Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

co kupic? duze sluchawki otwarte


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

Po weekendzie napiszę czy da się zmodować HD555 do HD595, bo jednak parę możliwości jest i do tego dźwięk się niewątpliwie zmienia, ale to za parę dni :P

 

Z tego co pamiętam to tam są inne przetworniki, więc to się raczej nie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przetworniki wyglądają identycznie, nawet te same numery były na nich. Mam kilka fotek to później wkleję w odpowiednim temacie.

Swoich 595 używam do niemal każdego gatunku muzycznego, słucham też Oldfield'a i bardzo mi się podoba, jednak brak mi porównania z innymi słuchawkami w tej klasie. :) HD595 są jednak bardzo uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a calkiem niedawno getz wklejal jakies obrazki mowiace o tym,

ze 555 i 595 maja te same przetworniki :-)

 

W cenniku amerykańskiego serwisu Sennheisera driver do modeli HD555 / HD595

widnieje jako jedna pozycja .

 

2504i3b.jpg

 

Także "spec słuchawkowy " z którym nasz forumowy kolega Duke kiedyś konsultował

całą sprawę twierdził że taka modyfikacja jest nie tylko możliwa , ale wręcz bardzo łatwe .

 

3) czy np model 555 da się podciągnąć do jakości dźwięku 595?

Tak! Kwestia lekkiego wytłumienia i zatkania taśmą jedwabną 2 otworków

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...ost&p=60365

 

Dlatego też z niecierpliwością będziemy czekać , co nam napisze Piter 6576

odnośnie Jego realizacji tego modu . :rolleyes:

 

A ja , tymczasem , znalałem opis , co zrobić aby podciągnąć całkowicie otwarte Bayerdynamic DT 990

do standartu półotwartych Bayerdynamic DT -880 .W zgodnej opinii niemal wszystkich

te ostatnie słuchawki (mimo ze mają identyczne przetworniki co DT-880 ) są znacznie lepsze .

Na "audiostreo" znalazłem nawet taki opis różnic brzmieniowych pomiedzy nimi :

 

Czwarte miejsce Bayerdynamic DT 880 dość solidny wyrób, instrumenty słyszane blisko bez tzw przestrzeni,

trochę gorsza lokalizacja niż w/w lecz w pewnych aspektach dżwięk sprawia wrażenie że jest tylko

naśladowany według mnie i tak to jest rewelacja w porównaniu z piątym miejscem.

Piąte Miejsce Bayerdynamic DT 990 duży bas brzmiacy z rury wypełnionej watą góra to potężny syk

 

Otóż okazuje się , że DT-990 mają dudniący bas "przypominający brzmienie rury wypełnionej watą"

, pewnie dlatego że tejże waty właśnie nie mają . :D

A wystarczyłoby z jedną stronę driver DT-990 wytłumić odpowiednim krążkiem

z wełny minaralnej , zaś na drugą stronę przetwornika nakleić kawałek materiału

i mamy już realnie właśnie DT-880 . :rolleyes:

 

57865e0ce936.jpg

 

6a694a99f180.jpg

 

cc61655bb431.jpg

 

214b05e7f82f.jpg

 

 

5398e24b87ad.jpg

 

8fc395ad7137.jpg

 

Ciekawe czy w serwisie Bayerdynamica - podobnie jak w przypadku Sennheisera i modelu HD580/600

można by było dokupić same grille do DT-880 ? Wtedy człowiek , z takimi efektowymi "Bayerami "

na głowie , miałby szansę , choć przez chwilę , wyglądać jak sam Majkel . :D

 

20122007153154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla tam fotka z cennika bodajze serwisu - gdzie przetworniki do obu modeli byly wymienione jako jedna pozycja i z jedna cena. a zdjecia tez byly.

czytalem tego posta dosc pobieznie i pisze z pamieci. ale nie bylo to tak dawno.

 

/EDIT/

getz jak zawsze na posterunku :)

to wlasnie mialem na mysli. troszke ostatnio jestem zalatany i pisze z "doskoku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby zmienic podejscie - tzn. głównie z plyera poprzez zewnętrzny wzmak sluchawkowy?

 

nadal hd595 czy jednak sr60/80?

 

nie jest to kwestia pieniedzy ale w okolicy 500 chcialbym sie zmiescic, a chcialbym byc zadowolony. z zamym playeremuzywam igrado (bez wzmaka) cos naszlo mnie ostatnio na sluchawki nauszne/neckbandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 to są lepsze słuchawki od SR60, zwłaszcza odpowiednio napędzone. Co do ich przeróbek - pasowałoby mieć ten sam lub podobny materiał tłumiący tył przetwornika, to może coś z tego wyjdzie. Zresztą, np. w porównaniu z HD580, HD595 grają dźwiękiem bardziej przypominającym konstrukcje półotwarte, czyli takie z tłumionym tyłem obudowy.

 

Odnośnie DT880, DT990 edycja 2005 - jest do nich taki wynalazek, nazywa się DT normalizer, sprzedawany na headphonesguru.com, który podobno czyni każdy model jeszcze lepszym. No nie wiem, może się skuszę, w każdym razie firma Beyerdynamic gra uczciwie, w DT770, 880 i 990 jest ten sam przetwornik, i każdy z modeli kosztuje tyle samo, a są one odpowiednio zamknięte, półotwarte i otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamka zapadla. 595. dzieki.

 

no i posluchalem sobie 595...jednak nie jest to to co squonki lubia najbardziej...bardzo szczegolowe, bardzo szczegolowe .... ale brak mi tego czegos...sprobujemy z sr60..zobaczymy.

 

Napisz PM do @majkel-a. Moze pożyczy Tobie @moonlight-a

 

POsłuchaj sobie 595 razem z nim -> koniecznie do tego interkonekt od @majkel-a też ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem jaki ma/miał autor tego tematu. Mam do wydania ok. 500 zł. na słuchawki wokółuszne, raczej otwarte, wygodne. Będą one podpinane do nada c372 oraz asus xonar d2 (być może zmienię na prodigy hd2). Słuchawki powinny się odznaczać : mocnym, dobrze wypełnionym basem , aczkolwiek nie rozlazłym, ani nie twardym ani nie miękkim (aczkolwiek wolę trochę zmiękczony niż twardy) -->> po prostu neutralnym w tym względzie, dobra przestrzeń oraz separacja instrumentów, ekspreysjny wokal (coś a'la super.fi 5 pro + iaudio i7 :P), dynamiczne, nie lubię zbyt ocieplonego dźwięku, raczej LEKKO przyciemnione niż rozjaśnione, dobre wysokie tony. Bas może być lekko podbity względem średnicy oraz góry, natomiast pomiędzy średnicą a górą powinna zostać zachowana w miarę możliwości jak największa równowaga.

 

Słuchałem jak na razie w mediaku: hd 650 , hd 595, hd 555, hd 280 pro, philips 8900 oraz dla porównania technics rp-f290 :). Słuchawki były podłączone do jakiegoś wzmacniacza z wieloma wyjściami, można było odsłuchać kilku utworów, każdy z innego gatunku. Najmniej mi podpasowały ze wszystkich 8900, to nie jest zdecydowanie dźwięk, który lubię, niewielka dynamika, chudziutki bas, dźwięk gitar był imo bardzo nienaturalny (strasznie rozjaśniony względem wszystkich pozostałych odsłuchiwanych przeze mnie słuchawek). Hd 280 pro zdecydowanie mniej wygodne od pozostałych hadeków, dźwięk z nich dosyć średnio mi podpasował. hd555 bas mocny, dobrze wypełniony, ale czasami zbyt rozlazły, trochę kiepsko kontrolowany, po przesiadce na hd 595 otrzymujemy imo dźwięk zdecydowanie bardziej wyrównany, lepszą przestrzenią, szczegółowością, wypadły imo sporo lepiej pod względem wszystkich aspektów brzmienia od 555 nie licząc basu... który był na nich (możliwe, że to wina towarzyszącego sprzętu) troszkę zbyt odchudzony, dobrze kontrolowany, ale ze słabym zejściem.... Jak zapewne się domyślacie najlepsze wrażenie zrobiły na mnie hd 650, tylko a cena :/.. może kiedyś .. ? Zachowały wszystkie zalety hd 595 oferując przy tym zdecydowanie imo lepszy bas, wreszcie było odpowiednie zejście, kontrola basu sporo lepsza niż w hd 555..... jedynie komfort noszenia jest chyba lepszy w hd 555 i 595 niż w nich.

 

Sprzęt towarzyszący, raczej nie należał do najlepszego, nie odsłuchiwałem dobrze przez siebie znanych utworów (aczkolwiek część kojarzyłem), czytałem, że 595 mają bas lepiej kontrolowany (i to zauważyłem) oraz niżej schodzący (ale tego juz niestety nie) bas od 555. Spośród słuchawek w moim zasięgu finansowym najlepiej wypadły 595, jednakże mam obawy, czy na moim sprzęcie słuchawki te zaoferują lepszy bas niż w mm :/

A może są inne słuchawki w cenie ok. 500 zł., które również są warte odsłuchania i spełniają moje wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie basu w HD595 to dość prosta sprawa. Można spróbować zrobić taki adapter z rezystorami w środku, który podbije bas w tych słuchawkach, albo zastosować ten patent wewnątrz wzmacniacza słuchawkowego. Często nawet jest tak od razu w sprzęcie stacjonarnym, że wyjście słuchawkowe idzie przez rezystory, i basu na HD595 będzie wtedy od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem HD595 podłączonych do jakiejś czarnej skrzynki w Saturnie.... grały miernie, naprawdę.

Słuchałem ich następnie pod porządnym wzmacniaczem (też w Saturnie) i grały znakomicie, różnica jest ogromna.

Ze wzmakiem nabierają życia, wykopu, przestrzeni, czystości... po prostu inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie w Warszawie można odsłuchać w/w przeze mnie dwa modele na normalnym wzmacniaczu (jakby były jeszcze np. senki hd 600 to bym się nie obraził), ew. skąd zza granicy można ściągnąć w niskiej cenie obydwie pary słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 nie sa wcale takie szczegolowe. A co do DT990Pro vs HD595 to tez wydaje mi sie ze BD beda sporo lepsze technicznie a i moga sie bardziej nadawac np do rocka, za to HD595 chyba sa przyjemniejsze w sluchaniu. W kazdym razie jak ktos cos kupuje niech wezmie pod uwage ze lepiej kupic raz a dobrze. A jak ma sie iGrado to kupowanie sr60 jako jedynych sluchawek domowych ma sredni sens. Ja za 500zl polecam tez HD580, z dobrze dobranym zestawem brzmia wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dobra . :)

 

Najtańsze 580 jakie poszły na Allegro o których słyszałem kosztowały 400 zł

i kupił je Forza Lazio . Z tym że były już trochę sfatyfowane , Forza musiał dokupić

do nich nowy kable i wymienił grille na te z modelu HD-600 ( czyli można powiedzieć

ze kupił 600-tki za około 500 -550 zł )

 

W Stanach w ubiegłym roku nowe stockowe HD-580 kosztowały nawet 130$ ,

tyle że była to jednorazowa sytuacja która se nevrati . HD580 nie są już produkowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych hd580 na ebayu jest teraz dosc sporo, refubkow, szkoda ze tylko usa ;/

 

wsumie takie okazje na allegro ze zmasakrowanymi sluchawkami sa bardzo czesto najkozystniejsze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że masz rację. Nie pamiętam już dobrze , ale zdaje się że

te HD580 kupione przez Forzę , były sprzedawane właśnie jako lekko uszkodzone

( kabel dla jednego kanału był po prostu przerwany )

 

Ale ponieważ w HD580/HD600 kabel i tak wczesniej czy pózniej trzeba bedzie wymienić :D

, wiec i tak dla świetego spokoju warto go podmienić na trochę grubszy z modelu HD650 .

 

Także plastikowe grille nie prezentują sie specjalnie ciekawie , pożyczka metalowych z HD600 sprawia

że słuchawki od razu wygladają dwie klasy lepiej , choć są tacy którzy twierdzą że brzmieniowo

HD580 wypadaja nawet lepiej niż HD 600 . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności