Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Mp3 Playerów W Komputer Świat


KHR3b TNIIINHbI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś celowo Komputer Świat, aby przejrzeć test odtwarzaczy mp3 od 170 zł wzwyż..

 

Cóż..Szczerze mówiąc wyniki nieco mnie zaskoczyły, gdyż iriver IFP-990 zajął dopiero 5 miejsce a w teście na jakość odtwarzanej muzyki przegrał z Easy Touch Chillout ET-1033, który zajął miejsce 12 i kosztuje "aż" 169 zł..

 

W ogóle..Creativy mają miejsce 2 i 3, a tak poza tym to markowe firmy raczej w czołówce nie są..

 

Akurat noszę się z zamiarem kupna jakiegoś playerka i ten test mimo wszystko niepotrzebnie namieszał mi w głowie..

 

A i szkoda, że nie wzieli pod uwagę playerków iaudio bo w sumie to motam się między IFP-799, iaudio g3, iaudio 5 i jakimś z creativów..

 

Co myślicie o tym teście?? (pytanie jest raczej kierowane do tych, którzy owy test widzieli na własne oczy)

 

PS. Ewentualne wskazówki i sugestie odnośnie mojego "zamotania" mile widziane (zarówno te za jak i przeciw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takim razie jaki player wygrał ?

 

Wydaje mi sie, ze iRiver nie wygral przez to, ze jest drogi. Pewnie testowali wersje z firmware IMM, ktory nie byl widziany jako dysk wymienny i iriver dostał duzego minusa za to.

Creative na 2 i 3 miejscu. Zastanawiam sie dlaczego. Wiem tylko, ze bardzo dobrze sprawuje sie jako pendrive, ze nie gra najlepiej i czesto sie psuje (opinie wyczytane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer Świat czytałem swojego czasu...ale właśnie przez takie testy przestałem wyrzucać kase w błoto.

(nie każdy się musi ze mną zgodzić)

Moim zdaniem te testy nie są miarodajne, weź pod uwage że różni ludzie mają różne priorytety, może dla testerów z KŚ ważniejszy jest rozmiar i jakieś beznadziejne bajery od prawdziwej jakości.

 

Test jakości dzwięku... <_< no cóż, nie wiem co na ten temat myśleć.

W jakimś czasopiśmie zetknąłem się z opinią że jakość dzwięku w 8xx "jest dobra ale z pewnością nie zaspokoi średnich wymagań słuchacza"... (tekst z pamięci)

 

Czemu wygrały "najbardziej znane" firmy? :]...

 

 

Wskazówka dla Ciebie. Miałem dokładnie taki sam dylemat co Ty: 799 a i5.

Sam widzisz co wybrałem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od dłuższego już czasu nie kupuję owego czasopisma gdyż podobnie jak Ty uważam to za wyrzucanie kasy w błoto...

 

Ale dziś odżałowałem te 4.50 i kupiłem..Wygrał mpio fg100, potem dwa creativy, iriver, a tak poza tym to jakieś mało znane (jak dla mnie) marki..Te bardziej znane zajmują raczej końcowe miejsca owego "testu"...

 

A co sprawiło, że jednak wybrałes irivera ifp-799?? Bo dla mnie minusem i5 jest krotki czas dzialania.. G3 i iriver grają o wieeele dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestescie zaiteresowani moge udostepnic skany owego materiału - tylko musze go znalesc, ale czy sa chetni?

 

A co do Komputer Światu, hmm... nie można mówić ogólnie ze jest ble i już. Jak w każdej gazecie można w KS znaleźć bardzo dużo ciekawego materiału. Co do wyników to sorrki, ale nikt nie powiedział, że iriver zawsze wygrywa. Tester przyjmuje pewne zasady testu i one są punktem wyjściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestescie zaiteresowani moge udostepnic skany owego materiału - tylko musze go znalesc, ale czy sa chetni?

Tak prosimy...

 

Komputer Świat czytałem swojego czasu...ale właśnie przez takie testy przestałem wyrzucać kase w błoto.

(nie każdy się musi ze mną zgodzić)

 

Ja sie zgadzam, te testy sa niemiarodajne i nieobiektywne, tyczy sie to nie tylko playerow ale, testowanych spzetow w ogole, nie radzilbym stosowac sie do wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten test potwierdza moją opinię o tym czasopiśmie

piszą głopty i tyle

jak creative może zająć wyższe miejsce od iFP-990 ??

 

Najlepsze jest to:

 

Jak mierzyliśmy jakość dźwięku:

"Zmierzono pasmo przenoszenia..."

 

:lol:

 

Nie słuchali, tylko zmierzyli pasmo, a co im tam :lol:

kurcze, jak oni mogą pisać: jakość brzmienia, jak nie słuchali, tylko mierzyli pasmo ??

 

dużo epitetów mi się nasuwa, ale wolę się powstrzymać..

iRiver stracił najwięcej punktów na instrukcji

2 razy za to, że po angielsku jest, odpadło 10 punktów hahaha

********* ********** ******** ****** * ***** ****** **** :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to bardzo ciekawe - jeżeli dobrze pamiętam, całkiem niedawno KŚ robiło podobny test odtwarzaczy mp3 i wtedy wszystkie pozycje na podium zajmował iRiver. Nie chodzi o to, czy faktycznie iRiver zasługuje na pierwsze miejsca, czy nie, ale o niekonsekwencję testerów KŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafią także odegrać wiele innych standardów, jak chociażby WMA, ASF, czy OGG. Zwiększa to ich uniwersalność, a nam ułatwia znalezienie W INTERNECIE interesującej muzyki.

:lol::lol::lol:

 

PS. po przeczytaniu testu nachodzi mnie jedna myśl - pismacy są głusi :P:P

 

PS2. tego nawet głupotą nie można nazwać... to po prostu trzeba umieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ksy za skany :)

 

A mnie rozbawilo w tabelce cos takiego:

 

Instrukcja obslugi -

wzorowa, po angielsku [1]

kompletna, po angielsku [1]

lakoniczna, po angielsku [1]

 

To ile punktów by dali jakby nie było wcale instrukcji obsługi? Bardzo dziwny tok rozumowania panow z KS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy za to, że po angielsku jest, odpadło 10 punktów hahaha

 

to najlepiej obrazuje do kogo kierowane jest to pismo... do looserow ktorym musi wszystko byc wylozone kawe na lawe po polsku, bo odrobina wysilku doprowadza ich do szewskiej pasji

 

p.s.

ale dostalismy 5 punktow za numer telefonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że test powinien polegać na ocenie tego co istotne, czyli głównie jakości odtwarzanego dźwięku, czasu działania itd., nie natomiast odejmowaniu punktów za brak możliwości rozbudowy pamięci skoro można kupić pojemnijszy model, cena wyższa, ale i rozbudowa pamięci kosztuje, zresztą nie ma co kombinować, cały test jest ostro trzepnięty <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten test wania amatorszczyzna. Czytając go czułem sie jakby autorzy kierowali go do małego dziecka. A poza tym zwracali uwagę na rzeczy które tak naprawdę mają znaczenie marginalne. Chociażby "+" dla creative'a za mozliwosc obrócenia wyswietlacza o 180 stopni... faktycznie jedna z ważniejszych opcji bardzo podnosząca ogólna wartość playera :P

Takich "kwiatków" jest wiecej, duzo wiecej. Ale kardynalny to bardzo ogólne potraktowanie tematu jak chociazby pozycja: "opcja dyktafonu". I Creative i iriver dostał za dyktafon 6 punktów. Szkoda tylko że istnieja pewne roznice w jakosci. Z tego co wiem dośc wyraźne.

Ciekawi też że Creative dostał wyższa note za jakość słuchawek. No pewnie tak. Zgaduję że inzynierowie Creative'a maja wieksze doswaidczneie i sa lepsi w wyrobie sluchawek niz sennheiser...

Ogólnie test beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie test beznadziejny.

przeczytalem - masakra. jak creative za dyktafon dostal 6pkt, to iriver by byl poza 100stopniowa skala:)

 

chlopcow chyba do przedszkola trza wyslac...

 

 

**************

 

kiedys kupilem synowi cd-action (sam czasem tez rzuce okiem) no i sie ubawilem: byly testy 2 odwarzaczy iriver imp550 oraz ifp bodaj 3xx.

 

minusy (w/g cd action):

- imp550 - BRAK DYKTAFONU - tu wymieklem...

- ifp3xx - pokrowiec wydziela brzydki zapach (nb.nie pachnie moze za ladnie, ale po 1-2dniach nic nieczuc) - tutaj "trafiony-zatopiony" - GAME OVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys kupilem synowi cd-action (sam czasem tez rzuce okiem) no i sie ubawilem: byly testy 2 odwarzaczy iriver imp550 oraz ifp bodaj 3xx.

 

minusy (w/g cd action):

- imp550 - BRAK DYKTAFONU - tu wymieklem...

- ifp3xx - pokrowiec wydziela brzydki zapach (nb.nie pachnie moze za ladnie, ale po 1-2dniach nic nieczuc) - tutaj "trafiony-zatopiony" - GAME OVER.

To doskonale ilustruje, calkowity brak rozeznania w testowanym sprzecie, brak wlasciwych priorytetow i ogolnego zamyslu wokol, ktorego taki test powinien sie koncentrowac. Trzeba wiedizec co mozna porownywac i na co zwracac uwage

Idac sladem rozumowania Panow z KS, mozna dodac cala mase punktow za *******y, nie majace nic wspolnego z jakoscia playera, do oceny koncowej, przez co gorszy player wygra z lepszym - paranoja.

 

Niedługo porównają hdd z flashem...

 

Zgadzam sie Skret :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad poszla afera o plugach z kompletnym brakiem basow ;] to mam bardzo bardzo bardzo zle zdanie o KŚ. Jak creative moze lepiej odgrywac muzyke w mp3@320kbps od irivera? To raz. I dwa - sennki mx400 to DOSTATECZNE SLUCHAWKI?!?! Ktos tu ma nie pokolei we lbie! Nastepne - formaty odtwarzania. Mimo ogg iriver ma tak samo jak towarzysze bez tego zacnego formatu - 5pkt. To ze odejmuja za brak polskiej instrukcji - hmm.. z tym sie po czesci zgadzam... ale zeby az tyle :/

 

Co do cd-action - mnie rozbawila recenzja najtanszych glosnikow creativa 2.1 (ktore swoja droga nie sa takie znowu zle...). Gosciu napisal ze cos zaczyna grac juz przy 20hz... rozwalilo mnie to... moj sub samsunga tez charczy ;] jak mu sie zapusci 20hz i da glosno :D rotfl lmao lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeszcze zeby test podizelic na trzy kategorie: 1. SAME odtwarzacze 2.Akcesoria i wyposazenie 3. Gwarancja, instrukcja. Przeciez to jest niemiarodajne nawet dla laikow. Przez to ktos moze kupic odtwarzacz gorszy, nawet jezeli stac go na lepszego iRivera, a na pewno sa ludzie dla ktorych KS, jest obiektywny i profesjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a to by trzeba było do KŚ napisać i w punktach im wyliczyć co i jak. Jedyny minus z którym się zgadzam to instrukcja - powinna być po polsku i kropka. Nic nie szkodzi, czy my znamy angielski, czy nie, to kwestia podejscia producenta do odbiorcy, a brak polskiej instrukcji to spore niedopatrzenie.

 

Oczywiście z drugiej strony samemu odtwarzaczowi brak instrukcji nie ujmuje jakości (zresztą, kto czyta instrukcje??? :P), ale jak test to test. Instrukcji nie ma, więc należą się punkty karne.

 

Cała reszta testu, to jedna wielka pomyłka. Wystarczyło mi, że w kwestii dyktafonu Creative dostał 6 i z uśmiechem, na twarzy oraz błogim spokojem mogłem sobie doczytać całą resztę tej bajeczki do końca, bez wdawania się w liczenie kolejnych idiotyzmów popełnionych przez zacnych inaczej testerów KŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności