Skocz do zawartości

Audiobooki


AudioNova

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chodzi o darmowe audiobooki to od lat jest "makoniu" - człowiek który czyta. Miałem gdzieś link do potężnego zbioru fantastyki czytanej przez niego, ale teraz nie mogę go znaleźć. Nie są to audiobooki profesjonalne z wodotryskami, ale czytane książki. Pamiętam że jak się zasłuchałem w treść i trochę przyzwyczaiłem to zapominałem że jest to nagranie amatora a wręcz podziwiałem jak gość czyta. Dla mnie szacun dla niego za to co robi i jak to robi.

Tu link, ale nie ten którego szukam: http://poczytalmimako.blogspot.com/

Edytowane przez Strazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz Link

Cytuj

 

Cytuj

 

 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten lik, o który mi chodziło, chyba już niestety nie aktualny, a przyczyna tu: http://moliumpodcast.blogspot.com/2016/04/molium-21-odebrane-marzenia.html#post

teraz tylko starocie :(

Znalazłem stary lik http://pliki2.poczytajmimako.pl/ :(

Edytowane przez Strazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przelania pieniędzy na konto niejakiej Weroniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Pewnie już większość wie, że aktualnie w związku z koronawirusem można za darmo zgarnąć Empik Premium i tam ściągnąć kilka darmowych audiobooków. Jedynym minusem jak dla mnie jest konieczność zainstalowania ich aplikacji Empik Go. W każdym razie jeśli ktoś lubi audiobooki to polecam - można słuchać online albo ściągnąć na urządzenie i odtwarzać offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uwielbiam audiobooki. Ja już nawet nie słucham muzyki. Ale na początku było ciężko podążać za fabuła. Teraz mogę słuchać kilka godzin bez przerwy. Mam ulubionych lektorów, mam książki które lepsze są słuchane i czytane. Szczególnie w pracy sporo korzystam z audio. Dla mnie bez znaczenia czy papierowa książka, na czytniki telefonie czy czytana przez lektora liczy się historia. https://www.ibuk.pl/katalog/427/literatura-piekna.html - warto jest rozejrzeć się za nimi tutaj. W ksiegarni mają niezłe zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W przypadku audiobooków sama książka jest ważna, ale równie ważny jest lektor. Polecam te czytane przez Grzegorza Pawlaka - dla mnie mistrzostwo świata. Głównie fantastyka, czyli Virion Ziemiańskiego i Wędrowycz Pilipiuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja gdy czytam po angielsku to jednocześnie sobie odpalam audiobooku i czytam równo z lektorem, nadaje to tempo i jednocześnie słyszy się wymowę i może jest szansa, że coś się bardziej zapamięta.

Audiobooków po polsku nie używam, czytanie pozwala mi sie bardziej skupić, a po za tym nie przepadam za tymi głosami które przeważnie czytają. Myślę, że jakbym kiedyś za młodu zaczął to bym się po prostu przyzwyczaił. Lecz teraz słuchając mam wrażenie,  że drugim uchem wylatuje ta treść, a chciałbym aby coś zostało. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Za kierownicą, albo przy prasowaniu niby można czytać, ale wygodniejszy jednak adiobook.

Do słuchania wolę muzykę. Recenzje, artykuły w formie filmików są także przeze mnie omijane, bo zabierają mi czas który mogę poświęcić na słuchanie muzyki. Tak samo filmy. Rzadko cokolwiek oglądam, bo marnuje mi to czas który mogę poświęcić na muzykę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, co kto lubi. Po prostu wyżej sugerowałeś, że osoby słuchające audiobooków nie umieją czytać i potrzebują do tego mamy, więc ci podałem scenariusze, w których audiobook muszę pokazać się lepszym wyborem niż książka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla mnie kultowym audiobookiem jest trylogia husycka Sapkowskiego. Przy czym "Lux perpetua" przesłuchałem tylko raz (albo dwa?), bo nie lubię ostatniego tomu, ale poprzednie części kilka razy, a ulubione fragmenty kilkanaście razy. Lubię też wracać do "Gry o tron" (zwłaszcza pierwszego tomu, który jest nagrany z podziałem na role, gdy pozostałe są już czytane przez lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualnie słucham z Youtube'a serii Roberta Galbraitha/Joanne Rowling o Cormoranie Strike'u, choć mam też wypożyczone papierowe książki i czasem przeplatam słuchanie czytaniem. Młody Stuhr jako lektor mi się podoba, choć po komentarzach widać, że opinia jest niejednoznaczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności