Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab Solo7C


baols

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem Solo 7C, miałyby współpracować z kartą Asus Xonar DX - obecnie mam jakieś stare tonsile 60W, ale powoli umiera mi wzmak... można te Solo uważać za sensowną alternatywę, czy raczej poszukać jakiegoś wzmacniacza na podmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Solo 7C, miałyby współpracować z kartą Asus Xonar DX - obecnie mam jakieś stare tonsile 60W, ale powoli umiera mi wzmak... można te Solo uważać za sensowną alternatywę, czy raczej poszukać jakiegoś wzmacniacza na podmianę?

 

To nie musi być koniecznie taniej... to musi być dobrze :)

 

A co do tego jakie tonsile, postaram się to ustalić (ale dopiero jutro, bo spędzam weekend w pracy :/ ) po tabliczce znamionowej (jeśli ocalała), w ostateczności zapodam zdjęcie, może ktoś rozpozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo dobrej. Wydaje mi się, że to głośniki narzucają swój charakter grania i podczas krótkiego odsłuchu (bez przesadnego wsłuchiwania) nie dostrzegłem różnic między moimi źródłami (Nano, Karma, Vortex 2, Szufla)...

 

...ale muszę to dokładniej obadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak planuje zakupić Solo 7c, żeby podpiąć je do jakiej stacji dokowej z iPodem i puszczać sobie ALAC'i :P Później pewnie przejdę na odtwarzacz cd, ale to przy większym przypływie kasy. Lepsze efekty powinienem otrzymać po połączeniu z kompem (z zintegrowaną kartą), czy właśnie z iPodem? No i jeszcze jedno, skoro to są tylko 2 kolumny, to czy jest sens je wstawiać do dość sporego pokoju (obenie mam zestaw 5.1 Mode Com, przeciętnie grający zestaw), tzn. czy poczuję "przestrzeń" dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze efekty powinienem otrzymać po połączeniu z kompem (z zintegrowaną kartą), czy właśnie z iPodem?

Prawie na pewno po podpięciu do iPoda, aczkolwiek zależy jeszcze jaka integra.

 

No i jeszcze jedno, skoro to są tylko 2 kolumny, to czy jest sens je wstawiać do dość sporego pokoju (obenie mam zestaw 5.1 Mode Com, przeciętnie grający zestaw), tzn. czy poczuję "przestrzeń" dźwięku?

Wielu mówi, że jest sens je wstawiać TYLKO do dużego pokoju :P. Osobiście uważam, że nieco przesadzają, ale fakt, że w dużych pomieszczenia sprawują się nawet lepiej niż w małych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj sobie zamówiłem, liczę ze jutro będą, co do dużych pomieszczeń to będą stały w 42m salonie :) Chciałem podłączyć TV i DVD do nich, tak żeby sie przyjemniej oglądało, na razie zestaw 2.0 starczy. Tylko wypadało by je na czymś postawić żeby były na wysokości TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobieski - wrzuciłem w załącznik zdjęcie tych tonsili - niestety nie mają żadnej tabliczki znamionowej. Wiem o nich tylko tyle, że mają 60W mocy nominalnej, a ich pochodzenie datuje się gdzieś na okolice roku 1985.

 

Oryginalnie każda kolumna składała się z głośnika wysokotonowego (chyba 8W ale nie pamiętam), średniotonowego 60W i dwóch niskotonowych 20W - po spaleniu się końcówki mocy we wzmaku Foniki i w efekcie spaleniu niskotonowych, w obu kolumnach dwudziestki zastąpione zostały pojedynczym niskotonowym 40W a miejsce drugiego zajęła membrana bierna zrobiona ze spalonej dwudziestki pozbawionej cewki i magnesu stałego.

 

Aktualnie napędza je wzmak Akai 40W (z sygnaturki), ale jak pisałem, jego dni też dobiegają końca...

Tonsil.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie każda kolumna składała się z głośnika wysokotonowego (chyba 8W ale nie pamiętam), średniotonowego 60W i dwóch niskotonowych 20W - po spaleniu się końcówki mocy we wzmaku Foniki i w efekcie spaleniu niskotonowych, w obu kolumnach dwudziestki zastąpione zostały pojedynczym niskotonowym 40W a miejsce drugiego zajęła membrana bierna zrobiona ze spalonej dwudziestki pozbawionej cewki i magnesu stałego.

Również nie znam się na Tonsilach...

Ale zastanawia mnie czy po owych modyfikacjach głośniki nadal grały tak dobrze jak poprzednio.

Teoretycznie głośniki powinny być skrupulatnie dobierane do kolumn...tzn odwrotnie...tak czytałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na innych opiniach można się czasami przejechać, bo ludzie różny słuch mają, ale tutaj ciekawy post:

Mam Solo 7 juz jakis miesiac, jako ze dzisiaj rano wstalem z zamiarem posluchania sobie muzyki to rzuce jeszcze kilka slow. Glosniki bardzo sie rozegraly, bas z +2 juz musi byc na+0 bo innaczej jest go za duzo (glosnosc maksymalnie na 35-40, wiecej juz boli), stoja maksymalnie daleko od siebie (tyle ile kabel pozwala) i jestem pod wrazeniem sceny jaka tworza (standy min. 50cm to mus dla tych kolumn) . Przez ten miesiac zdarzylem zakochac sie w jazzowych brzmieniach i formacie FLAC. Pewnie ktos mnie posadzi o fanbojstwo ale ostatnio sluchalem Yamahy Pianocraft za 1800zl i nie mozna powiedziec zeby Solowki graly gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym przedstawić mój problem związany z tym zestawem głosników:

...gdy włączę głośniki przez pierwsze ok 5-10 minut w odstępach po około 30sek - 1 min membrany "strzelają". Nie wiem jak to bardziej sprecyzować.Słychać lekki szum aż nagle membrana strzela(!) i dźwięk znów jest czyściutki jak łza, następnie po upływie ok 30 sek zaczyna się krótki szum, membrana strzela(!) i dźwięk znów czysty. WTF!? To jest powiązane z ciśnieniem powietrza w środku, czy z rozgrzewaniem głośników a może jeszcze z czymś innym ??Po tym czasie około 5 minut membrany się uspokają i mogę cieszyć ucho dźwiękiem soczystym , czystym dźwiękiem. smilies/wink.gif

 

strzelanie membrany - membrana pod czas tego strzału bardziej się uwypukla, coś jakby usadawiała się wygodnie na swoim miejscu. Nie wiem jak to opisać.

 

więc... o co chodzi?? smilies/scratchhead.gif

 

ktoś dopomoże??kupiłem głośniki 2 dni temu.

 

 

EDIT: strzały wychodzą tylko z lewego głośnika, czyli tego z wzmacniaczem właśnie...

czy to normalne że wzmacniacz po paru minutach robi się tak gorący że można się poparzyć..??

 

thx za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne że wzmacniacz po paru minutach robi się tak gorący że można się poparzyć..??

 

No nie, to zdecydowanie nie jest normalne. :huh: Takie strzelanie też nie. Masz gwarancję na głośniki? Jeśli tak to na Twoim miejscu już bym je wysyłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności