Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Jaro54 napisał:

170 + 20 (niecałe ale dla łatwiejszego liczenia zaokrąglam ceny do góry) + 40 opłat daje nam 230 zł. Samego vat-u będzie 53 zł to daje nam już trochę ponad 280 zł + nie znana wartość cła. Gdzie te osoby z allegro zarobek mają?

Kupuje im ktoś z np USA i nie płaci vat ani cła oraz opłat celnych więc sprzedając za 300 ma ze 100 pln zarobku 

No tak tylko wysyłka z USA do polski nie jest darmowa a dla prywatnych paczek nie jest tania. Prywatne paczki z poza Unii Europejskiej wszystkie przechodzą przez Urząd Celny i jest to taka sama loteria jak z Massdropu, a w przypadku zatrzymania Vat i cło sa przeważnie wyższe bo celnik bierze wartość jaką chce.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś ci przywiezie jadąc do Polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy wwożenia do Polski przedmiotów bez Vat'u i cła już się dawno skończyły, bagaż na lotnisku jest prześwietlany. Jak trafisz na kontrol a przedmiot wygląda jak nowy (a tym bardziej zapakowany w oryginalne pudełko) to też zapłacisz Vat i cło... i nie pomagają tłumaczenia.. dostałem w prezencie... to na prezent... itp.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jedziesz do rodziny i wieziesz prezenty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Teti napisał:

Focal Eelear 2100zl tylko że bez tego ładnego  pudełka, pwystawowe no i od lombardu więc trzeba raczej zachować ostrożność. 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7183684252

 

Allegro usunęło aukcje, ciekawe czemu.

 

17 godzin temu, Bialy_Wilk napisał:

Czasy wwożenia do Polski przedmiotów bez Vat'u i cła już się dawno skończyły, bagaż na lotnisku jest prześwietlany. Jak trafisz na kontrol a przedmiot wygląda jak nowy (a tym bardziej zapakowany w oryginalne pudełko) to też zapłacisz Vat i cło... i nie pomagają tłumaczenia.. dostałem w prezencie... to na prezent... itp.

 

Jeśli tak naprawdę jest, to żenada, bo przecież jak jeździmy za granicę z własnymi niezniszczonymi rzeczami jak laptoptem, aparatem i słuchawkami itp. to nam za to naliczą 23%? :o 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, oblivion napisał:

Jeśli tak naprawdę jest, to żenada, bo przecież jak jeździmy za granicę z własnymi niezniszczonymi rzeczami jak laptoptem, aparatem i słuchawkami itp. to nam za to naliczą 23%? :o

Jak wieziesz bez pudełka czy czegoś co jak pudełko wygląda to chill - nie naliczą ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, oblivion napisał:

 

Allegro usunęło aukcje, ciekawe czemu.

 

 

Jeśli tak naprawdę jest, to żenada, bo przecież jak jeździmy za granicę z własnymi niezniszczonymi rzeczami jak laptoptem, aparatem i słuchawkami itp. to nam za to naliczą 23%? :o 

 

Mozesz przywiezc bez vatu w bagazu rzeczy kupione za granica do wysokosci 440euro. Jesli wozisz rzeczy swoje ktore sa wiecej warte to musisz przed wyjazdem zglosic do urzedu celnego dokument wywozowy albo zabierac ze soba fakture czy paragon na ten sprzet bo inaczej moga naliczyc jesli sprzet wyglada na nowy.

 

Trzeba tez pamietac ze przy wozeniu elektroniki na niektorych lotniskach karza uruchomic dany sprzet przy bramkach aby sprawdzic ze to nie bomba. Mnie sprawdzali telefon i kindla ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

 

Mozesz przywiezc bez vatu w bagazu rzeczy kupione za granica do wysokosci 440euro. Jesli wozisz rzeczy swoje ktore sa wiecej warte to musisz przed wyjazdem zglosic do urzedu celnego dokument wywozowy albo zabierac ze soba fakture czy paragon na ten sprzet bo inaczej moga naliczyc jesli sprzet wyglada na nowy.

 

Trzeba tez pamietac ze przy wozeniu elektroniki na niektorych lotniskach karza uruchomic dany sprzet przy bramkach aby sprawdzic ze to nie bomba. Mnie sprawdzali telefon i kindla ;)

Co prawda nie do USA ale regularnie podrozuje do roznych zakatkow Azji. Dbam o sprzet i wyglada jak nowy. Minimalny zestaw podrozny to lustrzanka, kamerki go pro, dron, telefon, tablet/netbook, powerbank itd. Nigdy, na zadnym lotnisku nie zadazylo sie zeby ktokolwiek sie mnie o cokolwiek pytal, abym musial wlaczac sprzet itd. Nie slyszalem takze o takich przygodach wsrod moich znajomych. Pierwszy raz czytam ze jest cos takiego jak dokument wywozowy ;) Moj znajomy (nie ma amerykanskiego obywatelstwa) ma ojca w USA i jezdzi tam 2x do roku. Spowrotem nie wraca bynajmniej z pustymi rekoma i tez sie nikt go nie czepia. Wiec chyba nie ma co tak demonizowac ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz. Ja przeżyłem na Schipholu kontrolę taką że wszystkie loty były co najmniej 30 minut opóźnione. Trzeba było wszystko wyciągać z toreb i włączać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, vonBaron napisał:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/07/283020.php

Świetna cena, sam bym je brał ale trochę się boję tych opinii że grają chłodno.

To mi dałeś zagwozdkę... bo lubię SRH1440 i zawsze chciałem SRH1840 spróbować :o

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pamiętając SRH1440 i 1540, to model "pomiędzy" tymi dwiema parami, i z takim "szurowatym kocykiem" (coś jak ten sławny kocyk Sennheisera, ale inny :P) mogłoby być ciekawie... Te pierwsze za jasne, ale bardzo fajny i bezpośredni dźwięk, z dobrym nasyceniem tegoż. Mała scena na szerokość. Drugie to znowu odwrotność - trochę na dłuższą metę zbyt ciemne i oddalone, choć może to nie do końca dobre słowo, takie zamknięte HD650 do kwadratu, bo jakby nie patrzeć ciekawy, mocny dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

No właśnie, pamiętając SRH1440 i 1540, to model "pomiędzy" tymi dwiema parami, i z takim "szurowatym kocykiem" (coś jak ten sławny kocyk Sennheisera, ale inny :P) mogłoby być ciekawie... Te pierwsze za jasne, ale bardzo fajny i bezpośredni dźwięk, z dobrym nasyceniem tegoż. Mała scena na szerokość. Drugie to znowu odwrotność - trochę na dłuższą metę zbyt ciemne i oddalone, choć może to nie do końca dobre słowo, takie zamknięte HD650 do kwadratu, bo jakby nie patrzeć ciekawy, mocny dół. 

Hmmm? Jak chwilę ich słuchałem to grały bardzo blisko SRH1440, ale z większą sceną, podobały się i chciałem porwać na dłuższy odsłuch... SRH1540 to model nie związany, wydany zdecydowanie później ^^

 

---

 

Oczywiście nie wykluczam, że pamiętam to inaczej ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelnie napisałem, mój błąd, 1840 akurat z tych trzech par nie miałem.

 

Gdyby jednak grały nieco ciemniej (ale może nie aż tak jak 1540), to mogłyby mi się spodobać. 

 

No ale koniec tych dywagacji, cena faktycznie bardzo dobra, więc może ktoś od nas się na nie połasi i zda relację, co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Undertaker napisał:

Nieczytelnie napisałem, mój błąd, 1840 akurat z tych trzech par nie miałem.

 

Gdyby jednak grały nieco ciemniej (ale może nie aż tak jak 1540), to mogłyby mi się spodobać. 

 

No ale koniec tych dywagacji, cena faktycznie bardzo dobra, więc może ktoś od nas się na nie połasi i zda relację, co i jak ;)

Ja miałem i bylem bardzo zadowolony gdy udało mi się je w końcu sprzedać.

Spore zniekształcenia, słaby i podbarwiony bas, męcząca i zaśmiecona wyższa średnica, "cyfrowa" góra - fuj.

Wiem że niektórzy się nimi zachwycali, że niby takie super do klasyki, audiofylskie itd. ale ja ich nie trawiłem, @SlawekR też szybko je zdarł z głowy z niesmakiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/07/283020.php

Świetna cena, sam bym je brał ale trochę się boję tych opinii że grają chłodno.

Chłodno? Raczej ostro i bez dołu ale to może dlatego że miały chybryde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że obie ww pary słuchawek (SRH1440 i SRH1840) najlepiej (i z basem! xD) grają na padach od SRH-1540... a ja akurat mam takie samotne pady w swoim pudle na pady ^^

 

Ewentualną dalszą dyskusję proponuję prowadzić:

...

W sumie można by tam całość dyskusji przenieść ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo Continental Dual Mono - dobra cena za taki sprzęt (używam i polecam):

https://www.audiogon.com/listings/lis8ej49-alo-audio-the-international-continental-dual-mono-tube

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

 

23 godziny temu, lsd napisał:

Co prawda nie do USA ale regularnie podrozuje do roznych zakatkow Azji. Dbam o sprzet i wyglada jak nowy. Minimalny zestaw podrozny to lustrzanka, kamerki go pro, dron, telefon, tablet/netbook, powerbank itd. Nigdy, na zadnym lotnisku nie zadazylo sie zeby ktokolwiek sie mnie o cokolwiek pytal, abym musial wlaczac sprzet itd. Nie slyszalem takze o takich przygodach wsrod moich znajomych. Pierwszy raz czytam ze jest cos takiego jak dokument wywozowy ;) Moj znajomy (nie ma amerykanskiego obywatelstwa) ma ojca w USA i jezdzi tam 2x do roku. Spowrotem nie wraca bynajmniej z pustymi rekoma i tez sie nikt go nie czepia. Wiec chyba nie ma co tak demonizowac ;)

 

Też mi się zdarza za ocean latać i wracać ze sprzętem - zazwyczaj lapek / tablet. Sprzęt mam ze sobą w podręcznym i jedyne co trzeba, to czasem odpalać i pokazywać "że działa". Chodzi o o względy bezpieczeństwa i sprawdzenie czy to co wygląda jak ogniwa baterii to nie np. ładunek wybuchowy. Ot i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności