Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ładowarka USB iAUDIO - Zrób to sam ;)


Vetinari

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem ze odtwarzacz ladowany przez zwykla ladowarke usb i kabel najpierw laduje sie do konca, a kiedy skonczy sie ladowanie i nie zostanie odlaczony powoli sie rozladowuje. Orginalna ladowarka iAudio kosztowala na mp3store ~35zl, +10 zl przesylka i wychodzi juz 45zl. Znalazlem stary kabel USB mini do odtwarzacza no-name i zdecydowalem ze sprobuje zrobic z tego urzadzenie ladujace mojego F2 tak jak przy podlaczeniu do komputera i "bezpiecznym odlaczeniu urzadzenia", czyli tak samo jak z orginalna ladowarka. Potrzebne rzeczy: kabel USB mini (taki jak byl dodany do odtwarzacza), ladowarka USB (zwykla, 5V 500mA) i ostry noz. Najpierw dla pewnosci wlozylem wtyczke z zaslonietymi papierem srodkowymi pinami, zadzialalo. Wtedy przyszlo mi do glowy, ze papier + prad niebezpiecznie kojarzy sie z pozarem ;P. Poszukalem w necie kolorow kabelkow w kablu USB (czerwony - 5v, czarny - GND, 2 inne (u mnie bialy i niebieski) sluza do przesylania danych. Nacialem kabel wzdluz na jakies 5cm, zeby dalo sie wyciagnac kabelki z zewnatrz. Wyciagnalem bialy i niebieski (zostaja czarny i czerwony), przecialem i podlaczylem wszystko razem - dziala! Moja ladowarka ma 2 diody (zielona - odtwarzacz podlaczony, czerwona - ladowarka podlaczona do pradu) i po skonczeniu ladowania (Battery full na wyswietlaczu) zielona dioda zaczela migac, czego nie bylo nawet kiedy ladowalem przez ta ladowarke oryginalnie do niej dolczonego no-name! Zastanawia mnie tylko, czy te miganie oznacza ze odtwarzacz sie po trochu doladowuje, czy sygnalizuje ze bateria jest pelna. Mam nadzieje ze komus sie to przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, ze jesli podlaczysz ladowarke i odtawrzacz zwyklym kablem usb to po naladowaniu zacznie sie rozladowywac? :huh:

Kiedys zostawilem na noc ladujacego sie playera i bateria byla pelna

 

F2 laduje sie okolo 3 godzin, powinien grac okolo 15. Kiedy ladowalem go w nocy (8h podlaczenia do ladowarki) gral okolo 10 godzin, z tego wnosze ze przez te 5 godzin sie rozladowywal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności