Skocz do zawartości

Tuning AKG K518DJ


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to dobry pomysł. Jeżeli nie uciskają to spadają i nie izolują.

Lekkie rozciąganie jak w przypadku K518DJ nie zmniejszyło izolacji, a poprawiło komfort.

 

Małe pytanie BTW. Czy w K518 uszy wkłada się do muszli, czy jak w K414p zakłada się je na uszy?

Praktycznie całe ucho się chowa ( zakrywa ), ale nie tak jak np w HD555 ( dzisiaj miałem na uszach w MM ). Tylko jest o wiele łatwiej z dopasowaniem K518DJ do ucha - nie trzeba kombinować 10ciu minut jak z K414P, by trafić dokładnie przetwornikiem na otwór w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A teraz ja opiszę swój "mod"... wyciągnąłem gąbki i słucham bez nich :lol:

Brzmienie jest bez wątpienia inne ale basik pozostał :P

Za leniwy jestem na buszowanie po kartonach w poszukiwaniu surowca ;)

Aaaaa .... @Richt, nie strasz mnie i włóż z powrotem standardowe gąbki, bo to co gra ze słuchawek prawie nie nadaje się do słuchania :-P

 

Małe pytanie BTW. Czy w K518 uszy wkłada się do muszli, czy jak w K414p zakłada się je na uszy?

Na mojej nie małej glowei K518 ściśle przylegają do muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja opiszę swój "mod"... wyciągnąłem gąbki i słucham bez nich :lol:

 

Brzmienie jest bez wątpienia inne ale basik pozostał :P

 

Za leniwy jestem na buszowanie po kartonach w poszukiwaniu surowca ;)

 

Bez gąbek góra wierci w uszach prawie jak w CAL! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troszku ^_^ Z djek korzystam mało i tylko w domu więc nie przeszkadza mi to a po dokach to miła odmiana ;)

 

Mam tak dla zabawy bo eksperymentuję z eq w e10 i telefonie... byłem zdumiony ale głupi 5310 po poświęceniu chwilki i odpowiednim ustawieniu nawet miło się zgrywa (jeśli ktoś lubi MEGA basy). Do 'technoł' zestaw w sam raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troszku ^_^ Z djek korzystam mało i tylko w domu więc nie przeszkadza mi to a po dokach to miła odmiana ;)

 

Mam tak dla zabawy bo eksperymentuję z eq w e10 i telefonie... byłem zdumiony ale głupi 5310 po poświęceniu chwilki i odpowiednim ustawieniu nawet miło się zgrywa (jeśli ktoś lubi MEGA basy). Do 'technoł' zestaw w sam raz ;)

5310 kiepsko sobie radzi z napędzeniem DJ'ek - potwierdzone dzisiejszą zabawą z koleżanki 5310. Może w cichym pomieszczeniu jest ok, ale na mieście nie ma szans.

 

P.S. Moje DJ są już po rozciąganiu by Ronalds., więc cisną o wiele mniej, ale izolują tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz :huh: Nie słuchałem na zewnątrz al e jest lepiej niż z Clipem i prawie tak głośno jak IFP. Może kwestia pliku, wersji softu w tel ?

Nie, nie żartuję. Słuchałem jej ( 5310 ) też z SHH9700 i tu muszę przyznać, że nie jest źle. Clip'a nie słuchałem nigdy, więc nie wiem jak brzmi, ale wiem, że 5310 miała problemu z napędzeniem DJ'ek - kreska przed końcem max vol. i głośno jak na i7 gdzieś 15/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie żartuję. Słuchałem jej ( 5310 ) też z SHH9700 i tu muszę przyznać, że nie jest źle. Clip'a nie słuchałem nigdy, więc nie wiem jak brzmi, ale wiem, że 5310 miała problemu z napędzeniem DJ'ek - kreska przed końcem max vol. i głośno jak na i7 gdzieś 15/40.

 

 

Clip jest głośniejszy i lepiej gra niż zintegrowana karta muzyczna w wielu płytach czyli Realtek HD ( gdzie tu hd to nie wiem ) i jest bardzo głośno a nokia nie ma prawa zagrać lepiej jednak jest to telefon ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie gra lepiej tylko głosniej (większość tel. jest głośniejsza od średniej klasy odtwarzaczy). Clip nie gra lepiej od mojego zintegrowanego RealtekHD.

 

To moze przestań psuć dźwięk eq to zobaczysz różnice a na tych słuchawkach słychać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! audiofil się znalazł :lol:

 

Skąd wiesz że korzystam z eq ? Akurat w nędznie grających telefonach daje sporo - na tyle, że te "dj'ki" nie grają wcale gorzej od Clipa (no, czasem jakieś zniekształcenie się pojawi). Po dłuższym korzystaniu mogę śmiało stwierdzić że Sansa wcale tak fajnie nie brzmi (zwłaszcza z AKG 518dj) a na pewno nie lepiej od choćby zintegrowanej karty dźwiękowej w kompie (i to nawet bez eq :P ).

 

Polecam byś porównał sobie z jakimś porządnie grającym playerkiem.

 

 

Jednak włożę te gąbki z powrotem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój panie. Ja wiem, że dziś Dzień Kobiet i może Was ponosić, ale "bez nerw" ! :P. Temat jest o tuningu K518DJ, a nie o tym, czy playery, karty muzyczne, czy komórki grają głośniej.

Prawdę gada!! Też miałem wstawić taki komentarz, ale jak się okazało niepotrzebnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! audiofil się znalazł :lol:

 

Skąd wiesz że korzystam z eq ? Akurat w nędznie grających telefonach daje sporo - na tyle, że te "dj'ki" nie grają wcale gorzej od Clipa (no, czasem jakieś zniekształcenie się pojawi). Po dłuższym korzystaniu mogę śmiało stwierdzić że Sansa wcale tak fajnie nie brzmi (zwłaszcza z AKG 518dj) a na pewno nie lepiej od choćby zintegrowanej karty dźwiękowej w kompie (i to nawet bez eq :P ).

 

Polecam byś porównał sobie z jakimś porządnie grającym playerkiem.

 

Żaden audiofil nie podoba mi się dźwięk realteka a clip moim zdaniem ma więcej szczegółów na tych słuchawkach, możliwe też, że mamy różne muzyczne pod podobną nazwą. W takim razie co być mógł mi polecić do djek? Nie słuchałem ich z wieloma odtwarzaczami i nie wiem z czym się dobrze zgrywają.

 

PS. jutro wpłacam kase na gąbki i zobacze co to daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że przypadkowo trafiłem na taką gąbkę, nie kupowałbym jej - szkoda kasy...

Ja już się tak przestawiłem na ich zmodowany dźwięk, że jakby ktoś mi teraz zabrał gąbkę, to bym się "szarpnął" i kupił nową :-) zwykłe już mnie po prostu nie bawią, waląc tym swoim basem gdzie popadnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się tak przestawiłem na ich zmodowany dźwięk, że jakby ktoś mi teraz zabrał gąbkę, to bym się "szarpnął" i kupił nową :-) zwykłe już mnie po prostu nie bawią, waląc tym swoim basem gdzie popadnie...

Ja też mam zmodowane, ale tak czy siak po wsadzeniu gąbek musiałem pogmerać w EQ, bo było mi za mało niskich na Natural'u i z J.E. OFF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden audiofil nie podoba mi się dźwięk realteka a clip moim zdaniem ma więcej szczegółów na tych słuchawkach, możliwe też, że mamy różne muzyczne pod podobną nazwą. W takim razie co być mógł mi polecić do djek? Nie słuchałem ich z wieloma odtwarzaczami i nie wiem z czym się dobrze zgrywają.

 

PS. jutro wpłacam kase na gąbki i zobacze co to daje ;)

Ja słuchałem z 3 - patrz sygnaturka. Pewnie nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że z IFp'kiem brzmią najfajniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z 3 - patrz sygnaturka. Pewnie nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że z IFp'kiem brzmią najfajniej ;)

 

Tak nie zaskoczyło mnie to ;) Z sansą wiem jak brzmią lecz dopiero od pewnej głośności gra to ładnie, choć ostatnio na sb x-fi akg pokazały więcej na co je stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zmodowane, ale tak czy siak po wsadzeniu gąbek musiałem pogmerać w EQ, bo było mi za mało niskich na Natural'u i z J.E. OFF.

@Dex-ter, wcale się nie dziwię. Jak szukałem grajka to i7 w ogóle mi się nie zgrało z K518'stkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam, gdzie wkładacie gąbki modując słuchawki? W miejsce starych gąbek, czy bezpośrednio na plastik i na to dopiero te tłumiące gąbki co do ucha przylegają? Ja zrobiłem właśnie tym drugim sposobem, bo nowe gąbki są dosyć cienkie i często same się przesuwały i zniekształcały. Zastanawiam się czy ma to jakikolwiek wpływ na dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatmaN, według mnie i K414P i K518DJ zgrywają się fajnie z i7 - chłodniejszy playerek + ciepłe słuchawki IMO to jest to ( przynajmniej mi się to zgrywanie się podoba ). Oczywiście, pogmerałem troszkę w EQ, ale zawsze gmeram, choć bez przesady - obecnie mam +3, +1, 0, +2, +4 w EQ, a BBE 2, M3B 5, Surr. 1, MP OFF i takie ustawienia mi odpowiadają dla każdej muzyki, jaką słucham :).

 

Lorden, a czytałeś cały temat, czy olałeś? Raczej to drugie, bo widziałbyś ten post: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=514334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę trochę do tematu. Zaintrygowany tą modyfikacją powycinałem gąbkę z g-shocka i wstawiłem pod orygialne gąbki w pmx100. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że grają troche lepiej przynajmniej mi bardziej odpowiada. Nie mam dobrego słuchu i nie potrafię tego obiektywnie ocenić ale wydaje mi się że środek trochę słabnie a wzmacniane są niskie i wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności