Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie armatury (do ok. 300zł)


Kermit Zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad moją pierwszą armaturką. Rozważam:

Shure E2C

UE Super.Fi 4

Westone UM1

Etymotic ER6i

Jays D-Jays

Altec Lansin IM616

Klipsch Custom-2

UE Super.Fi 5 EB (wykraczają trochę poza budżet)

O Shure, UE, D-Jays, IM616 i Klipsch'ach wiem niewiele (czyt. tyle co nic). O UM1 i ER6i trochę sobie poczytałem i z tej dwójki wolałbym jednak chyba Ety. Jak się mają D-Jays do UM1 (bo gdzieś słyszałem, że grają podobnie, tylko trochę lepiej)?

Muzyka, której słucham to w 100% metal (heavy, power, gothic, symphonic, death i black).

Mój aktualny player to Vedia V39, ale zamierzam wymienić ją na Cowona D2 lub ew. IPoda Touch (raczej na D2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie chce sie reklamowac, ale za niewielke wiecej masz w komise moja oferte i przebija ona wszystko co wymieniles (drivery te same co w ety er 4p :0 )

 

tylko bez playera pokroju ihp, x5, t39 e10 nie podchodz - czytaj duuza moc wymagana.Ale alteci potrafia sie odwdzieczyc - jedyne iemy na ktorych po podbiciu bassu na maxa (dla proby :) ) nie slychac charczenia-przesteru na v39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie reklamowac, ale za niewielke wiecej masz w komise moja oferte i przebija ona wszystko co wymieniles (drivery te same co w ety er 4p :0 )

 

tylko bez playera pokroju ihp, x5, t39 e10 nie podchodz - czytaj duuza moc wymagana.Ale alteci potrafia sie odwdzieczyc - jedyne iemy na ktorych po podbiciu bassu na maxa (dla proby :) ) nie slychac charczenia-przesteru na v39 :)

 

Na head-fi w sumie zbierają bardzo pozytywne oceny, tylko przeraża mnie ich zapotrzebowanie na moc. Sony NWZ-A828 (nad nim też się zastanawiam) raczej nie da im rady.

 

A w wymienionych przeze mnie jest coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermit - przeciez masz v39 - mowie przeciez,ze to para idealna, sam przetestowalem :)

 

nie pisze tego, bo je sprzedaje, bo w razie potrzeby zawedruja do mojej lubej :) - co do dzwieku, na t39/v39 ida pieknie bez wzmaka na obu przelacznikach - hd i bass. ten player naprawde ma MOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale one są robione na zamówienie.

 

Do tego dochodzą jeszcze koszta wycisków (czy jak to się zwie) i wizyty u audiologa.

Ja mam Super.fi 3. Na początku wydawały mi się trochę zamulone ale założyłem mniejsze tipsy, pobawiłem się eq i jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy, że mogę dołożyć jeszcze 100zł, co da w sumie ok. 400zł na IEM'y.

Mogę rozważyć Super.Fi 5 oraz Q-Jays'y. O Fi 5 przeczytałem, że są bardzo basowe i ustępują szczegółowością UM1, o Jaysach nie wiem nic (są na pewno ładniejsze :P). Zależy mi przedewszystkim na szczegółowości i dopiero potem na mocnym, dobrym i kontrolowanym basie i dobrej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w tym segmencie widze tylko q-jaysy - sf5pro sa w porownaniu z nimi mocno zmulone i maja bardziej sciachana gore. znacznie "przejrzysciej" graja q-jaysy. sf5pro buduja scene wokol nas - co brzmi na wielu nagraniach bardzo nienaturalnie - ma sie wrazenie niezgrania calosci. q-jaysy natomiast dosc wasko i niestety daleko, ale zawsze wszystko sie dzieje przed nami. nie roznicuja "glebokosci". generalnie scena nie zmienia sie w zaleznosci od repertuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w tym segmencie widze tylko q-jaysy - sf5pro sa w porownaniu z nimi mocno zmulone i maja bardziej sciachana gore. znacznie "przejrzysciej" graja q-jaysy. sf5pro buduja scene wokol nas - co brzmi na wielu nagraniach bardzo nienaturalnie - ma sie wrazenie niezgrania calosci. q-jaysy natomiast dosc wasko i niestety daleko, ale zawsze wszystko sie dzieje przed nami. nie roznicuja "glebokosci". generalnie scena nie zmienia sie w zaleznosci od repertuaru.

To o scenie. A jak u nich z brzmieniem i tłumieniem?

Przy cenie 93 funtów (z wliczoną przesyłką) warto je brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności