Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak zgrać muzykę z iPoda na kompa?


Budzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prblem. Mianowicie ostatnio mialem wirusa i nie było innej możliwości jak zformatować kompa. Mialem na niem całą muzykę którą wcześniej zgrałem na Ipoda Classic 80Gb przez iTunes. Chciał był teraz tą muzykę która jest do odtwarzania zgrać na komputer. Czy istnieje taka możliwośc. Wiem że mogłem muzykę zgrać na iPoda jaką plik zgrywany na dysk wymienny jednak wcześniej nie myślałem, że mogę toą muzykę stracić.

 

Proszę pomóżcie!!!

 

 

P.S Czy jest możliwośc zgrywania filmów lub zdjęć pojedynczo??

 

 

Z góry dziękuję za odpowidzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prblem. Mianowicie ostatnio mialem wirusa i nie było innej możliwości jak zformatować kompa. Mialem na niem całą muzykę którą wcześniej zgrałem na Ipoda Classic 80Gb przez iTunes. Chciał był teraz tą muzykę która jest do odtwarzania zgrać na komputer. Czy istnieje taka możliwośc. Wiem że mogłem muzykę zgrać na iPoda jaką plik zgrywany na dysk wymienny jednak wcześniej nie myślałem, że mogę toą muzykę stracić.

 

Proszę pomóżcie!!!

P.S Czy jest możliwośc zgrywania filmów lub zdjęć pojedynczo??

Z góry dziękuję za odpowidzi!!

Sciągnij program Audion (www.panic.com/audion), umożliwia dostęp do plików na iPodzie. Ja nie korzystałem, ale informacja pochodzi z pewnego źródła.

EDIT: Sorry, nie zauważyłem że Audion jest na Maca, jak masz wirusy, to pewnie masz Windows:) W takim razie pozostaje zaznaczenie w opcjach iTunes możliwości "Enable disk use", nie wiem jak to po polsku, chodzi o funkcjonowanie iPoda jako dysku, wtedy muzykę i filmy przenosisz ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie program ktory sie zwie:

 

YAMIPOD --> darmowy program, a uklada Ci muzyke wedlug albumu, artysty, gatunku, jak tam sobie tylko chcesz. Polecam , bo sam czasem z niego korzystam , nigdy sie na nim nie zawiodlem . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? Jeżeli masz "czysty" komputer i iPoda z muzyką to podłaczasz go do komputera i NIE ZGADZASZ się na zsynchronizowanie biblioteki iTunes z iPodem (bo zastąpi Ci zawartość iPoda czystą biblioteką z iTunes, czyli skasuje to co masz). Zaznaczasz opcję "enable disk use" i przenosisz piosenki/filmy z iPoda ręcznie na dysk. Przynajmniej tak to opisali na jakiejś stronie anglojęzycznej, teraz nie pamiętam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że producent iPoda nie przewidział takiej sytuacji. Mam iPoda gen. 5.5 i wczoraj wgrałem na niego 3 GB muzy z laptopa. Teraz zainstalowałem iTunes na komputerze domowym i pojawia się komunikat że iPod może być zsynchronizowany tylko z jedną instancją ITunes i wybór "wymaż i synchronizuj". Tak więc wygląd ana to, że producent nie wspiera takiej sytuacji.

 

Druga sprawa : wgrałem trochę mp3 do katalogu "H:\iPod_Control\Music" i nie widac ich w iPodzie, tak więc funkcja dysku pełni tylko rolę przechowywania plików ale nie udostępnia uch odtwarzaczowi. Widać, że wgrana muzyka jest pogrupowana w foldery i pliki o zakodowanych nazwach.

 

Tak to jest : polityka wielkiej korporacji żeby jak najbardziej z użytkownika robić debila.

 

pozdrawiam Filozof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Forum po raz pierwszy,

zawędrowałem tu nie z nudów, ale żeby rozwiązać problem z iTunes. Przed 3 dniami pojawił się komunikat Windows Update, że mam ważne aktualizacje do zainstalowania. Normalka. Ale tym razem po ponownym uruchomieniu laptopa mam surowe iTunes! Jedyny program w całym komputerze, który wrócił do korzeni. Muza jest bezpieczna na dysku, więc mogę ją ponownie dodać do iTunes. Natomiast NIE WIEM JAK WYCIĄGNĄĆ Z IPODA LISTY ODTWARZANIA. Nie mam najmniejszej ochoty na ponowne tworzenie list odtwarzania, które wybierałem przez ostatni miesiąc. Na razie nie podłączałem iPoda do iTunes. Chociaż sądząc po aktywności na forum chyba trzeba będzie trochę poczekać na odpowiedź. ;-)

 

PS. Miałem już kilka palmtopów i w każdym była opcja kierunku synchronizacji. Komp > palm. Ewentualnie palm > komp. Apple nie uznało tego za potrzebne.

*

Mam iPoda 80GB od 3 miesięcy. 3 tygodnie temu kupiłem nowego laptopa VAIO i zgrałem całą muzę ze starego komputera, w którym od 3 lat nie miałem żadnych przebojów z iTunes.

Pozdrawiam serdecznie,

petriwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37
Druga sprawa : wgrałem trochę mp3 do katalogu "H:\iPod_Control\Music" i nie widac ich w iPodzie, tak więc funkcja dysku pełni tylko rolę przechowywania plików ale nie udostępnia uch odtwarzaczowi. Widać, że wgrana muzyka jest pogrupowana w foldery i pliki o zakodowanych nazwach.

Bo oryginalnie do wrzucania jest itunes. Zainstaluj rockboksa, problem z głowy.

 

I jeszcze jedno, przepraszam, ale jaki jest sens synchronizowania z kokretną biblioteką? Nie prościej i wygodniej ręcznie zarządzać muzyką? Chcesz coś - wrzucasz, nie chcesz - wyrzucasz i to na każdym komputerze (o ile oczywiście ma itunes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ petriwoj - sprawdz czy nie ma gdzies w folderze gdzie itunes rtzyma muzyke (nie wiem jak to jest w windows) backupu biblioteki - sprobuj go przywrocic - wtedy powinny pojawic sie lisy odtwarzania, playcounts itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ petriwoj - sprawdz czy nie ma gdzies w folderze gdzie itunes rtzyma muzyke (nie wiem jak to jest w windows) backupu biblioteki - sprobuj go przywrocic - wtedy powinny pojawic sie lisy odtwarzania, playcounts itd

Wiadomo gdzie. Moja muzyka\itunes\Previous iTunes Libraries. Tylko że ostatni backup jest z 17.10.2008 i 13.09.2008. Nawet nie wiem dlaczego iTunes zrobił te kopie, chętnie ustawiłbym codzienny backup. Przed 2 tygodniami przywiozłem z Londynu trochę płyt i sporo się zmieniło w listach odtwarzania.

Ale gdzieś tu znalazłem fajny program YAMIPOD. Po zainstalowaniu go widzę swoje listy. Muszę to jakoś wyrwać z programu i odetchnę. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się ma do Classica, ale kilka dni temu musiałem przenieść się z laptopa na komputer stacjonarny.

Zainstalowałem iTunesa i podłączyłem Toucha. Po chwil wyskoczył komunikat, że mój grajek synchronizowany jest z inną biblioteką.

Do wyboru miałem dwie opcje: Wymarz dane z iPoda i utwórz nową bibiotekę oraz Przenieś zakupione rzeczy z iPoda do iTunes. Coś w tym stylu.

Wybrałem drugą opcję i wszystko działa. :)

 

polityka wielkiej korporacji żeby jak najbardziej z użytkownika robić debila.

Jak ktoś niekumaty to i tak może sobie pomyśleć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności