Skocz do zawartości

Beresford TC-7510


Rekomendowane odpowiedzi

Ja BARDZO chętnie coś powiem...zeznam wszystko, dobrowolnie i w ogóle. Tylko że - Beresa nie mam :)

Jak wróci...z upgrade...ech...jak wróci...to będę pisać jak się stage3 sprawuje ;-)

 

Jancio

 

widze ze tuning seryjny beresow ruszyl... GF to kiedy Ci wysylac mojego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowany modowanieniem, postanowiłem zmienić kabel sieciowy we wzmacniaczu. Pytanie, czy bawić się ze wstawianiem gniazda zasilającego IEC np. Schurter z filtrem 10 A, czy wymienić sam kabel na Lappa Olflex 3x2,5 z wtyczką Bals’a?

 

Spróbuj wpierw sam kabel. Dostaniesz za 80 PLN na eBay-u (taniej jak w PL) od uzytkownika ogumez (ma tez stronę soundsfine.de)

 

EDIT >>

 

<< Tu dałem info gdzie kupic kable i wtyczki >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za sugestię, tak zrobię.

 

Będę sam robić i już mam zamówione półprodukty. Materiały plus przesyłka 36 zł :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie zasilacz 13.5V od majkela z dwoma ferrytami. Nie wiem czy to kwestia ferrytów, czy samego zasilacza, ale zmniejszyły się szumy na słuchawkowcu ;)

Poza tym chyba przybyło trochę detali, ale za mało jeszcze słuchałem - różnica nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odtwarzania muzyki, praktycznie w przewazajacej wiekszosci utworow ktore posiadam slychac wyrazny szum.

Szum ten ustepuje jezeli zapauzuje muzyke, nie jest to szum ze wzmacniacza sluchawkowego/DACa.

Jest to wina źle zrealizowanych nagrań? czy może podczas odtwarzania muzyki uaktywnia sie cały mechanizm transportu (usb,kabel, pclink,kabel,dac,wzmak) i ktorys z ww elementow powoduje szum. W zasadzie chyba znam odpowiedz na to pytanie, ale chcialbym zasiegnac Waszej opinii.

 

 

przepraszam za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DACu użytym w Beresfordzie może jest użyte wejście, które odłącza sygnał wyjściowy i podaje na wyjściu masę, odłączając cały prawie cały tor w scalaku. Robi się to wtedy, gdy nie mia strumienia danych. Możliwe, że to, co słyszysz, to jest to. Spróbuj stworzyć kilkusekundową próbkę dźwięku złożoną z ciszy i ją odpal. Może wyjść coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do wymiany słuchawek. Obecnie posiadam aurvana Dj i chciałbym je wymienić na Philips SHP - 8900, Aurvana Live lub Pionier se - a1000.

Słuchawki maja być domowe w miarę wygodne do słuchania muzyki ( Trance, House, Electro)i gier. Które z tych słuchawek będą lepsze. Może ktoś miał możliwość odsłuchu ww słuchawek i powie mi coś na ich temat? Słuchawki będą podłączone głównie do kompa pod Prodigy Hi Fi lub ampli Denon'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do wymiany słuchawek. Obecnie posiadam aurvana Dj i chciałbym je wymienić na Philips SHP - 8900, Aurvana Live lub Pionier se - a1000.

Słuchawki maja być domowe w miarę wygodne do słuchania muzyki ( Trance, House, Electro)i gier. Które z tych słuchawek będą lepsze. Może ktoś miał możliwość odsłuchu ww słuchawek i powie mi coś na ich temat? Słuchawki będą podłączone głównie do kompa pod Prodigy Hi Fi lub ampli Denon'a.

 

 

Trafiles z tematem, ehhhh.

Do tego co sluchasz polecam CAL! i to zdecydowanie.

 

 

prinz --> te szumy, ktore uswiadczasz to "wina" samych utworow - stawiam na kompresje. Jak ktorys lubil szumiec, to dzialo sie tak i na audigy/xonarze/Beresie i osobnym mp3 playerze.

 

 

Jesli chodzi o szumy samego Beresforda, to mialem do wczoraj na wypozyczeniu MK6/4 mod 21.

Na CAL! i 8900 szum byl dosc podobny. W spokojnych utworach jak dla mnie niestety za bardzo slyszalny, w utworach dynamicznych nie do wychwycenia.

Na HD 25-1 szum juz nie byl akceptowalny, przynajmniej dla mnie. To byl jedyny powod dla ktorego dac'a odeslalem - nie chcialem bawic sie w stage'owanie, czekam na zapowiadanego tc-7520 z usb i jego kosmiczna cene ;)

 

Na szybko uwagi dla osob sluchajacych muzyki z kompa. Troche tego sie u mnie uzbieralo w budzie, wszystkie karty z sigu w kompie. W kompie 3x uruchomiony foobar z tymi samymi utworami :lol:, do wychwycenia roznic przelaczalem sluchawki miedzy kartami ( beres podlaczony do xonara, ktory jako jedyny dawal mozliwosc jednoczesnego sluchania po analogu i wejsciu cyfrowym-coaxial, gdzie podlaczony byl dac)

 

Beres prosto z pudelka gral bez rewelacji, nie bil na glowe xonara d2, na co liczylem. Za rada Grado_Fana, cierpliwie sie wygrzewal.

Po wygrzaniu ( w sumie 12dni ciaglego podlaczenia pod pradem), wyraznie wyprzedzal xonara pod wzgledem separacji instrumentow/detalicznosci i szerokosci sceny, bas zyskal na glebokosci i wreszcie pojawily sie "ciary" przy sluchaniu muzyki. Ze sluchawek, ktore posiadam najwiecej na dac'u zyskaly 8900, bardzo fajnie je zmiekczyl. Z kart dzwiekowych Audigy 2zs gralo najgorzej, ale w kategorii econo wygrywa ze wszystkimi;) Szkoda, ze mi to juz nie wystarcza.

 

Przy okazji, chcialbym powiedziec: GRADO_FAN na prezydenta:) dziekuje jeszcze raz za wszystkie sugestie/rady i mozliwosci odsluchowe jakie od Ciebie dostalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO Fanie czy twoje modyfikacje mają na celu ogólną,kompleksową poprawę jakości dźwięku czy są wykonywane w celu dostosowania brzmienia do indywidualnych wymagań zamawiającego? Czy twoje modyfikacje dotyczą tylko wyjścia słuchawkowego czy całości? Czy twoje modyfikacje są wykonywane na wersji MOD21,czy na wersji podstawowej MK6/4?

Trochę dużo tych pytań ale myślę że te informacje przydadzą się potencjalnym nabywcom.

Na resztę koledzy już odpisali. Tak, chodzi kompleksową poprawę jakości dźwięku z trzema wariantami zależnie od wymagań - Stage 1, 2 i 3. Jest też droższa opcja dostosowania do indywidualnych wymagań z przewidzianą "przymiarką".

Tak, modyfikacje są wykonywane na najnowszej wersji MK6/4 MOD21. Szczegółowo już opisałem w mailu.

 

GF- chodzi Ci o Beresforda bez modyfikacji czy z?

Ja testowałem DT880 na Beresfordzie i ledwo je dźwigał. Do nich potrzeba wzmaka jednak.

Modyfikacja nie zmienia wydajności prądowej i napięciowej wzmacniacza. To poprawa warunków pracy układu - wyciągnięcie więcej z tego samego układu.

 

 

Jak się sprawuje wzmacniacz słuchawkowy w najnowszym 6/4 mod21 przy podpinaniu IEM'ów, mocno szumi?

Czy te stages coś poprawiają w konstrukcji wzmacniacza słuchawkowego w beresie?

Generalnie jak wyżej. Wzmacniacz słuchawkowy jest poprawiany, ale bez rewolucji. Nie próbowałem ani nie słyszałem żadnych opinii nt. podpinania do Beresa IEMów, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beres prosto z pudelka gral bez rewelacji, nie bil na glowe xonara d2, na co liczylem. Za rada Grado_Fana, cierpliwie sie wygrzewal.

Po wygrzaniu ( w sumie 12dni ciaglego podlaczenia pod pradem), wyraznie wyprzedzal xonara pod wzgledem separacji instrumentow/detalicznosci i szerokosci sceny, bas zyskal na glebokosci i wreszcie pojawily sie "ciary" przy sluchaniu muzyki. Ze sluchawek, ktore posiadam najwiecej na dac'u zyskaly 8900, bardzo fajnie je zmiekczyl. Z kart dzwiekowych Audigy 2zs gralo najgorzej, ale w kategorii econo wygrywa ze wszystkimi;) Szkoda, ze mi to juz nie wystarcza.

 

Przy okazji, chcialbym powiedziec: GRADO_FAN na prezydenta:) dziekuje jeszcze raz za wszystkie sugestie/rady i mozliwosci odsluchowe jakie od Ciebie dostalem:)

 

Jak moje rady się przydały to się cieszę :) Również dziękuję.

widze ze tuning seryjny beresow ruszyl... GF to kiedy Ci wysylac mojego? :)

Lenar wysłałem Ci wczoraj moje SR325i. Teraz robię dwa na raz testując jeszcze porównawczo pewne rozwiązania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten szum,o którym piszą niektórzy użytkownicy Beresforda występuje również na wyjściu regulowanym cinch i jest słyszalny w głośnikach?

Mam nadzieję że na wyjściu o stałym poziomie szumu nie ma. Pewnie układ regulacji poziomu wyjściowego trochę szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten szum,o którym piszą niektórzy użytkownicy Beresforda występuje również na wyjściu regulowanym cinch i jest słyszalny w głośnikach?

Mam nadzieję że na wyjściu o stałym poziomie szumu nie ma. Pewnie układ regulacji poziomu wyjściowego trochę szumi.

 

Było o tym wielokrotnie :D to jest cecha scalaka użytego we wzmacniaczu słuchawkowym Beresforda.

 

Na wyjsciach RCA jest OK. W sumie to na head-fi ludzie podłączają słuchawki wprost do wyjscia RCA :o

 

Trzeba miec kabelek 2xRCA -> gniazdo na jack-a. W Beresfordzie można by tak podłączyć się do wyjscia regulowanego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisery nie bardzo się lubią z wyjściem słuchawkowym Beresa (sprawdzane min. na HD555 i HD580).

Ja może rozwinę pytanie:

Czy podłączając osobny wzmacniacz słuchawkowy do Beresa możliwe jest otrzymanie dobrej synergii z HD600?

Jak jest w przypadku wzmacniaczy ubarwiających a jak w przypadku tych przezroczystych?

 

Zastanawiam się czy to kwestia charakteru grania samego daca czy wbudowanego wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem w Media Markt Senki HD600 za grubo ponad 1000 zł i bardzo mi się spodobały te słuchawki.

Jak one by się zgrały z Beresfordem? Czy na wyjściu słuchawkowym tego DACa będzie słyszalny szum w przypadku HD600?

 

Ja na chwilkę...

A na czym je puścili, że Ci się HD600 spodobały w Media Mark?? Serio mnie to intryguje ;) Zazwyczaj mają do wyjścia analogowego taniego DVD i to wpięte jeszcze kilka innych słuchawek jednocześnie.

Tak czy inaczej żaden wbudowany wzmacniacz nie pociągnie tak trudnych słuchawek jak HD600. Do nich trzeba porządny, wydajny i prądowo i napięciowo wzmacniacz zewnętrzny. Inaczej jest karykatura. Krisio już się przekonał o tym ostatnio jak wpiął HD580 przez byle HeadBoxa jaka była różnica.

Charakterem brzmienia Beresford pasuje pod te słuchawki, ale jak w przypadku np. Grado, gdzie można spokojnie i przyjemnie słuchać prosto z DACa, tak tutaj bez dobrego wzmocnienia ani rusz bo dostajemy powycinane pasmo i braki dynamiki itd.

 

Dobry osobny słuchawkowiec ogólnie ważna rzecz choć nie zawsze tyle samo wnosi. Lenar z SR60 sprzedał podstawowego Holdegrona i został przy wzmaku Beresforda, bo jak twierdził na tamtym nawet trochę mniej mu się podobało

 

PS. Co do HD555 to to są dość mulące słuchawki i brzmieniowo mogły się nie zgrać. Z resztą zależy też jaki transport cyfrowy był użyty. Na słabszych jakościowo dźwięk może być również zmulony. Patrz -> wątek Ranking transportów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilkę...

A na czym je puścili, że Ci się HD600 spodobały w Media Mark?? Serio mnie to intryguje ;) Zazwyczaj mają do wyjścia analogowego taniego DVD i to wpięte jeszcze kilka innych słuchawek jednocześnie.

 

Bez przesady Grado fanie, przeciez mogli podpiac pod Pianocrafta albo jakas dziurke w cd, pociagnie HD600 niezle , oczywiscie to jest kropla w morzu tego co te sluchawki umieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 podpięto mi pod zwykłą dziurkę słuchawkową jakiegoś amplitunera kina domowego Harman Kordon i to co usłyszałem jakością dźwięku biło wszystkie zestawy kolumnowe stereo które wcześniej odsłuchiwałem w Media oraz moje słuchawki HD595 które grały ze wzmacniaczem słuchawkowym Holdegron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 podpięto mi pod zwykłą dziurkę słuchawkową jakiegoś amplitunera kina domowego Harman Kordon i to co usłyszałem jakością dźwięku biło wszystkie zestawy kolumnowe stereo które wcześniej odsłuchiwałem w Media oraz moje słuchawki HD595 które grały ze wzmacniaczem słuchawkowym Holdegron.

Ja miałem podobnie... W saturnie podpięli mi HD595 pod Ampli H/K po zobaczeniu mojej miny gdy słuchałem ich z jakiejś czarnej skrzynki standardowo robiącej za źródło.

I co mogę powiedzieć? Magia... Nie wiem czy ampli tej firmy mają dobry wzmak słuchawkowy czy idealnie pasują do Sennów ale to było na prawdę genialne połączenie ;)

 

 

GRADO__Fan

Tzn. uważasz, że Beresford jest dobrym źródłem dla HD600 tylko potrzeba porządnego wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności