Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, userfrom napisał:

Który telefon gra lepiej niż X5III?

Samsung Note 4, S6E+, S7E, S8, S8+, S9, S9+, Note 8, Note 9, LG V30, .... zgaduje że LG G7, pewnie niektóre HTC, ...

To tylko część. Oczywiście wszystko zależy od słuchawek. Jak podepniesz do telefonu słuchawki, które potrzebują więcej prądu niż telefon jest w stanie dostarczyć, to nie zagrają lepiej.

Druga sprawa to kwestia synergii.

X5III to typowy FiiO, czyli brak wyrafinowania i cyfrowy nalot. Jak dźwięk rozłoży się na wiele składowych to X5III można pewnie ocenić całkiem wysoko. Jako całość to przeciętniak, a obecnie dostępne sprzęty mają już tak wysokiej jakości dźwięk, że DAP musi naprawdę wskoczyć na wyżyny, żeby jego zakup miał jakikolwiek sens (poza samą mocą).

Kupiłem ostatnio Nexum Aqua (DAC/amp do telefonów) - za 10 funtów (niby w szczycie kosztował 120)... Nie mam teraz pod ręką X5III, ale myślę, że Nexum spokojnie może powalczyć z X5III, a nawet wyjść zwycięsko.

Edytowane przez awayeah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu: Antyokazje  https://allegro.pl/beyerdynamic-dt-330-mkii-i7516941435.html

 

Dumne BD 1.thumb.jpg.03a1f77ad1449c0d93ce0bd676cb3811.jpg

 

2. Z piwnicy u dziad(k)a

2.thumb.jpg.95aacb033195bae40ecd60e65934c7f1.jpg

 

3. W krainie mchu i purchawek 

 

3.jpg.ca8ae033dd8d8b460a52e4274835d924.jpg

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awayeah napisał:

Samsung Note 4, S6E+, S7E, S8, S8+, S9, S9+, Note 8, Note 9, LG V30, .... zgaduje że LG G7, pewnie niektóre HTC, ...

To tylko część. Oczywiście wszystko zależy od słuchawek. Jak podepniesz do telefonu słuchawki, które potrzebują więcej prądu niż telefon jest w stanie dostarczyć, to nie zagrają lepiej.

Druga sprawa to kwestia synergii.

X5III to typowy FiiO, czyli brak wyrafinowania i cyfrowy nalot. Jak dźwięk rozłoży się na wiele składowych to X5III można pewnie ocenić całkiem wysoko. Jako całość to przeciętniak, a obecnie dostępne sprzęty mają już tak wysokiej jakości dźwięk, że DAP musi naprawdę wskoczyć na wyżyny, żeby jego zakup miał jakikolwiek sens (poza samą mocą).

Kupiłem ostatnio Nexum Aqua (DAC/amp do telefonów) - za 10 funtów (niby w szczycie kosztował 120)... Nie mam teraz pod ręką X5III, ale myślę, że Nexum spokojnie może powalczyć z X5III, a nawet wyjść zwycięsko.

Czyli Sony i kilka innych odtwarzaczy też ogólnie mija się z celem bo mocy one jak elektrownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Czyli Sony i kilka innych odtwarzaczy też ogólnie mija się z celem bo mocy one jak elektrownia?

 

Począwszy od WM1A Sony trochę poszło po rozum do głowy i już co nieco mocy oferuje (oczywiście nie w UE).

Taki właśnie WM1A ma sens, ale też tylko jak znajdziemy odpowiednią synergię - z VSonic GR09 grał świetnie, ale niektóre doki grały mi lepiej z S8+.

ZX100 podobnie - ten mocy nie miał ani u nas, ani gdzie indziej (choć "gdzie indziej" i tak było więcej), a grał czasami lepiej, czasami gorzej niż smartphone.

Najtańszy DAP, którego zakup ma sens dźwiękowo w porównaniu do dobry telefonów, to Shozy Alien+. Choć i ten ma wadę w postaci zniekształceń w basie, co jakkolwiek subtelne w normalnym użytkowaniu, powinno całkowicie go eliminować (miałem 2 Alieny+ i wada się powtarzała, więc zakładam że każdy egzemplarz tak ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awayeah napisał:

 

Począwszy od WM1A Sony trochę poszło po rozum do głowy i już co nieco mocy oferuje (oczywiście nie w UE).

Taki właśnie WM1A ma sens, ale też tylko jak znajdziemy odpowiednią synergię - z VSonic GR09 grał świetnie, ale niektóre doki grały mi lepiej z S8+.

ZX100 podobnie - ten mocy nie miał ani u nas, ani gdzie indziej (choć "gdzie indziej" i tak było więcej), a grał czasami lepiej, czasami gorzej niż smartphone.

Najtańszy DAP, którego zakup ma sens dźwiękowo w porównaniu do dobry telefonów, to Shozy Alien+. Choć i ten ma wadę w postaci zniekształceń w basie, co jakkolwiek subtelne w normalnym użytkowaniu, powinno całkowicie go eliminować (miałem 2 Alieny+ i wada się powtarzała, więc zakładam że każdy egzemplarz tak ma).

A każdy z posiadaczy Ibasso , Sony , A&K , Opus czy Pioneer uległ magii marketingu lub preorderów w naszym ulubionym sklepie w PL bo słyszy jednak różnicę miedzy swoim odtwarzaczem a telefonem który miał , ma i mieć będzie prawie zawsze w swojej kieszeni :) A może poprostu chcemy czuć sie tacy bardziej pro i aufiofilscy ?

 

P.s Oczywiście to lekki sarkazm vel żart ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pabloj napisał:

 

ScreenShot_20180828234811.jpeg.226b185697ffd43ff6c50f1e3f6398a1.jpeg

 

Dobrze wstukałem?

Edytowane przez xxxmiloszxxx
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, xxxmiloszxxx said:

 

ScreenShot_20180828234811.jpeg.226b185697ffd43ff6c50f1e3f6398a1.jpeg

Dobrze wstukałem?

 

Nie wiem, ja rzadko stamtąd kupuje więc nie pamiętam już co i jak z tymi opłatami. Ale $100 to trochę dużo. W każdym razie u nas i tak wychodzą te słuchawki nadal w ..uj drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mayster napisał:

Sam VAT to 23%, do tego kilka cła i jest min. 1/4 :)

Bliżej 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprowadzałem słuchawek nausznych, więc dokładnej stawki nie znam. ale tak - do 30 też się może zbliżyć łącznie. Stawki zależą też od kraju pochodzenia.

Nie sprowadzałem słuchawek nausznych, więc dokładnej stawki nie znam. ale tak - do 30 też się może zbliżyć łącznie. Stawki zależą też od kraju pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon pobiera juz ten vat i clo z gory wiec to 558 dolarow co @xxxmiloszxxx wkleil to na gotowo. Plus taki ze na urzedzie celnym paczka lezy 2-3 godziny a nie 2-3 tygodnie a minua taki ze ze oplaty celne sa pewne bo i platne z gory.

Amazon pobiera juz ten vat i clo z gory wiec to 558 dolarow co @xxxmiloszxxx wkleil to na gotowo. Plus taki ze na urzedzie celnym paczka lezy 2-3 godziny a nie 2-3 tygodnie a minua taki ze ze oplaty celne sa pewne bo i platne z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla klubowiczów Sony WH-1000MX2 za 999 pln i wiele innego sprzętu taniej

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Hifiman HE-560 V3 za $300 z darmową wysyłką.

Mało tego jeszcze dodatkowy kabel XLR :D

 

https://slickdeals.net/f/11948051-hifiman-he-560-v3-planar-magnetic-headphones-300-free-shipping?src=SiteSearchV2_SearchBarV2Algo1

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE560v3_20180831110251.thumb.jpeg.dec212f7a72304f5c847aae0c5f3b5e9.jpeg

 

Ktoś ma ciocię/znajomych w USA? Pytam na poważnie.

Wysyłka z podniszczonym kartonikiem, jako używane, prezent o niskiej wartości ... Jak myślicie, przeszłoby bez cła i reszty danin ? ?

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności