40) Mam toto na CD całą kolekcje z amazona, ale to remastertery
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 21:39) szukam toto tambu na vinylu i jedyne co na razie znalazłe to sztuka za 220 zielonych
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 21:39) Wzmacniacz może być dodatkowym atutem w kwestii brzmienia, ale ten stockowy jest na szczęście całkiem dobry.
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 21:37) aha :) Kopa nigdy za wiele :P Mi też brakuje wysokich, ale to dlatego, że mam ciemne słuchawki :P
@  bruno63 : (28 lipiec 2014 - 21:07) :|
@  Mnementh : (28 lipiec 2014 - 20:58) http://kwejk.pl/obra...ki-pchelki.html
@  retter : (28 lipiec 2014 - 20:39) idą jako tak całkiem okej ale x5 nie ma kopa
@  xar : (28 lipiec 2014 - 20:15) bry
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:59) a jak senki idą prosto z dziury?
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:52) Wracając do X5 to po zainstalowaniu 2.03 to nawet HD330 zaczęły na nim grać. :) Wcześniej trochę muliły.
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:50) Tak @Under, ale to dodatkowe koszta są. Nauczyłem się, że w audio najwięcej kasy pochłaniają ******ły, więc jak czegoś na razie nie muszę robić, to wolę nie robić.
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:49) Ja nie mam porównania do audiofilskich grajków, ale jestem zdania, że to nawet lepiej :P nie mam dylematów. Pytanie było tylko, czy mi podejdzie czy coś będzie stanowczo nie tak. Z każdą chwilą co raz lepiej mi się słucha, więc chyba dobry wybór :P
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:47) Jeśli mam być szczery, to wziąłem X5 bo jest najtańszy i wiem, że fiio robi dobre rzeczy (niekoniecznie wybitne, ale dobre). Co do dźwięku nie wybrzydzam, daje urozmaicenie, ma swój charakter. Jest dobrze, nawet bardzo dobrze, resztę robią słuchawki. :)
@  Undertaker : (28 lipiec 2014 - 18:46) a co do trzymania się łba, to w tych starych K240 i ich odmianach chyba była to kwestia gumek mocujących
@  Undertaker : (28 lipiec 2014 - 18:46) Pady sobie możesz nowe dokupić :D
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:44) X5 + C5? :)
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 18:41) @Jimmi - tak studyjne 600omowe potwory. Tylko niektórzy by mnie tu już zjedli, bo kabla jeszcze nie wymieniłem :P Więc może być jeszcze lepiej (plus jakiś drobny mod). Ale teraz jest fajnie i bez tego, podoba mi się fajna monitorowa barwa, scena i wielkość instrumentów, sposób rozpraszania dźwięku. Tylko kurdę mogłyby się lepiej łba trzymać i mieć lepsze pady.
@  retter : (28 lipiec 2014 - 18:18) ta bawiłem się doszedłem do tego ze flat brzmi jakoś najlepiej
@  Fatso : (28 lipiec 2014 - 18:17) Nie wiem jak dla kogo - dla miernika nie miał za mało góry, nie była też ścięta. Można się czepiać, ale masz EQ w X5tce, możesz sobie regulować. Tak jak i wymiany softu...
@  retter : (28 lipiec 2014 - 18:09) Fatso jak dla kogo :) dla mnie ma on mało góry i dość nisko ścięta
@  Fatso : (28 lipiec 2014 - 17:41) X5 ma sporo góry, i to nawet bardzo sporo...
@  retter : (28 lipiec 2014 - 17:40) a mnie jako kanapką oczarował, luzem mocą basem brak góry przebolałem
@  Fatso : (28 lipiec 2014 - 17:15) To następca Sextetów :) ale właściwie studyjne bydlęta.
@  Jimmi Dragon : (28 lipiec 2014 - 17:09) a k241 to nie są czasem jakieś studyjne starocia (vintage)? Bo jeśli tak, to nic dziwnego, że grają lepiej od współczesnej chińszczyzny...
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 17:03) może nie do elektroniki z piekielnym zejściem basu, ale wydaje mi się, że co najmniej lepsze o klasę od takich Superluxów 668B
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 17:02) Ogólnie to chyba nie doceniłem tych słuchawek, są całkiem niezłe
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 17:01) Słucham z ampa, ale wolę bez :P
@  MrBrainwash : (28 lipiec 2014 - 17:01) :D
@  Panataki : (28 lipiec 2014 - 16:53) przed wrzuceniem ziemniaków nie zapomnij wylać wody- europejska blokada głośności
@  Jimmi Dragon : (28 lipiec 2014 - 16:46) apropopo obiadu...
@  Jimmi Dragon : (28 lipiec 2014 - 16:45) Postaw na palniku garnek z wodą, powinien zagrać głośniej ;p A jak do garnka wrzucisz ziemniaki, to będziesz miał od razu obiad xd