Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Utwór idealnie zrypany


The Edge

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że znam takich mnóstwo - a w tej chwili żaden nie przychodzi do głowy . Taki utwór, który np.

- świetnie się zaczyna i nagle wraca szarość

- grają świetnie, ale ten wokalista...

- wszystko jest OK, aż przychodzi refren...

itd. Generalnie w tym wątku chodzi o niepotrzebnie zmarnowany (Twoim zdaniem) potencjał muzyczny. I żeby jakiś fan nie obrażał się, że ktoś ma inne zdanie - np. nieraz mówię, że oni mają świetne gitary; aż w końcu czas na 1zwrotkę i pojawia się ON, Wokalista, Tomasz :lol: Agressiva 69

Ale przykład pięknie skaszanionego utworu mam konkretny inny - choć może to dziwne, bo jeden z ulubionych:

 

Funeral For a Friend - Moments Forever Faded

Kiedyś za 1wszym razem myślałem, że po takim wejściu będzie szybka jazda; a tu proszę...

A nie, już mam (zauważyłem na playliście). Też chodzi o różnicę wjazd-reszta, ale ta jest bardziej wysublimowana od FFaF :lol: W tym utworze wjazd jest wyjątkowy, a później typowe 'lalala' komercyjne - człowiek ma prawo się zdenerwować!

3 Doors Down - so I Need You

 

Wiem, że to ciężki temat - poczekam więc; może ktoś kiedyś zechce się wyżalić :lol: I może znajdę w czyichś wypowiedziach potwierdzenie dla swoich opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja muzyka zalatuje tanim szajsem, ale o gustach się nie dyskutuje - podoba mi się i tyle ! :D

Anyway.

Stasio - A cz. 4 (wystarczy posłuchać :P Artysta promowany u Wojewódzkiego, może ktoś oglądał ;))

Lech Janerka - Śmielej (wokal... ugh)

Dżem - Kim jestem, jestem sobie (gitara prowadząca...)

Dżem - Och, słodka (ogólnie ;))

Dżem - Wokół sami lunatycy (początek fajny, energiczny, reszta psuje klimat)

no i...

Ivan Mladek - Jozin z bazin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciężki temat. Po chwili kombinowania:

Metallica -Thorn Within (te rozwolnienie tępa)

Iced Earth -Angels Holocaust (po imponującym wejściu i ciekawym przejsciu otrzymujemy dawkę melatoniny od zespołu)

 

Za tydzień wpadnę pewnie jeszcze na coś innego (gorszego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Dla mnie największym niewypałem był cały album: Hybrid Theory - Linkin Park, zupełnie skopany na etapie realizacji. Właściwie we wszystkich piosenkach jest ten sam problem: fajny pomysł, ale brzmieniu brakuje głębi - jest płaska ściana nudnych, tępo brzmiących gitar, do tego zaszumiające scratch-e. Utwory brzmią płasko, jak z kartonowego pudełka, a mogło być tak fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Doors Down - so I Need You

A w tym co Ci nie leży? :huh: Ambitne to nie jest, ale ogólnego zwiotczenia też nie odczuwam. Dla mnie utworem w stylu "z dużej chmury mały deszcz" jest "Get Along" Morcheeby. Jeszcze była taka pościelówa na pierwszej płycie H-Blockx, gdzie refren się kończy jakby powietrze zeszło z kół. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie niezrozumienia tematu. tu nie chodzi o slaba realizacje albumu, tylko o "stracony" potencjal piosenki...

Prawie wszystkie utwory XIII Stoleti :>

Bardzo dobre teksty, dobry wokal (o ile nie po angielsku :>), ale muzyka to tragiczne disco gotyko czecho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megadeath - She-Wolf i Trust...boże...co za kicz

Judas Priest - United ...panowie chcieli się pobawić w Manowar? z klimatycznego kawałka zrobili kolędę

pierwsza płyta Anthrax - gdyby nie ten gej na wokalu...

 

metalcory, deathcory, goteburskie melodeathy i reszta "alternatywnego metalu" odpada w przedbiegach, więc ich tu nie pisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel A w tym co Ci nie leży?

Ogólnie przesadziłem lekko - bo byłem ciekawy, czy się odezwiesz :P:D U mnie 3 Doors Down to przede wszystkim 'Kryptonite' i właśnie 'so I Need You' - ale nie pierwszy raz mówię, że wjazd do tego drugiego jest warty jakiegoś hitu :D

 

caleb tu nie chodzi o slaba realizacje albumu, tylko o "stracony" potencjal piosenki...

Dokładnie tak, konkretnego utworu. ...ale jeżeli wokalista wyraźnie psuje resztę albo odwrotnie - to część wykonawców wreszcie otrzyma potwierdzenie na swoje podejrzenia o niedostateczną samorealizację :lol:

I tak np. moim zdaniem u wokalisty HIM wystąpił moment, w którym należy odciążyć dobrą muzę i skierować karierę w kierunku fińskiego 'Joźina z Baźin' albo może otrzyma polskie obywatelstwo i wzmocni którąś z kapel kaszubskich :lol:

A z utworów, to na pewno (no niestety, przykro mi :D)

Kyuss - 50 Million Year Trip

Myslovitz - Zwykły Dzień

ten drugi to już wogle bluźnierstwo - takiego wjazdu niektóre zespoły przez całą karierę nie mają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiekszosc

E tam, to już generalizowanie :lol: ...no chyba, że sądzisz, że wokal nie pasuje do gitar albo odwrotnie - to co innego... ale jak taka opinia wpłynie na Twoją reputację? :D

A Myslovitz ogólnie u mnie i tak jest chyba najlepszym polskim zespołem, posiadam nawet 5 utworów w formacie FLAC :D

Nie jest sztuką, gdy Punkowiec najeżdża na Metal - dlatego wyładowuję się na swoich ulubionych jak na razie :P

A Perfect Circle - Gravity

Zwrotka dostosowała się do najwyższego poziomu - ale co zrobił refren? Smuty z tego wyszły :angry::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, to już generalizowanie laugh.gif ...no chyba, że sądzisz, że wokal nie pasuje do gitar albo odwrotnie - to co innego... ale jak taka opinia wpłynie na Twoją reputację? biggrin.gif

Nie jest sztuką, gdy Punkowiec najeżdża na Metal - dlatego wyładowuję się na swoich ulubionych jak na razie tongue.gif

jak wiekszosc co nie znaczy ze wszystko. osobiscie podoba mi sie tlyko album milosc w czasach popkultury, reszta jest dla mnie astrawialna. a czy to najlepszy polski zespol? hmm mam inny gust :)
A Myslovitz ogólnie u mnie i tak jest chyba najlepszym polskim zespołem, posiadam nawet 5 utworów w formacie FLAC biggrin.gif
coz... ja, a bardziej konkretnie to moje siostry maja chyba cala dysko na plytach :P

 

co do tematu to np utwory frontside'a z plyty absolutus czy np z wczesniejszej plyty "naszym przeznaczeniem jest plonac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy (i czy wogle; i w jakim zestawieniu) pojawi się coś zespołu Nightwish... :D

Relient K - Devastation & Reform

Hidden in Plain View - I don't want to Hear It

czyli: jak to szczeniaki prowadzą Wenę do Chlewika. Pod koniec I don't want - nie wiem już, o czym jest i jak zaczynał się utwór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora część twórczości Dream Theater pasuje do tematu jak ulał. Więcej kombinowania niż muzyki chwilami. Co do "Kryptonite" to jeden z najbardziej kultowych kawałków znanych mojej skromnej osobie. Teledysk też był spoko, bo do "Love me when I'm gone" zrobili taką agitkę, że można zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<pac gazetą po łbie!>
No co... To idealnie nie jest zrypane :)

Lekko energiczny początek nastawiał mnie na co innego niż rozlazła reszta utworu ;)

Nie jest źle, spodziewałem się czego innego, ot co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT Hybrid Theory

'Hybrid Theory' to faktycznie kaszanka; 'What I've Done' jedynie trawię. No to może czas zmienić wokalistę, albo którąś gitarę :D - poprzednie płyty bardzo dobre i nawet chyba mam w komplecie.

p.s. To mówisz, że koniecznie Microlab Solo5c - Sound Blaster Surround 5.1 usb... :D

 

Blaabi dyskografia zespołu Weezer

Popieram - kiedyś chyba przesłuchiwałem i nic nie zostało :)

 

majkel Spora część twórczości Dream Theater

Dokładnie tak - i mam nadzieję, że nikogo to nie urazi - wolę muzę szybszą od wolniejszej: główny powód. Kiedyś zostawiłem Dream Theather chyba 5utworów - po czasie pożegnałem je, bo - choć na pewno coś w sobie mają - widocznie nie potrafiłem tego znaleźć.

No; to teraz będzie się rozkręcać, bo dorzucę Red Sparowes :D Posłucham teraz 'The Soundless Down...' - bo ma tylko 4minuty :D Nie rozumiem takich zespołów; ich twórczość adresowana jest do kogoś innego, myślę.

 

majkel "Kryptonite" to jeden z najbardziej kultowych kawałków

Od niego zacząłem i też uważam za NAJ (co zaraz się wyświetli), później przesłuchiwałem resztę 3 Doors Down - no i 17 się ostało. Ale zdania co do 'so I Need You' nie zmienię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_blck Jak dla mnie nic nie ssie bardziej, niż Apocalyptica z wokalem... już Path z wokalem mi się średnio podobał, a to co wyprawiają ostatnio woła o pomstę do nieba...

O ja Cię :D

...ale mówiąc to - wiesz?, że:

- do niedawna twórczość zespołu Apocalyptica była COVERlandią? Że grali po swojemu hity innych kapel?

- 'Worlds Collide' to pierwsza 'samodzielna' płyta, własnych pomysłów wreszcie?

Path? Chyba nie vol. 2?

Pewnie, że w ramach ostatniej płyty masz rację - ale czy wziąłeś poprawkę... No i: na szczęście jest Apocalyptica - S.O.S. (Anything but Love) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności