Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/sluchawki-douszne-shure-se535-promocja-usa-i6596636853.html

 

A to fake czy nie?

 

Cena bardzo niska, ale nie widziałem też podróbek SE535.

 

To mało widziałeś. Podrabiane SE535 zamiast spodziewanych w środku armatur mają jeden głośnik dynamiczny ****ianej jakości. Kupa śmiechu, oczywiście dla tych co takie podróby niszczą zgodnie z procedurami Ebaya, nie dla kupującego który się naciął. Z oczywistych względów (konstrukcyjnych), brzmieniowo to nie mogło nawet leżeć koło oryginalnych Shure. Podobna obudowa i akcesoria to trochę za mało, żeby taki syf kupować. Raczej omijaj to szeroki łukiem, a najlepiej jeszcze szerszym. A i najbardziej podejrzana jest zawsze wersja czerwona "Special Edition", najczęściej podrabiana.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby na zdjęciu było widać przetworniki BA, to i tak najpewniej podróba, bo w Chinach można takie kupić w okolicy 80-100 dolarów.

 

Oczywiście zawartość przetworników armaturowych też niczego nie determinuje, podałem tylko skrajny przypadek. To obecnie jedne z częściej podrabianych słuchawek z racji na dostępność obudów. Wszystkie chińskie fabryki je klepią. Bardziej podrabiane to, w kolejności, AKG K3003 i "król podbrób" IE800. "Król" w sensie ilości i dostępności wariantów "prawie" Sennheserów. A co są warte dźwiękowo podróby, ostatnio słuchałem takich K3003, z zewnątrz perfect, dźwiękowo, przychodzi mi na myśl jedno malownicze słowo: "rzyg".

 

EDIT

Biję się w pierś, podałem nie do końca prawdziwe informacje. Zapomniałem o Beatsach, a które byłyby w stanie zdetronizować Sennheisera w kwestii podrabiania. W każdym razie czujność wysoce wskazana, w szczególności przy wysoce "okazyjnej" cenie.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdyby na zdjęciu było widać przetworniki BA, to i tak najpewniej podróba, bo w Chinach można takie kupić w okolicy 80-100 dolarów.

 

Oczywiście zawartość przetworników armaturowych też niczego nie determinuje, podałem tylko skrajny przypadek. To obecnie jedne z częściej podrabianych słuchawek z racji na dostępność obudów. Wszystkie chińskie fabryki je klepią. Bardziej podrabiane to, w kolejności, AKG K3003 i "król podbrób" IE800. "Król" w sensie ilości i dostępności wariantów "prawie" Sennheserów. A co są warte dźwiękowo podróby, ostatnio słuchałem takich K3003, z zewnątrz perfect, dźwiękowo, przychodzi mi na myśl jedno malownicze słowo: "rzyg".

 

Królem podróbek przynajmniej na nasz polski rynek określiłbym ie8/80. Wynika to chyba z ich niższej ceny, bo ktoś kupujący 3003 czy 800 już musi sporo wysupłać i grono odbiorców zmienia się na tych "z tematu".

 

535 z linku są naturalnie podróbkami, proszę się rozejść. Dziwi mnie tylko śmiesznie niska cena, bo mimo wszystko nawet niekumata osoba załapie, że coś jest 3 razy tańsze i coś może być nie tak. #sorki za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze Sine z dac/amp na kabelku - licytacja 1500 zł, KP- 1850 zł. Do końca 5h!

Kurcze, sam bym kupił tzn zalicytował szczególnie, że mam iPhone 7, ale dwóch par portable nie chcę, a dźwiękowo jednak wolę pm-3.

 

http://allegro.pl/audeze-sine-kabel-ze-wzmacniaczem-cipher-i6594845322.html#thumb/3

Nikt nie kupił tych Sine.... Może wystawi je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson Conductor Virtuoso na PCM

 

3600 KT :o

 

http://allegro.pl/burson-conductor-virtuoso-i6604735670.html#thumb/3

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem ten co wystawił ostatniego negatywa to nie kolega @Trauma?

Swoją drogą to rozmawiałem kilka miesięcy temu z nim poprzez olx ale nic nie wskazywało na jakiś wał, zrezygnowałem z zakupu bo okazało się ze to pierwsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: http://allegro.pl/sluchawki-beyerdynamic-t5p-i6611861781.html

Aukcja wystawiona po raz drugi, sprzedający dostał negatywa za za tą aukcję, ostrożnie.

 

Dzięki za wieści, to są słuchaweczki które 2 lata temu puściłem bodajże za 3,5 klocka? Przydadzą się na przeróbki przez Perula & Michauczoka :D Zamówiłem, miły Pan zadzwonił, że jakiś cham nie odebrał słuchawek, które mógł sprawdzić przy odbiorze przy pocztmenie, i teraz musi czekać tydzień, aż mu je poczta odda. Ja je przy kurierze najpierw sprawdzę przed zapłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności