Skocz do zawartości

Następca IXOSa 104


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki doradzilibyście mi interkonekt, do kilkuset złotych, wyraźnie lepszy od IXOSa 104? Materiał przewodnika dowolny, choć mam pewien dystans do srebrzonej miedzi. Według rozmowy z panami w sklepie audio, upgrade to by była Tara Labs za około 700zł, ale nie wiem, czy mam ochotę wydać aż tyle kasy. Podobno Anticables lub Belkin (tylko nie wiem dokładnie który) nieźle namieszały w tanim segmencie. Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się do tematu :) Wyrwałem tanio cd kenwood'a 7040 i miło by było spiąć go jakimś dobrym kabelkiem razem z moonem. Nie wiem jeszcze w którą stronę chciałbym korygować brzmienie takiego zestawu więc myślę, że na początek przydał by się interkonekt, który by nie przeciągał przesadnie brzmienia w którąś ze stron. Znajdę coś takiego do 50zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie skonstruowałem ostatnio interkonekt z kabla mikrofonowego kierunkowy, i IXOS 104 poszedł w odstawkę. Zamierzam te interkonekty sprzedawać jako dodatek do Moonlighta, bo grają jak dla mnie lepiej. Zresztą, wrzuciłem je już w cennik. Z polecanych rozwiązań są jeszcze Anticables, 100$ za parę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antykable - raczej niet. Jak bylem z Beresfordem w StudioPro, pokazywano mi je (tzn podłaczaono do sprzetu na którym testowany był Beresford).

 

I Panowie pokazywali mi jak to "ludzie czytają na internecie a potem kupują". Ktoś imprzynósł do testów, żeby porównać z innymi.

 

To juz lepiej wypadły kable które mi wczesniej polecałeś z signalaudio.com

 

Cieszę, sie ze w sprzęcie z lepszej półki Panowie zaobserwowali tę samą właściwość co ja.

srebrny interkonekt z signalaudio daje (na kolumnach) spłaszczenie i zwężenie sceny (tak to tez odbieram u siebie)

Barwa dzwieku jest ładna ale to spłaszczenie sceny jest irytujące ... Moze na słuchawkach będzie inaczej :o

 

Jak będziesz kiedyś w W-wie to sobie posłuchasz tych kabli z signalaudio.com i tych, ktore uzywam: Crystal Audio Piccolo

 

Mozna je pozyczyc w << studio Pro >>, tylko ze w EU kosztują jakieś "chore pieniądze"

 

Ja kupowałem je uzywane w komplecie z innymi (kolumnowymi) za ułamek ich wartosci (z USA, shipping i opłaty celne były droższe od kabli ...) .

 

************************************

 

Ponawiam zaproszenie -> najlepiej samemu posłuchać

 

************************************

 

A te kable, które nabył @fallow ? Te z japonii. Jak dobrze policzylem to kosztują 250 PLN.

Szkoda ze @fallow ma wersję zbalansowana i nie da rady posłuchać jak to by grało na RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogorek, to nie jest takie hop-siup pojechać sobie do Warszawy. Z Krakowa 2:45 h, z Częstochowy generalnie porażka. @kopaczmopa ma bliżej, mniej więcej jak ja do @fallowa albo Rolandsingera. Puszczę w obieg mój nowy interkonekt, to potestujecie, powiesz mi jak się to ma do Crystal Cable. Granie w stylu bardziej miedzianym - gęsty, naturalny dźwięk, wyraźny sopran, nie nadmuchany, choć konkretny bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogorek, to nie jest takie hop-siup pojechać sobie do Warszawy. Z Krakowa 2:45 h, z Częstochowy generalnie porażka. @kopaczmopa ma bliżej, mniej więcej jak ja do @fallowa albo Rolandsingera. Puszczę w obieg mój nowy interkonekt, to potestujecie, powiesz mi jak się to ma do Crystal Cable. Granie w stylu bardziej miedzianym - gęsty, naturalny dźwięk, wyraźny sopran, nie nadmuchany, choć konkretny bas.

 

 

Mialem na mysli -> ja będziesz służbowo :)

 

Crystal Cable Piccolo mozesz pożyczyć ze Studio Pro (za kaucją) w Krakowie (jak bedziesz planowal tam dwie wizyty.

 

Mam propozycję. Ten kabel, który kiedyś mi doradzaleś (signalaudio) mógłbym wsadzic do pudełka z CAL! i VanDam-em

 

Czy wiesz, ze strona signalaudio.com juz nie istnieje :o -> chyba kabelki "made in USA" nie szły :(

 

Tylko, że zadeklarowałbym całość -> paczka priorytetowa do 1kg (chyba sie zmieszczę) o wartosci 400 PLN (koszt 20 PLN)

 

Oczywiscie w jedną stronę płacę ja w drugą prośba o podobną deklarację -> zainteresowany ? Byś miał kable na ponad tydzień (a nawet dwa) ...

(dla przypomnienia to był najwyzszy model kabla z tej manufaktury, czyste srebro, zakonczony Eichman Bullet miedzianymi)

 

Nie pamietam ile kabel kosztowal (z przesyłką) chyba nawet ponad 250 PLN. Stąd deklaracja 400 PLN (150 za CAL + VanDamme)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada mi ona. :) Ubezpieczę wedle życzenia, a signalcable chętnie posłucham. Ze srebrnych miałem 2 CryoTweaksy użyte jako analog, ale mi pewien forumowicz wykupił po odsłuchu w roli cyfrowego. :D

 

OK. to jutro/pojutrze wysylam i moge ich nie widziec przez dwa tygodnie. Mozecie ew. zgrac odsylke z wysyłką Beresforda przez GradoFan-a (jak wyjdzie bezpieczniej i ekonomiczniej)

 

A oczywiscie pomylilem nazwy. Faktycznie signalcable zyje i ma sie dobrze. To jest << ten kabel >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co sądzicie o kablach Van Den Hula. Na ebay z Francji/Wielkiej Brytanii/Niemiec można dostać ciekawe modele poniżej 200zł.

 

Tutaj kilka linków:

 

http://cgi.ebay.pl/VAN-DEN-HUL-D102-MKIII-...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.pl/Cordon-cable-RCA-High-E...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.pl/Cordon-cable-RCA-High-E...1QQcmdZViewItem

 

 

Czy to są oryginalne Van den hule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperci mówią, że Van del Hul jest "słodki". Ja znam kabel Integration Hybrid @Rolandsingera, jest nieźle rozdzielczy i ma wysokich lotów bas, ogólnie bardzo dobry, choć można znaleźć sprzęt w którym wręcz zepsuje sprawę. Tak bodajże wspominam jego zestawienie z CECem DX51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej do mnie przemawia firma Belden, ale jak widzę wtyczki Nakamichi to mnie trzepie. Kiedyś jedna rozpadła mi się w rękach. Do Neutrika czy Amphenola w ogóle startu nie mają.

 

Wczoraj dotarła do mnie paczka od @ogorka, no i posłuchałem tego SignalCable srebrnego z bullet plugami miedzianymi. Trochę mi wczoraj zeszło na tym "kablowaniu", ale IXOS 104, czyli po nowemu XHA 203 jest po prostu lepszy. Zwłaszcza kiedy zainteresowałem się jego kierunkowością. Okazuje się, że mój IXOS ma zaznaczony kierunek podobnie jak SignalCable, tyle że różnica między wpiętym odwrotnie IXOSem, a prawidłowo jest niewielka, w srebrnym SignalCable wyraźniejsza. No to opis dźwięku:

 

SignalCable Reference to kabel zorientowany na sopran i wyższą średnicę, gra gładko, jasno, z głęboką ale wąską sceną. Przez tą swoją gładkość ma ładną barwę, ale nie grzeszy rozdzielczością. Właściwie to im niżej w paśmie tym mizerniejsza prezentacja, coraz bardziej odchudzona. Bas jest lekki i bez solidnej podstawy na dole pasma. Po przepięciu się z IXOSa na słuchawkach jest efekt jakby założenia klapek na uszy, ogranicza on słyszenie na boki. IXOS gra ekspansywnie i gęściej. Jest w nim dużo grającego powietrza, dźwięk nie jest tak przykuty do instrumentu, bardziej trójwymiarowy. Bas w IXOSie to nie jest szczyt tego, co już słyszałem ze swojego sprzętu, ale nie wybijają się jakieś słabe strony w tym zakresie. Dźwięk jest ogólnie mniej gładki, o podobnej jasności, ale faktura dźwięków jest oddana dokładniej. Gładko jest tylko wtedy, kiedy ma być, np. niektóre płyty z muzyką elektroniczną potrafią zagrać wybitnie gładkimi dźwiękami, pewnie tak jak to zaprogramował kompozytor. Klasyka jest bardziej zadziorna, i w ogóle muszę tu przyznać, że IXOS na muzyce barokowej - Koncerty Brabdenburskie Bacha, pokonał wszystkie kable jakie mam w domu, w tym moją samoróbkę, której brakowało tego grającego powietrza. Jak pamiętam ostatnią wizytę w operze, tak właśnie brzmi muzyka wieloinstrumentowa. Powstaje spora ilości substancji muzycznej wypełniającej aurę. Na moim kabelku było przejrzyściej, ale jakoś mniej tego powietrza, jakby ciut głucho. Prezentacja ta pomaga niektórym słuchawkom, ale w dobrej wierze wróciłem na razie do IXOSa. Tak więc poszukiwania będą trwały dalej, choć na pewno nie w nerwowej atmosferze. ;) IXOS 104 nie jest zły, jak ktoś nie wie co kupić - XHA 203 kosztuje 185zł, to jest to samo, tylko inny kolor. Tak się też zastanawiam, czy się nie szarpnąć na kolejnego IXOSa, najwyższy model z czystej miedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak to słyszę. Zresztą, @ogorek podobnie ten kabel SignalCable opisywał, ale nie pamiętam czy na forum, czy na PW. Tak w ogóle to pociągnąłem za cyngiel i poszło zamówienie na Oyaide PA-02 para 1m.

 

łoj nie czytaciue postów ogórka :D (post nr 5 w tym wątku)

 

W tymże poście proponowałem kabel @fallow-a gdyz cenowo wychodzi bardzo OK a za jakość ręczy producent materiałów ...

 

******************************

 

Ja bym się bał wypowiadac o kablach i moze bym poległ w slepych testach ale jakbym komus zostawiul srebrny SignalCable i Crystal Piccolo + cały pozostały sprzet (transport, Beresford, kolumny) to na jednych płytach b.wyraźnie, na drugich mniej słychac wspomniane zwezenie sceny. Na słuchawkach myslelem ze nie bedzie to takie oczywiste -> ale widac ze cos "jest na rzeczy" :D

 

Mogę reczyc za ten drugi kabel Crystal Cable Piccolo ale niestety kupienie go wludzkiej cenie jest ciezkie :(

 

Ja mam second-hand od kolegi z którym współpracuje przytworzeniu oprogramowania -> z USA.

 

Mam nadzieje ze ten kabel co @majkel zamowil bedzie takim "akurat". Uwazam ze b.dobry kabel powinien kosztowc max 200 PLN

 

@majkel -> wez signalCable na spotkanie do @rollandsingera -> moze zgra sie z jego sprzetem.

W sumie ma kilka pozytywnych recenzji na net-cie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takie duże różnice są w kablach czy masz majkel bardzo dobry słuch?

 

Z czystej ciekawości mam zamiar kupić coś markowego i porównać z tanim kabelkiem. Zastanawia mnie skala tych zmian.

 

1. Każdy kabel "gra" trochę inaczej, ale są to różnice dość dyskretne, często niezauważalne - na granicy percepcji. Trudno te zmiany w dźwięku określić jednoznacznie.

 

2. Każdy słuchacz "słyszy" w kablu co innego, więc jego ocena jest bardzo subiektywna, czyli w zasadzie nie weryfikowalna. Do tego słuchacz słucha na swoim sprzęcie, a wnioski o "dzwięku" kabla często ekstrapoluje na systemy innych słuchaczy, co nie jest do końca uprawnione.

 

3. Często tańsze kable od tych droższych różnią się głównie ...ceną, a nie dźwiękiem.

 

4. Lepiej więcej zainwestować w system, a "okablowanie" zostawić na deser, o ile ktoś będzie miał na ten "słodki" deser ochotę.

 

5. Nie dajmy się zwariować z tymi kablami! Nie one grają, lecz sprzęt!

 

6. Wiem, Majkel, że masz odmienne zdanie o kablach, ale ja tu sobie wyrażam tylko skromnie swoje.

 

:)

 

V-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, to jak dołożyć 200-300zł do systemu, żeby zagrał lepiej, kiedy już gra dobrze?

 

Panie Inżynierze Majkel!

 

Odpowiedź właściwa brzmi: oczywiście kupić lepszy kabel! :)

 

Ale czy ta odpowiedź jest na pewno prawdziwa?

Dużo kiedyś kupowałem i porównywałem kabli, aby w zasadzie ostatecznie stwierdzić, że kabel to kabel. Powinien on być porządnie wykonany i z dobrymi wtykami, ale nie musi on kosztować majątku. Jeżeli ktoś naprawdę słyszy duże różnice w dźwięku poszczególnych kabli i do tego potrafi je jednoznacznie opisać, to szczerze go podziwiam i chylę czoła. Ja, niestety jestem tego daru trochę pozbawiony. Owszem, "słyszę" czasami kable, ale trudno mi te między nimi różnice nawet ubierać w słowa, bo tak są te ich charakterystyki dźwiękowe dyskretne i niewymierne. Jak pisałem kiedyś wcześniej sprawa kabli i ich "słyszenia" to dla mnie trochę taki "dualizm korpuskularno-falowy". Czyli innymi słowy - i ci, którzy "słyszą" kable i ci, którzy ich nie "słyszą" mają swoją rację. Choć boję się, że wiele mają tu do powiedznia umiejętnie podkręcane marketingowe sztuczki firm kablowych.

 

:)

 

V-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w opisach kabli spotykam się z Deus ex machina wręcz. Za dotknięciem czarodziejskiej różdżki coś co wcześniej było kiepskie, po zmianie kabla błyszczy. Często opisywane są jakby mocno wpływały na charakterystykę (przed zmianą kabla góry nie było, nagle się pojawiła).

Skala zmian jest niejednokrotnie charakteryzowana tak, jakby zmienić całkowicie w torze wzmacniacz, źródło czy słuchawki/głośniki. Wydaje mi się, że moc używanych słów jest zbyt duża.

 

Pomijam kabel CAL, bo ten jest chyba wyjątkowo kiepski.

 

W związku z tym mam zamiar sprawdź to nausznie i skończyć teoretyzowanie :]

 

Na początek zamówiłem sobie Audionova Voyager jako kabel cyfrowy. Dotychczas używałem sznurka, który kabel przypomina tak sobie ;)

http://sklep.fusic.pl/p,pl,1081,1.html

Kupiłem używkę za pół ceny więc nawet jak różnicy nie będzie to kasy aż tak nie szkoda - ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności