Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, nsk napisał:

http://allegro.pl/unikalne-sluchawki-technics-rp-f30-do-reg-grajace-i6999811192.html

 

Ciężko stwierdzić czy to okazja, ale rzadko teraz pojawiają się. Oferta warta rozpatrzenia, targowałbym się z ceną :P.

Gość próbuje je sprzedać ponad 2 lata, jak nie dłużej. Nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to powinny być ładnie odrestaurowane, a nie "do regulacji", ale to moje zdanie :) Tym bardziej, że trochę w ich przypadku z tym jest roboty, co pewnie mógłby potwierdzić Perul. 

 

Ja nie miałem problemów ze sprzedażą dwóch par, tj. jednych Technicsów RP-F30 i drugich RP-F1 (bliźniacze modele) już właśnie odnowionych (choć w przypadku tych słuchawek ciężko mówić o pełnej renowacji, bo padów oryginalnych nigdzie się nie dostanie, jedynie zamienniki) w cenie ok. 800-1000 złotych. 

 

To właśnie moim zdaniem rozsądna oferta za te słuchawki. A i trzeba uważać, czy wszystko jest ok z driverami (skomplikowana konstrukcja). Ja kiedyś wylicytowałem jedną parę niby w pełni sprawną, oczywiście do odnowy, w dobrej cenie, jak się później okazało, jeden głośnik 30 mm był spalony/nie działał. 

 

Inną sprawą są coraz wyższe ceny sprzętu audio i w tym słuchawek (a przynajmniej większości) i rozpatrywania tych Technicsów w kategorii legendy/unikatu/białego kruka (zwał jak zwał), wtedy oczywiście cena zaproponowana przez sprzedawcę jest do obrony, choć skoro przez dwa lata się nie sprzedały, to chyba jednak nie do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie trzeba odrestaurować, trzeba tylko dobre pady i to wszystko. A jak ktoś chce trochę zdjąć ostrość to zamiast wewnętrznych padów można dać papier toaletowy pod zewnętrzne pady i będzie to samo. Na moje ucho to te wewnętrzne pady to tam bardziej za dekorację robią. Legendą to mogą być jakieś Sony R10 czy Orfeusze, Technicsy to są ot dobre słuchawki więc ja nie widzę sensu płacić więcej niż za nówki. Za 700-800 zł to bardzo ciekawa opcja do rozpatrzenia jeśli działają. Dziwne, że się nie sprzedały przez 2 lata, bo nie widziałem, żeby ktoś je sprzedawał przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Compton napisał:

Dobry DACzek (combo gratis) w dobrej cenie AudioByte Black Dragon - 4999 zł

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/270448.php

 

A tu jakiś chiński wynalazek na PCM1794, ponoć killer LKSa i cena 1000 zł

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/270565.php

 

Znam oba DACi i mam tego chińczyka od 3 miesięcy :) Czy killer to nie wiem bo nie znam LKS ale gra na prawdę na wysokim poziomie. Zresztą wiesz dobrze co potrafią te kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem na ebay'u 2x1 kartę Samsung 128GB Micro SD SDHC SDXC 80MB/s UHS-I Class10 TF Card - dzisiaj dotarły obie w jednej przesyłce.
Ta sama oferta nadal aktualna, cena 12$+5$ przesyłka:
-karta ebay-
Wieczorem sprawdzę pojemności, prędkości odczytu/zapisu i dam znać.
Tak wyglądają po wyjęciu z koperty:

karty.jpg

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo - bo na tych kartach można zapisać cyfrowo dźwięk,
secundo - bo "....z allegro i nie tylko",
po trzecie (terzo) - bo to okazja chyba jest,
i wreszcie można sprzedać na allegro drożej. Ale wtedy się ich nie otwiera (a już to miałem zrobić), żeby sprawdzić co to warte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, strong6 napisał:

primo - bo na tych kartach można zapisać cyfrowo dźwięk,
secundo - bo "....z allegro i nie tylko",
po trzecie (terzo) - bo to okazja chyba jest,
i wreszcie można sprzedać na allegro drożej. Ale wtedy się ich nie otwiera (a już to miałem zrobić), żeby sprawdzić co to warte.

Wiadomo że o monetę chodziło !

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo - ta karta to bubel,
secundo - nie ma dobrej nawet tej końcówki 28GB. Ma 7,9GB - sprawdzone programem H2testw 1.4 (logów nie wklejam)
po trzecie - na razie sprawdzona jedna, z drugą będzie podobnie,
po czwarte - faktem jest że dałem się nabrać :wacko:
Odpowiedni komentarz do sprzedawcy, tyle mogę zrobić i to zrobię. I przestrzec tutaj przed tego rodzaju okazjami z ebay'a, allegro itp.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ktoś przez nieuwagę może kupić taką kartę na allegro, ale na tamtej aukcji jak byk miałeś napisane, że sprzedawca z Chin. Więc czego oczekiwałeś za tę cenę? To tak jak z chińskimi butami najki, abibas, czy chińską miedzią "OCC OFC 8N". Pieniądze wyrzucone w błoto. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresują Pioneer Exciter SE-CX7 na ibodzie za niecałe 305 pln + wysyłka i tak ok 50% taniej niż cena rynkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności