Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tuning AKG K518DJ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak, ja sie wlacze do dyskusji o refurbishmencie bazujac na wlasnych, swiezych doswiadczeniach. od kolegi K_urczaka dostalem gruba, ok 4 centymentrowej grubosci, gabke bedaca wczesniej wysciolka w pudelku, najprawdopodobniej zegarka casio. Roznica miedzy materialem ktory byl w mojej dyspozycji, a tym od ktorego temat sie zaczal polegala na tym ze ten pierwszy musial byc dociety na wymiar nie tylko jesli chodzi o ksztalt muszli, ale takze grubosc.

efekt, choc niepotwierdzony obiektywnie, jest dosc zaskakujacy. jedna gabka udalo mi sie sciac na grubosc +/- taka jaka mial oryginalny platek AKG, druga natomiast wyszla sporo grubsza, ma ok 5mm. W pierwszej chwili chcialem naprawic niedoskonalosc rzemiosla, ale skonczylo sie na tym ze wepchnalem ja do srodka, i wydaje mi sie ze ta muszla w ktorej siedzi gra lepiej. o ile lepiej i na jakiej plaszcyznie ciezko jest mi powiedziec, na razie chcialem sie podzielic dosc surowym spostrzezeniem na ten temat..

 

K_URCZAK:

Dzieki bardzo za odpowiedz na pytanie o recabling ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@efreet Ciekawe info :-) Sądzę, że przeprowadzimy jakieś szybkie porównanie jak będę Ci oddawał CALe. BTW gąbka od GShocka (nie wycinana) jest ciensza niż ta standardowa od AKG. Ten materiał, który był cięty to kawałek gąbki, na którym zapinany jest zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A starcza jedna ta gąbka na obie słuchawki?

 

 

Nie. Każda metalowa puszka Casio G-Shock jest zabezpieczona od góry i od dołu cienkim deklem z gąbki. Nie ma to nic wspólnego z gąbkową formą, w której umieszcza się sam zegarek. Obie gąbki są potrzebne, bo średnica pojedynczej nie wystarcza na wycięcie krążków dla obydwu słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z gąbkową formą, w której umieszcza się sam zegarek.

 

@Roland

Właśnie taką wkładkę wykorzystał Efreet w swoim modzie. Sprawdzałem materiał i wydawał się identyczny z tym, z którego wykonane są "płatki". Ma troszkę za małą średnicę, aby być identyczny z oryginalnymi wkładkami AKG, ale całkowicie wystarcza do zasłonięcia otworów w słuchawkach. Jest tylko problem z wycięciem dwóch płatków o identyczne grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozciąganie k518 z obrazkami.

 

Potrzebne akcesoria:

-piec basowy behringer bxl 450

-Pan Tadeusz wyd. Czytelnik Warszawa 1980

-Gramatyka Języka Polskiego Piotr Bąk wyd. Wiedza Powszechna Warszawa 1978

-Krew Elfów Andrzej Sapkowski, wyd. superNOWA Warszawa 2001

-Steve and Eve can read tea-leaves, Peter, wyd. Eurosvit Lwów 2007

-dwie kończyny chwytne

 

Obrazki mówią wszystko:

_mini_IMG_0204.jpg

_mini_IMG_0205.jpg

_mini_IMG_0206.jpg

_mini_IMG_0207.jpg

 

Można to zrobić inaczej, ale wierzę, że w oparciu o literaturę jest najlepiej :D

 

Zapomniałem dodać, że kolejne części literatury dodawałem stopniowo, co kilka godzin, od razu pałąk może nie wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tortur ciąg dalszy. 26 centymetrów szerokości, 518tki wciąż nie chcą wydać, kto zlecił im ściskanie czaszek niczego nieświadomych ludzi. W końcu zmiękną.

 

_mini_IMG_0198.jpg

 

@Voter101: Trzymanie ich w takiej pozycji kilkakrotnie przez kilka minut nie jest dla leniwych, poza tym trzymaj coś przez kilka minut kilka razy z rzędu, męczące dla rąk. Próbując rozciągać rekami trzeba robić większe naprężenie, a ja nigdy nie wiem, kiedy jest ten ostateczny punkt zanim się złamią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nigdy mi się nie chciało czytać całej polskiej klasyki, ale widzę, że książki mogą się naprawdę przydać :-P Mojej fantastyki bym tak nie katował. U mnie proces rozciągania został przeprowadzony łopatologicznie: PC BigTower - kilka dni + 12 miesięcy regularnego użytkowania :D teraz są super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że jutro powinny do mnie dojść moje K518, dzisiaj postanowiłem poszukać czegoś czym zastąpił bym oryginalne wkładki. W pudełku od monitora (LG L1919S) znalazłem takie coś jak widać na zdjęciach. Jak myślicie będzie się nadawać ? Mam zamiar złożyć to na pół tylko nie wiem czy wtedy nie będzie za małe. Co o tym myślicie ?

 

IMG_1805.jpgIMG_1806.jpgIMG_1807.jpgIMG_1813.jpgIMG_1814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To - o ile się nie mylę - coś takiego jak dodają do pudełek z płytami głównymi, co by się nie poniszczyły itp... To jest z jakąś folią - wątpię, by jakiekolwiek dźwięki przepuszczało :/. Za to polecam Ci gąbkę, która jest w puszce z perfumami STR8 ( na dole i na górze puszki ) - to dokładnie to samo co w G-Shock'u. I różnica jest w dźwięku, choć słuchawki dopiero się wygrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak widzę, co robicie z K518DJ w celu poprawienia komfortu krew mnie zalewa. Czy ja piszę tak niezrozumiale?

 

Rzecz nie polega na rozciąganiu elemetów plastikowych poprzez ich naprężanie na różnycb przedmiotach, bo te w skrajnym przypadku mogą nawet pęknąć, lecz na naciskaniu na metalowy element nośny od jego zewnętrznej strony , który jako jedyny odpowiada za nacisk na głowę. Z K518 można dosłownie w ciągu kilku minut uczynić komfortowe słuchawki jeśli naciska się w miejscu, które pokazuję paluchem na zdjęciu (dla tych bez wyobraźni).

zdj_cie076.jpg

zdj_cie077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak widzę, co robicie z K518DJ w celu poprawienia komfortu krew mnie zalewa. Czy ja piszę tak niezrozumiale?

 

Rzecz nie polega na rozciąganiu elemetów plastikowych poprzez ich naprężanie na różnycb przedmiotach, bo te w skrajnym przypadku mogą nawet pęknąć, lecz na naciskaniu na metalowy element nośny od jego zewnętrznej strony , który jako jedyny odpowiada za nacisk na głowę. Z K518 można dosłownie w ciągu kilku minut uczynić komfortowe słuchawki jeśli naciska się w miejscu, które pokazuję paluchem na zdjęciu (dla tych bez wyobraźni).

No majster, to teraz już chyba nikt nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości gdzie, co i jak :-) Prosty tutek, a zapewne wielu pomoże.

BTW dostałem jakąś nową gąbkę (nawet nie wiem po czym) i w weekend siadam na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger - i tak trzeba było od razu :P. Ja np K414P rozciągałem inaczej, a z Twojego opisu z pierwszego postu nie wynika dokładnie jak i na co trzeba naciskać, choć przypuszczałem, że o to chodzi - w końcu to jedyny odsłonięty metalowy element słuchawek. Zdjęcia pomocne, bardzo.

 

P.S. Ostrość na płytach z tyłu genialna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np K414P rozciągałem inaczej

 

Czy to dobry pomysł. Jeżeli nie uciskają to spadają i nie izolują.

 

Małe pytanie BTW. Czy w K518 uszy wkłada się do muszli, czy jak w K414p zakłada się je na uszy?

 

Jak myślicie będzie się nadawać ? Mam zamiar złożyć to na pół tylko nie wiem czy wtedy nie będzie za małe. Co o tym myślicie ?

 

Spróbuj i się przekonaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności