Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab Solo7C


baols

Rekomendowane odpowiedzi

Ze Solo7c graja swietnie, wiadomo - tylko niestety dostac ich nie mozna...

A mial ktos moze okazje doswiadczyc jak sprawuja sie zestawy 5.1 Microlabow?

np. cos takiego http://allegro.pl/item427953651_microlab_x...sklep_raty.html

 

Czy to przyzwoite rozwiazanie na audio kina domowego czy jednak jakies Geniusy byly by lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem wczoraj Solo7C w sklepie infosoft. Wpadłem dziś na ciekawy temat. A jakby tak solo 7C zastosować jako przednie głośniki i dokupić jeden zestaw Microlab jako tylne, tylko pytanie który. Zapewne na tylne głośniki najlepsze byłoby coś bez basu. Co sądzicie o moim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem wczoraj Solo7C w sklepie infosoft. Wpadłem dziś na ciekawy temat. A jakby tak solo 7C zastosować jako przednie głośniki i dokupić jeden zestaw Microlab jako tylne, tylko pytanie który. Zapewne na tylne głośniki najlepsze byłoby coś bez basu. Co sądzicie o moim pomyśle?

 

 

intrygujacy pomysl. Moze solo6C albo genius 1250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może z jakich głośników zbudowana jest kolumna Solo7C? Ten głośnik na górze to raczej napewno wysokotonowy. Natomiast te dwa duże głośniki, to jeden z nich jest średniotonowy a drugi niskotonowy? Chciałbym poprostu ustalić czy są to głośniki trójdrożne czy dwudrożne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a co sadzicie o tym zestawie:

http://www.microlab.cn/product/speakers/2....IES/PRO%203.htm

Bo nie mam zbytnio miejsca (i nie wykorzystam mocy tych glosnikow) w pokoju na zestaw 7c, a ten pro 3 jest zdecydowanie mniejszy. Chyba ze uwazacie ze lepsze beda solo 6c? Podpinane beda do Audiotracka Prodigy HD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dobrze znana i często spotykana w Polsce: sprowadzają coś dobrego, w rozsądnej cenie, szybko rośnie zapotrzebowanie to i ceny idą do góry, żeby nachapać się jak najwięcej :). Z tego co pamiętam jakiś czas temu jak wychodziły Geforce 8800GT, to cena w stanach była rozsądna, natmiast w Polsce od razu przyjęli zaporowe ceny, bo zwęszyli interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiecie może czy gdzieś są dostępne solo7c / 6c ?? Jakieś sklepy w Warszawie, bądź allegro (obecnie nie ma)

 

I drugie pytanie, jaką kartę dźw. polecacie do zestawu komp+solo 7c bądź 6c. ?

 

 

http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=221

 

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2000...mp;categorie=32

 

A z kart to pewnie Turtle Beach (trudno dostepna), Vortex 2, prodigy hd2.

 

Z tanszych to pewnie sb0410 live!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich nigdzie - naród wykupił. Dostawa będzie pod koniec października i zapewne cena też będzie odpowiednio wyższa.

 

 

Wiec pozostaje mu tylko hunting na zamowienie na allegro. Pojawiaja sie sporadycznie i bardzo szybko aukcje zostaja zakonczone wynikami pozytywnymi rzecz jasna.

 

btw http://www.allegro.pl/item432880442_vigool...solo6c_hit.html ciekawa alternatywa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dźwiękówki to tak do 300 zł i w sumie to tylko do jakiś kolumn - czytaj Solo7c / 6c (w sumie to tylko odsłuch muzyki).

 

@Witchinster, linki które podałeś, są mi znane, jednak oni nie mają obecnie dostępnych tych głośników. Bardziej mi chodziło oto czy te microlaby można np. spotkać w jakiś sklepach typu MM, Saturn czy innych na terenie W-wy okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się na tymi Vigoole C2180 jako alternatywą dla Solo6, ale jak dotąd nie ma o nich zbyt wiele informacji. Dostępnych jest tylko kilka recenzji na rosyjskich portalach. Trzeba czekać, aż ktoś je kupi i odpowiednio zrecenzuje ;)

 

ŚwIeRsZcZ, Microlabów raczej nie znajdziesz w hipermarketach.. Szukaj w mniejszych sklepach ze sprzętem audio, ale sukces takich poszukiwań jest wątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi wpadły w oko te Vigoole. Z następną wypłatą chętnie bym je kupił bo nie mam naczym za specjalnie dźwięku z odtwarzaczy i Xboxa puszczać. :) Ale to dopiero za jakieś trzy, cztery tygodnie.

 

Przydatny link

Przydatny link 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Microlab Solo7C

ewenement

 

 

Wstęp:

 

Pro publico bono postanowiłem szarpnąć się na recenzję posiadanych przeze mnie głośników niby-komputerowych. W rzeczywistości chyba bliżej im do tradycyjnych kolumn głośnikowych lecz posiadają wbudowany wzmacniacz. Szukałem głośników o naturalnym brzmieniu i niewysokiej cenie. Początkowo zdecydowany byłem na Geniusy SP-HF1250X ale postanowiłem dołożyć trochę grosza czytając entuzjastyczne opinie na zagranicznych serwisach oraz na PurePc. Podjąłem decyzję...nie będę trzymał w napięciu - słuszną decyzję :D

 

Suche, nic nie mówiące dane techniczne:

 

Moc wyjściowa: 55Wx2 RMS

Pasmo przenoszenia wzmacniacza: 5Hz-40kHz

Czułość wejściowa: 440mV

Separacja: >=55 dB

S/N: 80 dB

Zasięg częstotliwości: 55Hz-20kHz

Czułość: 85dB

Przetwornik: 6.5"x2 (magnetically shielded)+1"

Wejścia audio: (Wejście 1) RCA jack, (Wejście 2) RCA jack

Wymiary produktu (DxWxH): 325x220x558mm

 

 

Wygląd:

 

Są piękne :P :P :P

Sprawiają wrażenie profesjonalnych urządzeń, w żadnym wypadku nie zalatują tandetą.

Wyglądają stylowo, ciemne drewno, czarne wykończenie, dobrze wkomponowane logo producenta, przyzwoicie wyglądające, praktyczne maskownice.

Jest też wyświetlacz wyświetlający na czerwono dwa znaki (cyfry), pokazuje głośność, podczas regulacji także natężenie basów i sopranów czy też wybór źródła. Robi on też za odbiornik pilota. Czytałem opinie osób które narzekały na jego istnienie jednak wg mnie bardzo ładnie wkomponowuje się on w stylistykę Microlabów. Nie razi, jest czytelny, prosty, mi się podoba.

Jednak tym co podoba mi się najbardziej są membrany głośników. Naprawdę robią wrażenie. Kopułki stożkowe i solidne zawieszenie mogą a nawet muszą się podobać. :P

 

 

Wykonanie:

 

Stoi na wysokim poziomie. Spasowanie jest bardzo dobre. Nie mam zastrzeżeń.

Jedyny słaby punkt jaki dostrzegłem to minimalne ślady kleju na łączeniach membran.

 

 

Praktyczne aspekty:

 

Głośniki posiadają dwa wejścia analogowe (2xchinch) pomiędzy którymi przełączamy przyciskiem "input" na pilocie. Sam pilot sprawia wrażenie nieco mało wytrzymałego. Jednak nie sądzę, żeby szybko się rozleciał z tego względu, że jest bardzo lekki i nic mu się nie stanie podczas upadku. W każdym razie mi przypadł on do gustu. Za jego pomocą można regulować głośność, poziom tonów niskich i wysokich, wybierać źródło, wyciszać.

Zaraz po odpaleniu (włącznik jest umiejscowiony z tyłu jednej z kolumn) głośniki są wyciszone i należy nacisnąć przycisk regulacji głośności lub "mute". Automatycznie wybierane jest źródło podpisane jako AUX, nie PC.

Gdy głośniki są włączone, z kolumny z wbudowanym wzmacniaczem wydobywa się z ciche buczenie. Wyraźne dopiero w warunkach nocnych, po wyłączeniu chłodzonego cieczą komputera ;) Buczenie nie jest zależne od poziomu głośności.

Z rzeczy, które trochę mogą przeszkadzać dodam, że przy określonych niskich częstotliwościach moje meble mają skłonności do wpadania w drgania powodując rezonans, co nie jest zbyt miłe dla ucha. Jednak nie jest to wada głośników a mebli :P

 

 

Dźwięk:

 

Przede wszystkim bardzo dobrze zrównoważone całe pasmo. Mam wrażenie, że nic się nie wybija. Basy nie zagłuszają, wysokie nie kłują. Środek nie jest cofnięty - na to jestem uczulony :P

 

Druga rzecz to dynamika. Tak, to jest to :D

Grają bardzo energicznie, żywiołowo. Muzykę się czuje, przeżywa.

Dźwięk się nie nudzi. Chce się słuchać.

 

Muzyka słuchana na Solówkach nie męczy. Można bez problemu słuchać jej cały dzień, co bardzo często mi się zdarza. Oczywiście słuchając muzyki kiedy boli nas głowa będzie nieprzyjemnie, ale wtedy każdy, nawet realny dźwięk przeszkadza :P

 

Szczegółowość stoi na wysokim poziomie. Nic nie ulatuje. Każdy szczegół jest wyraźnie słyszalny. Mam wrażenie, że nie jest tak ogromna jak w słuchawkach studyjnych (HD280), ale dzięki temu są troszkę bardziej tolerancyjne i da się bez grymasu słuchać np. muzyki nagrywanej w latach siedemdziesiątych. Separacja instrumentów jest świetna :)

 

Brzmienie jest pełne, barwne. Nie mamy wrażenia odchudzenia czy też mulenia. Uważam, że jest to bardzo duża zaleta tych głośników. Nic się nie zlewa, wszystko jest klarownie.

 

Wydaje mi się, że głośniki oddają dźwięk bliski prawdy. Może wydać się to śmieszne ale wczoraj włączyłem Pink Floydów, których dawno nie słuchałem i przez chwilkę zastanawiałem się czy ćwierkanie ptaków występuje w nagraniu czy może to za oknem tak pięknie coś śpiewa. Musiałem wyłączyć muzykę, żeby sprawdzić :P

 

Nie potrafię wybrać jednego gatunku muzyki, w którym sprawdzały by się najlepiej. Nie potrafię wybrać gatunku, w którym sprawdzałyby się źle. Są bardzo uniwersalne. Słuchałem na nich przeróżnych odmian rocka, od leciutkiego po bardzo ciężki, popu, jazzu, bluesa, nawet rapu. Ze wszystkim radzą sobie wspaniale. Co więcej ostatnio z ciekawości włączyłem muzykę klasyczną. I co mogę powiedzieć? Zaskoczyły mnie! Nie sądziłem, że taka muzyka może być aż tak wciągająca. Zamierzam się nią głębiej zainteresować. Szybkie partie smyczkowe... po prostu miód.

 

Bas:

Jest i tyle................................... żartuje :D

W moich oczach (raczej uszach + przetwornik w mózgu) jest dobrze wyważony. Potrafi potężnie uderzyć ale również może bez problemu oddać niskie mruczenie.

Jest soczysty i wypełniony ale nie nachalny i rozlany. Nie można mu odmówić precyzji. To co mi się podoba to to, że nie jest jednolity. Posiada piękną fakturę. Uwielbiam się delektować grą perkusji. Bas w połączeniu z talerzami...coś pięknego.

 

Góra:

Gdybym miał określić jednym słowem - bogata ;)

Jest klarownie, czysto, dość naturalnie. Talerze wybrzmiewają tak długo jak powinny. Nic nie kłuje, nie mamy wrażenia krzykliwości. Jest przyjemnie :P

Średnica:

Da się usłyszeć wiele szczegółów. Gitary ukazują pełen kunszt, czuć każdą strunę...mmmm. Jest naturalnie - głosy ludzkie brzmią jak prawdziwe. Nie trzeba się specjalnie wsłuchiwać, żeby dosłyszeć wokalistę, jego głos jest ulokowany przed instrumentami*. Średnica nie jest oziębiona i wokale nie wydają się być okrojone z emocji, z drugiej strony nie czuć również w głosie ospałości jakby w gardle śpiewaka znajdowały się jakieś kluchy. Ot, tak w sam raz jest. Można delektować się i wczuwać w ciepłe kobiece...głosy... :)

 

* oczywiście zależnie od nagrania, generalnie jest tak jak napisałem ale przecież w U2 to chyba niemożliwe

 

Scena:

Ciężko mi coś powiedzieć. To zupełnie coś innego niż w słuchawkach, wydaje mi się, że jednak coś lepszego...

Nie ma problemu z pozycjonowaniem. Jednak scena jest spójna w przeciwieństwie do słuchawek. Testowałem na Solo przeznaczony dla słuchawek barbershop (holofonia, wiecie o co cho :) i muszę powiedzieć, że byłem w stanie powiedzieć gdzie co się dzieje. Nie tak precyzyjnie jak na słuchawkach ale zawsze...

Osobiście troszkę tracę przez nie-do-końca prawidłowe rozstawienie, ale w najbliższym czasie to zmienię..

 

 

 

Podsumowanie:

 

Ogółem jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie wydaje mi się, że za tą cenę można kupić coś lepszego. Ba, uważam, że te głośniki to ewenement na skalę Aurvan Live! Obecnie to te głośniki są moją referencją dźwiękową. Jeśli miałbym szukać ich odpowiednika w świecie portable to byłyby to dobrze napędzone Sennheisery HD595 (które notabene zrobiły na mnie niemałe wrażenie). Polecam :)

 

Jednak nie jestem autorytetem w stacjonarnym audio, nie miałem do czynienia ze sprzętem wyższej klasy. Moje opinie opieram na porównaniu dźwięku do słuchawek, które miałem przyjemność odsłuchiwać. Porównania do "tanich zestawów głośnikowych z subwooferem" w moich oczach nie mają sensu. Nie ta klasa ;)

 

 

 

 

Recenzja jest na 5

W "dobrych czasach czyli jeszcze 2 miesiace temu dokupilem druga pare Solo 7C.Podpialem do Audigy 2 i dzieki temu ...zarobilem.Jak ?moglem spokojnie sprzedac Denona i jeszcze wystawie kolumny Technics GS ktore maja 120zm wysokosci.

2 komplety Solo7 w rzeczywistosci "poruszaja " meble.Ale wedlug mnie dlaczego sa takie dobre?To czego szukalem to jakosci

a nie mocy i obawialem sie ze musze dac wieksze wysterowanie mocy,zeby uzyskac to "miesko".Okazalo sie jednak ze pieknie

pracuja przy malej mocy.Mam sluchawki Sony MDR-V700 i .. nie musze juz ich zakladac.Wlasnie parametry to jedno a brzmienie

to drugie.Wydaje mi sie ze jakosc jest bardzo zblizona do parametrow czyli oddaja dynamike,pasmo,ect.

Oczywiscie nie poprawie wspaniale napisanej recenzji ale dodaje od siebie.Gdyby puscili model wiekszej mocy ok 150W

to takiego brzmienia nie bylo na zadnej dyskotece.A cos o tym wiem poniewaz prowadzilem przez 2 lata Karlik w Krakowie

i to na sprzecie Nikko 2x450W+Audio Technica+Goodmens,ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry nic nie mowia jak sprzet gra, bo szerokosc pasma nawet jakby nie byla naciagana to i tak nie ma zbyt wielkiego znaczenia - ma wrecz powiedzialbym dosc male, pomijajac sprzety z pasmem od powiedzmy 70Hz, co faktycznie bedzie slyszalne, chociaz niekoniecznie zle - patrz jednodrozne konstrukcje, ktore swoje zalety maja - jak punktowe zrodlo dzwieku, brak jakichkolwiek problemow ze sfazowaniem przetwornikow (bo jest tylko jeden), itp... Moc takze ma niebezposredni wplyw na glosnosc - tu raczej kluczowa jest sprawnosc. Stare Tonsile GDS 30/30 mialy jakies 97dB z wata i "tylko" 30 watow, a naglasnialy niejedne imprezy. np 150 watowy glosnik stxa 30cm ma sprawnosc 86dB - nie dosc ze bedzie wymagal pieca co najmniej 100 wat (a lepiej jeszcze wiecej) to i tak ledwo zagra tak glosno jak stary tonsil przy przykladowo 10 watach, nie mowiac juz o podaniu mu nieco wiekszego powera...

A cos o tym wiem poniewaz prowadzilem przez 2 lata Karlik w Krakowie

i to na sprzecie Nikko 2x450W+Audio Technica+Goodmens,ect.

to akurat nie ma zadnego znaczenia w dyskusji - mogles to zachowac dla siebie...

 

aha i niepotrzebnie cytujesz cala recke - wystarczylo napisac posta bez quote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jeden z choinki się urwał... Te głośniki tak dobrze się sprzedają że trudno je gdziekolwiek dostać- przed dojściem dostawy do sklepu już jest wielu chętnych na nie. Możesz na infosofcie sobie zamówić i poczekać ok. miesiąca i to mogło by być najlepsze rozwiązanie

 

P.S. Chyba teraz powinienem żałoważ że nie dołożyłem tych 50zł i nie wziąłem SOLO 7c zamiast PRO3 - a ceny rosną jak głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności