Skocz do zawartości

Problem z konwersją pliku wav! Potrzebna pomoc


Szura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie powiem że nie zajmuję się konwersją plików, jednak odpalić program do konwersji i zrobić proste "convert wav to mp3" to każdy głupi potrafi. Ja mam jednak pewien problem. Mam piosenkę w formacie .wav (plik zajmuje niewiele ponad 90 mb) próbowałem go przekonwertować na wszystkie sposoby, różnymi programami, na format mp3, zmieniałem poszczególne ustawienia konwersji, ale nic nie pomogło. OTÓŻ PLIK PO KONWERSJI NA MP3, PO ODPALENIU GO, NIE ZAWIERA DŹWIĘKU!! Niby czas piosenki leci, ale NIC poza tym. Nie mam pojęcia jak to zrobić.

Używałem następujących programów:

-Power AMR MP3 WAV WMA M4A AC3 Audio Converter,

 

-Xilisoft MP3 WAV Converter

 

-Alive MP3 WAV Converter(File can not be opened,maybe there is something wrong with the source file! - taki błąd wyskakuje)

 

Plik można normalnie oddtworzyć w obecnym formacie, w pełni działający wav. Potrzebuję go przekonwertować, gdyż nie można go ani nagrać na płytę a mp3 go nie widzi po zrzuceniu go, nie wiedząc czemu. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foobar2000 - co jest w stanie odtworzyć, jest jednocześnie w stanie skonwertować...

 

poza tym jakie parametry ma ten plik WAV? jeśli mocno odbiegają od parametrów CD-Audio (44,1k, 16-bit, stereo), to niektóre "mniej sprytne" konwertery mogą mieć problem...

 

 

Tak wyglądają parametry tego pliku. Spróbuję foobarem, ale jeśli masz jeszcze jakiś pomysł to będę wdzięczny :) Pozdrawiam

ewqwww.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki "jeszcze" pomysł?

 

skoro foobar2000 go odtwarza, to foobar2000 Ci go skonwertuje... poza tym "problemem" jest dynamika tego pliku - 32bit... (żadnen "normalny" program nie obsługuje takich plików)

 

nawet DVD-Audio ma 24bit więc albo jest to plik pochodzący prosto ze studio (w co wątpię), albo ktoś zrobił przez pomyłkę bądź w wyniku niewiedzy (np. myślał że to będzie lepiej brzmiało) taki plik... być może nawet z pliku MP3

 

jak już musisz najpierw konwertować a potem użyć czegoś "do MP3", to w samym foobarze2000 masz convert to -> 16-bit fixed-point wave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności