Skocz do zawartości

Creative ZEN


yoshiru

Rekomendowane odpowiedzi

W Pudełku.

 

Pudełko średniej wielkości w ładnej stylistyce kolorystycznej, wszystko zapakowane jak na creativa przystało ;) bez nożyczek nie rozpakujesz. W pudełku kilka instrukcji typu QuickStart raczej składane jak mapa i raczej mało tego natomast występuje w języku Polskim i opisuje tylko proste funkcje. Prócz instrukcji kabelek usb o długości (o zgrozo) 13cm jednak spełnia swoją rolę zgodnie z przeznaczeniem, do tego Płyta z jakimś softem no i sam odtwarzacz czyli Pan Zenek ;).

 

Obrazek nr1: (http://img214.imageshack.us/img214/3397/dsc00251gb9.jpg)

 

Jakość wykonania.

 

Czytałem że ten świecący plastik "wiochą" wieje, no cóż rzecz gustu mnie akurat to się podoba mimo iż jednak player mógł być zapakowany w matowy plastik, przynajmniej nie widać by było paluchów. Tył odtwarzacza jest zrobiony z matowego plastiku. Wykonany jest bardzo porządnie (czego nie mozna powiedziec o odtwarzaczu pewnej Polskiej firmy) i napewno nie wieje "wiochą".

 

Obrazek nr2: (http://img228.imageshack.us/img228/1893/dsc00252fk6.jpg)

 

Użytkowanie.

 

Interface tego odtwarzacza jest bardzo przejżysty i mimo że na począdku nie wiedziałem gdzie ustawia się te fajne tapety to jednak po 2 sekundach znalazłem rozwiązanie, poruszanie sie po nim jest bardzo intuicyjne, a jeszcze mniej problemów będą mieli użytkownicy którzy używali wcześniej ZEN Vision M, Zen Micro, Zen V / V Plus. Co do przycisków to są one rozmieszczone w bardzo logiczny sposób i nawet obsługa na ślepo (odtwarzacz w kieszeni) nie sprawiła mi problemów.Ale są też minusy, jednym z nich jest port usb który mógłby mieć zaślepkę, ponadto ekran w pełnym słońcy nie jest czytelny. Można by na minus zaliczyć to że odtwarzacz łatwo się rysuje (ale w tym akurat niczym nie ustępuje iPodowi) oraz to daje się w szybkim tępie zatłuścić paluchami, dlatego warto zaopatrzyć sie wjakieś etui typu silikonowych skinów na odtwarzacz. Jeszcze mam jedną myśl, bo czytałem dużo na temat tego iż creative chciałby przejąć część rynku należącą do Apple jeśli chodzi o odtwarzacze multimedialne, dobrze by było jednak aby creative tylne panele do swoich odtwarzaczy robił jednak metalowe.

 

Obrazek nr3: (http://img292.imageshack.us/img292/3043/dsc00255bi4.jpg)

 

Muzique.

 

Byłem bardzo zaskoczony bo gra lepiej od ZEN Nano + i szczerze mówiąc nie liczyłem na to, myślałem że "jeśli będzie grał tak samo dobrze jak ZEN nano to ok świetnie" a tu "zonk" gra lepiej, mógłbym się odważyć na stwierdzenie iż ten odtwarzacz gra tak samo dobrze jak iPod Nano 1Gen którego kiedyś miałem, ale do rzeczy. Odtwarzacza słuchałem na Sennheiser mx-400 i na słuchawkach dołączonych do odtwarzacza ep-480. Zacznę od tego drugiego modelu.

 

EP-480: Oh, ile tu wszystkiego. Charakterystykę dźwięku ulatniającego się z tych słuchawek określiłbym jako "centrum Nowego Yorku w godzinach szczytu we wszystkich kolorach tęczy. Miłośnicy basu się nie zawiodą, starcza go dla wszystkich w autobusie ;) wiem że w opinii wielu z Was te słuchawki nie są raczej wysokich lotów niemniej jednak spełnieją swoją rolę (piszę oczywiście to odnośnie pracy z odtwarzaczem) nie zniekształcają dźwięku ani dół ani tym bardziej góra nie wyskakują przed szerg, natomiast środek jest nadzwyczaj słyszalny.

 

MX-400: Kurcze ile dymu. No właśnie to są te "wysoko grające słuchawki w który wogule nie ma basu". Nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem, bas jest tyle że jest go mało, niemniej jednak od czego mam Custom EQ w odtwarzaczu (o EQ napiszę troche później). Po podkręceniu basu i nieznacznym podkręceniu tonów wysokich okazuje się że dźwięk jest trochę mniej sterylny basu jest tyle ile trzeba nie wychyla się przed szereg z resztą z tonami wysokimi jest tak samo. Zapuściłem "Baduizm" Eryki Badu no i odleciałem, usłyszałem coś jeszcze oprócz basu.

 

Zapewne zapytacie o scenę, otóż jest w obu przypadkach na tyle szeroka aby zadowolić kazdego (no może prawie)

 

Obrazek nr4: (http://img390.imageshack.us/img390/8513/dsc00256ht7.jpg)

 

EQ i inne Funkcje.

 

Odtwarzacz ma 8 zdefiniowanych na stałę presetów + to Custom EQ którego tak wszyscy porządają. Ponadtow Radio w którym można zaprogramować 33 stacje, Budzić który mnie jeszcze nie zdołał obudzić, albo nie potrafię go skonfigurować, w każdym bądź razie ten w H10jr był skuteczniejszy. Organizer, przeglądarka obrazków, dukatafon oraz video (ale o tym zaraz). Ponadto slot do kart SD obsługuje te wielko formatowe. Na plus mógłbym zaliczyć dostępność dodatków do tego odtwarzacza i ich ceny (są niższe aniżeli dodatki do odtwarzaczy z sadu).

 

Wideo.

 

Wprost genialny wyświetlacz robi z tego playerka centrum rozrywki. Obejżałem parę filmików no i jestem mile zaskoczony ich płynnoscią i głębią kolorów, niemniej jednak nie zdołałem jeszcze wrzucić tam swojego jak mi ktos powie jak to zrobić i jakiego programu użyć będę wdzięczny.

 

Podsumowując.

 

To bardzo dopracowany Player naprawdę świetnie spisuje się w swojej roli i mógłbym go polecić każdemu bo to świetny stosunek jakości do ceny. Napiszczcie o czym jeszcze nie napisałem to w miarę możliwości odpiszę. Jeszcze jedno Ekranik wygasa całkowicie po zablokowaniu klawiszy. Z racji ze nie mam odpowiednich uprawnień tą recenzję umieszczam tam gdzie nie powinna być, stąd prośba do adminów aby przesuneli ten watek do działu z recenzjami, z góry dziękuję.

 

edit1

 

Uważam jednak że mx-400 będą brzmiały z tym odtwarzaczem dobrze tylko wtedy jeśli w nagraniu będzie uwydatniony bas no i po podkręceniu basu na EQ także ja bym się jednak trzymał ep-480 al i tak mam wkrótce kupić hq-1900 creative (nie będę słuchał o żadnych kossach, sennheiserach i akq, a tym bardziej o produktach vedii bo nie wyróżniają się niczym specjalnym. Chcę spróbować konkretnie tych słuchawek a jak mi się nie spodoba to kupie sennki i tyle.

 

edit2

 

Z poziomu odtwarzacza daje się robic playlisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Jeśli się często wiesza, to znaczy, że jest to wadliwy egzemplarz, aktualizacja firmware, redukuje takie przypadki do minimum. Według producenta, bateria wytrzymuje do 25 godzin muzyki i 5 godzin wideo. Czy tak jest w rzeczywistości, szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieszania to mnie nie chciał się pare razy widzieć z kompem, no ale ja używam Linuksa więc nie ma się co dziwić. Pozatym jest tam taki przycisk reset tzn dziurka reset który zawsze pomaga w takich sytuacjach, tzn nie resetuje ustawień fabrycznych w odtwarzaczu, ale działa na niego jak wciśnięcie restartu w komputerze. Co do baterii to jeszcze muszę sprawdzić, a będę i słuchał muzyki i od czasu do czasu oglądał filmiki reklamowe które znalazłem na odtwarzaczu to napiszę co i jak. Co do kart 8/16GB to skoro obsługuje je to chyba nie powinno być problemu, z resztą jak ktoś będzie miał okazję włożyć taką kartę do odtwarzacz to bardzo proszę o opis jak się odtwarzacz zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

@Krippo, przecież ci już pisałem w którymś temacie, że na Allegro można kupić takie pokrowce w granicach 20- 25 złotych. Ty albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo z wyszukiwarką na Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny skórzany, ale chciałbym kupic jeszcze jakieś silikony, nie mniej jednak postawiłbym na produkty cluprera, jest duży wybór więc jest szansa że i Ty wyberzesz coś dla siebie.

 

edit

 

Widzę że crumplery nie są wcale takie tanie. Zajżyj na allegro.

 

edit2

 

W Balcie jest trochę taniej jesli chodzi o cruplery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze yoshiru, czy ty porównywałeś tego playera z innymi dobrymi playerami ?? czy tylko z Nano , bo nie podejrzewam żeby Creative zrobił dobrze grającego pleyerka:)

 

Mogłem go jeszcze porównać z silvercrestem (z Lidla) i z iRiverem H10jr (Bez żartów miałbym creative postawić na przecie iRivera), mógłbym go porównac z Sansą mojego brata (ale nie pamiętam jak to grało). Uważam więc że ten player gra DOBRZE to jest średnia półka dobrze grających playerów. Rozumiem że inne dobre playery o których myślałeś to cowon, iriver, sandisk, rio bo chyba nie myslałeś o vedii a3 do której też mógłbym go przyrównać i to śmiało: cichogrająca, niedorobiona, bez custom EQ, z fajnym basem no i ma srs ale gra jak dla mnie za cicho a raczej grała bo już jej nie mam. Pozatym wyglądała jak plastikowy shit z wiejskiego odpustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

@doom4n, kierujesz się stereotypami. Założę się, że miałeś w ręce jedynie coś z "nieśmiertelnej" serii MuVo i swoje wrażenia przekładasz na wszystkie produkty tej firmy. Przyznaję, że Zen gra nieźle. To "ciepły" odtwarzacz, według mnie miły dla ucha. Myślę, że gdyby nie częste problemy z softem, odtwarzacz ten byłby jedną z ciekawszych propozycji w swoim przedziale cenowym. Generalnie, nowsze Zeny nie wypadają tak blado na tle konkurencji, np. taki Zen V, którego przez pewien czas używałem, grał dużo lepiej, niż Sansa M240 i nie gorzej, niż Clip. Możesz mi teraz wygarnąć na temat mojej, podłej sygnatury i braku słuchu, ale ja trochę odtwarzaczy już w życiu słyszałem i mogę powiedzieć tylko tyle, że przynajmniej pod względem dźwiękowym Zen nie odstaje od konkurencji, w swoim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Nie powiesz mi chyba, że ZVM, z którym mam do czynienia na codzień, gra tak słabo, że do niczego się nie nadaje, bo wtedy faktycznie, okaże się, że nie mam słuchu i nie powinienem się wyrażać na temat jakości dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Myślę, że trochę spłyciłeś temat, porównując ZVM do Clipa, ale szanuję twoje zdanie. Nie będę teraz zaciekle bronił swojego odtwarzacza, bo to nie ma sensu, napiszę tylko z czysto praktycznego punktu widzenia, że odtwarzacz za 140 złotych nie "uciągnie" większych słuchawek, typu Aurvana Live!, z którymi ZVM radzi sobie nieźle. Może nie ma to odzwierciedlenia w mojej sygnaturze, ale kilka lepszych modeli miałem okazję na nim przesłuchać i co, jak co, źle nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo może nie, ale za taką cenę to można oczekiwać dużo więcej od odtwarzacza. Gra on na poziomie Clipa za 140 zł.

 

Za pieniądze jakie dałeś za swoje iPody też można było się spodziewać czegoś więcej, a tak naprawde ja swojego iPoda wymieniłem na iRivera bo spodziewałem się czegoś lepszego i dostałem coś lepszego, niestety jedyna przewagą iPoda nad iRiverem h10jr jest to że iRivera nie szło prawidłowo załadować muzą pod linuxem, do iPoda jest masa programów pod linucha. Creative wybrałem nie tylko ze względu na radio i custom EQ, ale dlatego że wiedziałem jak grać może i nie spodziewałem się niczego więcej, tak jak bym się nie spodziewał kupując iPoda, z resztą za te pieniądze nie dostałbym nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat Toucha nie kupowałem dla dźwięku. traktuje go jako playera uniwersalnego z którym muszę przetrwać z 2- 3 miechy. Potem sobie dokupię Karme albo H100. Są to chyba jedyne playery (z przewagą dla h100), które mnie satysfakcjonują dźwiękowo. Jednak muszę przyznać że Touch mnie zaskoczył, gdyż naprawdę nie gra źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat Toucha nie kupowałem dla dźwięku. traktuje go jako playera uniwersalnego z którym muszę przetrwać z 2- 3 miechy. Potem sobie dokupię Karme albo H100. Są to chyba jedyne playery (z przewagą dla h100), które mnie satysfakcjonują dźwiękowo. Jednak muszę przyznać że Touch mnie zaskoczył, gdyż naprawdę nie gra źle.

 

No proszę więc jednak Karma albo H100, z karmą życzę powodzenia bo jak zobaczyłem co się dzieje na e-bayu to od razy spasowałem. Niemniej jednak nadal się upieram że ZEN gra dobrze, zresztą jak chcesz i mieszkasz blisko trómiasta, możemy się umówic na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Myślę, że to wszystko zależy od tego, czego od odtwarzacza oczekujemy. Jeżeli wyłożymy sporo pieniędzy na jakiś odtwarzacz i oczekujemy od niego, że jego dźwięk, po prostu "rzuci nami o glebę" i nie pozwoli wstać przez parę godzin, to często może nas spotkać niemiłe zaskoczenie. Czasem na forum można spotkać ludzi, którzy są niezadowoleni z dźwięku, np. czegoś z serii iFP, bo oczekiwali, że ich odtwarzacz zrobi na nich niesamowite wrażenie, a tymczasem siła odtwarzaczy z serii iFP polega na tym, iż grają one "naturalnie". Wniosek z tego taki, że dźwięk dużej części markowych odtwarzaczy nie jest ogólnie zły i pozostaje tylko kwestia, komu bardziej dany dźwięk "spasuje", a komu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wszystko zależy od tego, czego od odtwarzacza oczekujemy. Jeżeli wyłożymy sporo pieniędzy na jakiś odtwarzacz i oczekujemy od niego, że jego dźwięk, po prostu "rzuci nami o glebę" i nie pozwoli wstać przez parę godzin, to często może nas spotkać niemiłe zaskoczenie. Czasem na forum można spotkać ludzi, którzy są niezadowoleni z dźwięku, np. czegoś z serii iFP, bo oczekiwali, że ich odtwarzacz zrobi na nich niesamowite wrażenie, a tymczasem siła odtwarzaczy z serii iFP polega na tym, iż grają one "naturalnie". Wniosek z tego taki, że dźwięk dużej części markowych odtwarzaczy nie jest ogólnie zły i pozostaje tylko kwestia, komu bardziej dany dźwięk "spasuje", a komu nie.

 

O trafiłeś w samo sedno. Nie mniej jednak nie jest to mój ostatniu player, ale narazie zamierzam spuścić swoja mini-wierzę i stworzyć jakąś hybryde zasilacz->odtwarzacz->wzmacniacz słuchawkowy->mocniejsze głośniczki do kompa np z serii GigaWorks albo iTugue, bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie i jak to będzie grało, ze zdobyciem głośniczków nie będzie problemów, natomiast gdzie nabyć wzmaka?

 

edit1:

 

Albo nie będę się cyngolił z tematem i kupie w vobisie zestaw ZEN V Plus + ZEN V TravelSound i też będzie grało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

OD NIEDAWNA POSIADAM CREATIVE ZEN. NIE MOGE PRZEKONWERTOWAC ZADNEGO PLIKU WIDEO NA NIEGO. PISZE ZE NIE MAM ODPOWIEDNIEGO KODEKA ORAZ ZE MOJ ZEN NIE OSLUGUJE TEGO FORMATU. CHCIALEM PRZEKONWERTOWAC PLIK AVI, TAKIE JAKIE SA NA NIM STANDAWDOWO? OCO CHODZI? NIE WIEM!! JESLI TO MOZLIWE TO PROSZE WAS O POMOC.

 

GG: 6468162

 

DZIEKI WIELKIE

 

MIKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Przede wszystkim, nie krzycz, a jak ci się zepsuła klawiatura, to sobie kup nową. Było o tym tysiąc razy na forum. Ściągnij sobie najnowsze kodeki, a następnie użyj jakiegoś programu do konwertowania plików wideo, np. PocketDivXEncodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności